Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:38 19.06.24 
Здравна
   >> Диети
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Трагедия  
Автор oтчaянaтa! (новак)
Публикувано11.12.05 10:35



Здравейте, пиша ви вече много отчаяна. От 3седмици се ограничавам в храненето, ям само здравословни и полезни неща и днес сутринта О, ужас!!! вместо да отслабна, съм качила още 3кг. Какво да правя, диетите не помагат, а не знам за някое лекарство дали няма да има ефект.



Тема Re: Трагедиянови [re: oтчaянaтa!]  
Автор Nightgale (непозната)
Публикувано11.12.05 12:19



Миличка, първо се успокой. Най-важното е да не изпаднеш в паника щото тогава почват кашите.
Според мен, ако наистина си се хранила здравословно, има няколко причини пореди което може да си качила килограми.
Може например да имаш здравословен проблем - и от него да се получава това. При този случей е най-добре да видиш лекар, за да провери състоянието ти.
Другото е - липсата на достатъчно движение. Дори да се храниш здравословно, ако не се движиш достатъчно, може да продължиш да качваш.
Така, има и други причини, ама за тях няма смисъл да изреждам, най-добре първо опиши точно кво си яла и в какви количества, за да ни е на всички по ясно.
Но още нещо: казваш че кантара ти показва 3кг в повече... Според мен по-"точно" средство за измерване ще са дрехите ти - че кантарите доста често лъжат.
Това е моето мнение нека видим кво ще кажат и другите.



Тема няма трагедия:))нови [re: oтчaянaтa!]  
Авторcпokoйнo (Нерегистриран)
Публикувано11.12.05 12:23



спокойноооо...
не става така бързо както ни се иска...
важно е и количеството...
не си фиксирай така болезнено вниманието, отпусни психиката си, имай търпеливост и постоянство и всичко ще се оправи. А диетата кой ти определи и изготви?



Тема Re: Трагедиянови [re: oтчaянaтa!]  
Автор nemesis (неуморна)
Публикувано11.12.05 17:36



Защо не споделиш диетата си,за теб може да не е ефикасна и неподходяща.Примерно аз от НВД 1200 калории дебелея,за разлика от другите,които слабеят бясно

"What does not kill you , makes you stronger"


Тема Re: Трагедиянови [re: nemesis]  
Автор oтчaянaтa! (новак)
Публикувано11.12.05 19:48



Плодове и зеленчуци, почти никакъв хляб. Пиле и риба без кожата.
Помага ми само пълното глудаване, но поради други здравословни проблеми не мога да го проведа сега. Моля предложете ми някаква диета.



Тема Re: Трагедиянови [re: oтчaянaтa!]  
Автор nemesis (неуморна)
Публикувано11.12.05 20:36



Ами всъщност ти си си избрала перфектната диета,не вярвам да ги ядеш в промишлени количества.Спортуваш ли?Да не качваш мускули? По-ограничена диета от тази е плодолечението (аз само с него свалям за съжаление),но пълно гладуване в никакъв случай.Какви са ти мерките и колко имаш да сваляш?

"What does not kill you , makes you stronger"


Тема Re: Трагедиянови [re: oтчaянaтa!]  
Автор Polito (сладурана)
Публикувано12.12.05 00:41



Отслабва се при отрицателен калориен баланс. Тоест, изразходваш повече, отколкото поемаш като храна. Следи си обиколките, кантарът не е добър показател за прогрес.

Fortune favours the brave


Тема Re: Трагедиянови [re: nemesis]  
Автор oтчaянaтa! (новак)
Публикувано12.12.05 18:04



Преди една година пак не бях особено слаба. На 166см тежах 62кг, но за една година не знам какво се получи, някакъв ужас. Напълнях с 10кг, и станах 72кг, а в момента съм дори 74кг. Без да променям режима си на хранене или движение.
Сега съм се видяла в чудо и от днес започнах диетата на Таня, с плодове, зеленчуци, после плодове и зеленчуци и т.н. Надявам се поне да има някакъв ефект. Не гоня бързо сваляне на килограми, съгласна съм и на 2-3кг на седмица, но за месец-два да се отърва от тях. Много се надявам да се получи нещо и благодаря на всички за подкрепата ви.



Тема Re: Трагедиянови [re: oтчaянaтa!]  
Автор Polito (сладурана)
Публикувано12.12.05 18:15



2-3кг на седмица? Ти шегуваш ли се с фразата 'не гоня бързо сваляне на килограми'...?

Fortune favours the brave


Тема Re: Трагедиянови [re: oтчaянaтa!]  
Автор onagra (прелитаща)
Публикувано12.12.05 18:30



Оставам с впечатлението, че преди си си позволявала периоди на глад (било заради лечение, било за запазване на килограмите). Поправи ме, ако греша...

Скоро четох в една книга за хранителните разстройства за експеримент, проведен преди години с неколкостотин млади момчета, отказващи да отидат в казарма (или беше на война, не помня точно). Всички те са подложени на следния експеримент - храната им е намалена до 1/3 от приеманите до тогава калории за период от няколко месеца. През това време те губят 10-15-20кг. След това около половин година им се дава точно толкова храна, колкото обичайно са приемали цял живот... и... всички те не само са си върнали нормалните килограми, но са качили с още 20 отгоре. Знаех за този т.нар. "йо-йо ефект", но все не ми се вярваше, че е толкова фрапиращо....

Та, пиша всичко това във връзка с предположението ми, че сега напълняваш точно защото си започнала да пазиш диети преди време. Ако е така... решението е всеизвестно - започни да ядеш съвсем нормално и да ходиш на плуване, фитнес или някакъв друг спорт. Това е единственото, което наистина помага!

Между другото, аз ти предлагам да отидеш на лекар, защото едно неочаквано напълняване, непредизвикано от прекалено ядене или обездвижване може да е признак на хормонален дисбаланс, проблеми с бъбреци, щитовидна жлеза или Бог знае какво... Така че, най-добре при чичо доктор- той ще ти каже защо се получава така.

Успех! И не забравяй, че най-важно е да се харесваш, дори и понапълняла. Само ако обичаш себе си ще успееш да бъдеш тази, която искаш.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.