Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:58 28.09.24 
Здравна
   >> Диети
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Разделно хранене  
АвторNevena (Нерегистриран)
Публикувано24.04.05 20:32



Дайте съвети!

Редактирано от fenixx на 21.05.05 20:07.



Тема Re: RAZDELNO HRANENE [re: Nevena]  
АвторДpyraтa (Нерегистриран)
Публикувано27.04.05 22:10



Отскоро се интересувам от темата,а вече седмица се опитвам да спазвам режим.Ефект определено има.За седмица-2,5 кг. и се чувствам страхотно(междудругото за ингормация само-висока съм 170см и тежах 68кг-вече са65,5-има значение при определяне на ефекта,нали)).Най-важното е да разбереш,4е това не е диета,а начин на живот.Не се ограничавам,но и не смесвам несъвместими храни.Тук храните се разделят условно на въглехидрати[хляб,картофи,ориз,варива(леща,грах,боб и др),зърнени продукти-като мюсли,корнфлейкс(но не сладък),овесени ядки],белтъчини[млечни продукти и месо],неутрални[зеленчуци,зехтин и несладка сметана-но в неголеми количества,а по-скоро като подправка] и плодове(поставят ги като отделна категория тъй като плодовете никога не се консумират с други храни-напълно погрешно е приемането им като десерт).Разрешени комбинации:белтъчини+неутрални и въглехидрати+неутрални,но НИКОГА белтъчини+въглехидрати.Продукти от една категория може да се комбинират помежду си(но не повече от два вида на едно хранене),а количеството е почти неограничено.Но за по-бързи резултати може сама да си сложиш спирачки на количеството.Най-трудното е(поне за мен беше така),че изключваш от менюто си пицата и спагетите[ако са са със зеленчуков сос(но без домати,тъй като терми4но обработените домати са несъвместими с каквато и да било храна) или само със сметана- става,но не е много препоръчително],картофите и ориза с месо и все такива ястия,които традиционно присъстват на трапезата ни...но се свиква.Комбинирам месо(варено или печено,никога пържено) със зеленчукова салата;ориз или картофи със зеленчуци,правя си салати от боб и леща,ям зеленчукови салати подправени със сметана и сирене;направих и един ден само на плодове(а,да без банани)...общо взето това е..Не е много лесно,но и не е чак толкова трудно.Повярвай ми.Изисква се търпение.Все си мисля,че ще има по-дълготраен ефект от ''класическите" диети.Дано да съм ти помогнала.Ако имаш някакви въпроси-питай смело.И аз съм нова,но ако мога,бих отговорила.Успех



Тема Re: RAZDELNO HRANENE [re: Дpyraтa]  
Авторslavi (Нерегистриран)
Публикувано27.04.05 22:32



Разделното хранене на е диета, а начин на живот.Преди 2-3 години се запалий много по разделното хранене и бях няколко месеца на разделно хранене.Ефекта е голям.Започваш да отслабваш много бързо, без да се усетя бях свалила 10 кг. и тежах 43 кг.появиха се здравословни проблеми и спрях с раздеклното хранене, но и до сега са ми останали навици от него.например да не ям карофи, месо, ориз с хляб.вимаги на обяд и вечеря започмам с салата и т.н.

Редактирано от fenixx на 21.05.05 20:06.



Тема Re: RAZDELNO HRANENE [re: Дpyraтa]  
Авторqnncheto (Нерегистриран)
Публикувано21.05.05 15:05



Моля ви кажете ми при разделното хранене важно ли е колко пъти на ден се храним???

Редактирано от fenixx на 21.05.05 20:08.



Тема Re: Разделно хранене [re: Nevena]  
Авторqnncheto (Нерегистриран)
Публикувано22.05.05 11:16



Имам още един въпрос ако не ставам нахална!Вярно ли е че например ако сме закусвали 2-3 ябълки трябва да минат 4часа за да можем да консумираме месо например???Нужно ли е толкова много време за да се отделят и преработят в случая дадените ябълки,разбирасе ако сутринта си хапнал ябълки възможно е да те държут повече време сит но ако въпреки това тези 4 часа ти се сторят множко трябва ли задължително да се спазват????


Редактирано от fenixx на 22.05.05 20:30.



Тема Re: Разделно хранене [re: Nevena]  
Автор Spidercho (сияещ)
Публикувано22.05.05 11:40



Не се захващай.





Тема Re: Разделно хранене [re: qnncheto]  
АвторKaлopинa (Нерегистриран)
Публикувано22.05.05 12:48



Плодовете се усвояват от организма за 20 мин. Изключение правят бананите ,за тях са необходими 45мин. Значи 20 мин след прием на ябълки можеш да ядеш друга храна. Не трябва да се яде 4 часа след месно ядене и 2 часа след постно. Оснвно правило е да не се смесват белтъчини и въглехидрати.
Дано съм ти помогнала.



Тема Re: Разделно хранене [re: Nevena]  
Авторkaти (Нерегистриран)
Публикувано22.05.05 14:40



Лоши комбинации

1. Белтъчини и скорбяла:
-хляб със сирене;
-месо с картофи;
-пиле с ориз;
-спагети със сирене.

2. Скорбяла и захари:
-филия с конфитюр;
-торти, вафли;
-сладкиши;

3.Скорбяла и киселини:
-хляб с домати;
-спагети с доматен сос;
-квасен хляб;
-картофи с кис. краставици;
-бира с картофи;
-ориз с мариновани зеленчуци.

4. Белтъчини и киселини:
-месо със зеленчуци съд. мл. киселина;
-кренвирши, наденица с кис. зеле;
-ориз със сос.

5. Мазнини и захари:
-ядки със сладък плод;
-сирене с конфитюр;
-шоколад, марципан, нуга.

6. Белтъчини и захари:
-сладък десерт след белтъчна храна.

7. Комбинация Б / Б:
-бекон с яйца;
-сирене с ядки;
-месо със сирене.

8. Комбинация М / М:
-да не се смесват различни
видове мазнини.

9. Комбинация Б и разл. М:
-месо с масло (олио).

10. Плодове и зеленчуци да
не се приемат заедно.

11. Комбинация на мазнини, киселини и скорбяла:
-да се избягва голямо количество кисел салатен сос.





Добри комбинации

1. Белтъчини и мазнини - това е естествена комбинация на хранителните вещества в белтъчните храни.

2. Скорбяла и мазнини:
-хляб с масло;
-спагети с масло;
-задушени картофи;
-задушен ориз;
-картофено пюре с дом. майонеза;
-чипс (картофи с раст. мазнина).

3. Мазнини и киселини:
-тлъста риба с лим. сок;
-ядки с кисел плод;
-сирене с домати;
-сирене с кисел плод;

4. Захари и киселини:
-кис. мляко със сладък плод;
-кис. мляко със захар;
-сладък с кисел плод;

5. Комбинация на различни видове скорбяла:
-картофени крокети;
-хляб от смесено брашно;

6. Зеленчуците се приемат със заливка – олио, оцет. майонеза.

7. Бобовите храни са трудни за храносмилане. Добре е да се комбинират със зеленчуци.

8. Плодовете се приемат преди хранене.

9. Храните с високо съдържание на белтъчини и скорбяла трябва да се приемат с големи количества зеленчуци (без тези съдържащи мл. киселини и домати).



П.П. Искрено се надявам поне малко да съм те улеснила!Успех в начинанието и да споделиш резултати










Тема Re: Разделно хранене [re: kaти]  
Авторqnncheto (Нерегистриран)
Публикувано22.05.05 20:01



Ей страшно много съм ви благодарнанепременно ще споделя резолтатите но след време едва от вчера съм на разделно хранене.МЕРСИ отново


Редактирано от fenixx на 22.05.05 20:29.



Тема Огромно благодаря и от мен:))) [re: kaти]  
Автор лятнa (непознат)
Публикувано23.05.05 19:17



откога търся някой да ми каже конкретни комбинации, и то с примери

и тъй като си отделила толкова време за постинга ти, иска ми се да те помоля за още едно съвсем кратко разяснение - кои са зеленчуците, съдържащи мл. (млечна, може би??) киселина
защото съм невежа, разчитам на теб:)

и ти желая успехи във всичко, и отново ти благодаря от сърце!






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.