Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:27 14.06.24 
Здравна
   >> Диети
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема СЕКТА зарибява с вегетарианствонови  
Автор Ognen_Demon (Web-dev)
Публикувано20.02.06 12:22



ЗАДАВА СЕ "НОВА" СЕКТА
=====================================================

Онзи ден приятелката ми се прибра в къщи с думите
"Виж какво ми дадоха, изглежда ми доста нередно, но
реших да ти покажа" и ми подаде лист хартия.
Питам "Кой ти го даде", а тя "Една жена, ама гледаше
доста виновно". ( Станало е в София, близо до кръстовището
на Витошка и Патриарха )

Поглеждам листа -- Не лоша хартия, дебел лист, гланциран.
Разгъвам -- гледам цветен печат, с прости нискокачествени
цветни картинки на животни и безвкусен дизайн.
Заглавие: "Нов начин на живот". По-надолу -- "Променете
живота си". Вниманието ми се приковава в центъра на листа
от каре "Хранителни продукти" със списък на растителни
продукти и процент на протеините във всеки от тях.

Викам си "Някой луд вегетарианец решил да агитира" и
тъкмо да хвърля листа и вниманието ми се приковава от
репликата на картинката на първото животинче
"Ние се молим за вас", както и в края на листа от
линкове за четири сайта, три от които в домейна на
адреса си съдържаха "veg" ( явно от вегетарианство ),
но първия съдържаше думата "god" ( "бог" ).

Иначе накратко: листовката агитира към вегетарианство,
с доста глупави доводи, включително птичия грип, лудата крава
и някаква чума по свинете, за която не съм чувал.

Ако беше някоя медицинска агитация тип "борбата с
наднорменото тегло" или "борбата с тютюнопушетето",
или поне някоя групичка неосъзнати тийнейджъри,
скандиращи "Спасете животните" иди-доди. Ама не.
Викам си тука нещо ич не е наред.

Преди малко проверих за какво иде реч. Пише го дори
във Wikipedia ( виж линковете най-долу ). Става дума
за секта, ръководена от жена, родом от Виетнам,
която се е провъзгласила за "върховен учител" и
доколкото набързо четох няколко материала за нея,
за почти Буда/Христос. Учението е смес от будизъм и
християнство. От Виетнам емигрира в Европа ( има
няколко години брак с германец, после му била дузпата )
и сега е в САЩ, където зарибявала основно емигранти,
но явно е решила да се пробва за рибки и в нашата страна.

Методът, на който се пробват да учат се казва "Quan yin",
а името на жената е Ching Hai.

Тъй че пак да кажем: пазете си децата, и по-глупавите
приятели.

Евгени.


Линкове:

Официален сайт на сектата:
http://www.godsdirectcontact.org
( оттам има линкове към още 2 сайта на Ching Hai )

Статия във Wikipedia, с биография и препратки към
американски он-лайн издания разследващи Ching Hai:
http://en.wikipedia.org/wiki/Supreme_Master_Ching_Hai



Тема Re: СЕКТА зарибява с вегетарианствонови [re: Ognen_Demon]  
Автор sencko (алхимик)
Публикувано20.02.06 14:02



Е това е щото някои вегетарианци си мислят, че са хванали господ за шлифера ( което в превод на английски е godsdirectcontact).

Също така има успешни експерименти за отглеждане на мръвка в лабораторна среда (пържола в епруветка), тъй че не виждам като им отпадне главния аргумент на повечето вегетарианци как ще обясняват, сме яли мърша.




Тема Re: СЕКТА зарибява с вегетарианствонови [re: Ognen_Demon]  
Автор Polito (сладурана)
Публикувано20.02.06 14:08



Интересно, благодарим ти за инфото. Честно казано, сега нямам много време да разгледам и двата сайта подробно, но от беглия поглед съм по-склонна да вярвам, че става дума именно за тип учение, отколкото за секта. Така или иначе всичките учения на пръв поглед изглеждат малко крайни. Аз ако бях пълна вегетарианка и не си падах по някои други присъщи за днешния човек неща, сигурно щях да йм стана последователка;-) Хехе, мисълта ми е, че те по-скоро популялизират учението си, отколкото да го налагат по някакъв кофти начин.

Fortune favours the brave


Тема Re: СЕКТА зарибява с вегетарианство [re: Ognen_Demon]  
АвторДoнka (Нерегистриран)
Публикувано20.02.06 19:11



Евгени, ако беше чел Библията щеше да научиш, че вегетариантството е залегнало в нейните принципи за здравето. След потопа хората започват да се хранят с месо, защото не е имало растителна храна. Това веднага се отразява върху продължителността на живота им. Но и тук има определени принципи като животните се разделят на "чисти" и "нечисти". Това е така, защото "нечистите" животни имат структура и състав на месото им, която не е подходяща и е дори вредна за здравето на хората. Модерната наука днес доказва това! В света има различни групи хора, които са различни видове вегетарианци. Особено задълбочени статистики са правени сред адвентистите, които са вегетарианци. При тях продължителността на живота е по-голяма, процентът на важни съвременни болести на цивилизацията като хипертония, диабет, остеопороза, сърдечно-съдови заболявания, затлъстяване и много други е значително по-нисък! С това се доказва голямата роля на храненето.
Как ще реши да се храни човек зависи от неговият личен избор, от неговата култура, от неговата воля и не на последно място от неговата компетентност.
Храната представлява и "заключена" слънчева енергия, която се освобождава в организма ни. Растителните храни се получават задължително с участието на слънчевата енергия!! Месото е второкачествена храна, защото се изгражда като се използва градивния материал на растенията (при тревопасните)или на други животни (при месоядните). С това то се отдалечава от слънчевата енергия. За изграждането на белтъчните молекули при месото се използват аминокиселини, от растенията, които вече веднаж са били вградени в тяхната структура. Или образно казано като една къща построена от вече използвани стари тухли. Нещо повече, месото не е основен източник на енергия в организма, при вазрастните необходимостта от белтъци за деня е само 60 грама, с всяка внесена мръвка се внасят и редица - токсини, хормони, лекарства, вирусни ДНК или РНК фрагменти, вируси в латентно състояние, натоварва се функцията на черния дроб, на бъбреците, променя се рН-то в червата, лесно настъпват гнилостни процеси, бързото състаряване на организма е очевидно. Много събствена енергия е необходима за преработването и метаболизирането на месото. Затова хората, които се хранят с растителна храна имат здравословен вид, имат отлична енергия и работоспособност, нервната им система е спокойна, не страдат от запек, рядко боледуват, имат отлично настроение, сън и т.н.

Така, че не се тревожи за "зарибяването" на българите , защото те трудно възприемат добрите неща, макар че много биха искали да имат черните коси на източните народи, да не им личат годините, да нямат висок холестерол, да не са дебели, да нямат болестите, които ги мъчат все повече... Не е далече времето, когато все по-опасно и рисковано ще става консумацията на месо, поради модерните болести и по животните. Те горките също живеят в стрес, също са тъпкани с какво ли не, за да дават бързо много месо и мляко, много от тях ги принудиха да ядат смески от животински произход.......Така, че все пак ще трябва да се яде нещо и ни остават постните манджици........




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.