Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:22 29.09.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема НВД продължениенови  
Автор fenixxМодератор (scorpio)
Публикувано20.03.06 20:15



Продължавам си темата , защото стана предната трудна за отваряне ( 94 поста ) !
Ден 3
закуска :
яйца 3 бр + зеле 100 гр + сирене 50 гр
обяд :
зелен фасул + сирене 50 гр + риба тон 165 гр ( толкова е консервата )
ІІ закуска :
кисело мляко 200 гр + извара 100 гр
вечеря:
зеле 200 гр + морков 50 гр + яйца 3 бр + сирене

Нещо все по - често почвам да си правя някакви бъркани неща с яйца !
Но това е защото месото е по - скоро по принуда - за белтъчини и щото няма въглехидрати !
Калории 1540
М- 50% Б - 38,5 % В- 11,5 %
Вода 3 л


Когато човек силно желае нещо, цялата Вселена му съдейства
Паулу Коелю


Тема Re: НВД продължениенови [re: fenixx]  
АвторXXL (Нерегистриран)
Публикувано20.03.06 20:56



извинявай,но не разбрах ти искаш да отслабнеш или да напълнееш



Тема Re: НВД продължениенови [re: fenixx]  
АвторEлизa (Нерегистриран)
Публикувано20.03.06 21:23



по коя таблица си сметна % на въглехидратите, тъй като аз ги сметнах на около 40% по тази таблица, която е от http://spidersport.com/calories.php :

Таблица с калории в основните храни

Редактирано от fenixx на 22.03.06 11:45.



Тема Re: НВД продължениенови [re: XXL]  
Автор fenixxМодератор (scorpio)
Публикувано20.03.06 22:50



А на теб не ти ли писна да се заяждаш ...
И едно нещо да ти припомня IP се казва ... и десет ника да използваш , за да ми пишеш , все едно !
Но специално разяснение и това е последният ми пост към теб , защото не се чуствам длъжна да обеснявам ( особенно на такива заядливи постове ) !
Първо не видях какво си изчислила , къде по - точно даваш колко калории според теб е цялото меню ?!
Цитираш ми таблица с която аз съм запозната и ползвам ... отделно ползвам таблицата на bb team !
Не се ядосвай , че ти не можеш да отслабваш , като се храниш , а ти се налага да гладуваш ... при мен се получава и хранейки се ...
Ако си направиш труда да изчислиш , колко калории са нужни , за да подържам сегашното ми тегло , щеше да ти стане ясно , че е абсолютно нормално да ги намаля с около 500 , за да свалям постепенно и здравословно .
И при това положение 1500 кал са напълно необходими :
За справка може да погледнеш менютата на близо 20 човека в момента ( ако не са и много повече ) , които се хранят по същия начин и при даже по - високи калории ...

и най важното отслабват !
Но понякога е нужно доста време докато прозреш , че след поредната драконовска диета си още по - дебел от преди ...
Е аз това съм го разбрала и съм свалила достатъчно кила и съм ги задържала достатъчно дълго , за да си позволя да давам съвети .
Когато ти постигнеш това да са ти благодарни поне двама човека , че си им показала начин по който да се справят с нещо толкова травмиращо , като излишното тегло и да се почустват отново пълноценни и щастливи ... защото пощата ми е пълна с такива писма и е просто въпрос на възпитание да не изтъквам тази си дейност тук .
Досега приноса ти към клуба са няколко постта целящи да развалят атмосферата и лични нападки ! Незнам просто има такива хора , незадоволени , злобни , излишно агресивни , който умеят само да рушат , но не и да съграждат .

И да може да погледнеш изчисленията ми , за съжаление едва ли ще ти стигне силите да ги проследиш найстина , а по скоро предполагам ще се впуснеш в поредния хаплив коментар .
Еми скъпа приеми го , едни слабеем , други злобеем ... познай ти от кои си !

Меню
Грамаж Калории Мазнини Белтъчини Въглехидрати

закуска :
яйца 3 бр 252 кал 18 /21/ 1,05
сирене 50 гр 150 кал 12/8,5/1
зеле 100 гр 26 кал 0,4/1,7/4
обяд:
зелен фасул 200 гр 68 кал 0,6/4,4/10,6
сирене 50 гр 150 кал 12 /8,5/1
риба тон 165 гр 217,92 кал 7,36 /37,92 /0
ІІ закуска :
кисело мляко 200 гр 124 кал 4 /6,4/9,4
извара 100 гр 80 кал 0/18/2
вечеря:
зеле 200 гр 52 кал 0,8 /3,4/8
морков 50 гр 19 кал 0,1 /0,4/4
яйца 3 бр 252 кал 18 /21/ 1,05
сирене 50 гр 150 кал 12 /8,5/1

Общо калории 1540,92 ( да бъдем прецизни )
85,26 гр мазнини - 50 % от общите калории
139,42 гр белтъчини - 38,5 %
43,1 гр въглехидрати - 11,5 %

И да те светна по въпроса , пусках подобни менюто точно седмица в сайта на спайдерите ... еми нямаше особенни забележки , нито за калориите , нито за комбинирането на храните ... та с две думи казаха ми хората , че съм на прав път .
Но виж , ако твоя милост е експерт ще се радваме да пуснеш твоето меню , не за друго , а да се порадваме ... почти си го представям - марулка на закуска , марулка на обяд и вечерята се пропуска щото да не прекалиме с калориите !!!


Когато човек силно желае нещо, цялата Вселена му съдейства
Паулу Коелю


Тема Re: НВД продължениенови [re: fenixx]  
Автор Polito (сладурана)
Публикувано21.03.06 00:19



Ей т'ва е, страшна си Успех и ми напомняйте от време на време, че и аз трябва да мина на диета

Fortune favours the brave


Тема Re: НВД продължениенови [re: Polito]  
Автор DietFAN (новак)
Публикувано21.03.06 06:37



много съм разочарована
вчера си взех пълните изследвания от личния лекар и той ми дигна егати скандала, че луда ли съм била да пазя диета и че ако съм продължавала в тоя дух съм щяла де разболея и че нивата на незнамсикоеси ми били много ниски и за моята възраст, а и "размери" било непростимо да си съсипвам организма.
2-ра серия при диетолога: реших, че тоя само се заяжда и отидох в при диетоложкатаа на клиниката ---- и там същата работа, ако съм продължавала в тоя дух съм щяла да получа 1200 болести дето за пръв път ги чувам, ама най ме стресна тва че щели да ме пратят на детски психолог, защото моите непрекъснати мисли за диети и килограми не били нормални и здравословни и аз съм си представяла че съм дебела и щял да ми спре растежа.....

и черешката на вечерта беше караницата с нашите, които ми забраниха каквито и да е диети докато сичко не ми стане пак в нормите и ако ще 100кг да стана щели да са по-щастливи, итколкото да се разболея и -> ДИЕТАТА СЕ ОТЛАГА ЗА ДЪЛЪГ ПЕРИОД

Дано само да не напълнея, ама не ми се вярва, защото те ще ми кажат да ям каквото искам и когато искам, а това е около 1-2пъти на ден по 5 хапки и половина



Тема Re: НВД продължениенови [re: DietFAN]  
Автор ellina (legal alien)
Публикувано21.03.06 09:10



не им се ядосвай толкова, доброто ти мислят всички

сложи си ръката на сърцето и си отговори дали пък не са малко прави и дали не си се леко вманиачила на тема тегло и диети? И аз се боря с 2-3 килограма и мисля, че горе-долу разбирам как се чувстваш, но като "старило и патило" ти казвам - има много по-важни неща от тези наши кг и здравето наистина е едно от тях.
Банално и досадно звучи само до момента, в който нямаш наистина сериозен проблем. Не само че може да ти спре растежа, но и така да си объркаш хормоните и метаболизма... не искам и аз да те плаша.
Обаче забрави за петте хапки, дето се канишда ги ядеш, рискуваш си здравето заради едната глупост.
няма да се извинявам за тона, ако искаш се сърди, само помисли сериозно




Тема Re: НВД продължениенови [re: DietFAN]  
Автор fenixxМодератор (scorpio)
Публикувано21.03.06 11:23



Аз още , като си пусна снимката ти казах , че си добре !
Но ти не слушаш ... !
Казах ти и да си вдигнеш калориите с тези калории се мъчиш и то сериозно .
Пък после нека някой обеснява колко много ми било менюто - много но поне ми е здравословно .
Преди да започна тези диети имах , доста завишени показатели - все пак бях с доста излишни кила .
Само след 4 - 5 месеца на този режим си направих пълна кръвна картина и урина , отделно хормони - имаше коренна разлика .
Кръвна картина - толкова добра не ми е била от години .
Хормони - бяха се стабилизирали , защото преди това си имах проблеми с тях .
Така , че скъпа найстина се замисли дали имаш нещо за сваляне или е по - добре да се захванеш сериозно да спортуваш всеки ден поне по 30 - 40 мин .
Не само , че няма да напълнееш , а ще се стегнеш и няма да се налага да пазиш никакви диети !


Когато човек силно желае нещо, цялата Вселена му съдейства
Паулу Коелю


Тема Ден 4 [re: fenixx]  
Автор fenixxМодератор (scorpio)
Публикувано21.03.06 11:32



След вчерашните упреци колко много ми било менюто , ме обзе сутринта едно желание да се премеря и хихи - 400 гр !!!
Значи можело и при такова меню да се слабее ...
Друг е въпроса , че това меню е съобразено с моите показатели ( като активност , години , ръст и кг ) и найстина друг може да пълнее от него , ако е например на повече години , по - малко кг и с по - ниска активност .
Затово си има и формула как да се изчисли това , колко калории са ни нужни , за да подържаме сегашното си тегло и от полученото вадим от 500 - 700 кал !
Тази седмица си продължавам на тези калории - 1400 - 1500 , другата може само за проба да падна на 1300 , и ако видя , че е прекалено бързо свалянето пак ще си ги вдигна .

Менюто
закуска :
яйца 3 бр + зеле 100 гр + кашкавал 50 гр
обяд :
пиле на скара 200 гр
зеле 200 гр + морков 100 гр + сметана 50 гр
ІІ закуска :
кисело мляко 200 гр + извара 50 гр
вечеря:
зелен фасул 200 гр + яйца 2 бр + сирене 50 гр

Калории 1421
М - 51,5 % Б - 35,5 % В - 13 %
Спорт - колелото 30 мин ( първи ден в който почуствах сили да спортувам )
упражнения за крака и корем - 20 мин
Вода 3 литра


Когато човек силно желае нещо, цялата Вселена му съдейства
Паулу Коелю


Тема Re: Ден 4 [re: fenixx]  
Автор Dorchester (Аз съм Дора)
Публикувано21.03.06 11:33



Поздравления за колелото




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.