Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:33 15.06.24 
Здравна
   >> Диети
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Сладоледа  
Авторanita (Нерегистриран)
Публикувано03.06.05 14:52



Здравейте вече е лято - как се въздържате от сладоледа.Аз съм на диета - не много строга , но без сладолед не мога поне през ден , а вие?

Редактирано от fenixx на 03.06.05 21:45.



Тема Re: Сладоледа [re: anita]  
Автор @ksi (bittersweet)
Публикувано03.06.05 23:39



амии как ли?простичко - не се въздържамобаче гледам като ям сладолед някой ден да не ям нищо др освен плодове и зеленчуци,или др вариант е да не започвам,че откарвам на тоз "режим" по цяла седмицакоето си е нездравословно,въпреки че не е пагубно за фигурата,даже напротив,но пък здравето със сигурност страда от подобни експерименти...абе иначе казано - яж си в някакви граници по мъничко/ако можеш де:)/ и не се притеснявай,не е чак толкова противопоказен,освен ако не си на НВД/тогава можеш да го замениш с диетичен за диабетици,но пък имай впредвид че подсладителите понякога се оказват по-вредни и от обикновената захар/
пък и какво толкова страшно има?все пак в състава му влизат само захарта и млякото/главно/ + някакви добавки,които съм склонна да пренебрегна/като стабилизатори,ароматизатори,набухватели и т.н/,взависимост от производителя,въпреки че в някои видове има и мазнини,поправете ме ако греша/?/
уф,стана мн дълго,та в заключение да кажа - смятам че сладоледа е по-малко зло от останалите сладки изкушения,или поне така се самоуспокоявам и си приспивам съвестта

where there is a will,there is a way...
the truth is over there...


Тема Re: Сладоледа [re: @ksi]  
Автор _anonymous_ (тежко болни)
Публикувано04.06.05 00:00



Аа, че е по-малко зло, от гледна точка на калории, е вярно - но това е просто защото съдържа повече вода, логично, нали Колкото повече ядки и шоколадови, захарни и подобни заливки има, толкова повече се приближава до сладките неща в твърдо състояние - е, ядките не спадат към тях, но те пък са още по-калорични, така че простете неправилният начин на изразяване, малко съм си пийнала.

А пък по темата - аз миналата година си мечтаех за сладолед и си го обещавах като награда. Даже май на 3-4 пъти стигнах и дотам да си я получа. Сега се улових, че си мечтая да си мечтая за сладолед, малка е наглед разликата, но съществена. Иначе бих казала: излизах с левче-и-малко или колкото там струва сладоледа, който ти се иска, и приятелка, и още някакво левче за кафе примерно или каквото и да е, на дъъъълга разходка, по време на която се консумират сладоледа и кафето или каквото е там, и се прибираш доволно, и в никакъв случай не си купуваш голяма кутия, от която "ще ям по малко всеки ден"



Тема Re: Сладоледа [re: _anonymous_]  
Автор @ksi (bittersweet)
Публикувано04.06.05 00:17



аа абсурд да си купиш кутия и да ядеш "по малко" всеки ден!при мене си е направо невъзможноне само със сладоледа,а и с каквото и да било,затова вече си знам - или ниско калорично и много наведнъж,или малки разфасовки от "грешните" храни,че иначе спасение няма...
btw имах впредвид чист натурален си сладолед без заливки,сиропи,глазури,ядки и т.н,които допълнително да го причисляват към черния списък на забранените неща,негодни за консумация по време на диета или какъвто и да било по-специален,т.е. ограничен хранителен режим

where there is a will,there is a way...
the truth is over there...


Тема Re: Сладоледа [re: @ksi]  
Автор _anonymous_ (тежко болни)
Публикувано04.06.05 00:27



Аз точно затова казах да не се прави, щото знам колко бързо "по малко всеки ден" ставаше на "абе, майната му, дай да видим сега..." къде е черпака, един вид, макар че с черпак не се е случвало да ям, не ми се събира в устата



Тема Re: Сладоледа [re: _anonymous_]  
Автор @ksi (bittersweet)
Публикувано04.06.05 00:32



хаха,с черпак съм опитвала супите направо от тенджерата/супа-топчета/ и в интерес на истината като се замисля така изяждам по-малко количество,но пък си имам др щурутии - примерно ям меда от буркан с нож,защото като стане твърд изкривявам лъжиците...

where there is a will,there is a way...
the truth is over there...

Редактирано от @ksi на 04.06.05 00:42.



Тема Re: Сладоледа [re: @ksi]  
Автор Polito (сладурана)
Публикувано04.06.05 00:40



Ха ха ти ме уби с това за меда. Аз имах един период, в който си бях взела мед в тубичка, като тази за кетчуп. И познай...отварям устата и стискам тубичката с кеф Иначе сладолед незнам от кога не съм яла. Май миналото лято пропуснах геройски тази глезотийка и като гледам на къде е тръгнало, май и това лято ще мине без сладолед. Да живее минералната вода с много лед и лимон

Fortune favours the brave


Тема Re: Сладоледа [re: Polito]  
Автор @ksi (bittersweet)
Публикувано04.06.05 00:47



това с тубичката е доста добра идея,тъй като по този начин нямаш възможност да виждаш какво и как остава...сложно е за обяснение,май няма никой да разбере какво имам впредвид
май и аз трябва да я стопирам консумацията на сладолед още в зародиш,че както е тръгнало...

where there is a will,there is a way...
the truth is over there...


Тема Re: Сладоледа [re: @ksi]  
Автор _anonymous_ (тежко болни)
Публикувано04.06.05 00:57



Сега вече ме разбихте... в смисъл, че се сетих за течния шоколад в тубичка, после се сетих за магазинчето (вече несъществуващо), наречено "Мис Бонбон" ;)

А за щуротиите искаш ли да се състезаваме - аз днес побеснях и исках да хвана касиерката във "Фантастико" за гушата, защото ми раздруса киселото мляко, докато го маркираше :) (На това отгоре май не успях да се сдържа особено добре и тя ме усети.)



Тема Re: Сладоледа [re: Polito]  
Автор _anonymous_ (тежко болни)
Публикувано04.06.05 00:58



А пък аз ядях лед, ей така от фризера в купичка и с купичката пред телевизора... но не го препоръчвам :)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.