Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:04 05.11.25 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Оризнови  
Автор solei (непознат )
Публикувано13.06.05 10:12



Някой да знае точната реципта на диетата с ориза? Знам само, че се накисваха с преварена вода 4 дози, като всяка сутрин ориза се измива и отново се залива с преварена вода. Яде се сварен по някаква схема всяка сутрин. Но не зная подробностите. Доколкото съм чула е по рецепта на Павароти. Прави се 14 дни и дава добри резултати.



Тема Re: Оризнови [re: solei]  
Авторrodopeq (Нерегистриран)
Публикувано13.06.05 12:12



По 2 супени лъжици измит ориз се заливат в 4 чаши (буркана) с преварена охладена вода. Държат се на прохладно място 4 дена, като ежедневно се промиват и се сменя водата. На четвъртия ден ориза от едната чаша се измива, сварява, отново измива и се изяжда. В тази чаша се слага нова порция от 2 супени лъжици ориз. На следващия ден се изяжда ориза от втората чаша и тя се зарежда отново. Оризът се изяжда сутрин наведнъж, като два часа след това не се яде и пие нищо. След това през деня се яде нормално. Продължителността на курса е 2 седмици. Всъщност това не е диета, а метод за прочистване на организма от шлаки и токсини.



Тема Re: Оризнови [re: solei]  
Автор list4e (новак)
Публикувано13.06.05 13:03



а каква е точно тази оризова диета?



Тема Re: Оризнови [re: list4e]  
Авторнeизвecтнa (Нерегистриран)
Публикувано13.06.05 14:33



Диетата не се прави два седмици а два месеца и е за прочистване на организма . Ако ви интересува повече мога да ви я напиша . Тя се пази с определена диета.



Тема Re: Оризнови [re: нeизвecтнa]  
Авторss (Нерегистриран)
Публикувано13.06.05 14:38



Ще ти бъда много благодарна, ако я напишеш!



Тема Re: Оризнови [re: solei]  
Автор CHERRY ()
Публикувано13.06.05 14:48



Това не е диета за отслабване, както вече са написали някои хора, а за прочистване.
Правила съм я веднъж за 14 дни. Вече като знам колко гнусно мирише ориза на 4-тия ден от престояването във водата и особено като се свари след това, не бих опитала отново. хъх.



Тема Re: Оризнови [re: нeизвecтнa]  
Автор list4e (новак)
Публикувано13.06.05 15:02



Напиши я, моля!



Тема Re: Оризнови [re: CHERRY]  
Автор fenixxМодератор (change for good)
Публикувано14.06.05 00:34



Да ако някой има книгата да препише как точно се прави това прочистване - моля!Обожавам ориз!



Тема Re: Оризнови [re: fenixx]  
Авторнeизвecтнa (Нерегистриран)
Публикувано14.06.05 14:35



В пет буркана се слагат по две супени лъжици ориз . Всяка сутрин се измива ориза и се вари ориза от първият буркан . В него се слагат нови две супени лъжици ориз и той минава последен . На втория ден се яде ориза от втория буркан , ориза отново се измива във всички буркани и в празният буркан се слагат нови две лъжици ориз като този буркан става последен и т. н... Това се прави в продължение на два месеца , като 4 часа след като се яде ориза не трябва дасе пият течности . Прочиства отделителната система половите органи, пише че може да прочисти и миоми , но аз не съм сигурна . Майка ми го прави всяка година и след това се чувства много добре . През това време пише , че е желателно да не се яде месо и млечни продукти . Според мен по добрия вариант е да се прави с кафяв ориз.



Тема Re: Оризнови [re: нeизвecтнa]  
Автор @ksi (bittersweet)
Публикувано14.06.05 18:39



а като стана дума за кафявия ориз - какъв му е хранителния състав,и по-полезен и диетичен ли е от обикновения бял,и ако да - защо?
май много станаха питанкитено днес си купих за 1-ви път /най-случайно попаднах на такъв/,та реших да се информирам преди да съм започнала консумацията му...

where there is a will,there is a way...
the truth is over there...



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2025 Dir.bg Всички права запазени.