Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:09 20.09.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Зелева супа+плодове+активиянови  
Авторaмaн вeчe (Нерегистриран)
Публикувано20.03.06 10:43



Какво ще кажете за тази комбинация?
Мисълта ми е да не се следва точно диетата със зелевата супа, тъй като от опит знам, че свалям по 200гр на седмица /правила съм я стриктно два пъти/ и страшно се измъчвам от дните с безвкусно месо и безсолни зеленчуци.
Опитах японската - с нея започнах да падам по улиците от виене на свят и не свалих нито грам за седмица стриктно съблюдаване.
Дотук единствената дала резултат при мен беше плодово-чаената - 10 кг за две седмици плюс захранването, но за година си върнах 15...
Една от най-кошмарно провалилите се беше три седмици на таратор - дневно 1 кофичка кисело мляко, 1 средна краставица и копър - без сол и олио и нито грам свален...
И сега пробвам да съчетая нещо и аз не знам вече какво и как. Цял живот, мине не мине време, все съм на някаква диета и все безуспешна.
Какво да правя - опитвам се да нагодя все пак някак по моя вкус - зелевата супа я понасям, плодовете във вид на ябълки и портокали по-малко, активията я открих наскоро като прилична за ядене, салатите ако не са като хората /т.е. поне малко подправени/, предпочитам да не ги ям и да си стоя гладна, за месо почти не може да става дума - не го обичам хич, риба също. Мога да се насиля да пия течности във вид на готови натурални сокове, или билков чай, нещо, което в ежедневието изобщо не правя. Ежедневието ми е невероятно натоварено по разни причини, там мърдане няма, през уикенда включително - работа по 10-12 часа, но основно седяща... Възраст - доста напреднала. 15 кг за сваляне, не само по естетически, а и по здравословни причини /високо кръвно, на лекарства/
Дайте ми съвет, моля ви!



Тема Re: Зелева супа+плодове+активиянови [re: aмaн вeчe]  
Автор Изyмeн (ненормален)
Публикувано20.03.06 11:04



Грешен подход имаш... Има си начини, но за тях трябва преди всичко търпение а и пари.

You must defeat Sheng Long to stand a chance.



Тема Re: Зелева супа+плодове+активиянови [re: Изyмeн]  
Авторaмaн вeчe (Нерегистриран)
Публикувано20.03.06 11:29



Сигурно си прав за подхода, но като го констатираш само, от това не става по-добър.
Какво имаш предвид? Конкретизирай, ако искаш, разбира се.



Тема Re: Зелева супа+плодове+активиянови [re: aмaн вeчe]  
Автор Иp€тo (абе Ирето бе!)
Публикувано20.03.06 13:59



Хубаво де, аз така и не разбрах какво обичаш да ядеш!
Хапвай си повечко - японското чудо няма и 800 кал на ден!
Старай се да хапваш поне 1200 ккал! По възможност на честичко и 5 хранения поне. Хапвай сутрин плод, после филийка хляб, парче сирене, чаша кисело мляко, салатата си я овкусявай спокойно, нищо няма да ти стане от лъжичка зехтин на ден! Изреди тук какво обичаш да ядеш, ръст и кг и години и ще направим меню като за теб!

"Life is like a box of chocolates, you never know what you're going to get"


Тема Re: Благодарянови [re: Иp€тo]  
Авторaмaн вeчe (Нерегистриран)
Публикувано20.03.06 14:16



То това дето обичам да го ям е абсолютно забранено, но не ми е проблем да се откажа от него.
По-лесно е да кажа какво не обичам - месо, риба и безвкусни, блудкави неща. Не съм вегетарианка обаче.
Японското чудо не ми действа хич, освен на равновесието - през цялото време ми се мотаеше главата и на два пъти се търкулнах на улицата - това за седмица време, а ефектът беше равен на нула. Освен, че за мен си е жива мъка да ям безсолно месо и зеленчуци всеки ден - това не го мога, тогава изкарах седмицата от жив инат само.
Иначе - 50г, 80кг,165см.



Тема Re: Благодарянови [re: aмaн вeчe]  
Автор Polito (сладурана)
Публикувано20.03.06 14:18



Какво разбираш под забранена храна? Кисело мляко? Или пица? По-добре напиши какво обичаш да ядеш, а ние тук ще се опитаме да коригираме някои неща и да ти дадем съвет. Успех.

Fortune favours the brave


Тема Re: Благодарянови [re: Polito]  
Автор Изyмeн (ненормален)
Публикувано20.03.06 14:46



Когато ограничаваш солта - отслабваш по-бавно. По принцип има много храни, които са подходящи, но месото и рибата да едни от най-добрите. Млечните продукти - извара, сирене, творог (така трябва да е на български, но тук не съм виждал такова нещо), кашкавал, яйцата, протеините (на Нутрим са сравнително добри и евтини). Важно е не количеството на храната - по принцип повече е по-добре. Имам една приятелка, която от няколко седмици е на диета, под мой контрол, изобщо не може да се оплаче от проблеми със свалянето. Аз също бях на диета, за съжаление свалих само 4 килограма за една седмица, след което се наложи да прекъсна по финансови причини. А бързите резулатати са невъзможни за доста хора.

You must defeat Sheng Long to stand a chance.



Тема Re: Благодарянови [re: Polito]  
Авторaмaн вeчe (Нерегистриран)
Публикувано20.03.06 15:20



Сладки и тестени неща. В смисъл филийка /не Бонус/ с някаква салата, или лютеница, много рядко сладкиш. Затова пък мога здраво да похапвам шоколад. Ама мога и да не похапвам... Постни манджи и супи, яйца под всякаква форма, кренвирши, кюфтета на скара, по-малко сирене и кашкавал, две супени лъжици мляко в кафето сутрин, но без захар. Това ям основно. А, плюс геврек, но само веднъж седмично го срещам по пътя си и в същия този ден ям и една баничка на обед - ама точно определена от точно определено място. Да, пия газирано и то напоследък май доста. Това е горе-долу.
Не, пицата не ми е от любимите храни, нито киселото мляко - рядко се случва да ям и двете неща.
Сега се отказах от хляб, шоколад, кола и май всичко останало...



Тема Re: значинови [re: Изyмeн]  
Авторaмaн вeчe (Нерегистриран)
Публикувано20.03.06 15:31



според теб - млечни произведения без значение количеството, солта е позволена и още какво?
Плодове, зеленчуци?



Тема Re: Благодарянови [re: aмaн вeчe]  
Авторaмaн, пиcнa ми (Нерегистриран)
Публикувано20.03.06 16:12



аз съм още по-зле... 56год., 86кг, 163см




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.