Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:39 01.06.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Мотивациятанови  
Автор fenixxМодератор (scorpio)
Публикувано02.09.05 19:10



Може и да не вярваш, но това е най - важното в една диета! Ако си опитвала да отслабнеш ( независимо как) , и не си успяла ,това е причината!Не си била готова...
Липса на мотивация , винаги има причина която те спира да пазиш диетата си
– забравяш , че си на диета - писва ти от толкова много диети - метаболизма ти е бавен - е добре така ме е създала мама - не си виновна и въздуха който дишаш ти се лепи , а ти всъщност почти не ядеш - и накрая стигаш до обвинения от сорта - Господи какво съм ти направила та до заслужа това!? - познати ли са ти тези оправдания ...
Момиче събуди се
Не си щастлива и го знаеш , но не искаш да го признаеш.Не се крий от истинските си чуства , а ги посрещни .
Ти си единствена и си специална и ... ако си дебела и нещастна от това , промени нагласата си и се бори за щастието си!
Реши какво искаш да направиш с тези излишни кила !Амбиция и желание са бутончетата които трябва да натиснеш!
Научи всичко за тялото си !Всичко зависи от това радикално да промениш живота си .Искаш или неискаш да направиш това?
Или предпочиташ да седиш и да се самосъжаляваш ?
Ако отговора ти е да - искам да се отърва от тези проклети кила които ми тровят живота тогава продължи да четеш ...
Ако отговора е не - съжалявам за теб ...

Следва продължение



Тема продължениетонови [re: fenixx]  
Автор fenixxМодератор (scorpio)
Публикувано02.09.05 20:12



Ако избереш да , ще започна диета (колко пъти си започвала диета) спри и помисли за малко ...
Тук не говорим за тридневна диета и толкова!
Съсредоточи се ! Ние говорим за много излишни килограми трупани с месеци ...
Ако избереш да , няма да е лесно - кой ти обещава лесна диета - лъжи!
Няма нищо хубаво и приятно на този свят , което да може да се постигне лесно ( с много малки изключения).Помисли си , че трябва да забравиш за храната , за да се отървеш от тази зависимост ( за няколко месеца , години даже)Но накрая какво щастие ще е да се погледнеш в огледалото!
Не приемай диетата , като твой враг !!!
Твоята диета е най - добрия ти приятел , който някога ще имаш...Следвай я и тя ще те доведе до мястото на победителя!
Представи си се отиваш да видиш приятел , изглеждаш страхотно (10 и повече кила по - малко), елегантна си , всички ти се възхищават , не се притесняваш от вицовете за дебеланки , не се чустваш притеснена всеки път когато някой направи коментар за храната , твоят собствен мъж ( приятел () те гледа с други очи ...а и останалите мъже...- и се чустваш прекрасно , млада , красива , желана.Знаеш , че някои цветя се отварят по - късно , но какво удоволствие е да се наблюдават!Бъди такова цвете - твоето време е дошло!
Ако найстина искаш да отслабнеш , ще стане - повярвай си!
Създай си идеал
Когато бях толкова огромна ...си представях как ще изглеждам с красива къса червена рокля , с високи обувки - нещо спиращо дъхът!Заспивах с тази мисъл , но грешката ми беше че на сутринта вече не я помнех , до следваща та вечер!
До деня в който се реших!
Заспивайки и събуждайки се с червената рокля и големия въпрос (N.B. ова е превод , не съм си представяла с червена рокля , а с червени прашки - хаха - нали съм си по смела)Какво да ям днес , за да мога скоро ( след месец , два или година да облека тази невероятна рокля?Храната стана оръжието с което да стигна до целта си , вече не й бях роб
Всяка вечер планирах какво ще ям на следващия ден - и това беше и това което ядях!В по - голямата част от времето (98% ...) аз спазвах диетата!
Така , че създай си идеал , ако червената рокля не ти харесва - смени я!Струва си !

Следва продължение



Тема Re: продължениетонови [re: fenixx]  
Автор fenixxМодератор (scorpio)
Публикувано02.09.05 20:16



Ако този текст ви вдъхновява ще продължа нататък ....
Ако намерите нещо също толкова мотивиращо ще се радвам да го прочета тук !
Може да звучи зомбиращо , но понякога големите неща в живота се постигат с голямото желание за тях!



Тема Re: продължението [re: fenixx]  
Автор Akashia (oceansoul)
Публикувано02.09.05 21:14



Това е много хубаво Феникс,но понякога когато не си правиш планове се чувстваш много по-свободна.Аз не се чувствам свободна като планирам храната си,затова в известен смисъл пак се превръщам в неин роб.
Вярно,аз не мога да спазвам диета и да гладувам,защото нямам мотивация.
Аз например съм в непрекъснат кофликт със себе си : харесвам ли се така или не.
Ако днес не се харесвам,утре ще се харесам.
Повярвай,че никак не е лесно да живееш с такъв конфликт.Още по-трудно е да се мотивираш да пазиш диета,когато всички останали ти казват,че имаш прекрасно тяло.
Да,но аз не мисля като тях.Но и се чувствам безсилна да направя каквото и да е.

Докато опитомените пеят в свободата си ,дивите летят ...


Тема Re: продължениетонови [re: Akashia]  
Автор fenixxМодератор (scorpio)
Публикувано02.09.05 22:59



Има две три неща с които не съм съгласна от този текст , но го превеждам буквално.
Целта на тази тема е да съберем такива текстове от които човек може да почерпи известно вдъхновение да направи нещо!
А това за храната и аз не го правя , защото решавам на сутринта какво ще ям през деня и рядко го променям!



Тема Целият текстнови [re: fenixx]  
Автор fenixxМодератор (scorpio)
Публикувано02.09.05 23:17



Ето тук може да прочетете целият текст , който бях почнала да превеждам , но ме домързя!





Тема Re: Целият текстнови [re: fenixx]  
Авторe (Нерегистриран)
Публикувано03.09.05 00:01



Аз също визуализирам моя идеал.
Пък като вляза в магазин за бельо още повече се мотивирам купувам си разни работи и си представям момента, в който ще ми стои идеално.
Пълнотата води до изолация, поне тези от нас, които се притесняват от нея.
Имат две алтернативи - или да си стоят вкъщи и да гледат филми от сорта на "дързост и красота", да се тъпчат с бонбони и да подсмърчат " защо съм дебела и аз искам тяло като мацката на филма ", когато се натъжат им се дояждат още бонбони, спагети или каквото и да е и омагьосания кръг се затваря. Комплексите стават повече и могат да бъдат пречка в междуличностните отношения и особено в интимните...Идват още мъки " дебелллллааааа съм, той няма да ме хареса" и следват още бонбони. Абе въобще да имаш излишни кила е ужасно. Дрехите са често черни с цел да прикриват, проблема е че колкото и да се крият, те са си там и не мърдат, докато ние не решим да ги мръднем. Една пълна жена често бива подтисната само от появата на друга стройна. Може дълго да изброяваме за вредата от излишните килограми и върху психиката и върху органзима. Достатъчно сериозни причини да се замислят тези, които още не са се решили и не вярват, че е осъществимо. Тези, които още не са се решили да отслабнат имат и друга алтернатива- да отслабнат. Следва въпроса "как ?" -Те трябва да тръгнат с идеята, че битката ще е дълга и трудна, няма да е с 3, 5 или 20 дневна диета, а постоянни и продължителни усилия. Може и да не е "битка" а "пътуване" към новото, към мечтата, тя е съвсем достижима. Мислете за нея по време на това пътуване и ще ви бъде по-леко и приятно, ден след ден вие се доближавате все по-близо и по-близо до нея. Стига обаче да се потрудите добре. Когато посееш нещо, трябва да измине период от време за да добиеш, неможе да видиш резулта веднага. Така е и с отсабването - полагаш усилия ежедневно и след време и резултатът е на лице. Повече вяра и дисциплина относно хранителния режим и тренировката си и ще постигнете вашата мечта. Помислете струва ли си тези килограми да дават тон в живота ви.



Тема Re: Мотивациятанови [re: fenixx]  
Авторtedi (Нерегистриран)
Публикувано06.09.05 21:52



моята мотивация - как звучи! един ден като бях на работа случайно ме осени една идея и то каква, ще прозвучи смешно но аз никога е почти никога не завършвам това което започна, гаден човек. този ми виновен онзи ми виновен храната ми виновна и така до безкрай ииииииииииии тогава решик че ми е крайно време да завърша нещото(диетата) която съм почнала. и какво си мислите лягам си и сънувам мъжът на живота ми, който естествено си има гадже но който ми е много добър приятел - хе хе - вярно е. та този същия има един велик принцип за жените - няма да го казвам за всеки случай - и моя милост реши да му лази по нервите - това го умея до съвършенство - за 15 минути му опънах нервите а на гаджето му също, не защото ми беше кеф е и това но за да разбере какво е загубил. и занете ли видях се в огледалото та аз красива превлекателна жена - хе хе - точно за тези 15 минути разбра че жената не е това което той си мисли. имаше една приказка - една жена може или да издигне един мъж или да го съсипе и точно това го решава тя. знаете ли колко приятно ми стана че аз дебелата помогнах на приятел да се издигне а той с прекрасната тъпче на едно място. а и знам че съм на прав път. е това ми е великата мотивация.
цинки от мен.



Тема Re: Мотивациятанови [re: tedi]  
Автор fenixxМодератор (scorpio)
Публикувано06.09.05 22:22



Да скъпа нищо ново - мъжете винаги са били и ще бъдат на едно от челните места " Стимул да почна диета !" - колкото и да е неприятно да си го признаем .
Защото колко мъже познавате умряли от глад , мъчещи се да свалят биреното си коремче , за да впечатлят някоя жена (1 - 2 можеби) - но обратният вариант - ядяща само салатки и скъсваща се от тичане в парка влюбена е много по - вероятна гледка.
И аз съм ставала жертва на любовта - колко пъти съм си лягала умряла от глад , но мислеща си - Ауу как ще го шашна , само да сваля еди колко си кила и да се появя с новите парцалки ....
Но чак сега осъзнавам , че всички тези неща трябва да се правят само заради мен самата и заради никой друг!
Най - важното си остава здравето , колкото и банално да звучи - даже днес бях на кафе и ми се падна едно от онези листчета с късметче и пишеше Здраве - отначалото си помислих - Е неможеше ли да ми се падне нещо по интересно , но после си помислих - Не по - хубаво от това няма какво да се падне !

Даже началото на тази диета поставих пак с мисълта за един човек , но с времето виждайки какво съм постигнала , как изглеждам и най - важното как се чуствам осъзнах едно - Трябва да го правя заради мен ! ( хихи пък и сега ми се отвориха очите колко по готини и интересни хора мога да срещна - моя човек губи , колкото и нескромно да звучи - ама нека му е гадно де - аз колко пот излях на това колело - нека и той се поизмъчи малко !)




Тема Re: Мотивациятанови [re: fenixx]  
Авторtedi (Нерегистриран)
Публикувано06.09.05 22:50



много си права Fenixx, но ако беше видяла реакцията им душата ми се напълни. Да наистина го правя заради мен самата, но съм такъв човек който търпи търпи и като го издразнят взема най-добрите си решения. А този мъж знам че ме обожава точно заради мен самата, и това е от 3 г. но не съм прекрасната слаба елегантна фльорца с която да се фръцка. И идеята да му натрия носа че и аз мога да бъда елегантна и 100 пъти по-красива от нея адски много ме амбицира.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.