Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:07 25.04.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема НВД - съотношениянови  
Автор DietFAN (непознат)
Публикувано15.02.06 15:24



Здравейте!
Доста четох за нисковъглехидратната диета, но неможах да разбера какви точно ще бъдат съотношенията в моя случай:
висока съм 158см, тежа 44кг и съм слабо активна през деня.
Също така като разбера какви количества белтъчини, мазнини и въглехидрати трябва да приемам, как определяте кои храни са въглехидратни,белтъчини или мазнини?



Тема Re: НВД - съотношениянови [re: DietFAN]  
Автор onagra (прелитаща)
Публикувано16.02.06 13:45



Здравей!
Предполагам искаш да качиш 4-5кг, защото долната граница на здравословното ти тегло е 47кг... Падане под 40кг би означавало постепенно самоизяждане на яйчниците ти и част от вътрешните органи... Така че се надявам да съм разбрала правилно, че искаш да напълнееш, а не да отслабнеш...

Не съм сигурна дали НВД е най-подходящото, но определено малко повече ежедневно похапване и малко спорт биха помогнали според мен...



Тема Re: НВД - съотношениянови [re: onagra]  
Автор DietFAN (непознат)
Публикувано16.02.06 17:08



ами надявам се да не те стресна, но искам да отслабна с около 3кг или поне да задържа сегашните и разбрах, че този начин на хранене е много полезен и балансиран, затова ме интересува подробна информация, а иначе аз не съм много по спорта



Тема Re: НВД - съотношениянови [re: DietFAN]  
Автор Spidercho (сияещ)
Публикувано19.02.06 18:09



Приех, че имаш 15% мазнини в тялото и че е добре да ядеш 1500 ккал на ден.
Това са проценти от калориите:
20% протеин (75 гр.; повече не са ти нужни!)
15% въглехидрати
65% мазнини





Тема Re: НВД - съотношениянови [re: Spidercho]  
Авторsisi (Нерегистриран)
Публикувано19.02.06 20:22



mesoto maznini ili proteini ima izvinqvam se sigurno za malumniq vupros no tova ne mi e to4no qsno.ako si na nvd vseki den normalno li e da qdesh meso.a kogato qdesh mesoto i zelen4ucite moje li da priemash i mle4en produkt.dokolkoto znam pri tozi na4in na xranene e razresheno prqsnoto mlqko i sireneto.ako qdesh med da re4em po 1 luji4ka na den she spresh li topeneto na mazninite.imam i drug vupros ako qm sutrin musli s kiselo ili prqsno mlqko tova nvd dieta li e ili ako ne e plodovete razresheni li sa.blagodarq vi predvaritelno za otgovorite



Тема Re: НВД - съотношениянови [re: sisi]  
Автор onagra (прелитаща)
Публикувано20.02.06 10:50



Sisi, предлагам ти първо да разгледаш тези сайтове, в които има таблици с калориите и хранителните стойности на някои продукти.

- там има подробна информация и за съдържанието на храните, старии по въпроса защо трябва да се приемат основните групи храни и по колко, информация за някои витамини и минерали, за билки... каквото поискаш.

- изчислява ти автоматично какви са съотношенията между протеините, въглехидратите и мазнините, които приемаш. На пръв поглед изглежда малко сложно, но ако му свикнеш ще ти е много лесно да го ползваш.

- тук има таблица за хранителните стойности, а иначе из целия сайт и във форума има доста информация за НВД. Но... в този сайт често се срещат неща като "аз и цялото ми семейство от години се храним по НВД, не ядем плодове и подобни боклуци и сме напълно здрави..." и реплики от сорта, за които трябва сама да прецениш до колко им имаш доверие.

А това е сайт отново с таблици.

На повечето места хранителните стойности малко се разминават, но така или иначе ще придобиеш обща информация. Така сама ще си отговориш какво съдържа месото и на много други въпроси, които сигурно ще изникват.

Колкото до мюслите или плодовете, винаги зависи по колко от тях ядеш... Имам предвид, ако изяждаш по половин пакет мюсли на едно ядене или по 2кг банани на ден... сама разбираш, че няма начин да отслабнеш на каквато и диета да си :)
<P ID=&quot;edit&quot;><FONT class=&quot;small&quot;><EM>Редактирано от onagra на 20.02.06 10:51.</EM></FONT></P>

Редактирано от onagra на 20.02.06 10:52.



Тема Re: НВД - съотношениянови [re: onagra]  
Авторsisi (Нерегистриран)
Публикувано20.02.06 19:32



blagodarna sum za informaciqta dano mu xvana cakata na tazi nvd dieta zapo4va da mi xaresva i she se nadqvam da smukna tezi kilca bez da nasilvam organizma si 4e ot tezi smukvaniq i ka4vaniq mi pisna jivota.a i ot tozi proces mi se poqvixa ve4e strii i po4va da me obzema ujas i tova mi se prevrushta v problem nov.uspex sladurani



Тема Re: НВД - съотношениянови [re: onagra]  
Автор Spidercho (сияещ)
Публикувано20.02.06 22:30



http://spidersport.com/calories.php - тук има таблица за хранителните стойности, а иначе из целия сайт и във форума има доста информация за НВД. Но... в този сайт често се срещат неща като "аз и цялото ми семейство от години се храним по НВД, не ядем плодове и подобни боклуци и сме напълно здрави..." и реплики от сорта, за които трябва сама да прецениш до колко им имаш доверие.

Какво имаш предвид?





Тема Re: НВД - съотношениянови [re: Spidercho]  
Авторsisi (Нерегистриран)
Публикувано20.02.06 23:29



ako xapna malko soleti she precakam li topeneto na mazninite.poneje sum lakomo prase i dnes ot lakomiq ne bqx qla nishto do obqd i izqdox polovin paket soleti.ujas.emi mnogo sum xitra pro4etox spaider4o tozi sait i produljavam da go 4eta pak dokato ne sxvana izosnovi kakuv e principa a v glavata postoqnno mi se vurtqt razni vuprosi no z ada ne vi dosajda she se mu4a da otkriq otgovorite im sami4ka.uspex na vsi4ki.az moito oshte ne moga da go nare4a dieta no sh ese nau4a da se xranq s nvd naxusala sum se nqma kak



Тема Re: НВД - съотношениянови [re: Spidercho]  
Автор onagra (прелитаща)
Публикувано21.02.06 08:52



Точно това, което съм казала - нищо повече и нищо по-малко. Всеки човек трябва да си има собствено мнение и е хубаво да го защитава, както правите вие. Просто ми се иска хората, които за пръв път попадат на нещо и започват да се занимават с него (като например спазването на даден режим) да не приемат на безрезервна вяра всяка информация, попаднала им пред очите, а да подбират сами кое е най-доброто за тях.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.