Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:07 23.05.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Велоергометърнови [re: 7karina]  
Автор KaтИ. (мама)
Публикувано31.10.06 23:24



Да, а по-евтиния вариант е в ТСМ. В спортните магазини са от 40 нагоре, а в ТСМ 20-25 лв. някъде.



Тема Re: Велоергометърнови [re: Hot_stepper]  
Автор Prionsa (Fairy)
Публикувано01.11.06 11:47



Чудесен избор !!!
При положение , че на повечето ни е трудно при натовареното ни ежедневие да ходим на фитнес , една такава инвестиция ни се връща десетократно ...
Моя опит с велоергометъра :
Имам колело от не помня вече колко години ... поне 3 - 4 .
Взех си го в период , когато бях много мотивирана да отслабна ... останах си само с мотивацията поне първата година .
Горкото колело седеше и прашасваше , ползвах го за закачалка и в редките случай , когато се качвах на него едвам правех 20 мин и си миках " леле к`ви са тея хора дето висят по час на ден - ужас и мъчения "
А бях едва на 19 г , а да нямам сили да направя повече от 20 мин - срам .
След време майка ми се амбицира и почна да върти всеки ден ... гледах я с насмешка и си мислех , че нищо няма да постигне и тя като мен , че ще се откаже .
Да , ама не !
Жената не само не се отказа , ами постепенно вдигна от 15 - 20 мин до 40 - 45 мин и то при положение , че е на една много далечна възраст от моята ... и взе , че и позаслабна ... купи си панталон , а допреди това само с поли ходеше , защото смяташе , че вече не е за панталони - знаете как очертават бедрата и дупето .
И така ... взех , че и аз се амбицирах и с много мъка и нежелание започнах да се качвам по 10 - 15 мин всеки ден .
Постепенно почна да ми става приятно , увеличих мин и след няма и месец вече карах по 35 - 40 мин , кантара ме радваше , дрехите ми се разшириха , а краката и дупето се топяха ....
Порових се доста в нета и скоро ми стана ясно , че кардио тренировки над 30 - 35 мин на ден са бесмислени . Гориш мускули вместо мазнини .
Рабрах , че с интервални тренировки може за половината време да постигнеш много повече ... Интервални значи да редуваш темпото - пример една мин бързо ( ама бързо колкото имаш сили ) две минути по - бавно и така докато си навъртиш 30 мин .
Също и това , че преди кардио тренировки нетрябва да си ял минимум два часа , защото като се качиш всъщност гориш изяденото , а не мазнини .
След кардио не се яде още 30 - 40 мин , защото продължава горенето и ако се наядеш просто го прекъсваш .
Пие се задължително много вода - поне един литър , за да не се дехидратираш - тя водато е ясно , че си е полезна за всичко - кожа и т.н.
И трябва да се настроиш положително - аз си има листа с музика само за кардио тренировки - любими мои парчета , които ми вдигат адреналина и настроението и даже не усещам кога са минали 30 мин .
А може ако сте телемани да си пуснете и някое интересно филмче , сериалче или там каквото ви е интересно .
Но има едно но - само с каране на колелото отслабване няма да се получи - трябва си отрицателен калориен баланс - иначе , ако си карате и продължите да си похапвате в повечко , най - много просто да се постегнете , но кантара няма да мръдне .




Тема Re: Велоергометърнови [re: 7karina]  
Автор MapaHecepиoзнaтa (непознат )
Публикувано07.11.06 09:24



Ако имаш добре развити мускули на седалището и краката, те няма да отслабнат с велоергометър.

Ако имаш тлъстини по седалището и краката, тогава почваш внимателно, от 5 минути два пъти дневно, до 30 минути 2 пъти дневно, като всеки ден увеличаваш с 5 минути (1-ви ден: 2х5 мин., 2-ри ден - 2х10 мин. и т.н.).

При всички случаи не прекалявай с велоергометъра, за да не заместиш тлъстините с мускулна маса, която после също е трудно да намалиш.


Успех!



Тема Re: Велоергометърнови [re: Hot_stepper]  
Автор vitaminka (непознат )
Публикувано17.01.07 14:38



незнам как успяваш да минеш 20 км за 20 минути.ако искаш да сваляш караи с ниска скорост дълго време



Тема Re: Велоергометър за начинаещинови [re: vitaminka]  
Авторdrishko (Нерегистриран)
Публикувано17.01.07 21:08



Велоергометър вкъщи (за начинаещи)

От Костадин Крантев

Да си купиш велоергометър, крос-тренажор или степер за домашна употреба е една добра идея, но ако не го използваш както трябва, ефектът ще се забави, уредът ще ти стане неприятен и ще се превърне в най-новата закачалка за дрехи вкъщи.

С цел да се предпазите от тази перспектива, ще ви дадем няколко съвета за ползването му, така че да ви върши максимално полезна работа.

Неслучайно велоергометърът (неподвижното колело, ако не знаете), крос-тренажорът (познат още като орбитрек) и степерът попадат в една група. Това са т.нар. кардио-уреди, които заради аеробното натоварване, което осигуряват, са доста полезни за сваляне на излишните мазнини или за поддържане на желаното тегло. Използват се и за цялостна загрявка, и за повишаване на спортната издръжливост – т.е с тях и с малко повече желание ще можеш на само да постигнеш и задържиш желаната форма, а и да повишиш работоспособността на мускулите на долната част на тялото.

Споменатите уреди осигуряват разнообразно натоварване – основният акцент е върху бедрените мускули, но се тренират и прасецът, и задната част на бедрото, и седалищните мускули, в зависимост от уреда(степерът, например, значително повече натоварва мускулите на седалището).

Предлагаме ви да започнете своята програма с 5-6 минути леко и постоянно натоварване с цел загрявка. При добро желание, след него можете да направите малко коремни преси и стречинг-упражнения – ефектът с тях би бил доста по-добър (за около 15 мин). Завършвайте тренировката си с интензивно кардио за 10-15 минути, като постепенно увеличавате времетраенето – с 5 минути на 2 седмици например (когато стигнете до 30 минути без затруднение е време да преминете към програмата за напреднали или да смените тренировката вкъщи с такава във фитнес-залата).

Добре е да правите подобна тренировка два пъти седмично, сутрин преди ядене или привечер (най-доброто време за тренировка е индивидуална черта – някои хора са по-способни сутрин, а други – вечер).

Водата е важна не само по време на тренировката, но и през целия ден. Обилното ядене преди или след тренировката не е желателно. Преди тренировка можеш да пиеш само кафе или вода, а след тренировка са препоръчителни бели меса, обезмаслено мляко или салати.

Въглехидратите са нежелани. Ако искаш да си избереш хранителни добавки, ориентирай се към аминокиселини (за преди и/или след тренировката) и Фат Бърнер или Л-Карнитин (20-30 мин. преди тренировка).

Схемата я имаш, остава само желанието! Успех!



Тема Re: Велоергометър за начинаещинови [re: drishko]  
Автор Blake (член)
Публикувано18.01.07 09:59



Благодаря за указанията, но бихте ли разяснили някои елементи - например:
- какво е "леко постоянно натоварване с цел загрявка"
- аналогично 10-15 минути "интензивно кардио"

бихте ли дали ориентировъчни степени на натоварване, ако приемем, че велоергометъра има 10 степени на трудност?



Тема Re: Велоергометърнови [re: Hot_stepper]  
АвторHEЛИ (Нерегистриран)
Публикувано09.06.08 13:11



Здравей :) Един час се постига с много търпеливост, упоритост и желание .
Както някой ти бе споделил, не запомних кой беше...Карй си спокойно, на нормална скорост по 20-тина минутки.
Карай така още месец.По двайсет минути на ден с лека диетка (разделно о разнообразно хранене) .20 минути са напълно достатъчни за начинаещ.
Следващият месец започни едната седмица с 5 минути повече всеки ден като караш.Следващата седмица с още 5 отгоре.Следващата с още 5 отгоре. Докато не стигнеш до час. Като всяка седмица накрая последният ден в който използваш велоегроетъра си дай макс,демек опитай максимално доколко можеш да издържиш.И с всяка седмица, слагай по 5 минути отгоре.така мускулите ти свикват на разнообразно натоварване.Когато стигнеш до един час, си дай почивка ден два, можеш и да не караш а можеш и много леко пак по 20 минутки само за разускане.

Трудно е когато не си свикнал, знам минала съм от там не с велоергометър но съм минала от там във фитнес залите .

Играех полупрофесионален волейбол допреди 2 години. Оитай и не се отказвай.И помни нищо не става ако претрупаш нещата.Най много да си наравиш травма. Затова както бабите казват " бавно но славно" УСПЕХ




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.