Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:00 02.07.24 
Здравна
   >> Диети
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема помогнете...нямам обяснение?!нови  
Авторaлekca (Нерегистриран)
Публикувано23.02.06 14:52



здравейте за първи път решавам да пиша.много съм объркана и тъй като видях че се засегна темата за диетолозите реших и аз да споделя моя опит.и така аз съм както се казва от тежката категория или по точно имам да свалям около 20-25кг и съм на 24години.преди около 2 месеца ходих при доц. Байкова.жената ми даде диета за две седмици и какво забелязах първите дни свалих около 1,5-2кг но след няколко дни почнах пак да качвам при положение че съвсем стриктно си спазвах програмата.това много ме обезкуражи и се отказах така и втори път не отидох при др.Байкова.започнах сама да си броя калориите и се придържах предимно към НВД но резултата е същия първите дни малко надолу и след това пак започвам да качвам без да съм си надвишавала калориите за деня.просто не мога да си го обясня...направо съм се отчаяла...тези дни нещо пак му отпуснах края и за три дни съм качила 3кг...просто нямам обяснение и съм много объркана..незнам какво да правя...а и тази вечер почти не съм спала цяла нощ имах киселини в стомаха напоследък все по често ми се случва...можеби това няма много общо но наистина се безпокоя какво става с мен.ще се радвам на всяко мнение или съвет какво да правя



Тема Re: помогнете...нямам обяснение?!нови [re: aлekca]  
Автор Polito (сладурана)
Публикувано23.02.06 15:01



Кантарът ти най-вероятно е грешен. Спази си даден режим на хранене от началото до края, та чак тогава прецени как ти се е отразил. Ако не си се хранила редовно е нормално да качиш няколко килограма в началото, но по нататък те се губят, засилва ти се метаболизма и отслабването става значително по-лесно.

Колко време спазва режима на Байкова и колко време спазва НВД, спортува ли, пила ли си вода, тренирала ли си? Виждам, че имаш проблеми със стомаха...оттам 2-3 кг могат да си проличат веднага на кантара. Махни го тоя кантар, вземи си един шивашки метър.

Fortune favours the brave


Тема Re: помогнете...нямам обяснение?!нови [re: Polito]  
Авторaлekca (Нерегистриран)
Публикувано23.02.06 15:15



Поли много ти благодаря за отговора!!!попринцип кантара ми е електронен и едва ли грешката е в него.иначе и режима на Байкова и НВД ги спазвах по една седмица и както ви споделих първите дни свалям после пак почвам да качвам.а що се отнася до тренировките при НВД-то карах всеки ден колело по един час и пиех фет бърнер и доста течности.незнам може би грешката ми е че се меря всеки ден и от там идва всичко...незная но наистина мисля че това не е нормално..може би наистина идеята с метъра е добра но наистина имам да свалям доста и това че кантара не помръдва а дори обратно ужасно ме подтиска..



Тема Кантарите са шит за психикатанови [re: aлekca]  
Автор Polito (сладурана)
Публикувано23.02.06 15:25



Виждаш ли, че всичко ти е в главата, махни го този нещастен кантар. Със метър и по дрехите най си личи. Не си търси извинения да спираш режима си, почвай го веднага и чак след месец се претегли. Тогава ще си говорим пак. Поздрави.

Fortune favours the brave


Тема Re: Кантарите са шит за психикатанови [re: Polito]  
Авторaлekca (Нерегистриран)
Публикувано23.02.06 15:35



благодаря ти Поли голяма си сладурана!!!наистина ме амбицира защото си права понякога имаш нужда да го чуеш от някой отстрани..аз това с кантара също си го отчитах като грешка но сега съм сигурна!!поздрави миличка и се надявам не след дълго да мога да се похваля..а на теб желая всичко най..най..



Тема Re: Кантарите са шит за психикатанови [re: aлekca]  
Автор secret_19 (непознат)
Публикувано23.02.06 20:32



здравей мила, бих искала да ти кажа че не трябва толкова да се стряскаш- когато човек е нервен отслабва по-трудно. аз например преди две седмици си отслабнах 5кг за около седмица и то без много труд, само че след това почнах лекции, почнаха нервите че ме чака труден семестър(специалността ми е трудна уча всичко на немски и това ме изнервя колкото и смешно да звучи) и си качих малко и сега просто не мога да се мотивирам да отслабна и всеки ден започвам диетата и все нещо се обърква и не става. също бих искала да ти кажа че може храните да не са подходящи за теб. например има храни, които на мен ми действат много диетично и други , които ми действат пагубно. а що се отнася до стомаха , бих искала да те попитам дали имаш проблеми със изхождането, защото при мен това оказваше сериозно влияние. освен това ако си ядяла прекалено малко по време на режима а си правила много тренировки , тогава организма изживява стрес че не може да се нахрани и задържа и малкото поета храна, така че това също може да е причина за колебанието на кантара. пък и има значение къде поставяш кантара , когато се теглиш. пък и тези килограми може да са били вода , а не мазнини. често понякога съм била едни и същи килограми , но дрехите са ми стояли по различен начин. така че повече гледай дрехите и по-малко кантара и повече вяра в себе си

lesno se predavam


Тема Re: Кантарите са шит за психикатанови [re: secret_19]  
Автор rumipumi (непознат )
Публикувано24.02.06 16:35



здрасти мила!!!на първо място не се отчайвай моя съвет е същия като Полито защото и аз я правя тази грешка с кантара.махни го поне за няколко седмици през които бъди стриктна с режима и не спирай да се движиш-прави вкъщи упражнения(из нета има много които са дадени и могат да се правят вкъщи)скачай на въже прави си разходки навън...ще видиш че без да усетиш килограми ще почнат да се топят важното е да не се отказваш а когато си постоянна всички тези полезни неща които правиш за себе си ще се превърнат в навик което е и най важното по нататък в борбата ти с килограмите.аз също смятам да спазвам съветите които ти дадох...успех и очаквам скоро да се похвалиш...



Тема Re: помогнете...нямам обяснение?!нови [re: aлekca]  
Авторeli (Нерегистриран)
Публикувано01.03.06 19:51



Най-чести причини за „плато” и „застой” в диетата

И двете означават временно или по-дълго задържане на тегло, без видима причина, което се дъли на редистрибуция на течности, нагаждане към определено количество калории или друг тип стрес, на който тялото отговаря със стабилизиране на тегло. Плато обикновено е състояние, което продължава 2-3 седмици, докато застоя се изразява в поддържане на тегло до 3-4 месеца.
Някои от причините за застой често са:

1. Твърде много калории или недобре изчислени калории.
2. Калориите идват наведнъж, често вечер.
3. Твърде много въглехидрати (мислите си, че не ядете много въглехидрати, но една салата от моркови за обяд и гарнитура от грах и царевица към пържолата за вечеря, както и двете кисели млека за закуска се натрупват и ви изпращат във средновъглехидратната зона)
4. Твърде малко храна като цяло ("не ограничавайте калориите твърде много")
5. Твърде малко вода
6. Недостатъчно движение (това, че тренирате 3 пъти в седмицата, не значи че се движите много).
7. Много "свободни дни" (може би по-често си позволявате по нещо малко за награда).



Тема Re: помогнете...нямам обяснение?!нови [re: eli]  
Автор Polito (сладурана)
Публикувано01.03.06 20:00



На края на поста си беше добре да напишеш нещо от сорта на 'източник: Спайдърспорт', че май не е много културно да йм копираме работата тук...

Fortune favours the brave


Тема Re: помогнете...нямам обяснение?!нови [re: Polito]  
Авторнeмecиc (Нерегистриран)
Публикувано02.03.06 13:53



добре,че спайдерите са го измислили,а не са го копирали от някъде




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.