Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:47 01.07.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Диетата със зелевата супа  
Автор BiTch^ (NoWay)
Публикувано07.09.05 22:24



Някой пробвал ли я е?Аз днес я почнах-прави се една седмица и уж имала страшен ефект
Ако някой я е пробвал-нека сподели
Става въпрос за супичката състояща се от зеле,домати,чушки и още някакви работи като 1вия ден + супата се ядат плодове,2рия-зеленчуци , 3тия - смесено и т.н....



Тема Re: Диетата със зелевата супанови [re: BiTch^]  
Автор LoVe_RuLeS ()
Публикувано08.09.05 08:55



И без да си я правиш супата, т.е. ако ядеш само зеленчуци, пак ще отслабнеш....Но ако след края на диетата се нахвърлиш на вафлички, бонбони и т.н., ще си върнеш свалените килограми.



Тема Re: Диетата със зелевата супанови [re: BiTch^]  
АвторEмa (Нерегистриран)
Публикувано08.09.05 11:05



Аз лично тази супа не мога да я ям и затова спазвах само другата част на диетата-отслабнах 3 кг за една седмица,но след това хубаво се наядох и си качих всичко
Иначе за диетата знам от една приятелка,която си дойде от САЩ отслабнала 15 кг с тази диета.Беше я пазила 1седмица-2 дни почивка-1 седмица,след което след 2 седмица още веднъж така.Каза,че по време на почивките е внимавала какво яде-хранила се е с плодове,зеленчуци,пиле, риба,обезмаслено мляко-такива неща
Сподели резултатите ти като приключиш седмицата,аз сериозно се замислям дали пак да не се опитам-много е разнообразна и се пази лесно



Тема Re: Диетата със зелевата супанови [re: Eмa]  
Автор BiTch^ (NoWay)
Публикувано08.09.05 15:40



Мислиш ли че аз мога да я ям? Отвратителна е!!!
Ама какво да се прави..Чувала съм доста добри отзиви от диетата и главният ефект бил в супата.Топяла мазнини уж.Иначе пише че за тия 7 дни се свалят до 7-8 кг
доста добре звучи но ме съмнява
Ще видим като я свърша



Тема Re: Диетата със зелевата супанови [re: BiTch^]  
Автор angels_zg (кукла z22)
Публикувано08.09.05 16:41



Аз съм я правила 2 пъти за по 4 дни(толкоз издържах) и свалих и двата пъти по 2 кг.,без после да си ги върна.Предполагам,че ако имаш повече кг. за сваляне,ще свалиш и повече,защото аз ако сваля 8 ще заприличам на нищо.




Тема Re: Диетата със зелевата супанови [re: BiTch^]  
Автор tartarianeyes (Вейхайвей - ARR)
Публикувано08.09.05 16:58



На мен много ми се иска да опитам, но ме смущава нещо: гледам, един ден се ядат 6 банана и се пие мляко на поразия, има и телешко месо, последния ден и ориз - аз ако го спазвам това нещо, ще кача за една седмица поне 2 кила....
Не зная, някой ако е пробвал, да каже.



Тема Re: Диетата със зелевата супанови [re: tartarianeyes]  
Автор Chriss (непознат)
Публикувано08.09.05 18:43



ако мислиш, че ще качиш .. махни това, което не ти харесва. Важна е супата ..
преди пиех едни хапчета от "Калифорния Фитнес" и те бяха на зелева основа и свалих, така че си мисля, че и със супата ще има резултат.
Една приятелка наистина свали 7кг за седмица.
Аз я почвам от утре.
Но знам, че първият ден е глад - само чай и след това се почва.



Тема Re: Диетата със зелевата супанови [re: BiTch^]  
Автор Aнreлчe (дяволче)
Публикувано08.09.05 19:00



Ухаааа! Не прочетох какво пише по-горе и другите какво мислят по въпроса, но аз веднъж се опитах и се чувствах у-ж-а-с-н-о!Може и само на мен така да е подействала, но се чувствах ужасно уморена, коремът ме болеше , а за настроението да не говорим! "Остъргваща" диета- това си мисля аз!
Но ако успееш да издържиш- БРАВО, ТИ СИ СУПЕР!!!



Тема Re: Диетата със зелевата супанови [re: Aнreлчe]  
Автор Chriss (непознат)
Публикувано10.09.05 15:38



оле много е гадна ... един - два дни сигурно ще издържа, ако ям по малко ... ама след тва сигурно няма да мога .. чак ми се драйфа от нея



Тема Re: Диетата със зелевата супанови [re: BiTch^]  
Авторsteff (Нерегистриран)
Публикувано12.09.05 14:28



kavi sa resultatite vi do momenta? Spodelete de..



Тема Re: ами.....нови [re: steff]  
Автор tartarianeyes (Вейхайвей - ARR)
Публикувано12.09.05 17:46



аз съм от днес на супи4ката. Ще докладвам след седмица. За мен е много приятно - оби4ам зеле, нацедих един лимон вътре, харесва ми, но дали ще има ефект при мен специално, ще видим



Тема Re: Диетата със зелевата супанови [re: BiTch^]  
Авторpascho (Нерегистриран)
Публикувано13.09.05 05:10



М..да супата си е гадничка-спор няма,но ако опитате да я смелите или пак да я пуснете през к.робот мисля че е по-поносима за преглъщане(аз я пия така).
Иначе ефект И-М-А! Аз си признавам честно че си позволявах хапка хляб(след като го изпека , още топъл-мале мила!) или пак ябалка след 19ч(особено в началото) и някои други дребни такива,но резултатат за една седмица е -10паунда(около4.5кг).Лошото е че я зарязах на седмия ден,но ще я започвам отново,че имам много за сваляне.
Ами това е от мен ,а теб -успех и постоянство!



Тема Re: Диетата със зелевата супанови [re: BiTch^]  
АвторCвeтлa (Нерегистриран)
Публикувано13.09.05 09:32



в аптекита вече продават хапчета "зелева супа", но са около 24 лв.



Тема Re: Диетата със зелевата супанови [re: Cвeтлa]  
Автор Chriss (непознат)
Публикувано13.09.05 12:44



оф аз май ще ги пробвам ...
наистина супата е малко по-поносима като е смляна ... но ми изглежда като повърня бе мамка му ... не мога да я пия. днес ще питам за хапчетата



Тема Re: Диетата със зелевата супанови [re: BiTch^]  
Авторsisi (Нерегистриран)
Публикувано13.09.05 20:40



edna priqtelka be6e q pravila i be6e otslabnala.
ama ne pomnq vitam cto koga se slaga sled kato iztine ili moje i dokato e topla



Тема Re: Диетата със зелевата супанови [re: BiTch^]  
Автормapи (Нерегистриран)
Публикувано13.09.05 21:54



Може ли да ми кажете точната рецепта , олио слага ли се или сол, може ли да се застройва



Тема Re: Диетата със зелевата супанови [re: мapи]  
Автор Chriss (новак)
Публикувано14.09.05 14:52



1 зелка
2 стръка праз
3 домата
2 чушки (може и печени)
магданоз
сол, черен пипер - умерено
всичко се нарязва и се вари до готово.
като изстине може да си сложиш една ампула витамин С.
Няма мазнина, не може да се застройва.



Тема Re: Диетата със зелевата супанови [re: Chriss]  
Автормapи (Нерегистриран)
Публикувано14.09.05 20:11



Мерси, ама малко постно звучи



Тема Re: Диетата със зелевата супанови [re: мapи]  
Автор Chriss (новак)
Публикувано14.09.05 21:53



po-zle e otkolkoto zvuchi ... pone za men



Тема Re: Диетата със зелевата супанови [re: Chriss]  
Автор tartarianeyes (Вейхайвей - ARR)
Публикувано15.09.05 14:18



изглежда само на мен ми харесва тази супа. от 4 дни съм на нея, обаче сега се чудя-дали не съм я сготвила много гъста? в рецептата не пише нищо за гъстотата.....



Тема Re: Диетата със зелевата супанови [re: tartarianeyes]  
Авторe (Нерегистриран)
Публикувано15.09.05 14:44



Здравей,
аз също я харесвам, и когато си я приготвям с малко продукти все става вкусна, незнам как го правя, но са я опитвали хора, които не са на диета и не обичат диетични храни и са ме молели да им приготвям допълнително. Понеже се страхувам, че в картофите и морковите има много въглехидрати , слагам малко зеле, обелвам един домат и го прибавям на края като в настъргания домат добавям една суп. л. зехтин , слагам черен пипер , дори лук и каквото ми хрумне, неща като магданоз и босилек, понякога и малко диетична сол, може би заради подправките става вкусна ,въпреки, че със съдържанието което съм написала звучи гадно, наистина ставаше доста вкусно



Тема Re: Диетата със зелевата супанови [re: BiTch^]  
Автор poly77 (непознат)
Публикувано16.09.05 16:01



зелевата супа е най-успешната диета която някога съм правила, и изобщто не е трудно да издържиш на нея! А в супата за да не е гадна , слагам пове4е подправки и я ям студена. Тук се продава зелева супа на таблетки за тази диета, но не съм ги пробвала, все пак по-полезно си е супа отколкото таблетки пък било то и уж "зелен4укови"

Life is too short!


Тема Re: Диетата със зелевата супанови [re: poly77]  
Автор koя ли ()
Публикувано19.09.05 12:44



Втори ден - първия при пълнолуние на детоксикация със сокове , от днес със супата - досега минус 1,5 кг.
Има ли и други продължаващи? Аз смятам да направя 7 дни до събота, в неделя и понеделник почивка и от вторник отново още 7 дни.



Тема Re: Диетата със зелевата супанови [re: koя ли]  
АвторEмa (Нерегистриран)
Публикувано19.09.05 16:11



Аз съм решила да я започна от утре,така че ще казвам как върви



Тема Re: Диетата със зелевата супанови [re: koя ли]  
АвторCвeтлa (Нерегистриран)
Публикувано20.09.05 14:52



дали е необходимо след втория курс да се прави захранване



Тема Re: Диетата със зелевата супанови [re: Chriss]  
Автордиeтoлoжk (Нерегистриран)
Публикувано20.09.05 21:23



момичета, много е ефикасна! Правих я преди 4 год. За 7 дни отслабнах 7 кг! половината ми съзнателен живот е минал в диети, но по ефикасна диета от тази не съм срещала. Вярно, супата не е от най-апетитните, но създава чувство за ситост и топи сланинки.За да се преработи супата се разходват повече калории, отколкото тя внася и в това се състои ефекта. Наяма човек, на който да съм я дала и да не е останал доволен от резултата.
Искам да ви питам дали сте чували нещо за диета с кленов сироп/мада бал/ или нещо подобно?



Тема Re: Диетата със зелевата супанови [re: Chriss]  
АвторMилeнa (Нерегистриран)
Публикувано20.09.05 23:00



Опитайте да сложите домати в супата - да стане малко киселичка и тогава не става гадна.



Тема Re: Диетата със зелевата супанови [re: Eмa]  
АвторMapия (Нерегистриран)
Публикувано02.10.05 09:57



Ема, нищо не писа - как върви диетата. А и другите които са на нея да пишат. Аз см я спазвала и не знам като килограми колко беше резултата, но като сантиметри имаше и то в ханша и бедрата.
Хайде и вие пишете за резултатите :)



Тема Re: Диетата със зелевата супанови [re: Mapия]  
АвторEмa (Нерегистриран)
Публикувано02.10.05 12:07



Диетата ми се отрази добре:)
Не се мерих цяла седмица,оказа се,че съм отслабнала само 1,5 кг,но честно казано аз си мислех,че са повече-поне така ми изглеждаше,а и дънките ми се поотпуснаха:))



Тема Re: Диетата със зелевата супанови [re: Eмa]  
АвторMaria (Нерегистриран)
Публикувано02.10.05 13:48



Да, и при мен беше така. Мисля от утре да я почвам пак, точно си накупих продуктите; но мисля да пропусна морковите, някъде четох че варени запичали...



Тема Re: Диетата със зелевата супанови [re: Maria]  
Автор raби (непознат )
Публикувано03.10.05 12:43



Здравейте,и аз смятам да започна тази диета,след като приключа с протеиново-витаминната-имам за сваляне около 7-8 кг. и мисля да се освободя от тях,прилагайки тези две диети.Интересува ме обаче захранването след диетата-ясно е,че ако се върнем към стария начин на хранене,включвайки тестени,пържени и сладки храни отново ще възвърнем загубените килограми.Но така или иначе,диетата не може да продължава до безкрайност,и рано или късно,трябва да включим в менюто си млечните продукти,овесени ядки или пълнозърнест хляб,риба,пиле,ядки.....ако искаме да се храним балансирано и здравословно,деНо как да направим прехода така,че усилията ни да не са отишли напразно?



Тема Re: Диетата със зелевата супанови [re: BiTch^]  
Автор ah (medinilla)
Публикувано04.10.05 14:23



Okay, за да не е "гадна" супата, може да се разнообразяват рецептите и да се вари всеки ден нова, поне аз така правя, защото иначе ще откача. И да се слагат повечко подправки.
Любимата ми рецепта е:
1/2 кг зеле, 200 гр. броколи, няколко моркова, 2 стръка пресен лук, 1чл настърган джинджифил, 1чл лимонена кора, 1чл къри, 1-2 зеленчукови бульончета, кориандър. Подправя се с черен пипер, лют червен пипер и соев сос, може да се поръси с пера от лук или сибирски лук. Евентуално и 1сл. сметана или кисело мляко.
А вчера си измислих:
зеле, чушка, корен от магданоз, целина на пръчки, карфиол, праз и доматено пюре, зрънца черен и кориандър, бульонче.
на мен ми е вкусна супичката, но мойта цел са 2 кг, и затова не я спазвам 100%, а само 95%.



Тема Re: Диетата със зелевата супанови [re: BiTch^]  
Авторkremi_to (Нерегистриран)
Публикувано13.10.05 15:34



Здравейте,
и аз да от4ета своите резултати: От 3 дни съм на тази диета и резултата ми е (-3 кг).
Поздрави



Тема Re: Диетата със зелевата супанови [re: kremi_to]  
Автор ambiciranata (havana)
Публикувано13.10.05 19:54



Браво.Аз съм втори ден на супата,но не смея да се премеря още.Пасирам я и става като пюре.Хапвам си,като бебетата пюренце



Тема Re: Диетата със зелевата супанови [re: steff]  
АвторФИФИ (Нерегистриран)
Публикувано24.10.05 11:21



Днес ми е трети ден....не съм се теглила, но като се гледам все още няма ефект( дано да има щотоо)
Вече ми е по-спокойно, но първите два дни ми бяха критични. Първата нощ сънувах печени кифтенца с лук.....
Моля някой който е на Вие с диетите на напише как да протече захранването, защото аз съм много боса в тия неща.
и резултати от който я е правил
Успех на всички гладуващи



Тема Re: Диетата със зелевата супанови [re: BiTch^]  
Авторkoki4e (Нерегистриран)
Публикувано19.11.05 17:56



Моля ви,нека някой да ми напише таз прословута ..зелева супа....Четах,четах...но така и не я открих:(
Моля ви!!!



Тема Re: Диетата със зелевата супанови [re: koki4e]  
Автор ambiciranata (havana)
Публикувано19.11.05 18:30



6 големи глави лук
2 зелени пиперки
1 целина (зелена)
6 обелени домата
1 зелка
1 кубче пилешки бульон

По желание може да се прибави сол, къри, чеснов сос.

Всичко се нарязва на парченца и се слага в голяма тенджера. 10 минути се вари на силен огън, след което се намалява на по-ниска температура и се вари докато се разварят зеленчуците.
Тази супа се яде при всяко огладняване.

Колкото повече се яде от тази супа, толкова повече се отслабва.

Тази диета е разработена за сърдечно болни, които са оперирани, след което трябва бързо да намалят теглото си без риск.

Тайната на тази диета се състои в това, че предизвиква изгаряне на повече калории, отколкото човек поема. Отбягва се неприятното чувство на глад, което се появява при спазването на другите диети, човек се чувства чудесно.
Трябва да се избягват някои неща:

1. Не е разрешено поемането на никакъв алкохол, тъй като той възпрепятства изгарянето на калориите. Когато се започва диетата трябва да са минали поне 24 часа от последното поемане на какъвто и да е алкохол.

2. Също така са забранени всички видове газирани напитки. Пийте само вода, чай без захар, кафе без сметана и захар, натурални сокове и обезмаслено мляко.

3. Също така са забранени всякакви тестени изделия, както хляб, така и всякакви продукти, които съдържат брашно, захар или захарни продукти.

4. В дните, които диетата разрешава месо, може да се яде пилешко месо без кожата или риба.

Според болницата, в която е разработена диетата, може да се свалят до 7 кг. за една седмица.

ПЪРВИ ДЕН:
Яжте само супата и пресни плодове, с изключение на банани. Най-добре дини или пъпеши, тъй като те съдържат най-малко калории. Пийте само натурални сокове, вода и чай или кафе без захар.

ВТОРИ ДЕН:
Този ден не яжте никакви плодове – само зеленчуци. Яжте пресни зеленчуци или консервирани. Никакво масло или олио! Яжте зеленчуци със зелени листа. Яжте зеленчуците заедно със супата. Вечерта може да запечете един картоф във фурната със съвсем малко масло.

ТРЕТИ ДЕН:
Този ден се прави комбинация от предишните два дни. Може да ядете зеленчуци и плодове (без банани). Вечерта може да изядете един картоф.
Ако сте спазвали правилно диетата вече ще сте свалили между 2.5 и 3.5 кг.

ЧЕТВЪРТИ ДЕН:
Яжте само от супата, банани и обезмаслено мляко. Вечерта изяжте до 3 банана и две чаши обезмаслено мляко и толкова вода, колкото можете да изпиете.

ПЕТИ ДЕН:
Този ден може да ядете месо. Може да ядете до половин килограм месо – пилешко, без кожа и 5 пресни домата. Трябва да изпиете 5-8 чаши вода.

ШЕСТИ ДЕН:
Този ден яжте колкото искате зеленчуци и месо. Месото може да запечете. Яжте и много салата с месото, но без картофи.

СЕДМИ ДЕН:
През този ден яжте ориз (за предпочитане е нечистен – с люспите). Пийте прясно изстискани плодови сокове и зеленчуци. Яжте докато се наситите.

Ако сте спазвали правилно диетата, в края на седмицата ще сте свалили между 7.5 и 8.5 килограма.
Ако искате да свалите още, трябва да починете два дни, преди да продължите с диетата.

ВНИМАНИЕ! Трябва да ядете от супата поне по веднъж дневно!



Тема Re: Диетата със зелевата супанови [re: BiTch^]  
Автор дyлcинeя (непознат )
Публикувано20.11.05 14:14



А да попитам цялата тенджера ли се полага за един ден



Тема Re: Диетата със зелевата супанови [re: poly77]  
Авторs3m_ (Нерегистриран)
Публикувано20.11.05 18:43



Прави ли ли сте вариации по рецептата? Дали мога да сложа в супата - моркови, гъби, царевица?



Тема Re: Диетата със зелевата супанови [re: LoVe_RuLeS]  
Автор dupi (непознат)
Публикувано20.11.05 22:02



ne men li4ni ne mi pomogna tazi supica



Тема Re: Диетата със зелевата супанови [re: дyлcинeя]  
Автортoo (Нерегистриран)
Публикувано21.11.05 10:22



От супата можеш да ядеш, когато и по колкото ти се яде
Ако имаш сили за един ден цяла тенджера да ометеш тогава давай.
Аз по принцип, когато си правя тази диета, не правя цялото описано количество от продуктите. Разделям си ги примерно на половина и ги сготвям тях, това с цел супата да ми е пресничка особено през лятото.
И наистина колкото повече ядеш от супата, толкова по-добре, тя изгаряла мазнините!Когато ти се прияде-яж.
От мен късмет:)



Тема Re: Диетата със зелевата супанови [re: Mилeнa]  
Авторkoki4e (Нерегистриран)
Публикувано21.11.05 11:10



Бях помолила да ми кажете точната рецепта за тази супа,какво друго се прави.Една от нас:)...ми изпрати рецепта,за което и благодаря.В нея има домати.
Четах и другите мнение по горе...а там се пиша за разни банани,ориз...
Май таз рецепта всеки си я знае по различен начин
Аз от днес започнах ,но....кажете ми коя е точната рецепта



Тема Re: Диетата със зелевата супанови [re: koki4e]  
Автор ah (medinilla)
Публикувано21.11.05 18:28



Няма точна рецепта. Има една "оригинална" рецепта. Важното е, да има много зеле.
Бананите и оризите са добавки, защото при тази диета не се сърба само супа, а има план на хранене: 1 ден само плодове и супа, 2 ден само зеленчуци и супа и т.н. . Виж в гугле, не може да не я намериш тази диета.
И, гледай да спортуваш, докато я правиш.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.