Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:32 19.04.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема НВД (ниско въглехидратна диета )нови  
Автор fenixxМодератор (scorpio)
Публикувано22.10.05 06:02



В тази тема , ще се радвам да пишат всички спазващи НВД!
Какво похапват и досега какъв резултат са постигнали с нея !
За всички останали ще пусна малко разяснения относно принципите на режима .
Има си цял сайт специализиран само за този начин на хранене , но все пак сме клуб диети и нека имаме инфо и за тази !
Като зарибявка нека ви споделя моите резултати постигнати главно с НВД - за около 7 месеца свалени общо 47 кг към днешна дата , почти без никакво гладуване ( изключваме дните с безуспешни опити да ям само плодове )!
Част от принципите на НВД

1.Има два типа НВД - НВД ( ниско въглехидратна диета и ) НВД - ВМ ( ниско въглехидратна - високо мазнинна ) .
Първата има за цел приема на въглехидрати от общия прием за деня да е под 20 % , вторият тип - мазнините са над 50 % от общия прием за деня , протеините се репоръчва да са около 35 % , а въглехидратите до 20 % или под 20 % !

2.Храни подходящи при НВД

Всички видове месо, риба, субпродукти (дроб и дробчета разбира се), бекон, без колбаси (може само сухи и много чисти филета, като пуешко, пилешко, свинско). Ако използвате мляно месо, смилайте го на място в магазина, за да знете какво съдържа.
При приготвяне на месо избягвайте пърженето. Задушавайте месото със сметана, зехтин, масло, вино, подправки, като избягвате готовите подправки и тези с много сол (като Вегета и подобните на нея).
Всички млечни (мляко, сирена), без топените и вносни неща (гледайте опаковките за съставките, често имат маргарин или други хидрогинезирани мазнини)...Хубави варианти са: изкиснато краве или овче бяло сирене, фета, катък, моцарела, кашкавал, чедар и гауда.
Яйца, приготвени по всякакъв начин.
Мазнини: масло, зехтин и сметана. Органичете или напълно изключете олиото, маргарина и други мазнини от недоказан произход. Придържайте се към студено пресовани и качествени растителни масла, ако ги употребявате. Като добавка към храната може да включите ленено олио.
Зеленчуци: всички, за които се сетите, особено зелените на цвят като броколи и спанак; карфиол, зеле, краставици, домати, тиквички, гъби....Избягвайте картофи и други корени с много нишесте. Употребявайте варива (боб, леща)в умерени количества, като винаги предварително ги накисвате поне за 1 нощ преди да ги сготвите. не употребявайте соя и производните и продукти.
Плодове: максимум до 2 по възможност по-кисели плода (грейпфрути и лимони всеки ден). Във времето около тренировка може да си позволите повече плодове. Избягвайте банани, грозде, диня. Добре дошли са боровинки, малини, къпини и други дребни плодове.

3.За да започнете да сваляте е нужно да намалите енергоприхода си за деня с поне 500 кал - лесно може да остановите нужните ви калории при вашият ръст и тегло в някой от многото сайтове с калкулатори на калории !

Това са малка част от нещата .
Порзвала съм инфо от

- моля не ме съдете за авторски права - за парите от рекламата ще се разберем допълнително ( сега да не се вържат форумките )!

Има две житейски правила: 1.Не се тревожи за дреболии. 2.Всички неща са дреболии.

Тема Copy\Paste от заключената тема...нови [re: fenixx]  
Автор Жrмъц (непознат)
Публикувано22.10.05 10:14



Позволявам си да копирам постинга си, тъй като имам въпрос накрая, който малко или много ме вълнува...
Може ли и аз да се прикача към тази тема? Отворих тема преди няколко дни, с питане за витамините...тогава не бях регистрирана и се подписвах като L., но вече си имам запазен прякор! Та, на салатки и месце съм от 15.10. като до момента съм свалила 4-5 килограма, изобщо не претендирам какво са-мазнини или вода...по принцип свалям много бързо, за жалост по същия начин и качвам! Последните дни бях болна-изкарах тежък грип, но въпреки това злоупотребих само с една опаковка хапчета за смучене...хич не ми се взимаха, но почти не можех да говоря и реших, че в тях има по-малко въглехидрати, от колкото в няколко чая с мед! И тренировките бях спряла...
Но от събота (вече днес) започвам с пълна сила...тренировки и много строг режим! Защото докато бях болна си позволявах мнооого повече зеленчуци...изяждах сигурно по 1 килограм на ден! И по малко месо! От утре ще давам строг отчет- хаха...не, че ми го иска някой, но аз да го дам!

Имам питане! Може ли да се яде заквасената сметана на Данон - пише, че има 3 гр. въглехидрати в 100 гр. продукт!?

Поздрави и успешен ден!




Тема Re: Copy\Paste от заключената тема...нови [re: Жrмъц]  
Автор Жrмъц (непознат)
Публикувано22.10.05 10:18



Опа...Феникс е писала, че може и сметана, но аз по принцип не консумирам млечните продукти, много рядко сиренце или кашкавал и то в минимали количества (ако се храня в заведение), та все пак, не вреди, нали?

И от време на време могат да се консумират царевица и грах, защото много ги обичам, но пък са си високо въглехидратни!



Тема Re: Copy\Paste от заключената тема...нови [re: Жrмъц]  
Автор Cornflake (girl)
Публикувано22.10.05 12:46



сметаната е добре дошла, ама на Данон е гадна. най-хубавата, която съм яла е на Добрич (в Халите имат щанд), също и Елби става.
да спомена още нещо: прясното мляко по принцип не се препоръчва при НВД, защото има много въглехидрати, а и пастьоризирано е вредно.
за царевицата е ясно - уви, това е храна за угояване на прасенцата
за грахът - не знам колко са му въглехидратите, но ако спада към бобовите, значи все пак може - от време на време и по малко.



Тема Re: Copy\Paste от заключената тема...нови [re: Cornflake]  
Автор Жrмъц (непознат)
Публикувано22.10.05 14:32



На мен пък ми харесва Данонската, но може би това се дължи на факта, че не съм пробвала другите две-ще поправя този пропуск!
Преди малко привърших с една салатка от доматки, краставичка, лук, печена червена чушка + сметана! Довечера ще хапна пилешко + салата! Хич не си падам по месото, но както беше писала Феникс, за да отслабна ще ям, ако трябва и печени киселици (тя направи друго сравнение)!
А за царевицата питах, защото вчера си сложих в салатата за вечеря! Но май не е трябвало!

След малко яхвам велоергометъра...



Тема Re: Copy\Paste от заключената тема...нови [re: Жrмъц]  
Автор Cornflake (girl)
Публикувано22.10.05 14:59



Данонската сметана котката ми категорично я отхвърля, а аз на нея й имам вяра
доколкото знам е добре да има белтъчини на всяко ядене, затова май беше добре да включиш и 1-2 яйца за обяд примерно сметанката е повече мазнини, а зеленчуците имат малко въглехидрати под формата на фибри.
от месото може да включваш за разнообразие консерва риба тон или сардини, в собствен сос.
иначе и аз ям с по-голяма страст баничка или сладкиш отколкото месо, но като мина на НВД за известно време и тези вредни вкусови предпочитания се променят изненадващо!



Тема Re: Copy\Paste от заключената тема...нови [re: Жrмъц]  
Автор Doris (ssssss)
Публикувано22.10.05 15:34



Царевицата не е най добрия избор за НВД - съдържа 65% въглехидрати. Със същия успех може да си позволиш хляб



Тема Re: НВД (ниско въглехидратна диета )нови [re: fenixx]  
Авторt_manolova (Нерегистриран)
Публикувано22.10.05 16:18



Тъкмо се включа и аз и вземете, че затворите темата.
Аз започнах на 26.09
Тегло 55кг
Ръст 150
Години 31
В момента 26-ти ден -50кг.
Имам нужда от свалянето на още няколко килограма.
Мисля да продължа без почивка до постигане на желаното тегло.
Въпросът ми е имам ли нужда сега от някакво захранване или не ми е необходимо ?
Въобще чудя се как да продължа, за да си запазя килограмите?



Тема Re: НВД (ниско въглехидратна диета )нови [re: t_manolova]  
Автор Doris (ssssss)
Публикувано22.10.05 18:10



Според мен НВД е добър начин на хранене по принцип. Не мисля, че трябва да се променя начина, а по-скоро може да се вдигнат малко калориите за да спре отслабването и се поддържа постигнатото тегло. Иначе какво се получава - смятате че НВД е временна диета и следва захранване. Тагава кой е нормалния начин на хранене та да се премине плавно към него?
Хранене с месо, млечни продукти, зехтин, ядки, зеленчуци, кисели плодове от това по-здравословно........



Тема Re: НВД (ниско въглехидратна диета )нови [re: fenixx]  
АвторLora (Нерегистриран)
Публикувано22.10.05 21:29



И аз съм НВД от няколко месеца ту спирам ту пак почвам както и да е сега ми е 5 ден стриктно НВД без млечни даже ( аз от тях много качвам) обаче някак си не мога да падна под 1500 калории на ден може би съм в някаква такава фаза на привикване знам ли ям като прасе гледам да е предимно зеле и домати и тук таме по някоя пържолка или яйца че ако се отпусна току виж цяло прасе съм изяла :(




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.