Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:05 25.06.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Защо по дяволите.........!!!!!!нови  
Автор veselka36 (непознат )
Публикувано02.02.06 15:11



Та въпроса ми макар и риторичен е "Защо по дяволите дори и да свалим кг после пак ставаме това което бяхме?
Прави ми впечатление ,че повечето от нас поне веднъж са успели да постигнат някакво задоволително тегло , хвалят се / в добрия смисъл/ ,дават съвети и пр. и изведнъж БУМ пак са в редиците на борещите се с кг-те!
Защо в повечето случай става именно така?И не говорим за неграмотни по въпроса хора в повечето случай това са добре /дори прпекалено добре/ запознати с проблемите на храненето и пр.въпроси хора.Какво става в наште психики след като отслабнем ,че се връщаме отново в изходно положение.Най- лошото е ,че сме наблюдатели на целия този процес на възвращаемост и не можем да вземем адекватни инавремени мерки.Тъпчим се ,следиме всеи ден "прогреса" на кантарчето , изпадаме в депреся , съжаление , автоагресия и тн.
Почвам да си мисля , че имам някакъв психологически проблем ,който се проявява периодично ,за да напомня за себе си и да ме кара да му обръщам внимание!Имам чувството ,че отслабвам ,за да мога отново да ям /да се тъпча/ за да има какво да пълня и така се въртя в един омагьосан кръг.
Чудя се дали да не потърся помащ от психолог /дано само това не се окаже поредното спасително клонче за което искам да се хвана/Едно е сигорно няма да ми навреди ........



Тема Re: Защо по дяволите.........!!!!!!нови [re: veselka36]  
АвторHaдяИ (Нерегистриран)
Публикувано02.02.06 16:19



Ами защото те са закодирани в нашите гени! Ние можем да направим известни корекции, но.... Другият важен фактор е нашата култура на хранене. Затова много е важно да се храним здравословно и най-вече да се научим да храним децата си, защото от начина по който ги храним зависи в бъдеще дали ще са слаби или дебели. Защото ако от най-ранна детска възраст не ги научим, че хамбургерите, пиците, дюнерите, кока колата и др. газирани напитки са вредни за тях, то вероятността да напълнеят е много голяма, особено пък ако това им е заложено и в гена!

Ето и 1 материал на доц.Байкова от вчерашния Стандарт:

Отслабвайте до 12 години
Доц. Донка Байкова
Перфектната фигура и най-доброто тегло се оформят до 12-годишна възраст, твърди доц. Донка Байкова. Дотогава се образуват мастните клетки в организма. След това отслабването е свързано само с изпразването на тези клетки, а не с премахването им. Ако човек се изостави на тази възраст и позволи да напълнее повече от нормалното, след това свалянето на килограми е свързано с увисване на кожата и образуване на стрии. Пубертетът и климактериумът са най-тежките години по отношение на теглото. Дамите на 41 г. неизменно качват 7-8 килограма. Това е свързано с хормоналните промени и подготовката на организма за критическата възраст, която обикновено настъпва 10-ина години по-късно. Другият пиков момент по отношение на килограмите е пубертетът. Тук напълняването нормално е следвано от отслабване и издължаване на височина.

Ето какво още съветва тя:
Храненията стават по пет пъти на ден. Между храненията може да се изяжда по филийка черен хляб с лютеница. Трябва да се изпиват и литър и половина топли напитки.
8 ч - започваме с напитка, чай или кафе с плод. След това хапнете кофичка кисело мляко с плод или зеленчук;
10 ч - чай или кафе с плод;
12 ч - започнете с чаша чай и салата. Малко по-късно като основно ястие вземете порция риба или пилешко месо или две варени яйца със салата;
16 ч - отново чай с плодове;
19 ч - много голямо зеленчуково ястие (може и 400-500 г) с кисело мляко или парче сирене.
________________________________________



Тема Re: Защо по дяволите.........!!!!!!нови [re: HaдяИ]  
Автор Garnier (отслабваща)
Публикувано02.02.06 17:07



Аз напълнаях точно през пубертета! Това дали означава, че има шанс за мен да съм пак "нормално изглеждаща". Не искам да съм кльощава, а просто теглото ми да е в нормата!

Аз искам, значи мога!


Тема Re: Защо по дяволите.........!!!!!!нови [re: veselka36]  
Авторжeнa (Нерегистриран)
Публикувано02.02.06 17:12



при мен определено е проблеми с храносмилането. появиха се след бремеността ми на 30г. и след 40г. съвсем се влоши...
до 30г. бях 171/58 а сега не питай...



Тема Re: Защо по дяволите.........!!!!!!нови [re: HaдяИ]  
Авторжeнa (Нерегистриран)
Публикувано02.02.06 17:16



Дамите на 41 г. неизменно качват 7-8 килограма. Това е свързано с хормоналните промени и подготовката на организма за критическата възраст, - вярно е!



Тема Re: Защо по дяволите.........!!!!!! [re: HaдяИ]  
Авторx (Нерегистриран)
Публикувано02.02.06 19:34



еми моята майка си влиза в дрехите от студенството , а е на 56 г...въпрос наистина на навици.



Тема Re: Защо по дяволите.........!!!!!!нови [re: жeнa]  
Авторжeнa в kpитичecka (Нерегистриран)
Публикувано03.02.06 13:38



а какво да кажа аз - 57 години, 160см и 88кг
пълна трагедия и никаква надежда



Тема Re: Защо по дяволите.........!!!!!!нови [re: жeнa в kpитичecka]  
Автор onagra (прелитаща)
Публикувано03.02.06 15:55



Майка ми е на 51-52 (не знам точно колко) и също е в критическа... но се справя. Важно е желанието за промяна, а не толкова възрастта.... Само за пример ще дам баба ми, която на 80 години реши да отслабва заради здравето си... И за година - година и половина просто не мога да я позная... Станала е наполовина на предишните си килограми, че даже и още по-малко...
Тя се храни по мъчничко и на честичко през деня, с каквото й се иска, а за вечеря яде само купичка кисело мялко и то не по-късно от 6 вечерта... Така че... наистина, спасение има. Никакво отчаяние!!!



Тема Re: Защо по дяволите.........!!!!!!нови [re: жeнa в kpитичecka]  
Автор ивa* (непознат )
Публикувано03.02.06 16:05



Искаш ли да се подкрепяме взаимно? И аз съм вече във възрастта, когато трябват десеторно повече усилия, за да се постигне нещо. А и килограмите ми не са много по-малко.
Ако си съгласна, регистрирай се и ми напиши. Когато проблемите ни са еднакви, може би ще е по-лесно, ако се опитаме заедно.



Тема браво на баба тинови [re: onagra]  
Авторжeнa в kpитичeckaтa (Нерегистриран)
Публикувано03.02.06 16:15



браво на баба ти, харесвам такива жени с живец и хъс в тях, а и режима й е правилен - по малко храна, но често и след 18 почти по изключение




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.