Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:38 16.06.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Тема Кога реално почват да се губят килограми?нови  
АвторDeLina (Нерегистриран)
Публикувано04.12.05 14:35



Здравейте момичета,
искам да сваля поне 5 кг. и реших да започна гладуването с чай и ябълки за 10 дни. В началото до колкото знам се изхвърлят течностите от организма и се питах кога реално започват да се свалят килограми и дали тези 10 дни ще са достатъчни. Предполагам че това е идвидуално за всеки, но ще се радвам да споделите своя опит



Тема Re: Кога реално почват да се губят килограми? [re: DeLina]  
Автор Zdraveca (Lovech)
Публикувано05.12.05 10:52



Ами на 3-5 ден ,това по книги.Лично не мога да кажа.



Тема Re: Кога реално почват да се губят килограми?нови [re: DeLina]  
Авторoтcлaбвaщa (Нерегистриран)
Публикувано05.12.05 11:12



Аз съм вече пети ден на чай и плодове, но не съм свалила нито грам. Това обаче ми е трето гладуване. При първото за седмица бях свалила около 5 кг. Имай предвид, че след седмия ден по принцип не се сваля нищо, така че ако е за отслабването, направи няколко пъти едноседмични гладувания.



Тема Re: Кога реално почват да се губят килограми?нови [re: oтcлaбвaщa]  
Автор Polito (сладурана)
Публикувано05.12.05 13:05



Много добре казано.:)

Fortune favours the brave


Тема Re: Кога реално почват да се губят килограми?нови [re: oтcлaбвaщa]  
Автор ENlGMA (sensitive)
Публикувано05.12.05 13:19



недей да гладуваш.... сваля се и то много..или поне аз..но има и други начини..просто недей

SENSUA ERGO SUM


Тема Re: Кога реално почват да се губят килограми?нови [re: ENlGMA]  
АвторDeLina (Нерегистриран)
Публикувано05.12.05 15:10



Znam che gladuvaneto ne e mnogo dobur variant, no hich me niama v sportuvaneto. Mislia da se probvam s edno gladuvane ot 10 dni, a puk posle mnogo shte vnimavam kakvo iam ta da ne se naloji da gladuvam pak



Тема Re: Кога реално почват да се губят килограми?нови [re: DeLina]  
Авторлинa (Нерегистриран)
Публикувано09.12.05 20:44



Според мен това си е живо самоубийство.

Защо не опиташ режим, който да можеш да подьржаш по=дълго време, без да поставяш живота си на риск. Опитай нещо по-елементарно. Аз поне от 7 месеца така отслабва и има ефект, досега -10, но без да ми е било зле, имам енергия, не гладувам. В началото дръпваш бързо, после има периоди на стабилизация и отново. Зависи и колко време си качвала?
Сериозно: защо реши, че имаш да сваляш именно 5, а не 4 или 6 кг. Много често се вманиачаваме на тази тема и това ни побърква живота (освен, ако не е по здравословни причини, ако да речем си влезнала в категория на наднормено тегло).

Та режимът: (от лекар е, стандартен)

Закуска: 1 филийка хляб (колкото бонус) + 1/2 чаена льжица масло + кисело мляко+ топла напитка

Обяд: Месо+ 2 супени льжици ориз/спагети/картофи и т.н. зеленчуци колкото ти душа иска + плод +кисело мляко

Следобедна закуска: плод+кисело мляко

Вечерята е същата като обеда, но без плода

Махаш саламите, майонезата, кашкавал и сирене, сметана (въобще всичко по-мазно), сладкото, ограничаваш бананите, сухите плодове, варените моркови, грах, цвекло....олио

Аз добавих мазнини (олио, зехтин, масло) по съвет на диетолог, а иначе на нищо не приличат салатите. По собсвтена инициатива замествам понякога месото с 25 гр сирене с ниска масленост (тези, които са под 45%, обикновено това са меките сирена: бялото, моцарелата, камабера, козето френско и т.н.). За сьжаление тук не изписват маслеността.

От време на време вече хапвам и по нещо сладко, това запознах след 1 или 2 месец не помня вече. Същото и сьс спагетите, защото много почнаха да ми липсват, преди не сьм била мега любител. Само гледам да не са в огромно количество. Опитвам се да си слушам мозъка и като ми каже, стоп не си гладна, спирам да ям. Слагаш всичко в малка чинийка, визуално те успокоява. Ако случайно хапна повече, гледам след това да ям нещо по-ниско калорично или пьк ако знам, че предстои похапване на предишното ядене внимавам повече. И да си призная намалих млякото, че се прокиснах.

По принцип една жена не би трябвало да слиза под 1100-1200 ккал на ден, иначе не се дохранваш, а и мозькьт ти се бъггва и позва всичко да го трупа в запас.

Ако искаш мъчи се с ябълките. Минавала сьм през този кошмар и щом отново сьм на диета, значи резултат е бил временен.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.