Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:13 27.04.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Велоергометър  
Автор Hot_stepper (inat)
Публикувано20.12.05 22:18



Здравейте, в стремежа си да се движа повече си купих велоергометър, първия път едва изкарах 20 мин и след това имах страхотна мускулна треска. Карам вече 1 седмица, по 20 мин. средно 27-30км, но ми се вижда невероятно да постигна това, което както чета успяват някои - 1 час. Непрексънато ли карате през този 1 час, с каква скорост, колко пъти в седмицата. Моля посъветвайте ме как да тренирам най-оптимално. Благодаря на всички отговорили



Тема Re: Велоергометърнови [re: Hot_stepper]  
Автор Polito (сладурана)
Публикувано21.12.05 00:58



Здравей, аз нямам велоергометър, но исках само да ти кажа, че при всяка една нова активност е нормално (и по-добре) в началото да го караш по-полека. Карай си го по 20мин още 1-2 седмици и после прибавяй по 5-10-15-20мин постепенно, докато тялото ти свикне с натоварванията. Успех.

Fortune favours the brave


Тема Re: Велоергометърнови [re: Polito]  
Автор Hot_stepper (inat)
Публикувано21.12.05 10:04



Благодаря ти И аз установих, че вече по-леко понасям тези 20 мин, в смисъл че нямам мускулна треска след това, но по време на самото каране едва успявам да си направя и 20 мин и имам чувството че даже са ми много и затова се чудех как точно се постига 1 час



Тема Re: Велоергометърнови [re: Hot_stepper]  
Автор Wildberry (bitter)
Публикувано21.12.05 11:06



Карай на ниска степен, за да не се натоварваш прекалено. Аз лично не карам на повече от 2 (имам 8 степени), и издържам по един час.

Empta dolore docet experientia..


Тема Re: Велоергометърнови [re: Wildberry]  
Автор Hot_stepper (inat)
Публикувано21.12.05 11:41



Аз уж на най-ниската карам Днес успях да ги докарам до 35 мин, ще покарам една седмица така, да видим после дали ще успея да ги вдигна. А по-дълго трениращите можете ли да ми кажете как това би се отразило на конструкция ти круша, всичко качвам на задника и бедрата Днес мисля да си купя един сантиметър и да се меря, имам чувството че краката се постягат, ама то има толкова дебелина върху тях, че не мога да установя това дали намалява или увеличава обема . Иначе като съм слаба имам хубави прави крака, та се чудя докато успея да поотслабна дали няма да им увелича много обема, че те и без това са си малко извън нормата ?!



Тема Re: Велоергометърнови [re: Hot_stepper]  
Автор Wildberry (bitter)
Публикувано21.12.05 12:01



При мен се наблюдава единствено стягане - преди време въртях много сериозно, и стегнах и задник и крака. Дори в последствие като напълнях, си бях стегната. Мисля, че е върпос на структура, де. Аз съм с широки рамене и не особено висока - 165 см, изобщо го докарвам тип трупче..
Номера при карането е да се изпотиш здраво. И не си брой чак толкова стриктно минутите. Някъде бях чела, че след 20-та минута се започва изгарянето на мазнини, до колко е вярно - не знам...

Empta dolore docet experientia..


Тема Re: Велоергометърнови [re: Wildberry]  
Автор Hot_stepper (inat)
Публикувано21.12.05 13:19



Благодаря ти Wildberry, ще продължавам упорито, успех и на теб



Тема скоростнови [re: Hot_stepper]  
Автор Aлekcaндpa ()
Публикувано21.12.05 14:16



По груби сметки излиза, че караш с 90 км/ч.(след като за 20 мин. минаваш 30 км), което ми се струва малко невероятно, ама нека и другите да си дадат мнението.
Аз карам кростренажор - за 25 мин минавам около 12-13 км, като сменям темпото - почвам бавно, за да загрея, после по-бързо, пак по-бавно и така. Не е реално да поддържаш еднакво темпо през цялото време.



Тема Re: скоростнови [re: Aлekcaндpa]  
Автор Hot_stepper (inat)
Публикувано21.12.05 14:41



грешката е моя 27-30 км/час - това ми е скоростта, а не разстоянието, което минавам



Тема Re: Велоергометърнови [re: Hot_stepper]  
Авторняkoя (Нерегистриран)
Публикувано21.12.05 22:41



Искам да споделя своя опит, резултати и то цялата истина. Вярвам, че ще те насърча, готова съм да отговарям на всякакви твои въпроси на мейл lubopitna@abv.bg
Иначе - имам вело от повече от 2 години. Ползваше го само мъжа ми, аз подгонена от мързел, от слаба мотивация или от разпиляния си нрав така и не се взех в ръце. Когато опитвах няколко пъти за по седмица-две да въртя и не виждах резултати /тъпо бе да мисля, че ще стане с магическа пръчка/ го изоставях. Докато не видях постепенната промяна във физиката на любимия ми и преди 3 месеца и нещо си казах - почвам, пък да видим.
Започнах с въртене на 4-5 степен /моето е Кетлър Голф, има 10 степени/ първите дни по 10-15 минути на 30-35 оборота.
След седмица-две вдигнах степените, не и оборотите.
След по-малко от месец вече бях на 8-9 степен и на 50 оборота, всеки път по 30 минути....така бавно, славно, без преумора, напрежение, дори с желание започнах през ден да въртя по 30 минути. На втория месец се претеглих за първи път и не ахнах, а направо щях да припадна от радост - бях с 9 килограма надолу. Видимо не усещах голямата промяна, защото имах доста за сваляне, но все пак усещах по дрехите промяна, ама чак пък 9 кг....
На третия месец въртене по тази схема вече бях - 18 килограма. Бързам да кажа, че през това време единственото, което промених бе това, че рязко намалих яденето на вафлички.А хляб от години ям само черен. Но след първия месец започнах да се храня често и по малко.
Карането на колело ми стана навик, даже като прескоча ден за каране ми е некомфортно /затова и рядко го правя/.

Промяната ми е голяма, тялото ми стегнато, чувствам се отлично и най-вече бодра, тонизирана.
Продължавай, бъди търпелива, резултатите си идват.
Ако искаш повече да говорим, пиши ми, с удоволствие ще споделя всичко, което би ти било интересно да знаеш.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.