Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:29 20.04.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Плодова диета  
Автор darkwitch_25 (сладко зло)
Публикувано14.07.05 21:52



Здравейте, мислите ли че 40-дневна плодова диета е полезна?Аз отчаяно много искам да сваля 12 кг, но не ми се отдава а само качвам, от Нова година насам 8 кг съм на+.Спряла съм се на варианта само на плодове, защото ми се струва че така най -бързо се отслабва, но не знам дали ще имам волята. Бихте ли споделили как съумявате вечер да не ядете или когато нямате какво да правите, защото на мен тогава ми е невъзможно да не мисля за ядене. Много благодаря на всички предварително



Тема Re: Плодова диетанови [re: darkwitch_25]  
АвторBimba (Нерегистриран)
Публикувано14.07.05 22:02



Според мен няма да има нужда от 40 дни, а и само на плодове за такъв период би било опасно. Щом си качила последните 8 кг. за изминалите 6 месеца, значи ще ги свалиш сравнително бързо. Аз качих моите последни 7-8 също по Коледа, и през последните 10 дни се отървах от 5; първите 2 кг свалих за 3 дни с около 1000 кал на ден, каквото ми се ядеше, след това продължих по същия начин, но за 4 дни свалих само 1 :(, след това минах на плодове - вече съм вече трети ден на плодове, като за 1вите два свалих 2 кг (но също и спортувам, ям до 1кг плодове и пия чая без мед). Ще видим утре как е, но мисля че 20 дни ще са ти достатъчни за да се преобориш с тези 12 кг.



Тема Re: Плодова диетанови [re: darkwitch_25]  
Автор Polito (сладурана)
Публикувано14.07.05 22:24



За 40 дни ще отслабнеш толкова, колкото и за 20 дни, просто защото метаболизмът ти ще се забави. Направи 20дни+10дни захранване, ще свалиш поне половината от килограмите си. Оттам мини на нискокалорийна диета, не забравяй и спорта. Не бързай за никъде, все пак го правиш за себе си, нека поне ти е приятно без да форсираш нещата.
Вечер, ако ти пригладнее си направи един горещ чай или иди на разходка. Може също да си правиш упражненията вечер или да хванеш някоя книжка да почетеш. Аз поне така се разсейвам:-)Бъди силна и волева

Fortune favours the brave


Тема Re: Плодова диетанови [re: Polito]  
Автор darkwitch_25 (сладко зло)
Публикувано14.07.05 22:31



Благодаря ви, точно това ми е мъката, че нямам воля. Майка ми като се прибере вечер /аз преди това съм вечеряла/ и каже "хайде да поръчаме пица" и аз познайте - винаги готова въобще не мога да устоявам на вкусотии. Другият проблем ми е, че искам един два дни да гладувам и малко спорт и вече да съм супер слаба и стегната, просто ако не стане веднага и се отчайвамМоже би проблемът ми е преди всичко психически, но като чета тук колко сте мотивирани всички и ми се иска и аз така Иначе утр ще си купя плодове и ще опитам до край на месеца поне да издържа и да видя какво ще стане



Тема Re: Плодова диетанови [re: darkwitch_25]  
АвторBimba (Нерегистриран)
Публикувано14.07.05 22:52



Не се отчайвай, сигурна съм че в началото ще имаш много бързи резултати щом не си пазила скоро диета. Може да е както казват само вода, но все пак действа много окуражаващо.
Аз също имам огромен апетит и когато съм под стрес непрекъснато се тъпча като това въобще няма връзка с това дали съм сита или не :( Отделно че аз готвя в къщи и изкушението е огромно. И така неустено вече имам 30кг отгоре :(
На мен лично плодовете за начало ми се видяха много трудна диета, защото не стига че трябваше да се боря с апетита, който по навик си задоволявах без да му мисля много, но и с глада, който предизвикват самите плодове, затова можеш да опиташ като мен, първите 3-4 дни докато ти се загуби (или по-скоро свикнеш) с чувството за глад, яж каквото ти се яде, но примерно до 1000кал. - например аз сутрин не закусвам по принцип и пиех кафе с посладител, към 12 часа ядях 2 филийки черен хляб - 50гр=120 кал. , намазани тънко с маргарин -30 кал. с нарязан посолен домат отгоре - още 30 кал. Същото (180 кал) - отново към 2-3 часа следобед когато пак по правило съм гладна, а вечер салата домати и краставици, зелена чушка с мн. малко олио -150 кал. и печено месо (250гр. пилешко=350кал. или 100гр. свинско /или омлет от 3 яйца=240 кал., така общо стават 180+180+120+350 = 830 кал и още 100 резерв до 1000 каквото си реша - примерно 1 чаша бира . Всички в къщи минаха на моето вечерно меню, само че плюс хляб и пържени картофки и така не се чувствах изолирана.
Сега вече 3 ден на плодове се справям много добре и въобще не се поддавам на изкушенията около мен, а и -5 кг от миналия поденелник си е супер резултат :)



Тема Re: Плодова диетанови [re: darkwitch_25]  
Автор fenixxМодератор (change for good)
Публикувано14.07.05 22:55



Най - дългия ми опит с плодовете беше точно 45 дена .Свалени килограми точно 15 , но при положение , че започнах от солидни килограми.Как съм издържала се чудя и до сега .Поне си спомням , че след определено време просто забравяш за храната и после даже имах проблеми да започна да се храня.
Но не те съветвам да го повториш и ти.Забелязала съм , че колкото по строга диета се опитвам да спазвам от началото толкова по - трудно почвам.Номера е да почнеш с нещо не чак толкова строго и постепенно може да преминеш към по - сериозна диета.
Но винаги най - добрия вариант си остава балансирано хранене с приемане на около 1200 - 1500 калории.Не е задължително да си на нисковъглехидратна диета , ако не обичаш месо , но можеш сама да си изградиш някакъв режим на хранене.
Наблегни на големи салати с 50 грама сирене , хляб "бонус" , мляко , яйца , плодове , извара , пиле , риба ( ако обичаш) и други полезни нискокалорични храни.
1. Спорт, спорт и пак спорт; Кардио по 5 до 7 пъти седмично по 30 до 60 мин. Щанги, тежести и упражнения, които ускоряват метаболизма - най-вече за гръб и крака.
2. Намаляване на калориите с 500 под нивото за поддържане на теглото. Например за жените това (условно) е около 2000 ккал, следователно те трябва да си направят хранителен режим от около 1500 ккал на ден.
3. Трябва да се спазва следният изпитан принцип от бодибилдинга: 6 дена се поема храна с калорийност 1500 ккал (условно, т.е. необходимите за намаляване на телесното тегло)и след това се прави един cheeting day с храна с калорийност 2000 ккал (условно,т.е. необходимите за поддържане на телесно тегло). И така се редуват 3дни нискокалорийни и един нормално калориен. Това е необходимо, защото тялото веднага разбира, че гладува и се включва на режим съхраняване и трупане на мазнини и ние трябва да го "залъгваме", хаха, звучи смешно, но не знам как да се изразя по друг начин.
3. Хранителният режим трябва да е следният: 30% протеин, 45-50% въглехидрати и 20% мазнини. Да се ядат много: риба, морски деликатеси, зехтин,месо, яйца, зеленчуци, кисело (но не и прясно)мляко, от въглехидратите - мюсли неподсладено и пълнозърнест хляб, избягвайте бял ориз и картофи. Забранени храни:захар, захарни изделия, бяло брашно и всичко, направено от бяло брашно, пържено.
4.Чести хранения за взривяване на метаболизма. Пропускането на хранения води до трупане на мазнини, зашото тялото си забавя метаболизма. Жените трябва да ядат 5 пъти на ден по 300 ккал, т.е. 1500 ккал общо.(условно)
Навсякъде казвам условно, защото има формули, по които човек може да си изчисли по колко ккал разходва на ден. Това зависи от възрастта, ръста, теглото, пола и физическата акивност. Активно спортуващите се нуждаят от много повече калории от водещите заседнал живот хора.
5. Вода-2 литра на ден, спортуващите-повече.
6. Експериментирайте! Няма еднакви хора, така че няма една диета, която да повлияе еднакво на двама души.
7. Има и още много, но не мога да събера цялата информация в 1-2 съобщения





Тема Re: Плодова диетанови [re: darkwitch_25]  
Автор Polito (сладурана)
Публикувано14.07.05 23:03



Не се притеснявай, това че имаш апетит и неможеш уж да устояваш на вкусотии не означава, че нямаш воля. На всички нас тук ни се налага да спортуваме и да се научим да се храним правилно с цел да позаслабнем малко. Не може вечно да си казваме 'ауу колко вкусно изглежда тази пица, дай да си хапна, а от утре на глад'. Е, не- няма да стане, поради простата причина, че след глада ще ти останат само пицички в главата и това, което си свалила с гладуването, ще си го качиш пак. Не казвам, че има нещо лошо в лечебното гладуване (тъй като все пак съм привърженик), но ти препоръчвам да го правиш само ако си напълно осъзната и запозната с целите му. Както споменах вече- не трябва да се форсира. Прочисти се, чети и се научи как да промениш някои от вредните си навици. Все пак искаш да изглеждаш добре и да си здрава, нали? Тук има доста теми, които са посветени на гладуването, ако искаш ги погледни, за да си подготвиш психически.
А за волята- колко време още искаш да си ги носиш излишните килограми? Цял живот ли? Ако не- заемай се по въпроса. И приеми нещата не като проблем, а като предизвикателство, именно за да докажеш, че си силна, упорита и едни 12 кила няма да ти се опрат с нищо. Дерзай!!

Fortune favours the brave


Тема Re: Плодова диетанови [re: fenixx]  
Автор darkwitch_25 (сладко зло)
Публикувано14.07.05 23:06



Страшни сте като истински диетолози сте, знаех си че няма да сбъркам тук да пиша. Значи аз съм станала от 54 кг та на 62 при ръст 164 см. Проблемът ми е,че аз имам слаби ангели така да се каже и като видя храна трудно издържам. Много рядко огладнявам, но това е сигурно защото не спирам да ям та исках да ви питам за този момент, в който седиш и нещо ти се дъвче но не защото си гладен /аз не пуша, предполагам, че пушачите в този момент пушат/, просто няма какво друго да правиш.
От утре обаче наистина ще пробвам 20 дни плодчета и ще ви навестявам тук за кураж и стимул. Надявам се за 20 дни плодове и малко спорт да смъкна 5 кг, след това да ги позадържа и пак така, докато не стана заветните 48-49 кг. Когато бях по - слабичка си накупувах панталони с един номер по - малки с надеждата да се стимулирам да отслабвам и сега след като така напълнях се побирам точно в 2 чифта панталони /не се шегувам, всичко ми се пука по шевовете/, така че наистина трябва да се мобилизирам пожелайте ми успех и ще докладвам



Тема Re: Плодова диетанови [re: Polito]  
Автор darkwitch_25 (сладко зло)
Публикувано14.07.05 23:10



Много ти благодаря за хубавите думи и куража, който ми вдъхваш, наистина ще започан да влизам тук по - честичко страхотни сте



Тема Re: Плодова диетанови [re: darkwitch_25]  
Авторblow (Нерегистриран)
Публикувано15.07.05 01:45



Пробвай,ако можеш да издържиш няколко дни(5-7,не повече) само на кивита и чай!Ефектът е Страхотен!Аз до вчера бях така-за 5 дни 3,5кг.!Така страхотно прочистват!Ядеш около 1-2кг. кивита на ден,разпределени на 4-5 порции.Ако мислиш,че можеш да издържиш на еднообразие пробвай-заслужава си!После можеш съвсем спокойно да си продължиш плодовата диета за 20 дни(включително и дните само с кивитата).Важно е и да се захраниш както трябва след това!
Успех!



Тема Re: Плодова диетанови [re: blow]  
Автор Polito (сладурана)
Публикувано15.07.05 01:53



blow, как успяваш само на кивита??? Аз съм пробвала само ден на кивита и веднъж опитах няколко дни с ананас...Но понеже това са плодове с високо съдържание на киселини и ми се нацепиха устните и въобще цялата ми уста, после няколко дни ме болеше адски!!! Лично аз не бих ги препоръчала на никой (за разтоварване САМО на тях). Оттогава не съм яла гореспоменатите плодове, въпреки че (уж) ги обичам. А какво бих препоръчала- всички летни плодове, които се намират в момента на пазара. Дини, пъпеши, ягоди, череши...ммм

Fortune favours the brave

Редактирано от Polito на 15.07.05 02:01.



Тема Re: Плодова диетанови [re: Polito]  
Авторblow (Нерегистриран)
Публикувано15.07.05 04:56



Издържам безпроблемн!Явно е индивидуално,защото имам много познати,които са го правили,и правят в момента,и никой не се е оплакал от подобно нещо!
Да не говорим,че написах"пробвай,ако можеш",а не "яж само кивита"!
Въпросът е там,че с кивитата се сваля по-бързо,отколкото с нормалната плодова диета и говорим само за 5,а не за 20 дни!Като види,че не и понасят,винаги може да продължи на нормален плодов режим!



Тема Re: Плодова диетанови [re: blow]  
АвторDarkwitch_25 (Нерегистриран)
Публикувано15.07.05 09:49



А това киви от къде го намери?И да ви питам как може да пиете чай по време на диета, аз лично освирепявам от глад след това?



Тема Re: Плодова диетанови [re: Darkwitch_25]  
Авторblow (Нерегистриран)
Публикувано15.07.05 19:08



Как от къде?Не продават ли киви по магазините в БГ?!Във всеки по-зареден магазин има киви,предполагам!
А чаят си е почти задължителен,ако искаш да има някакъв ефект!
Проблемът с "освирепяването от глад" не се дължи на чая,повярвай ми!Ако не се научиш да го контролираш,със или без чай-все тая!Ако наистина искаш да слабееш,трябва да си подтискаш глада!И да похапваме и да слебеем едновременно не става,макар,че на всички ни се иска!



Тема Re: Плодова диетанови [re: blow]  
Авторlele (Нерегистриран)
Публикувано15.08.07 14:50



аз съм издържала досега 15 дни макс..свалих 12кг., но най-трудното в цялата работа е захранването след това, защото дори да отслабна, ако не го направя както трябва си връщам кг.-те за нула време.
Някой може ли да пише как се справя с този проблем.



Тема Re: Плодова диетанови [re: lele]  
АвторДopи (Нерегистриран)
Публикувано19.08.07 16:47



правя гладуване от 15год.,но винаги сьм си врьщала килограмите,4е и отгоре,но затова сьм си виновна само АЗ.Тази пролет и лято успях да се разделя с 25 кг.като до 15тия кг.бях свалила само вода,дано в останалите 10 има и мазнинки...но сега е наи-трудното как да задьржа резултата цяла зима.



Тема Re: Плодова диетанови [re: darkwitch_25]  
Автормoнkaтa95c (Нерегистриран)
Публикувано28.02.08 19:55



щом проблема ти е в това че не можеш да издържиш на искушението има едно много лесно решение

просто си намери някакво ежедневно занимание което да ти отнема по-повече време :) ако ти се отдава пиши стихотворения,чети книги та ако щеш си измисля6 танцове на любимите ти песни даже това е един много хубав вриант защото по този начин изразходваш енергия :) за да имаш воля трябва просто да минеш на такава вълна в мозъка си а мене ми се иска да кажете кои плодове с по-малко калорични че и аз да започна диетката :) на мене проблема ми е в коремчето исакм да е плоско ама само с коремни преси не става



Тема Темата е от 2005-танови [re: мoнkaтa95c]  
АвторKokoc (Нерегистриран)
Публикувано28.02.08 23:31



Монката, до сега момичето сигурно е станало вейка..



Що се хабиш да вдигаш стари теми, от това не се отслабва




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.