Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:38 11.06.24 
Здравна
   >> Диети
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | >> (покажи всички)
Тема с безвъглехидратната диета свалих за 15 дни,9 кг.  
Авторбнaдeждeнa (Нерегистриран)
Публикувано23.05.05 13:26



..но се питам, след като не приемам никакви плодове....как и откъде ще си набавя витамините, нужни за организма ми.Освен това тази диета се прави два пъти по 26 дни и след два месеца почивка, може да се повтори, ако се налага.Та въпросът ми е- знае ли някой дали може да се пият витамини от аптеката, докато се прави тази диета?Иначе съм много доволна, бях 104 килограма, а сега съм 95 и въобще на всеки два дни се губи почти по един килограм, страхотна диета!



Тема Re: с безвъглехидратната диета свалих за 15 дни,9 кг.нови [re: бнaдeждeнa]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано23.05.05 13:42



Не само че може, задължително е да пиеш витамини. И не че искам да те обезкуражавам, напротив, но се приготви това бързо сваляне на килограми да започне да се забавя. Колкото по-малко остава да свалиш, толкова по-бавно за съжаление става. Аз от два месеца се боря с 5 килаграма. Но не се отчайвам, знам, че макар и бавно ще стане. Успех и на теб! :)))



Тема Re: с безвъглехидратната диета свалих за 15 дни,9 кг.нови [re: бнaдeждeнa]  
Авторньkoя (Нерегистриран)
Публикувано23.05.05 14:37



Сподели, моля, повече подробности за тази диета - какво ядеш...горе-долу по колко..проявавам жив интерес..предварително благодаря и ти желая успех



Тема Re: с безвъглехидратната диета свалих за 15 дни,9 кг.нови [re: ньkoя]  
Автор milena69Модератор (moga)
Публикувано24.05.05 00:17



Тази диета се състои от пълно изключване на въглехидратите във вашата храна - изхранване, което помага на организма да се изчисти от натрупаните мазнини. Най-важното при този начин на хранене е, че (след 4-5 дни) няма да сте гладни, постоянно, 24 часа в денонощието! Не трябва да се храните само три пъти на ден, а да си хапвате, когато ви се иска и колкото ви се яде. Храната не трябва да се мери, нито да се приготвя отделно и специално за вас. Не трябва да пиете таблетки и чайове против повишен апетит. Не трябва да правите специални упражнения и да ходите на акупунктура.

Ако имате възможност, започнете диетата в ден на пълнолуние или новолуние, като преди това е полезно да направите два разтоварващи дни само на чай с мед и лимон. Ако не издържате, добавете един вид плод - най-добре ябълки.

Добре е да ходите много пеша или да правите най-прости физически упражнения, особено след първите 26 дни.

Противно на всички очаквания от хора, отричащи месото, се освободих от главоболието, умората, проблемите с кръвното налягане и тежестта в сърдечната област.

УСПЕХЪТ Е СИГУРЕН, но ви давам един съвет, който ще ви помогне. Знам го от личен опит. КОГАТО ЗАПОЧНЕТЕ ДА ПРИЛАГАТЕ НОВИТЕ НАЧИНИ НА ХРАНЕНЕ, ПРЕСТАНЕТЕ ДА МИСЛИТЕ, ЧЕ СТЕ ПЪЛНИ И ТРЯБВА ДА ОТСЛАБВАТЕ. ПРОСТО СЕ ХРАНЕТЕ ЗА УДОВОЛСТВИЕ И ЖИВЕЙТЕ ЖИВОТА СИ СПОКОЙНО!

Действие:

С пълното изключване на въглехидратите, организмът започва да топи мазнините. Първите шест дена губите 3-5 кг, а всеки следващ ден около 400 г до 1 кг. За 24 дена, колкото е задължителната продължителност на диетата, можете да загубите между 10 и 20 кг. При всеки човек действието е различно.

Внимание!!!

Ако само един ден изядете едно малко парче хляб, чаша мляко или каквато и да е дреболия, съдържаща въглехидрати, ще стопирате топенето на мазнините. Искате или не, се налага да започнете диетата отново.

Разрешени храни:

Всички видове месо - говеждо, телешко, пилешко, свинско, агнешко, гъска, патица, всички видове дреболии, дивеч. Всички начини за приготвяне на храната са разрешени, без да панирате.

Може да се ядат пръжки (без хляб), сушено месо, колбаси (без кренвирши или такива, съдържащи соя), всички видове риба, рибни консерви, цялото разнообразие на салатите, пресни или печени чушки, домати, краставица, прясна или кисела зелка, цвекло, салата от морски дарове, салата от кромид лук, репички и спанак - каквото ви хрумне и пазарът позволява в сезона.

Салатите могат да се подправят със сол, оцет, олио и пипер, без сосове.

Може да се яде лютеница без захар.

Яйца е разрешено да си хапвате, приготвени по всички начини и с всички видове зеленчуци.

Можете да пиете минерална вода, кафе и всички видове чай без захар.

Половин литър вино се разрешава след шестия ден.

Забранени храни!!!

Хляб, картофи, брашно, ориз, боб, грах, галета, панирано месо, соя, соеви кубчета, тестени произведения, ядки, кренвирши. Да няма запръжки в нито едно ядене. Забранени са за консумация всички видове млечни произведения - мляко, масло, сметана, айрян, кремове, маргарин, сладкиши, захар, шоколад и различни царевични пръчици, сладолед, солети. забравете за сирене, кашкавал - обикновени и специални. Никакви плодове!

Важно!!!

Можете да направите диетата два пъти по 26 дни, след което е желателно да си дадете почивка от 2 месеца, в които е правилно да се храните разделно.

Да се пият витамини - С, Е, калций, магнезий, или мултивитамини.

Когато постигнете желаното тегло и престанете да се придържате към диетата, ви трябват две години при безразборно хранене, за да започне пак повишаване на теглото ви.

Диетата приключи

Хапвайте си колкото ви се иска,

но... бройте точките!

Месото вече ви омръзна до втръсване, нали? Искате да се разнообразите. Дайте си два-три месеца почивка и се хранете разделно. А когато и те отминат, ви предлагам още един начин за хранене на спортисти, за запазване на теглото и за хора с наднормено тегло, който ще ви помогне да задържите теглото си, да отслабнете с някое друго кило или пък да напълнеете.

За да поддържате теглото си, трябва да консумирате храна, отговаряща на 50 точки за 24 часа.
За отслабване са ви нужни между 24 и 4 точки.
Ако сте сред хората, които искат да увеличат теглото си - пребройте си храна за 60 точки. Как ще комбинирате храните зависи от вашия вкус и желание!
СУПИ ТОЧКИ

Пилешки бульон -1 чаша 0
Говежда супа - 1 чаша 0
Доматена супа -1 чаша 17
Зелева супа - 1 чаша 15
Грахова супа - 1 чаша 20
Гулаш - 1 чаша 12
Гъбена чорба - 1 чаша 15
Зеленчукова супа - 1 чаша 15
Картофена супа - 1 чаша 12

МЕСА И ДРЕБОЛИИ

Мозък с масло - 200 г 4
Мозък пържен - 200 г 8
Телешки дроб - 100 г 0
Свински дроб - 100 г 0
Пиле варено, печено - 100 г 0
Пиле пържено - 250 г 0
Телешко печено - 100 г 0
Телешко паприкаш - 1 порц. 0
Телешко рагу със зеле - 1 порц. 15
Шницел телешки - 1 порц. 0
Говеждо гулаш - 1 порц. 0
Говеждо рагу със зеле - 1 порц. 15
Говеждо филе - 100 г 0
Свинско печено - 100 г 0
Свински котлет - 100 г 3
Виенска свинска пържола - 1 порц. 12
Шунка - 100 г 1
Луканка, сарфалад - 100 г 2
Кренвирши - 1/2 кг 0

ХЛЯБ

Брашно - 1/4 кг 84
Брашно - 1-2 суп. лъжици 4
Бял хляб - 1/4 кг 226
Черен хляб - 1/4 кг 236

МЛЕКА И СИРЕНА ТОЧКИ

Прясно мляко - 1/2 л. 1
Сметана - 1 суп. лъжица 1
Кисело мляко - 250 г 1
Кашкавал - 100 г 1
Рокфор - 100 г 3
Сметаново сирене - 100 г 3

ДИВЕЧ И ДРЕБОЛИИ

Печен дивеч - 500 г 0
Бъбреци печени - 100 г 1
Говежди дроб, печен - 100 г 1
Салам - 100 г 1
Сланина - 100 г 1

РИБА

Риба варена, печена - 100 г 0
Риба пържена - 100 г 12

ЗЕЛЕНЧУЦИ

Малка краставица - 1 бр. 6
Морков - 1 бр. 4
Зелева салата - 100 г 5
Чушка - 1 бр. 4
Кромид лук - 1 бр. 3
Домат суров - 1 бр. 6
Домати варени - 1 кг 0
Доматен сок - 1 чаша 0
Пюре с мляко - 250 г 30
Картоф печен - голям 30
Грах - 100 г 21
Зрял боб - 100 г 20
Зелен боб - 100 г 20

ЯЙЦА

Варени, пържени - 2 бр. 1
Яйца с шунка и масло - 2 бр. 1

СЛАДКИШИ ТОЧКИ

Захар кристал - 1 с.л. 14
Сироп, мармалад - 1 с.л. 11
Конфитюр - 1 с.л. 17
Мед - 1 с.л. 17
Сладолед - 1 порция 15
Крем - карамел - 1 порция 28
Торта с крем - 1 парче 65
Кафе или чай без захар 0
Бучка захар - 1 брой 7
Млечен шоколад - 100 г 54
Палачинки - 1 брой 3
Чаена бисквита - 1 брой 12

ЯДКИ И ТЕСТЕНИ ИЗДЕЛИЯ

Макарони, юфка, фиде - 1/4 кг 37
Ориз, варен - 1/4 кг 42
Орехи - 1/4 кг 27
Кестени - 100 г 74
Лешници - 100 г 70
Сушени сливи - 4 бр. 19
Стафиди - 1/4 кг 28

ПЛОДОВЕ

Средна ябълка - 1 брой 10
Кайсии - 2 броя 5
Круша средна - 1 брой 35
Мандарина - 1 брой 10
Портокал - 1 брой 17
Праскова - 1 брой 10
Слива - 1 брой 7
Ябълков сок - 1 чаша 28
Ягоди - 250 г 20
Малини - 250 г 17
Диня - 1 резен 22
Грозде - 250 г 18
Пъпеш - 250 г 20
Лимон - 1 брой 6

КОНСЕРВИРАНИ ПЛОДОВЕ

Круши с 2 лъжици сироп 21
Черешов компот - 1/4 л 25
Гроздов сок - 1 чаша 20
Лимонов сок - 1 лъжица 2

НАПИТКИ

Сода - 1 чаша 0
Вино - 1/4 л 1
Сладки вина - 1/4 л 10
Коняк - 60 мл. 1
Ракия - 100 мл. 20
Ликьор - 60 мл. 2
Бира - 1/4 л. 100
Уиски - 100 г



Тема Re: с безвъглехидратната диета свалих за 15 дни,9 кг.нови [re: ньkoя]  
Автор milena69Модератор (moga)
Публикувано24.05.05 00:19



Скъпа Алена,
аз съм Ваша почитателка от Габрово. Вече два пъти съм Ви виждала на живо. През май в "Дома на хумора и сатирата", когато не се осмелих да дойда и да се запозная с Вас, притеснена, че след като не се харесвам и вие няма да ме харесате. Втори път през септември, когато за моя изненада бяхте застанали за снимка до една булка пред черквата в центъра. Разликата във външния Ви вид е впечатляваща. Как успяхте да свалите толкова много килограми? Аз съм на 30 години и тежа 95 кг. Теглото ми действа подтискащо и ми пречи да се омъжа. Ако искате, споделете тайната си с мен, а и с другите си почитатели с повечко килограми! Ще ви бъдем благодарни!

Няма причина да не споделя "тайната си", която изобщо не е тайна. До преди 8 години теглото ми варираше между 49 и 53 кг и идеално пасваше на ръста ми. Чувствах се добре и не спазвах никакви специални хранителни режими, до момента, в който почина баща ми. За шест месеца, от стреса заради неговата загуба, напълнях с... цели 30 кг. Беше ми трудно (поскоро невъзможно), да преодолея пустотата от липсата му в моя живот, поради което задържах това тегло цели 8 години. Опитвах какво ли не, но теглилката отчиташе безмилостно 30, та и до 38 кг над нормалното ми тегло. Изхвърлях едно, купувах друго кантарче с надеждата, че старото е било повредено, но не би. И новият кантар ме шокираше с показанията си. Съпругът ми всеки път ми казваше да изхвърля всички кантари и да не се тормозя от нелепата (според мен) игра на стрелката. И така до следващия кантар. Случваше се веднъж в годината да сваля 45 кг. с драконовски глад, но след това бързо ги наваксвах, дори и без да прекалявам с храната. Ядях много помалко от другите хора, но върху тялото ми под формата на тлъстинки се лепеше и въздухът. За хората, които ме познаваха от преди 1995 г., промяната беше шокираща. За тези, които не ме познаваха, бях просто едно приятно, лъчезарно пухче. Шегувах се със себе си, че пълнея от поглед, но всъщност не се чувствах добре в кожата си.

За промяната, която и Вие самата сте забелязали през септември, стана причина мой колега от бТВ. Той разпространи "Безвъглехидратна диета", която мина като тайфун през телевизията, осигурявайки си тълпи от следовници, а другколега, който вече я прилагаше ми я осигури. Преди да я започна, разпитах всички, които вече имаха опит с нея. Убедих се, че ефектът е гарантиран. И с право. Така ми бяха омръзнали всички диети по вестници и списания. При мен до момента всяка диета беше безрезултатна. Вече не се доверявах на никого и нищо. След два дни на чай с мед и лимон и плодове, започнах диетата. Първите 4 дни бяха кошмарни. Изяждах огромни количества месо и зеленчуци. На месомелачка се превърнах. Преяждах! И непрекъснато бях гладна. Отказвайки се от млякото, сиренето, плодовете, организмът ми се чудеше откъде да навакса въглехидрати и ме провокираше с глад, глад и пак глад. На петия ден започнах да свиквам. Кризата отмина. Благодарна съм на моя съпруг, който направи през първите 26 дни диетата заедно с мен, за да не ме изкушава с храна, различна от позволената. От огромно значение е да имате подкрепата на близките си! Още след първите 26 дни бях свалила 17 кг. След вторите още 8 кг. Много приятно е да виждате как кантарът доказва успеха на диетата, която според мен е просто нов начин на хранене. Колкото повече са излишните килограми, толкова побързо се топят. При хората, които искат да махнат 69 кгефектът е побавен.
След тези 52 дни преминах постепенно на плодове за една седмица. Последваха три месеца разделно хранене. Задържах теглото си без промяна. В началото се притесних, но след това намерих отговора. Явно организмът ми свикваше с новите килограми.
През август, по време на почивката, си позволих да си хапвам и торта, и палачинка, и плодова салата със сметана, и любимите ми пържени картофки, но не качих нито грам!
Сега съм започнала да прилагам нов начин на хранене, който се препоръчва за спортисти и за хора, искащи да запазят, намалят или увеличат теглото си.
Ако имате възможност, започнете диетата в ден на пълнолуние или новолуние, като преди това е полезно да направите два разтоварващи дни само на чай с мед и лимон. Ако не издържате, добавете един вид плод найдобре ябълки.
Добре е да ходите много пеша или да правите найпрости физически упражнения, особено след първите 26 дни.
Противно на всички очаквания от хора, отричащи месото, се освободих от главоболието, умората, проблемите с кръвното налягане и тежестта в сърдечната област.
Сама виждате резултата. Публикувам и двата начина на хранене, като се надявам, че след 8 месеца или година Вие, а и други читатели на списанието ще имате възможност да се възхищавате на стройната си фигура!

УСПЕХЪТ Е СИГУРЕН, но ви давам един съвет, който ще ви помогне. Знам го от личен опит. КОГАТО ЗАПОЧНЕТЕ ДА ПРИЛАГАТЕ НОВИТЕ НАЧИНИ НА ХРАНЕНЕ, ПРЕСТАНЕТЕ ДА МИСЛИТЕ, ЧЕ СТЕ ПЪЛНИ И ТРЯБВА ДА ОТСЛАБВАТЕ. ПРОСТО СЕ ХРАНЕТЕ ЗА УДОВОЛСТВИЕ И ЖИВЕЙТЕ ЖИВОТА СИ СПОКОЙНО!

БЕЗВЪГЛЕХИДРАТНА ДИЕТА

Тази диета се състои от пълно изключване на въглехидратите във вашата храна изхранване, което помага на организма да се изчисти от натрупаните мазнини. Найважното при този начин на хранене е, че (след 45 дни) няма да сте гладни, постоянно, 24 часа в денонощието! Не трябва да се храните само три пъти на ден, а да си хапвате, когато ви се иска и колкото ви се яде. Храната не трябва да се мери, нито да се приготвя отделно и специално за вас. Не трябва да пиете таблетки и чайове против повишен апетит. Не трябва да правите специални упражнения и да ходите на акупунктура.

ДЕЙСТВИЕ:
С пълното изключване на въглехидратите, организмът започва да топи мазнините. Първите шест дена губите 35 кг, а всеки следващ ден около 400 гдо 1 кг. За 24 дена, колкото е задължителната продължителност на диетата, можете да загубите между 10 и 20 кг. При всеки човек действието е различно.
ВНИМАНИЕ!!!
Ако само един ден изядете едно малко парче хляб, чашамляко или каквато и да е дреболия, съдържаща въглехидрати, ще стопирате топенето на мазнините. Искате или не, се налага да започнете диетата отново.

РАЗРЕШЕНИ ХРАНИ:
Всички видове месо говеждо, телешко, пилешко, свинско, агнешко, гъска, патица, всички видове дреболии, дивеч. Всички начини за приготвяне на храната са разрешени, без да панирате.
Може да се ядат пръжки (без хляб), сушено месо, колбаси (без кренвирши или такива, съдържащи соя), всички видове риба, рибни консерви, цялото разнообразие на салатите, пресни или печени чушки, домати, краставица, прясна или кисела зелка, цвекло, салата от морски дарове, салата от кромид лук, репички и спанак каквото ви хрумне и пазарът позволява в сезона.
Салатите могат да се подправят със сол, оцет, олио и пипер, без сосове.
Може да се яде лютеница без захар.
Яйца е разрешено да си хапвате, приготвени по всички начини и с всички видове зеленчуци.
Можете да пиете минерална вода, кафе и всички видове чай без захар.
Половин литър вино се разрешава след шестия ден.

ЗАБРАНЕНИ ХРАНИ!!!
Хляб, картофи, брашно, ориз, боб, грах, галета, панирано месо, соя, соеви кубчета, тестени произведения, ядки, кренвирши. Да няма запръжки в нито едно ядене. Забранени са за консумация всички видове млечни произведения мляко, масло, сметана, айрян, кремове, маргарин, сладкиши, захар, шоколад и различни царевични пръчици, сладолед, солети. забравете за сирене, кашкавал обикновени и специални. Никакви плодове!

ВАЖНО!!!
Можете да направите диетата два пъти по 26 дни, след което е желателно да си дадете почивка от 2 месеца, в които е правилно да се храните разделно.
Да се пият витамини С, Е, калций, магнезий, или мултивитамини.
Когато постигнете желаното тегло и престанете да се придържате към диетата, ви трябват две години при безразборно хранене, за да започне пак повишаване на теглото ви.

ДИЕТАТА ПРИКЛЮЧИ!



Тема Re: с безвъглехидратната диета свалих за 15 дни,9 кг.нови [re: milena69]  
АвторNina (Нерегистриран)
Публикувано24.05.05 05:51



имам една малка забележка, може и аз да бъркам, но, до колкото си спомням, кафето не е добра идея защото стимулира изхвърляне на калций от тялото, което не е проблемно при хранене с въглехидрати, но тялото изразходва повече калций когато се усвояват протеините. и както всички знаем, кaлция не се усвоява много лесно от добавки, които все пак е задължително да се приемат заедно с магнезий. също помнете че кaлция не се усвоява ако не е приеман с витамин Д.



Тема Re: с безвъглехидратната диета свалих за 15 дни,9 кг.нови [re: milena69]  
Авторняkoя (Нерегистриран)
Публикувано24.05.05 14:18



А какво се случва с кожата?Моята цел е сваляне на 10-15 кг. и се чудя дали няма да съм страшна гледка /на 35 г. съм/ - увиснала кожа, стрии и пр...споделете, моля



Тема Re: с безвъглехидратната диета свалих за 15 дни,9 кг.нови [re: бнaдeждeнa]  
АвторKaлopинa (Нерегистриран)
Публикувано24.05.05 20:08



Заинтригува ме твоята диета,но се чудя какво различно ядеш от месо/яйца със салата. 26 дни само това така ли? Поправи ме ако греша.И какво правиш когато ти се прияде сладко щом плодовете се изключват?
Реши ли въпроса с витамините,защото ми се струва важно наистина.



Тема нещата вървят отлично, казвам ви:)нови [re: Kaлopинa]  
Авторoбнaдeждeнa (Нерегистриран)
Публикувано24.05.05 22:38



значи, звучи малко трудно, но на практика е друго...каков ям?Значи всякакви салати, които комбинирам с различни меса или яйца настъргани, например маруля, краставица и репички + две настъргани яйца, просто е много вкусно.Или пък варени на пара тиквички, с копър, лимон и пресни домати и пак някакво месо по избор.Да, верно е..ядеше ми се сладко, но само първите два-три дни, вече е 16-ти ден и вече изобщо не ми се яде сладко, е да, представям си го, но не ме съблазнява, а и резултатите просто ме амбицираха още повече да се придържам към диетата.За витамините, днес пих витамин С, но утре ще си потърся някакви мултивитамини без захар, разбира се.Сега се сетих и нещо друго, например..издълбават се тиквичките, предварително срязани на две, после вътрешността се омесва с малко домати, копър и магданоз..е да, ориз, но не може ориз:) и се заваряват на пара, ще се получи нещо интересно и различно, а вътре в пълнежа може да се сложат и късчета пилешко месо.Въпрос на фантазия.Повярвайте ми всички, лесно е, само да се хванеш сериозно.А вчера ходих да направя и кръвен тест, за мояс игурност, че всичко е добре.След 15 дни въглехидратен глад, кръвната ми захар е 4,32, но това не е нещо различно, защото тя винаги там е варирала.Холестерола ми е като на бебе, серумно желязо- чудесно.Мисълта ми е, след още една седмица ще отида да направя само кръвна захар, за да следя да не би от липсата на въглехидрати, тя да се занижи неприятно много.Ако и другата седмица този показател е добре, значи имао резон в тази диета.А да, забравих и да ви кажа, че езика ми ес обложи в бяло...излезнаха ми неприятни пъпки например зад ушите..нещо странно и неприятно, сякаш организма се чисти от рафинираната и бързата захар.Зная, че е неудобно, но и отделянето на храна стана супер редовно, сутрин и вечер.Ами това е, а да..и ми спря главоболието, сега ми е малко нервно, но то е и свързано с предстоящият ми менстр. цикъл, покрай който винаги полудявам за сладко и съм в състояние да изконсумирам невиждани количества вафли, шоколади и кремове.Ами това е момичета мили, а колкото до кожата..аз съм на 34 и сега се мажа всяка сутрин с един препарат на елансил, с помпичка- зеле, редуцира мазнините..уж:)Верно, че заглажда, но аз така или иначе винаги съм ползвала много балсами за кожата си и тя е еластична и свежа, а сега още повече се мажа.Имам стрии от раждането, на дупето и малко отпред на краката, не съм зцабелязала да са се образували нови.Ако има нещо ново, пак ще пиша, а който иска, нека ме пита каквотос и пожелае, желая успех на всички:)



Тема Re: нещата вървят отлично, казвам ви:)нови [re: oбнaдeждeнa]  
АвторБyбoлинa (Нерегистриран)
Публикувано25.05.05 10:34



а какви са ти резултатите в килограми до момента?



Тема Re: нещата вървят отлично, казвам ви:)нови [re: Бyбoлинa]  
АвторGZST (Нерегистриран)
Публикувано25.05.05 10:47



При мене нещата вървят по-бавно, на безвъгрехидратна диета от 16 дена и съм смъкнала 3,5 кг.



Тема Re: с безвъглехидратната диета свалих за 15 дни,9 кг.нови [re: milena69]  
Автор rhemedios (пиле шарено)
Публикувано25.05.05 12:48



Благодаря Миленка за изчерпателната информация!
Имам само едно въпросче - за алкохола
просто непиенето ми съсипва доста социални контакти,
това за виното след 6тия ден много ме радва, а за концентрати
сигурно и дума не може да става?



Тема Re: с безвъглехидратната диета свалих за 15 дни,9 кг.нови [re: бнaдeждeнa]  
Авторбyбoлинa (Нерегистриран)
Публикувано26.05.05 11:28



аз от понеделник правя бездъглехидратно хранене, ама кантарът не се е помръднал. някой да има идея защо?



Тема Re: неспоменати зеленчуцинови [re: milena69]  
Авторkoмeтa (Нерегистриран)
Публикувано26.05.05 14:46



имам въпросче :
морковите и царевицата могат ли да се ядат при тази диета?
а от подправките могат ли да се използват чубрица, гюзъм, лук и тн



Тема Re: неспоменати зеленчуцинови [re: koмeтa]  
Автор Doris (ssssss)
Публикувано26.05.05 17:38



Избягвай моркови и царевица, наблягай на зеле, марули, спанак, краставици и изобщо всичко зелено. Подправките може.



Тема Re: с безвъглехидратната диета свалих за 15 дни,9 кг.нови [re: бyбoлинa]  
Автор rodopis (изгубена)
Публикувано26.05.05 18:45



ха и аз така!обаче съм пред ПМС и така си го обяснявам,е съвсем по-лека дънките ми се отпускат,ама да не се втилясваме,нека минат поне 2 седмици!


Забравих да питам,като е позволено всички видове месо,може ли да се яде пуешко бон филе?не е пушено,мисля,че е чист продукт?Вие как мислите?

Редактирано от rodopis на 26.05.05 19:06.



Тема Re: неспоменати зеленчуцинови [re: Doris]  
Авторkoмeтa (Нерегистриран)
Публикувано26.05.05 18:58



мерси за съвета

ама как обичам морковиииии



Тема Re: с безвъглехидратната диета свалих за 15 дни,9 кг.нови [re: бyбoлинa]  
Автор white_cat (непознат)
Публикувано26.05.05 19:50



Аз от 10.05 съм на НВД, но резултата е само 5 кг

Тях ги свалих още първата седмица и оттогава.....нищо

Обиколките са намаляли с 3 см, а на бедрата само с 1
Направо ми се плаче.....а имам да свалям 30 кг



Тема Re: с безвъглехидратната диета свалих за 15 дни,9 кг.нови [re: бнaдeждeнa]  
АвторAmanda (Нерегистриран)
Публикувано27.05.05 14:29



Здравей Бнадеждена много ме заинтригуваха постиженийта ти с тази диета и бих искала ако наистина ти е удобно да оставиш емейл или номер в ICQ ако имаш за да мога да се свържа с теб за повече информация а защо не за съвместно отслабваме.Аз имам нужда от 10-15 кг. Сте се радвам ако ми отговориш и ако си сагтласна да си помагаме една на друга.


Редактирано от fenixx на 27.05.05 14:51.



Тема Re: още един вапрос за разрешен/забранен зеленчукнови [re: бнaдeждeнa]  
Авторkoмeтa (Нерегистриран)
Публикувано27.05.05 21:44



и той е:
гъбите - разрешени или забранени?



Тема Re: още един въпрос за разрешен/забранен зеленчукнови [re: koмeтa]  
АвторNEW (Нерегистриран)
Публикувано28.05.05 10:50



А маслините /говорим за БВД/?



Тема Re: още един въпрос за разрешен/забранен зеленчукнови [re: NEW]  
Автор fenixxМодератор (change for good)
Публикувано28.05.05 11:05



Такова нещо , като безвъглехидратна диета не съществува , защото във всички храни без месото има въглехидрати - даже в зеленчуците!Има нисковъглехидратна диета - там са разрешени до 20 % от менюто ти да са въглехидрати - завишава се процента на протеините и мазнините.
Така , че може да ядеш и маслини и гъби , ако не излизаш от рамките на 20 % въглехидрати.
Например , ако на ден хапваш 1200 калориии - 20 % от тези калории са 240 калории - тоест не трябва да ядеш повече от 60 грама въглехидрати на ден.




Тема Re: още един въпрос за разрешен/забранен зеленчукнови [re: fenixx]  
Авторkoмeтa (Нерегистриран)
Публикувано28.05.05 13:04



еее супер като не мога да си гризкам моркови / кото обожавам/ поне ще си хапвам печени гъби



Тема Re: с безвъглехидратната диета свалих за 15 дни,9 кг.нови [re: бнaдeждeнa]  
Авторkoмeтa (Нерегистриран)
Публикувано28.05.05 19:10



а всеки ден ли трябва да се пият да речем мултивитамините?



Тема Re: с безвъглехидратната диета свалих за 15 дни,9 кг.нови [re: koмeтa]  
Автор rodopis (изгубена)
Публикувано28.05.05 19:16



А,дали целулитът ще изчезне?Струва ми се логично,когато не се яде сладко!Аз да питам и за въпросното пиле на грил,отвънка-дали преди да го въртят на шиша не му слагат някакъв подсладен сос? Вече толкова внимавам,че чак и от пастата за зъби се пазя!.Аз съм доволна,само дето имам шум в ушите,но явно свалям по-бавно,защото от вторник да днес,съвсем леко съм мръднала кантара-500гр. Ма не се отчайвам,защото съм пред цикъл,дано да е от това



Тема Re: още един въпрос за разрешен/забранен зеленчукнови [re: fenixx]  
АвторCapa (Нерегистриран)
Публикувано28.05.05 19:27



А подслаители като захарин например може ли? Някъде из форума прочетох, че може, но мен ме съмнява да не съдържат въглехирати...Някой да има идея?



Тема Re: още един въпрос за разрешен/забранен зеленчукнови [re: Capa]  
Авторflabster (Нерегистриран)
Публикувано28.05.05 19:32



няма въглехидрати в подсладителите

Това не зна4и 4е не са вредни .Особено аспартама



Тема Re: с безвъглехидратната диета свалих за 15 дни,9 кг.нови [re: rodopis]  
АвторAmanda (Нерегистриран)
Публикувано29.05.05 02:29



A можете ли да ми кажете ако не се приемат почти никакви въглехидрати да речем се хайде само месо или риба (продукти без въглехидрати) вредно ли е и ще се отслабва ли по бързо?По колко домата на ден могат да се ядат защото в доматите май има доста въглехидрати.Защо по горе пише че не може да се яде кашкавал като в него няма никакви въглехидрати,маслото и сиренето също?Моля ви кажете ми НВД и диетата на Аткинс не са ли едно и също и ако не къде е разликата?опитвам се да намеря нещо но навсякъде е написано различно.Благодаря предварително.


Редактирано от fenixx на 29.05.05 07:55.



Тема значи вече съм 21-и ден и станаха общо 10 кгнови [re: Amanda]  
Авторoбнaдeждeнa (Нерегистриран)
Публикувано29.05.05 10:25



..от няколко дни не съм помръднала, заковах се на 95 и не мърдам..но да ви кажа възможни са два причини, едната е че ми предстои цикъл и около цикъл винаги се позадържа вода и оттам килограм, два..или защото прекалих последните три дни с доматите, просто друго не ми се яде и това е.Интересно е че в началото килограмите изчезваха като с вълшебна пръчица, а сега зациклих.Трябва да влезна в цикъл края на месеца, ще видим до тогава, а и после.Така или иначе, момичета на трети юни ще станат точно 26 дни от тази диета, тоест нали тя се прави два пъти по 26 дни и ще ви кажа реално колко килограма съм свалила, въпреки че там където четох тази диета казват, че се сваляло от 15 до 18 килограма, аз свалих до тук 10 и ме съмнява до трети юни да мръдна кой знае колко.Въпреки всичко се надявам много да продължат нещата, защото ми предстоя да сваля още 30 килограма.Аз преди бях 64, а в момента съм 95...просто ужас..а бях 104, е да..поне съм висока и работата е малко позамазана.Вчера една приятелка не повярва, че в момента съм 95, тя си мислила, че съм напълняла да, но около 80 килограма не повече.Така, че скоро пак ще пиша и поне реално мога да ви кажа какво се случва с тази диета, защото писания много, но като опре до реални резултати..виждате какво се получава.Весел ден на всички и извинете, че пиша тъй рядко, но вече вечер ми се спи и рядко влизам в нета, а през денят почти не намирам време.Късмет и успех на всичкщи и съм готова да отговоря на всички въпроси, да помогна с каквото мога



Тема Re: с безвъглехидратната диета свалих за 15 дни,9 кг.нови [re: Amanda]  
Автор KaтИ. (мама)
Публикувано29.05.05 10:47



Аткинс е вид НВД. При нея има няколко фази, като през първата не трябва да приемаш повече от 20 гр. въглехидрати. Тя продължава около 3 седмици. После бавно се увеличават въглехидратите.
А при НВД е достатъчно да спазваш пропорцията 10-30-60 или 20-30-50 В-Б-М. По този начин в зависимост от калорийния прием може да приемаш повече въглехидрати на ден и не ис толкова отпаднал колкото през първата фаза на Аткинс.



Тема Daite mi malko poveche informazia moljkнови [re: Amanda]  
АвторAmandita (Нерегистриран)
Публикувано29.05.05 14:53



A можете ли да ми кажете ако не се приемат почти никакви въглехидрати да речем се хайде само месо или риба (продукти без въглехидрати) вредно ли е и ще се отслабва ли по бързо?По колко домата на ден могат да се ядат защото в доматите май има доста въглехидрати.Защо по горе пише че не може да се яде кашкавал като в него няма никакви въглехидрати,маслото и сиренето също?Моля ви кажете ми НВД и диетата на Аткинс не са ли едно и също и ако не къде е разликата?опитвам се да намеря нещо но навсякъде е написано различно.Благодаря предварително.



Тема Re: Daite mi malko poveche informazia moljkнови [re: Amandita]  
Автор KaтИ. (мама)
Публикувано29.05.05 18:28



Да, вредно е яденето само на месо. Натоварва много бъбреците. Не се препоръчва да е повече от няколко дни-колкото можеш да издържиш.
За доматите имаш основание, защото съдържаха към 4-5 гр. въглехидрати на 100 гр. Гледах също, че в диетата са позволени моркови, а те също съдържат доста въглехидрати. Затова за мен това не е безвъглехидратна диета, но както и да е. За Аткинс ти отговорих по-горе.



Тема Re: с безвъглехидратната диета свалих за 15 дни,9 кг.нови [re: KaтИ.]  
АвторAmanda (Нерегистриран)
Публикувано29.05.05 20:24



Много ти благодърж за отговирите а за сега сам се спряла на една по добре звучаста диета за сега диетата на Скарсдеил не знай дали имаш мнение и за ней но все нещо сте намерй.И пак благодърж.




Редактирано от fenixx на 29.05.05 22:39.



Тема Re: Daite mi malko poveche informazia moljkнови [re: KaтИ.]  
Автор matiya (MAMA NA DAVID)
Публикувано30.05.05 05:13



Здравейте момичета.
Пиша момичета защото по принцип жените повече пишат в този клуб.
Аз също смятам от утре да започна НВД и имам няколко въпроса.Може ли да се уде морска храна и по точно каква,не става въпрос за рибата имам предвид миди,раци,скариди и темподобните my.Аз родих преди 10 месеца и да ви кажа сам свалила около8 кг от раждането и сега сам 80 а по принцип реалното ми тегло е около 60 кг.Та много се надявам с тази диета да ги сваля за около 2,5 месеца,ти като ми предстои ходене до България а не искам да се появявам в този си вид а и иде ято все пак,трябва да се поразголим малко.И още един въпрос.Може ли да си пия витамините за бременни и кърмачки?
Ако някой знае нека сподели.
Благодаря ви за вниманието и пожелавам на всички ни успех в нелесното ни начинание[Нацупвам се]


Редактирано от fenixx на 30.05.05 20:14.



Тема Re: Daite mi malko poveche informazia moljkнови [re: Amandita]  
Автор Doris (ssssss)
Публикувано30.05.05 11:15



В сиренето и кашкавала има въглехидрати 4-5/100 гр. Но след като не знаем какво точно прибавят при производството, не може да сме сигурни, че продуктите в магазините съдължат точно толкова! При нисковъглехидратните режими е добре да се консумират пълномаслени продукти. Първо при тях са въглехидратите са по малко и второ при обезмасляване се използват химически процеси. За препоръчване е да се консумират домашно приготвени млека, сирена.....

Който има възможност разбира се



Тема Re: с безвъглехидратната диета свалих за 15 дни,9 кг.нови [re: бнaдeждeнa]  
Автор double_freshness (always)
Публикувано30.05.05 12:43



от зададените въпроси ми се мерна един без отговор и той беше по отношение на витамините?
колко често трябва да се приемат?

не ми се вярва да трябва да се пият 26 дена, нали?

защото организма може да страда и от авитаминоза но също и от прекалено наличие на витамини
така че който знае нека отговори, моля




Тема A какво ще кажете за безвъглехидранта диета+Reductнови [re: бнaдeждeнa]  
АвторAннa (Нерегистриран)
Публикувано30.05.05 13:53



Милички отслабващи дами,
и аз се присъединявам към вас. Имам да свалям 15 гилограма. Спазвам гореописаната диета от около седмица, но току що си поръчах и Редуктил. Смятам да ги съчетая. Как мислите дали ще има ефект? Дали няма да му дойде прекалено на организма ми?



Тема Re: Безвъглехидранта диета и планирана бременностнови [re: Aннa]  
АвторMaprи (Нерегистриран)
Публикувано30.05.05 17:33



Планираме бременност, всъщност правим опити за това... и ме интерисува дали тази безвъглехидратна диета би ми попречила на това?
Имам да свалям 15-20 кг, натрупани от нерви, стрес и лекарства, и режима ми хареса, защото не се гладува.
Бладогодаря на тези, които ми отговорят.



Тема Re: Безвъглехидранта диета и планирана бременностнови [re: Maprи]  
АвторДивaнa (Нерегистриран)
Публикувано01.06.05 22:10



Здравейте,

и аз съм от отбора на тези около 100 кг.
Колкото пъти до момента съм правила нисковъглехидратен режим - имало е ефект, лошото е, че постоянството ми нещо куца... Но изчетох много по въпроса и ще се опитам да дам някои отговори на въпросите дотук.

Мисля, че няма никаква вреда при опити за бременност. Напротив, като се свалят сланинки, може да се помогне на зачеването. Има теория, че наднорменото тегло може да попречи на забремененяването.

ВИТАМИНИТЕ СА ИЗКЛЮЧИТЕЛНО ВАЖНИ ПРИ НВД!!! Прочетете книгата на Аткинс, мисля че още я има в онлайн книжарниците, или влезте в сайта му www.atkins.com. Важни са не само мултивитамините, но и магнезий, калций, рибено масло, имаше и още неща.

Специално Аткинс препоръчва да се пие безкофеиново кафе - кофеинът нещо правеше на отслабването, забравих какво.

При голям глад за сладко - по една кока кола лайт на ден или пък високомаслена сметана, объркана със степ или друга подобна прахообразна сладка, но с подсладител, смес, помага много!!!

При зацикляне на свалането на килограми - намалете за няколко дни грамовете въглехидрати. Така метаболизмът отново се активира. Всеки човек има различен праг на метаболитна резистентност и затова резултатите са различни. За хората с много висока метаболитна резистентност Аткинс май препоръчваше няколко дни само на крема сирене. Твърди обаче, че не е срещал човек, чието тегло да не се повлияе от нисковъглехидратна диета.

Внимавайте със скритите въглехидрати - в консервите ги има, а не на всички етикети в родината е написано.

Споменавам Аткинс, защото при него има доста неща обяснени, които като цяло важат за НВД. За тези които не си падат по червени меса - има риба, пилешко, пуешко.... Не е нужно да се тъпчат с бекон.

И ДРУГ МНОГО ВАЖЕН ВЪПРОС - при НВД може да няма резултат, ако се поемат много малко калории. Трябва да са с 400-500 някъде по-малко, отколкото тялото се нуждае, за да има ефект. Обяснението е, че организмът изпада в стрес от оскъдното хранене и вместо да разгражда, започва да трупа за "черни дни".


ima i edin sait s forum, kadeto horata mogat da obiasniat mnogo po-dobre
www.spidersport.com



Тема Re: Безвъглехидранта диета и планирана бременностнови [re: Дивaнa]  
Автор rodopis (изгубена)
Публикувано01.06.05 22:22



Добре,обаче имам следния проблем.Например в краставицата/100 гр./ има ок. 2,2% въглехидрати.Как да разбера колко прави това с грамове?Например в 1 салата от средно голяма маруля+1 краставица/300гр./+1 зелена чушка,това колко въглехидрати вкарва в организма?Дали надвишава допустимата граница?



Тема грамове въглехидратинови [re: rodopis]  
АвторДивaнa (Нерегистриран)
Публикувано01.06.05 22:42



http://www.bb-team.org/nutrition/000197.php

не знам как да направя активен линка обаче....

та това е таблица, в която има грамове въглехидрати, както и други хранителни стойности, в 100 грама от различни храни.
Точно изчисление може да се направи само с домакинска везна. Аз по-скоро меря "на око", което обаче не е много сигурно.



Тема както се досещашнови [re: rodopis]  
АвторДивaнa (Нерегистриран)
Публикувано01.06.05 22:45



както се досещаш, ако в 100 грама краставица има 2,2% въглехидрати, значи това са 2,2 грама въглехидрати...
много съм зле с математиката, но ми се струва логично



Тема Re: Безвъглехидранта диета и планирана бременностнови [re: rodopis]  
Автор fenixxМодератор (change for good)
Публикувано01.06.05 22:46



Еми 2,2% от 100 грама е 2,20 грама въглехидрати - не е толкова сложно - нали!
300 грама краставица - 3 по 2,20 = 6, 6 грама има в нея!
250 грама маруля - 2,5 по 2,3 = 5,75
20 грама чушка - 0,2 грама въглехидрати
Значи общо само със салатката 12,55 грама
Ако към нея има и 50 грама сирене още 4 грама - та само с две салати за деня и вече не си на НВД - защото и вдругите продукти има въглехидрати и минаваш 50 - 60 грама , ако не и повече!



Тема въглехидратитенови [re: fenixx]  
АвторДивaнa (Нерегистриран)
Публикувано01.06.05 22:50



50-60 гр. въглехидрати са си НВД все още.
Вариантът на Аткинс е тежък, наистина, с 50 гр. също се отслабва. Но тези 50 гр не трябва да са от хляб, ориз, бобени неща, а от салати, сирена, сметана...



Тема Re: Безвъглехидранта диета и планирана бременностнови [re: fenixx]  
Автор rodopis (изгубена)
Публикувано01.06.05 22:52



Ами то и аз така го мислех,ама не бях много сигурна.Благодаря ви.Иначе аз сирене и млечни продукти НЕ ям!Продължавам само на яйца+мръвка+малко зелениний.Просто се тревожех,дали е така или бъркам в сметките със зеленчуците.



Тема Re: Безвъглехидранта диета и планирана бременностнови [re: rodopis]  
Автор rodopis (изгубена)
Публикувано01.06.05 22:59



А при кетонния режим,който Ани ни свали,най-отдолу пише консумация на много предимно зелени и листни зеленчуци,а на примерно меню,на мен ми се струва,че има страшно много въглехидрати в дадено ястие,а то написано приблизително 20гр.Затова се замислих дали не бъркам,че грам=%
Например погледнете едно ястие имаше от царевица,в която има мн. въглехидрати,а в грамове там пише,че са малко? Може и аз да бъркам,но щом вие казвате,значи е така,ще си ги смятам така и пак ще пиша.Междудругото според мама започвам да слабея,което малко ме успокой.

Редактирано от rodopis на 01.06.05 23:00.



Тема А какви санови [re: rodopis]  
АвторДивaнa (Нерегистриран)
Публикувано01.06.05 22:59



А какви са ти резултатите до момента, колко време си вече на НВД, от колко кг. тръгна, къде си сега?
Аз теорията я знам, ама много искам някой да ми разказва за успехите си, щото нещо с волята покрай купищата си задължения съм скарана.
Мерси предварително



Тема Re: Безвъглехидранта диета и планирана бременностнови [re: rodopis]  
Автор fenixxМодератор (change for good)
Публикувано01.06.05 23:01



Според някой статии които съм чела , този режим не е полезен за дълъг период от време - защото организма изпада в шок от ниския прием на въглехидрати и може толкова да ти падне кръвната захар при някое натоварване , че даже да има фатален изход.Затова и се препоръчва да се редува с балансиране на диетата и зареждане на всеки 7 - 10 ден.



Тема Re: Безвъглехидранта диета и планирана бременностнови [re: rodopis]  
АвторДивaнa (Нерегистриран)
Публикувано01.06.05 23:05



Аз са съжаление съм в страна, където няма как да намеря лентички, които показват дали тялото вече е в кетоза, но ти, ако си в България, или на цивилизовано място, можеш да си купиш от аптеката. Доколкото знам тези лентички могат да покажат дали в тялото е започнало разграждане на мазнините. А и както писах по-нагоре, началото на слабеенето е въпрос на метаболитна резистентност - ако е по-висока, трябва да мине по-дълго време от началото на хранителния режим. НВД си е хранителен режим, който трябва да се спазва дълго, за съжаление по-горните постинги за два пъти по 26 дни и после 2 години гаранция са пълна заблуда.



Тема Re: А какви санови [re: Дивaнa]  
Автор rodopis (изгубена)
Публикувано01.06.05 23:10



При мен стана сложно,защото имам нередовен цикъл,при който освен това 2-3 дена се подувам и задържам течности.Миналата седмица,лично си забелязах,че горе остлабвам/по дрехите/ и мама ми каза,че в лице също и в коремчето/по-принцип на него няма много тлъстини/.Престраших се миналия четвъртък и се качих на кантара бях 56,500 а тръгнах от 57 и това за седмица,мисля,че е добре съчетано със спорт.Но оттогава изпаднах в застои и дори вчера кантарът пак на 57 и аз направо се побърках и реших,че не правя нещо както трябва или диетата е сбъркана,като имаш пресвис,че махнах сиренето и млякото.Но понеже както по-горе писах тази сутрин ми дойде,си обяснявам застоя и подуването с това.Сега нека мине още 1 седмица и ще пиша как е.



Тема Re: Безвъглехидранта диета и планирана бременностнови [re: fenixx]  
АвторДивaнa (Нерегистриран)
Публикувано01.06.05 23:10



Затова Аткинс е разделил този режим на 3 фази - само при първата - 2 седмици, се приемат по 20 гр. въглехидрати на ден от определени храни като сирена - до 100-ина грама, и зеленчуци, грубо казано. След това се започва постепенно увеличение на въглехидратите. Третата фаза е поддържаща, където се включват и някои плодове и пр. При зацикляне - минава се отново за известно време на първа фаза.
Този режим на хранене е силно препоръчителен за диабетици, наистина смъква кръвната захар, но до момента не съм чувала някой да е припаднал от нисък прием на въглехидрати, ако, разбира се, не е драстично.



Тема Re: Безвъглехидранта диета и планирана бременностнови [re: Дивaнa]  
Автор rodopis (изгубена)
Публикувано01.06.05 23:20



Ще ги потърся въпросните ленти,дано не са скъпи.Иначе,аз нямам намерение,да отслабна,за да се натъпча и да експериментирам с тялото си.Както писах качих проклетите кг. през зимата и просто трябва да ми се намали апетита,ето затова започнах този кетонен режим,защото ми убива апетита към сладкото и тестеното,после постепенно мисля да вкл. по малко сирене и ниско маслено мляко и да ми стане като начин на живот,за да не допускам да напълнея отново.Знам също,че трябва на всеки 6-7 дни да качвам малко калорийте.А и ти ли си на този режим?



Тема Re: Безвъглехидранта диета и планирана бременностнови [re: rodopis]  
АвторДивaнa (Нерегистриран)
Публикувано01.06.05 23:34



Моята е дълга и широка... След раждане на близнаци, преди това хормонални лекарства и пр. , доста качих. Даже не знам колко тежа, не искам да се меря. Два пъти за по месец бях на този режим и сантиметърчето показваше с по няколко надолу от всички части. Но, уви, ме завъртаха въртележките и започвах да се тъпча безразборно отново.
Но със сигурност знам, че когато отново се захвана с диета, ТОВА Е МОЯТ РЕЖИМ!!!
Преди това съм отслабвала с различни от описаните в списъка горе във форума диети, но, честно казано, се убедих, че за трайно сваляне на килограми си трябва постоянен режим, а не 7 или 10 дни на някакъв стресиращ за организма вариант, който после започва да си трупа запаси за бъдещи подобни стресове.
Ако те интересува НВД, отиди във форума на спайдърспорт



Тема Re: Безвъглехидранта диета и планирана бременностнови [re: rodopis]  
Автор Doris (ssssss)
Публикувано02.06.05 09:10



Продават ги в Санита цената за 25 бр. е 2лв.



Тема Re: Безвъглехидранта диета и планирана бременностнови [re: fenixx]  
Автор Doris (ssssss)
Публикувано02.06.05 09:11



Не мисля, че в 50 гр. сирене има толкова мого въглехидрати.



Тема Re: Безвъглехидранта диета и планирана бременностнови [re: Doris]  
Автор rodopis (изгубена)
Публикувано02.06.05 09:19



Проверих-краве сирене за 100гр. има 1,4-въглехидрати!



Тема Re: Безвъглехидранта диета и планирана бременностнови [re: rodopis]  
Автор fenixxМодератор (change for good)
Публикувано02.06.05 09:46



Е грешка - но два грама пак не оправят работата.



Тема Re: Безвъглехидранта диета и планирана бременностнови [re: rodopis]  
Автор Doris (ssssss)
Публикувано02.06.05 09:49



Сиренето е най важната (любимата) част от моя хранителен режим (ниско въглехидратен) и ако трябва да го спра - незнам!!!
Със сирене замествам консумацията на хляб и сол в салатите и яйцата !



Тема Re: Безвъглехидранта диета и планирана бременностнови [re: Doris]  
Автор rodopis (изгубена)
Публикувано02.06.05 10:35



Току що си направих закуската за днес:100гр. зеле+1 зелена чушка/ср.голяма/+1 варено яйцо.Мисля,че това е около 7гр. въглехидрати.Аз не овкусявам,само слагам оцет.Иначе за сиренето,ако го изкисваш мисля,че не е фатално да си наръсваш салактата!




Тема Re: Безвъглехидранта диета и планирана бременностнови [re: rodopis]  
Автор Doris (ssssss)
Публикувано02.06.05 10:54



Точно това правя! Освен това омлетът със сирене е страхотен! Сирене в пергаментова хартия с две кръгчета домат магданоз и краве масло - супер.



Тема Re: Безвъглехидранта диета и планирана бременностнови [re: Doris]  
Автор matiya (MAMA NA DAVID)
Публикувано02.06.05 22:09



Когато сиренето е добре изкиснато може да се консумира разбира се в определени количества,също може и кашкавал да се консумира също,моцарелата е много добра.Аз момичета бях много скептично настроена относно всякакви диети но да ви кажа вече 4 ден сам на нисковъглехидратната диета и от 191 поунда днес сам вече 182 като се има в предвид че дори бях в очакване на цикъла ми тези дни.Та сам твърдо решена това да е новият ми режим на хранене от сега нататък,защото работата не е да я направиш тази диета и после след 26 те дни да се наплюскаш като прасенце това трябва да е начюна на ни на хранене от сега нататък за да си поддържаме колограмите.
Поздрави,Мария[Смея се]

Когато пишете на кирилица показвате уважение към останалите!

Редактирано от fenixx на 02.06.05 22:46.



Тема Re: Безвъглехидранта диета и планирана бременностнови [re: Maprи]  
Автор sema (african)
Публикувано03.06.05 08:46



При някои бидейки на НВД се появяват смущения в цилъла.... Та мисълта ми е да внимаваш в това отношение.А иначе като стане работата ще се наложи да изоставиш всякакви крайни режими - бебето е по-важно!



Тема в крайна сметка за 26 дни- 11 кг.нови [re: sema]  
Авторoбнaдeждeнa (Нерегистриран)
Публикувано03.06.05 09:12



Това е момичета, за 26 дни свалих 11 килограма, е да в диетата пишеше от 15 до 18, но аз свалих 11 и ви казвам най-честно, че бях абсолютно стриктна...От друга страна, 11 килограма за 26 дни изобщо не е малко и до сега не съм го постигала с никоя друга диета.Преди осем или седем дни, застопорих на 95 и не искаше да мръде от там теглото ми дълго време.Но вчера отново тръгнах да свалям, при все че съм пред цикъл и мислех, че задържам вода и затова не свалям.Днес съм 94, а бях 105...как се чувствам ли?Сигурна съм, че ще направя и втората серия от 26 дни, за да вида колко още ще сваля, разбира се, ще пусна и една кръвна захар, за да съм сигурна, че няма да направя хипогликемия..нали така се казваше?Иначе съм щастлива вътрешно, въпреки че малцина виждат разликата от тези 11 килограма, защото от 105 до 94 ..ми то ми личи само като съм без дрехи...да, има и отпускане, но се чудя кога да включа натоварването, тъй като ми се сструва, че сега се чувствам слаба и непълна с енергия за спорт..можеби след вторите 26 дни, ще направя седмица почивка и захранване с малко плодове и млечни произведения и ще опитам да бягам и да ходя на фитнес, както си беше, когато бях 63 килограм...а това бе преди три години..пак ще стана, обещала съм на себе си..не на някой друг.Това е от мен, разбира се, че ще продължавам да пиша и споделям с вас как вървят нещата, защото до тук в темата прочетох мног мнения и съвети, но ни една не каза- да, аз го направих и това се получи..Е, аз го направих и ви казвам какво се случва, дори продължавам!Относно витамините, купих си мултимитамини и минерали, без захар са, зад диабетици и пия през ден по една таблетка в чаша вода.А да, трябва и да увелича течностите, сиреч чай и вода...толкова:)Сега късмет на всички и хубава, плодовтворна седмица!



Тема Re: Безвъглехидранта диета и планирана бременностнови [re: sema]  
Автор rodopis (изгубена)
Публикувано03.06.05 09:15



Милички-да ви се похваля!Вече съм сигурна,че съм свалила 1 кило,цялата седица си го задържах,въпреки,че оная вечер едвам се сдържах да не изям цялата теджера пилешка супа,заради проклетия цикъл.Сега гордо заявявам 56.00кг. и продължавам.Не съм тичала + това и не се измерих на гладно,ама карай,важното е,че започнах да отслабвам!Без вас е много по-трудно!Вие сте незаменими!Досега не съм усещала такава подкрепа и разбирателство другаде!Благодаря ви! Ще пиша как върви по-нататък.



Тема Re: в крайна сметка за 26 дни- 11 кг.нови [re: oбнaдeждeнa]  
Автор rodopis (изгубена)
Публикувано03.06.05 09:20



Много се радвам за теб!Първо 11кг. хич не са малко,дори и при твойте килограми.Аз едвам свалил 1 кило от 23.05 до днес и въпреки това съм щастлива,защото не ям сладко,а то на мен ми е болната тема!Да знаеш,че ако не беше пуснала темета тук,нямаше и да почна.Само да те питам,за зеленчуцште в какви количества ги поемаш на ден?Ограничаваш ли ги и доколко?Благодаря



Тема Re: в крайна сметка за 26 дни- 11 кг.нови [re: oбнaдeждeнa]  
АвторДивaнa (Нерегистриран)
Публикувано03.06.05 11:47



Мила, много се радвам за теб! Браво!
но бъди внимателна през тази една седмица на захранване, недей да вдигаш много въглехидратите, не се отдавай на пиршества с тестени изделия и сладкиши... Щото после ще трябва да мине време преди матеболизмът да започне отново да работи в посока изхвърляне на тлъстини.
Ако не си го направила досега, влез и чети в www.spidersport.com



Тема Re: Безвъглехидранта диета и планирана бременностнови [re: sema]  
Автор Doris (ssssss)
Публикувано03.06.05 11:51



Не съм чувала за смущения в цикъла при НВД, по-скоро при гладуване има такива симптоми, като спиране на цикъла, косопад и др.



Тема Шампионнови [re: oбнaдeждeнa]  
Автор Doris (ssssss)
Публикувано03.06.05 12:03



Супер! Ти ме стимулираш страхотно!
Колкото до физическото натоварване аз бих ти препоръчала каланетика. Със сигурност не натоварва ставите и определено има стягащ ефект, а релакса е бонус.
Виж

или за някои упражнения.



Тема Re: Безвъглехидранта диета и планирана бременностнови [re: Doris]  
Авторyyoana (Нерегистриран)
Публикувано03.06.05 13:24



Изчетох всички мнения и съвети. Както можете да предположите и аз реших да се пробвам. Вече 5-ти ден съм на този режим на хранене и резултатите са налице - цели 3 см по-малка обиколка на талията и минус 1 см. от обиколката на бедрата. Не знам колко е това в кг. Решила съм да се премеря накрая и непременно ще ви пиша. Имам да свалям малко и след като опитах почти всичко, вече мислех, че е невъзможно. Отдавна не съм била толкова щастлива Желая на всички ви да се почувствате като мен в момента



Тема Re: A какво ще кажете за безвъглехидранта диета+Reductнови [re: Aннa]  
Автор тopтичka (непознат)
Публикувано03.06.05 14:09



Ани,
би ли споделила какъв е резултата от НВД и Редуктил?
Имам да свалям същите килограми като теб. Предварително благодаря!



Тема Re: в крайна сметка за 26 дни- 11 кг.нови [re: rodopis]  
Авторoбнaдeждeнa (Нерегистриран)
Публикувано04.06.05 18:07



значи, зеленчуци ами..колкото за една хубава, голяма салата надвечер, защото през денят изобщо не ми е до храна, ангажирана съм доста.Понякога, ако има време наобяд изяждам още една салата в заведение, но без царевици и разни други глезотити.Като цяло да кажем- една краставица или две, един домат, зеле на корем и един настърган морков.



Тема Re: в крайна сметка за 26 дни- 11 кг.нови [re: Дивaнa]  
Авторoбнaдeждeнa (Нерегистриран)
Публикувано04.06.05 18:08



Благодаря за позитивното настроение спрямо мен:)Но тази седмица, тоест днес и утре смятам да бъда само на плодове и чай, така го чувствам...имам нужда от череши и ягоди, както и от повече течности.Без другото вече ми омръзна месото, което и без друго не обичам.А от понеделник правя втората серия от 26 дни НВД и пак ще пиша как съм, какво чувствам и какви сарезултати.Късмет!



Тема Re: Шампионнови [re: Doris]  
Авторoбнaдeждeнa (Нерегистриран)
Публикувано04.06.05 18:10



Благодаря за съветите и онова "тук и "тук", а сега иначе гледам повечко да ходя пеша...знаеш ли, добре ми е и наистина вярвам, че ще се върна на моите 64 килограма от преди три години, наистина!



Тема Re: в крайна сметка за 26 дни- 11 кг.нови [re: oбнaдeждeнa]  
Автор rodopis (изгубена)
Публикувано04.06.05 20:06



Много благодаря и ще стискам палци за следващите 26 дни!Вярвам,че ще успееш!



Тема Въпрос за месата,които съдържат соя?нови [re: тopтичka]  
АвторEnika (Нерегистриран)
Публикувано05.06.05 08:38



Здравейте и от мен.Искам да споделя с вас моя опит с БВД.Изкарах всички 26 дни,ядох всякакъв вид месо + зелени салати,домати и краставици.Резултати нямах никакви и започнах да си мисля ,че неправя нещо както трябва!След диетата разбрах от една колежка ,че не е трябвало да ям кебабчета(а аз редовно изяждах по едно м/у храненията,абсолютно всеки ден).
Кажете ми моля как да разбера в кои меса има соя и в кои няма.В/у етикетите как е записана соята,като някакъв вид протеин или ..?Страх ме е да ям месо различно от суровото,защото знам че е чисто и аз си го обработвам както искам.Освен това пушените филета разрешени ли са,как да разбера дали в тях има соя?За наденицата имам същия въпрос?



Тема Re: Въпрос за месата,които съдържат соя?нови [re: Enika]  
Авторбнaдeждeнa (Нерегистриран)
Публикувано05.06.05 09:27



Значи повечето колбаси, които са приготвени от тип мляно месо, като кренвирши, биренки, наденици и други, сежа не се сещам точно, но поп равило по-евтинките, имат добавки на соя.Аз лично никои етикети не съм гледала, но ще ти кажа защо, защото през изминалите 26 дни, се храних предимно с пържоли от бяло пилешко месо, а в заведение от бут, за да се поглезя.Също опитах пастърма, филе "Елена" и няколко пъти луканков салам.Сега дали в луканковият салам е имало соя..не знам, едва ли, но в кебепчетата слагат и глутамат, подобрител, а някои слагат и хляб, особено в заведенията, за да стане по-голямо количеството на каймата.
Обаче се чудя, за 26 дни, дори и по едно кебапче да си изяждала на ден съгрешавайки...то все я 2, а 3 кг. трябваше дас и свалила.Не знам....Лично аз през денят, честно ти казвам, не съм се хранила, освен чай без мед и захар, разбира се, а надвечер изяждам по една голяма салата най-многос един домат, не повече и някоя вечер ям маслини, а друга пилешка пържолка.Дали съм била гладна, разбира се, в началото особено, но истината е че няма диета, която да е ефективна и ти дас и толкова задоволена хранително, че да не изпитваш глад.Самото леко гъделичкане в корема, проявяващо се като глад за сладко или нещо различно, ти казва, че вече слабееш.Щом си гладна, значи нещо се случва там вътре:)Така че, аз бях стриктна и за тези 26 дни свалих 11 килограма.В началото много бързо повечето и към краят зациклих, но сега ми дойде и с товя донякъде си обяснявам, че се е получило задържане.Вчера почивах и изядох килограм, че и повечко май- черешки, исках ги.Те ми липсваха най- много през тези 26 дни.От днес пак съм на салата и месо, а и да не забравя да ви кажа..през през предните 26 дни забравих, че могат дас е ядат яйца и не съм изяла ни едно, но сега през два-три дни ще изяждам по едно сварено яйце, замествайки месото за денят.Това е, успех:)



Тема Re: Въпрос за месата,които съдържат соя?нови [re: бнaдeждeнa]  
АвторEnika (Нерегистриран)
Публикувано05.06.05 13:09



Благодаря ти за разяснението.А то кебабчетата не бяха само м/у храненията,понякога ми бяха осножно ядене,но м/у яденията задулйително ядях от тях,понеже наистина мноого огладнявах.Целта ми е да сваля най-много 5кг ,т.е кг които трябва да сваля са малко и може би затова не съм свалила(премерих се само два пъти-в началото и в края на диетата,понеже нямах възможност да го правя всеки ден и все си бях 55кг)Иначе съм висока 1,74см а желаните от мен кг са най-много 50 да стана.Също така ядях и пушени филета в салатата,луканки,но и аз като теб най-много наблягах на бяло пилешко филе(на скара)Купувах си по 10опаковки,но ги ядях по две на едно ядене+салата.Може би съм била прекалила и с количеството.



Тема Re: в крайна сметка за 26 дни- 11 кг.нови [re: oбнaдeждeнa]  
АвторKaми (Нерегистриран)
Публикувано05.06.05 16:11



Аз аз си имам само 1 въпрос... Когато започвате диетата задължително ли правите 2-та разтоварващи дни преди това.. В които се пие само чай с лимон? И проблем ли е ако диетата не се почне по време на пълнолуние или новолуние? Благодаря предварително!



Тема Re: с безвъглехидратната диета свалих за 15 дни,9 кг.нови [re: бнaдeждeнa]  
Авторtwety (Нерегистриран)
Публикувано21.07.05 12:57



Тази диета я правих за трети път.Миналата година по същото време я правих за 1път.После напълнях отново,0ктомври пак я направих,но зимата пак напълнях.Сега преди да я започна тежах 65.500кг 170см.На 26 ден тейах 58.600кг.Много исках да стигна до 57кг,но не стана.Всеки ден пиех витамини.И ядях много домати,краставица,марули,лук,пилешки гърди,риба,зеле(готвено),пиех бяло вино,кафе(с подсладител),малко яйца(предишните 2 пъти ядях много,но сега ми бяха гадни).Това е в общи линии.Но сега много ме е страх да не напълнея и незнам как да се храня.Мислех за разделно,но толкова негативни мнения прочетох,че съвсем се обърках.До преди 2год.проблем с теглото съм нямала(е с малки изключения)но откакто съм тука в Англия е някакъв ужас.А и мисля че аз напалнявам при стрес т.е.на нервна почва.Този път трябва да се постарая да не напълнявам!!!



Тема Re: с безвъглехидратната диета свалих за 15 дни,9 кг.нови [re: twety]  
Автор Margi (хахо)
Публикувано21.07.05 14:16



Моят съвет(както обикновено)-НВД!
Успех!



Тема Re: с безвъглехидратната диета свалих за 15 дни,9 кг.нови [re: бнaдeждeнa]  
Авторфют (Нерегистриран)
Публикувано21.07.05 14:59



а някой може ли да вмисти едно примерно меню.



Тема Re: с безвъглехидратната диета свалих за 15 дни,9 кг.нови [re: бнaдeждeнa]  
Авторeли (Нерегистриран)
Публикувано21.07.05 15:41



ами какво да кажа и НВД е като всички видове диети, докато я спазваш отслабваш, но в момента в който я прекратиш си връщаш килограмите, а понякога и нещо отгоре. Няма да качиш килограми единствено ако си винаги на диетата, това че ако се ограничава храната задържаш килограмите не е вярно. Бях миналата година на НВД и наистина свалих 10 килограма, само че ми омръзна да ям само месо и зеленчуци и постепенно минах на обща храна т.е. храна която приготвях за семейството си - традиционна българска кухня, като се хранех в количества много по-малки от тези отпреди да почна НВД - РЕЗУЛТАТА БЕШЕ, ЧЕ СВАЛЕНИТЕ 10 КГ СИ ГИ ВЪРНАХ ТОЧНО ЗА ЕДИН МЕСЕЦ.



Тема Re: с безвъглехидратната диета свалих за 15 дни,9 кг.нови [re: eли]  
Автор fenixxМодератор (change for good)
Публикувано21.07.05 15:47



Момичета няма вълшебна диета след , която да не се връщат килограмите , ако не се ограничавате от храната в последствие.
Бях миналата година на НВД и наистина свалих 10 килограма, само че ми омръзна да ям само месо и зеленчуци и постепенно минах на обща храна т.е. храна която приготвях за семейството си - традиционна българска кухня, като се хранех в количества много по-малки от тези отпреди да почна НВД - РЕЗУЛТАТА БЕШЕ, ЧЕ СВАЛЕНИТЕ 10 КГ СИ ГИ ВЪРНАХ ТОЧНО ЗА ЕДИН МЕСЕЦ.

А пресметна ли си по - колко калории си приемала с тази обща храна , както я наричаш - защото съм убедена , че ако си ги сметнеш ще ти стане ясно защо си си върнала килата.
И аз съм връщала свалени килограми след диета , но сега ми дойде акъла и следя много внимателно , когато не съм на диетата си все пак с какво и по - колко си хапвам.
Защото килограми от нищото не се качват сами - все от храна става!



Тема Re: с безвъглехидратната диета свалих за 15 дни,9 кг.нови [re: fenixx]  
АвторEЛИ (Нерегистриран)
Публикувано21.07.05 16:59



АМИ ДА ТИ ДАМ МАЛКО ДАННИ ЗА РАЗМИШЛЯВАНЕ - СПОРТ - САМО СЪБОТА И НЕДЕЛЯ ХОДЕНЕ В ПЛАНИНАТА ОКОЛО 12 КИЛОМЕТРА, РАБОТА - 10 ЧАСА ПРЕД КОМПЮТЪР, ХРАНЕНЕ СЛЕД ПРЕКРАТЯВАНЕ НА НИСКОВЪГЛАХДРАТАНАТА ДИЕТА - ОКОЛО 1200-1400 КАЛОРИИ ДНЕВНО, ДАННИ СЛЕД ДИЕТАТА ВИСОЧИНА 165 СМ КИЛОГРАМИ 75 , ГОДИНИ 38, ПОЛ ЖЕНСКИ, ДЕЦА - 2 В МОМЕНТА - 84 КГ.

ПОЧТИ ЗНАМ ОТГОВОРА ВИ - СПОРТ И НВД, Е АМА САМО МЕСО И ЗЕЛЕНЧУЦИ И ГАДНО И СКЪПО, А УСИЛЕНО СПОРТ - И МЕ БОЛИ И НЯМАМ ВРЕМЕ, А И ЧЕСНО КАЗАНО МЕ МЪРЗИ - ТО КАТО СЕ ВЪРНЕШ ОТ РАБОТА, ДОКАТО ПРИВЕДЕШ КЪЩАТАТА МЪЖА И ДЕЦАТА В РЕД И СТАНАЛО ПОЛУНОЩ, А СПОРТУВАЙ ДЕ КАТО СИ КАПНАЛ ОТ УМОРА



Тема Re: с безвъглехидратната диета свалих за 15 дни,9 кг.нови [re: EЛИ]  
Автор fenixxМодератор (change for good)
Публикувано21.07.05 20:36



Защо реши , че веднага ще ти препоръчам НВД - този режим препоръчвам по - скоро защото има доста информация в нета на български за него .Аз съм привърженик по- скоро на балансираният тип хранене - там пропорциите са по - различни и въглехидратите са повече.
А иначе за това , че си си върнала килата на тези калории 1200 - 1400 значи само едно - неправилна диета преди това , била си намалила прекалено много калориите , метаболизма ти е спаднал и вече и от минимално количество храна се качва.
А за НВД и колко е скъпа може да поспорим - и аз пазя НВД понякога и да ти кажа не ми излиза повече от другите диети или ако се храня нормално.
Защото наблягам предимно на големи салати на обяд и на вечеря и само едно от храненията ми е пилешко бутче или скумрия !Другото хранене е едно яйце и извара , понякога кисело мляко - не мисля , че е по - скъпо от времето , когато си хапваш и ядеш много повече неща.
Не ми се спори , да обеснявам от какво си си върнала килата още , защото вече видях как реагираш!




Тема винаги чета феникс с усмивканови [re: fenixx]  
Авторoбнaдeждeнa (Нерегистриран)
Публикувано21.07.05 21:38



Привет Феникс и мили дами, разбира се, като прочетох сравнително какво похапваш, ами че аз аз направо не се храня!Значи стигнах 85, от 104-105 кг. и от пет, шест дни ни стон ни, ни вопъл.Скоро ще влезна в цикъл, но чак пък толкова задържане!Иначе като се замисля, зная че ще ви прозвучи странно, но изобщо не съм гладна вече, храня се, за да не ми стане зле.Прибирам се към пет и си правя една салата с един домат, краставица и зеле+ телешко филе обезсолено или пилешка пържола една, в краен случай две.За яйца не съм се сещала и не искам да ги видя даже, просто нямам апетит.Та това ми е за целия ден, само вечер, а сутрин шипков чай без подсладители и един витамин еферфесцентен.Вярно, че това не са много калории, но наистина не съм гладна, не съм гладна за тази храна, която ми е разрешено да ям.Инабе нямам нищо против купа сладолед с натрошени лешници и карамел, шоколад с бадеми или пък ябълков сладкиш с канела..не бих отказала и порция, не три проции пържени картофи и пакет чипс, както и...сещате се, аз не, че нямам апетит по принцип, а просто вече не ми се яде нито месо, нито зеленчуци.А когато нямам апетит, как да се храня, предпочитам да пия вода и да чакам да стигна заветните 64 кг, еххх мечти!А феникс, много ми е любопитно на колко години си, но няма как да задам този въпрос без да прозвучи невъзпитано.Просто четох за качванията ти и свалянията ти на килограми, но не разбрах семейна ли си, имаш ли деца.Не, че това е болно любопитство, просто ми е интересно доколко съвпадаш ти с моян начин на живот, защото като те чета, на места ми взимаш мислитеРадвам се, че тук в клуба има толкова позитивен човек, всъщност...верно, че бях казала, че ние не сме дебели, а ниски, но аз също не съм от най-ниските, пък и винаги нося високи обувки, но....излишните килограми си личат.Късмет на всички и весели летни дни



Тема Re: винаги чета феникс с усмивканови [re: oбнaдeждeнa]  
Авторkapитo-paзrлeждaщ (Нерегистриран)
Публикувано24.07.05 12:07



Абе верно ли, че човек може да свали толкова килограми..чета тука и гледам разни момиченца се жалват за по три-четири килограма, при положение, че тежат 50 кг. на 1,70 и си казвам..ето тези жени, които са свалили по 20 и нагоре килограми, знаят за какво иде реч.За всички тях, вдигам наздравица с чаша мин. вода, че друго не може:) и им пожелавам да бъдат твърди и постоянни..но и да добавя, че няма нищо по-женствено от жена, която има извивки и форми, мъжете скелети не обичаме...женствеността е онова, което ни подлудява.Тъй, че не се унасяйте в отслабването, искаме си ви женствени:)))



Тема Re: винаги чета феникс с усмивканови [re: kapитo-paзrлeждaщ]  
Автор rodopis (изгубена)
Публикувано24.07.05 22:40



Евала бате!На здраве!



Тема Re: нещата вървят отлично, казвам ви:)нови [re: oбнaдeждeнa]  
АвторИвeлинa (Нерегистриран)
Публикувано29.07.05 10:06



Имам една братовчедка, която преди години прави гладна диета, стигна до болницата с кома, върнаха е от онзи свят, но не за това ми е думата, та нейният език беше обложен в бяло, тогава лекарите казаха, че ако започне да се храни преди езика да се изчисти и стане като преди не трябва да се приема храна, колко е вярно това, незнам, но се питам дали би имало някакъв проблем, когато си на такава диета, да я прекратиш в момента в който си постигнал желаният резултат, преди тези 24 или 26 /незнам точно/ дни, дали може да се приложи тази диета за седмица или две или няма смисъл, освен за фигурата, мисля и за здравето си, както и много от Вас.
Благодаря, ще се радвам да ми отговорите.



Тема Re: нещата вървят отлично, казвам ви:)нови [re: Ивeлинa]  
Автор fenixxМодератор (scorpio)
Публикувано29.07.05 10:10



Може да я приложиш за колкото време ти харесва - има хора живеят с този режим и даже сайт си направиха

и като ги гледам са още живи и кипят от енергия!



Тема Re: нещата вървят отлично, казвам ви:)нови [re: Ивeлинa]  
Автор oбнaдeждeнa ( олекотена даже)
Публикувано30.07.05 11:00



Не зная зая твоята братовчедка, съжалявам много, но аз никоган е съм била привърженичка на крайните мерки, а това с пълното гладуване е такова.За моята диета и на още куп жени от този клуб, мога само да кажа, че работи, не те изтощава и не представлява опасност за здравето ти.Аз дори малко съм изпаднала в крайност, май повечко съм на БВД, отколкото на НВД, но онова, което мога да ти кажа, че е ако спреш по средата и хапнеш нещо неразрешено- просто започваш отново да броиш от първи ден до двадесет и шести, защото спираш топенето на мазнините.Затова е толкова важно да има последователност.От друга страна, акос и потсигнала желаното тегло, то спираш и внимаваш много с поетите калории, защото все пак едно нахвърляне на храната ще бъде шок за организма и той бърз, бърз ще усвои калориите е ще ги трупне в запас и резерва за онези дни, в които пак решиш да го подложиш на диета.Това означава върнати килограми.Просто бъди внимателна и промени начина си на хранене.Аз например съм крайна, когато ми кажат, добре де опитай едно мъничко парченце от тортата, аз отвръщам, че по-добре е изобщо да не я опитвам, защото ако го сторя, ще я изям цялата.А това е крайно и твърде лошо като начин на възприемане на храната.Предпочитам всичко или нищо.Целта ми на това отслабване, поредно, е да проумея, че да си дебел е кофти за теб и околните, че да извървиш пътят на отслабването е кошмар, който продължава много по-дълго от напълняването.Така, че променяйки отношението си към храната, променяш и начина си на живот.Успех



Тема Re: винаги чета феникс с усмивканови [re: kapитo-paзrлeждaщ]  
Автор oбнaдeждeнa ( олекотена даже)
Публикувано02.08.05 01:08



Ихаааа....сред редиците ни има позитивно настроен мъж, макар и анонимен!Хубаво е че има хора, които ни приемат и така..всъщност, май болката не е в това как те приемат другите, а как приемаш сам себе си, защото може те да са добронамерени, но ти просто дежурно да очакваш неодобрение и пренебрежение...помните ли онези бездомни кучета, как прилепват ушици назад и започват да махат с опашката и целите приклякват и просто примират, несигурни дали ще ги погалиш или ще ги ритнеш?Ей така ме карат да се чувствам някои хора, защото повече очаквам да ме ритнат.Понякога се опитвам да си спомня, когато бях слаба, дали съм била зла и да ви кажа..май не бях, обожавам бездомните животни..но стига тъжни работи, да спим



Тема Re: шило в гащи стои ли?!нови [re: oбнaдeждeнa]  
Автор oбнaдeждeнa ( олекотена даже)
Публикувано02.08.05 12:58



Не мога да не ви се похваля, сега се връщам от шивачката.Толкова дрехи свих, че накрая ми взе 30 лева, все едно, че ушихме една новаИ като ми взимаше новите мерки, само цъкаше с език одобрително....хубаво е, нов силует, ново чувство, наистина обнадежденост, че постигайки поне мир с тялото си, така ще помириш и душата си!Щастливо ми е, слабостта поотмина, явно плодовете, които консумирам сега ми дадоха така нужната глюкоза.И умът ми се избистри, да знаете от мен..това с БВД, не повече от два пъти по 26 дни и после ум и разум, защото може да стане лошо.Определено съм правила БВД, вместо НВД и сутринта ходих да си изследвам кръвната захар, желязо и хемоглобин, всичко е в норми, слава Богу!Въпросът е сега с каква диета да продължа, така че да продължа да свалям килограми, но да не съм супер лишена, защото и косата ми създава проблеми, май вече споменах нейде.Ако Феникс се сеща за някаква препоръка, все пак тя е доста напред и в опит и в постижение, ще бъда радостна да я послушам



Тема Re: с безвъглехидратната диета свалих за 15 дни,9нови [re: бнaдeждeнa]  
Автор pebbles (непознат )
Публикувано09.06.07 00:39



iskam da vi pitam dali ako v bezvaglehidratnata dieta ima problem ako sam pila kafeto s kafqva zahar ili s zaharin za zaharina mislq 4e nqma problem no mn se 4uda za kafqvata zahar



Тема Re: с безвъглехидратната диета свалих за 15 дни,9нови [re: milena69]  
Авторвишничka (Нерегистриран)
Публикувано10.06.07 00:07



Край! Реших и аз да започна НВД!
Вече не се търпи!!! Днес след поредния ден прекаран в поглъщане, на какво ли не и след, като си видях снимка направена онзи ден, си казах, че няма друг начин!
За период от 2 години свалих 40кг, после една година ги задържах, но в последната половин година се отпуснах и тръгнах нагоре


Започвам усилията наново, докато щетите не са толкова големи, а имам и още прилично количество за сваляне...
Надявам се да намеря подкрепа при вас...защото, като се видях наистина се уплаших...





Тема Re: с безвъглехидратната диета свалих за 15 дни,9нови [re: бнaдeждeнa]  
Авторozy (Нерегистриран)
Публикувано10.06.07 00:20



МИНИ САМО НА ПЛОДОВЕ!!!!



Тема Re: с безвъглехидратната диета свалих за 15 дни,9нови [re: ozy]  
Автор geischa (непознат )
Публикувано10.06.07 00:59



Az sam ot vchera na nesto kato NVD zakuska-kafe objd meso sas salata i vecherj pak meso sas salata i samo voda.mislish li che gresha nesto ili.....Zapochnax vchera dietata i bjx 87.kg a tazi sutrin bjx 85.700 znaj che tova e samo voda no pak e nesto.Ima li i drugi koito j pravjt i kak e pri tjx.Daite da si davame kuraj.





Тема Re: с безвъглехидратната диета свалих за 15 дни,9нови [re: geischa]  
Автор drishko (The Greatest)
Публикувано10.06.07 11:24



Не е нещо като НВД, това което правиш, ами си е супер НВД - то на отва се базира месо и зеленчуци. Хубаво е и да закусваш, а не само кафица.


Make money, not war!


Тема Re: с безвъглехидратната диета свалих за 15 дни,9нови [re: drishko]  
Автор geischa (непознат )
Публикувано10.06.07 12:07



Ami kato ne moga da zakusvam.Za men zakuskata se sastoi ot xlebcheta makaronki nesto toplo eventualno ako zakusvam no ne moga po dobre za men e kafenzeto.A nali vsichko ostanalo e pravilno za NVD?



Тема Re: с безвъглехидратната диета свалих за 15 дни,9нови [re: geischa]  
Автор drishko (The Greatest)
Публикувано11.06.07 09:48



Абсолютно, то и кафето не е против НВД-то, ами що не закусваш овесени адки, те моат се манджат топли, не се притеснявай - супер са за перисталтиката, и откъм хр. стойности, за сутрешно зареждане с енергия.


Make money, not war!


Тема Re: с безвъглехидратната диета свалих за 15 дни,9нови [re: drishko]  
Авторrocт (Нерегистриран)
Публикувано11.06.07 14:20



а може ли да се закусва с по 1 шепа Nestle fitness с плодове??без кисело мляко.?



Тема Re: с безвъглехидратната диета свалих за 15 дни,9нови [re: rocт]  
АвторDidi (Нерегистриран)
Публикувано11.06.07 15:59



От колко грама е опаковката и колко калории пише, че съдържа?



Тема Re: с безвъглехидратната диета свалих за 15 дни,9нови [re: Didi]  
Авторrocт (Нерегистриран)
Публикувано11.06.07 16:02



ами не знам сега точно от колко грама е опаковката. мисля че е поне 200-250. а относно калориите- хим и не знам:(трябва да проверя



Тема Re: с безвъглехидратната диета свалих за 15 дни,9нови [re: rocт]  
Авторбъни (Нерегистриран)
Публикувано12.06.07 09:11



Диди проверех:
опаковката е от 300гр
а пише 4е 40 гр. от Несттле +125 гр. обезмаслено мляко има 185 кал.
ама аз не обичам мляко и си ги хрупам така.какво мислиш?



Тема Re: с безвъглехидратната диета свалих за 15 дни,9нови [re: бъни]  
АвторDidi (Нерегистриран)
Публикувано12.06.07 20:43



Аз мисля да го пробвам с мляко. Щом не е толкова калорично 2-3 пъти в седмицата за закуска мисля, че няма да е зле.



Тема Re: с безвъглехидратната диета свалих за 15 дни,9нови [re: бъни]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано13.06.07 15:01



Ама вие нали сте на нисковъглехидратна диета - какви мюсли какви 5 лева? Четете етикетите но не само калориите а и ВЪГЛЕХИДРАТИТЕ.



Тема Re: с безвъглехидратната диета свалих за 15 дни,9нови [re: Бeзпoдoбнa]  
АвторDidi (Нерегистриран)
Публикувано13.06.07 19:03



Разбира се, че трябва да се чете предварително.
Съдържанието на въглехидратите в 100 гр. Нестле фитнес е 79,8.
В една доза от 30 гр. от това мюсли, прието със 125 мл обезмаслено
прясно мляко, въглехидратите са 30,3, а общо калориите - 152.
Това много ли е според теб, нали все пак и мозъкът трябва да се храни?



Тема Re: с безвъглехидратната диета свалих за 15 дни,9нови [re: Didi]  
Автор Бeзпoдoбнa (Убавица)
Публикувано14.06.07 09:32



Ами нали писах преди Менюто ви трябва да се състои от около 50-60% мазнини, 20-30% белтъчини и 10-20% въглехидрати. При режим около 1200 калории 10% въглехидрати са 120. Макар че “калорията е калория”, 1 грам въглехидрати или белтъчини дава на тялото 4 килокалории, докато 1 грам мазнини дава на тялото 9 ккал. Или 120/4 - 30гр въглехидрати на ден. Сметни, че ако ядеш 200 гр домати това са 8 гр.въглехидрати и 200 гр. краставици -5 общо стават 13гр. Сиреч само от една салата си поела половината въглехидрати. Основното при НВД е да се консумира месо, субпродукти, яйца, а въглехидратите да се поемат основно от зеленчуци.
Цитати от spidersport.com



Тема Re: с безвъглехидратната диета свалих за 15 дни,9нови [re: Бeзпoдoбнa]  
АвторDidi (Нерегистриран)
Публикувано14.06.07 11:01



Благодаря за поясненията отново. Аз се стремя горе-долу да не ги надвишавам или пък да компенсирам на следващия ден. Днес например съм на тиквички.
Лек ден!





Тема Re: с безвъглехидратната диета свалих за 15 дни,9нови [re: Бeзпoдoбнa]  
Авторбъни (Нерегистриран)
Публикувано14.06.07 11:43



ама аз не съм на безвъглехидратна диета. диетата си я определям сама.
зеленчуци и пилешко медо и рича. чат пат плодове. това е.
питах за заукската понеже се чудя понякога какно да ям сутрин а не обичам да закусвам много мого



Тема Re: с безвъглехидратната диета свалих за 15 дни,9нови [re: бъни]  
Автор Бeзпoдoбнa (Убавица)
Публикувано14.06.07 13:44



Sorry, понеже пишеш обикновено в НВД-темите или в безвъглехидратната та затова.......





Тема Re:нови [re: milena69]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано17.06.07 23:41



Добре, де ... как може да забраните млечните продукти


То само месо и салата трябва да ям значи.
Имам 5-6 килограма за сваляне само ...
А да ви попитам за лененото семе.
Чувала съм, че по 1 чаена лъжичка сутрин помага за отслабването?
Но пък ядките са забранени в тази диета ...

Невъзможно е да се изобрети нещо глупакоустойчиво, защото глупаците са безкрайно изобретателни.

Тема Re: с безвъглехидратната диета свалих за 15 дни,9 кг.нови [re: бнaдeждeнa]  
АвторSilvi (Нерегистриран)
Публикувано31.07.07 17:27



Искам да ви питам, ако след постигане на желаното тегло с тази диета(след 15 дни) я спра, какво ще стане

Моя приятелка твърди, че ако не я спазваш 26 дни се връщат килограмите А аз мисля,че ще ми е много 26 дни.



Тема Re: с безвъглехидратната диета свалих за 15 дни,9нови [re: Silvi]  
Автор *jull** (())
Публикувано01.08.07 00:37



Моя приятелка я спазва около 2 месеца и свали 15 кг, но след това започна бавно и сигурно да ги възстановява...





Тема Re: с безвъглехидратната диета свалих за 15 дни,9нови [re: *jull**]  
Авторбъни (Нерегистриран)
Публикувано01.08.07 09:53



която и диета да спазваш ако след спирането и почнеш да се храниш както преди диетата йо йо ефекта ти е в кърпа вързан.
затова - нека да наблегне на спорта и да внимава какво яде. трябва да задържи тези си сега килца около 6 месаца за да е сигурна че няма да си ги върне. трудна работа. и аз съм така. но се надявам по нова година всичко да е перфектно. поне ще се постарая и няма да се отказвам.



Тема Re: с безвъглехидратната диета свалих за 15 дни,9нови [re: Silvi]  
Автор vener4eto (непознат )
Публикувано01.08.07 13:53



ako prekrati6 dietata i vednaga se natupka6 s adski kalori4ni produkti 6e si vurne6 kilcata neimuverno burzo,ta dori 6e ka4i6 nqkolko ot gore-taka kakto sled vsqka edna dieta taka i sled tazi...Po dobre sled dietata zapo4ni s zahranvane do 26-tiq den za da svikne organizma s koli4estvoto na poetata hrana i sled tova zapo4ni bavno da vkliu4va6 hrani koito ti sa se qdqli no sa bili zabraneni no pls ne prekalqvai sas sladkoto,maznoto i testenite izdeliq.Preporu4vam ti da spre6 hlqba i da izkliu4i6 hamburgerite i vsqkakvi takiva ot meniuto si,za tvoe dobro e-za da ne sajalqva6 4e si zagubila vsi4ko postignato s golemi usiliq v ramkite na 15 dni...tva e ot men dano uspee6 da si zapazi6 kilogramite:)



Тема Re: с безвъглехидратната диета свалих за 15 дни,9 кг.нови [re: бнaдeждeнa]  
АвторCoня (Нерегистриран)
Публикувано03.08.07 13:12



Могат ли да се ядат патладжани и тиквички?



Тема Re: с безвъглехидратната диета свалих за 15 дни,9нови [re: Coня]  
Автор lillygeorgieva (непознат)
Публикувано03.08.07 14:23



Могат,но само в смесените дни.Но не трябва да са пържени.....а как -сурови не върви,варени не съм опитвала.По добре,в първите месеци наблягай на салатите-в сурово състояние.



Тема Re: с безвъглехидратната диета свалих за 15 дни,9нови [re: lillygeorgieva]  
Автор Dorchester (минаващ)
Публикувано03.08.07 16:22



Рецепта за тиквички:
Нарязват се на ивици по 1 см и се разстилата на дъното на тава. Отгоре се залива с намачкано сирене, разбъркано с яйца - пропорциите на око. Ако не си на диета, може олио да се сложи, но то си е вкусно и без него. За по-диетично, сиренето се замества с обезмаслена извара.



Тема Re: с безвъглехидратната диета свалих за 15 дни,9нови [re: Dorchester]  
Автор lillygeorgieva (непознат)
Публикувано03.08.07 16:27



Много ти благодаря!Аз съм 3 месец на Дюкан и съм свалила 12 кг.До сега не съм се сетила да си го направя така,но правя подобно суфле.Там слагам обаче и картофи.Сега ще си го направя на всяка цена!!!!!



Тема Re: с безвъглехидратната диета свалих за 15 дни,9нови [re: lillygeorgieva]  
Автор 3лaBeщицa (член)
Публикувано04.08.07 00:52



Подобра рецепта за тиквички:

Режат се на две и се поиздълбават. Пълнят се с разбъркани яйца с извара и се пекат. Лично аз слагам на тавичката фолио, за да не загаря. Ето още рецепти по Дюки.
http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=135084.0

Ванко - 13.09.1990
Васко - 01.10.1995
Преслава - 07.09-2005


Тема Re: с безвъглехидратната диета свалих за 15 дни,9нови [re: lillygeorgieva]  
АвторCoня (Нерегистриран)
Публикувано04.08.07 12:13



Аз не съм на НДВ а на тази безвъглехидратна диета(понее така е позната)която се спазва 26 дни, за нея питам дали могат да се ядат тиквички и патладжани



Тема Re: с безвъглехидратната диета свалих за 15 дни,9 кг.нови [re: бнaдeждeнa]  
Авторpetiof4eto (Нерегистриран)
Публикувано05.08.07 18:08



MOje li da pitam dali moje da se qdat kolbasi i ako moje kakvi i gore-dolu kolko kilograma se svalqt i za kolko vreme s taq dieta.Blagodarq predvaritelno.



Тема Re: с безвъглехидратната диета свалих за 15 дни,9нови [re: вишничka]  
Автормeceмбpия (Нерегистриран)
Публикувано05.09.07 16:05



Разбирам те отлично. Същото се случва и с мен. На 28-ми голямата ми дъщеря имаше рожден ден, хапнах си порядъчно от всичко без грам угризения на съвеста, но когато на следващия ден разглеждах снимките от празника...тръпки ме побиха. Висока съм 156 см а съм 77 кг. До сега се успокоявах че скоро съм родила(преди 7 месеца), но времето си минава а аз не съм мръднала. От 2 дни съм на НВД и съм свалила 1.600 кг, аз обаче ям повече пържени зеленчуци. Сутрин закусвам кафе, с един подсладител, който ми донесоха от Испания; обядвам патладжани, пиперки или тиквички или яйця, но все пържени; вечерям месо пилешко варено или печено със салата от домати и краставици. Искам да попитам Феникс правилно ли прилагам диетата?



Тема Re: с безвъглехидратната диета свалих за 15 дни,9 кг.нови [re: petiof4eto]  
Автормeceмбpия (Нерегистриран)
Публикувано05.09.07 16:08



На 28-ми голямата ми дъщеря имаше рожден ден, хапнах си порядъчно от всичко без грам угризения на съвеста, но когато на следващия ден разглеждах снимките от празника...тръпки ме побиха. Висока съм 156 см а съм 77 кг. До сега се успокоявах че скоро съм родила(преди 7 месеца), но времето си минава а аз не съм мръднала. От 2 дни съм на НВД и съм свалила 1.600 кг, аз обаче ям повече пържени зеленчуци. Сутрин закусвам кафе, с един подсладител, който ми донесоха от Испания; обядвам патладжани, пиперки или тиквички или яйця, но все пържени; вечерям месо пилешко варено или печено със салата от домати и краставици. Искам да попитам Феникс правилно ли прилагам диетата?



Тема Re: с безвъглехидратната диета свалих за 15 дни,9нови [re: бнaдeждeнa]  
Авторxxxxxx (Нерегистриран)
Публикувано08.09.07 18:11



Бези никакви диети - нито секунда глад свалих 14 кг за 3 месеца. Е, вярно - всеки ден спорт:)))) И икаква бяла захар (вместо захар мед), морска сол вместо другата, никакви тестени изкушения (само пълнозърнест хляб - макс. 2-3 филийки на ден, с цели зълна в хляба, не е евтин, но си заслужава), нито грам безалкохолни глупости, много течности (вода, прясно изцеден сок).
Над петдесетака съм - и нека не говорим за проблеми с обмяната:)
от 83 на 67. Бавно и сигурно. В нито един момент не е имало качване на тегло - само задържане и бавно надолу.
Никакви забрани за храни. Ако има система - тя е интуицията. Каквото искам - това ям, но по мъничко. И в 3 часа през нощта да ми се прияде - ям.
По малко.
Освен това - работа над тялото, спорт, превръщане на мазнините в мускул, отърваване от начален целулит.
Това са екстрите на волята и търпението.


Начинът на хранене и начинът на живот и мислене са истината.
Не вярвам в кампанийните отслабвания.
Толкова от мен.



Тема Re: с безвъглехидратната диета свалих за 15 дни,9нови [re: xxxxxx]  
Авторxxxxxx (Нерегистриран)
Публикувано08.09.07 18:19



Извинявам се за грешките, бързане, пусто - и да се въползвам от случая да допълня: този начин на отслабване не занимава нито миг съзнанието, не е хабене на енергия в терания за грамове, в този начин на живот няма пресмятания, няма обсебване на съзнанието с въпроса: какво и колко ще ям, това може или не може.
Всичко е просто, лесно - и става от само себе си.
Успех на всички!





Тема без диета свалих за 4 месеца 17 кгнови [re: xxxxxx]  
Авторxxxxxx (Нерегистриран)
Публикувано26.09.07 19:42



За протокола - продължавам в гореописания дух, клограмите са с два по-малко:)



Тема равносметка за 4 месеца без диетинови [re: xxxxxx]  
Авторxxxxxx (Нерегистриран)
Публикувано03.10.07 13:42



Стартова позиция – 83 кг, ръст 167 см, целулит, отвратителни телеса, липса на коремни мускули и т. н. (години – 53)
След 4 месеца – 65 кг (тегло, поддържано над 20 години), ръст 167 см :)), прилично възстановена мускулатура (години 53 :))

Рецепта: никаква бяла захар, вместо захар – мед, фурми, диня, грозде и т. н., никакви изделия от бяло брашно (хляб черен – зърнена мозайка), изворна или минерална вода вода
Ям всичко, по естествен път се храня по малко и преминах на прости неща като сирене, зеленчуци, плодове и всичко, което си поискам, но се храня с огромно удоволствие, без пресмятания, угризения и т. н. Равнмерно отслабване, като гледам, 4,5 кг на месец - без резки движения на теглото.

Един от резултатите е регулиране на стомаха, никакви проблеми - а от детско-юношеска възраст това ми е тровило животеца.

Посещения на фитнес зала минимум 5 пъти в седмицата, задължително 9-10 км (20 минети) велоергометър, прилично темпо, на 4-5 скорост, собствена система от упражнения, основно тежести (резултатът издължаване и стягане на мускулите, никакви мощни бицепси, трицепси и т.н. мъжки форми), упражнения за коремна преса, изпиване малки количества вода или понякога коктейл протеини

+ оптимално добро настроение, намиране на всякакви поводи за движение (например, не се купуват 2 кутии цигари, а се ходи за всяка поотделно, за да се остави компютъра (работното място) макар за малко

Това е.

Според мен всички налагани изкуствени ограничения и т. н. измислени начини за вкарване на тялото в ред са нещо кат бумеранг - затова за себе си смятам, че вярното решение за оптимално добра физическа кондиция е намерено.

Успех на всички в търсенията!



Тема Re: равносметка за 4 месеца без диетинови [re: xxxxxx]  
Авторxxxxx (Нерегистриран)
Публикувано03.10.07 13:43



моля минети да се чете като минати:))))))))))))))))))))))))))))



Тема Re: равносметка за 4 месеца без диетинови [re: xxxxx]  
Авторxxxxx (Нерегистриран)
Публикувано03.10.07 13:44



демек минути





Тема Re: равносметка за 4 месеца без диетинови [re: xxxxx]  
Автор _NlELKA_ (непокорна)
Публикувано08.10.07 14:10



Хахахахаха сладурана! И аз като теб активно спортувам, не консумирам хляб и тестени произведения, от друго не се лишавам и си отслабвам идеално!



Тема Re: равносметка за 4 месеца без диетинови [re: _NlELKA_]  
Авторxxxx (Нерегистриран)
Публикувано09.10.07 13:15







Тема Re: с безвъглехидратната диета свалих за 15 дни,9нови [re: xxxxxx]  
Авторaви (Нерегистриран)
Публикувано11.10.07 12:43



Можете ли да споделите с мен за въпросното диета. Имам проблем с килогромите след раждане , но не мога да гладувам.





Тема Re: с безвъглехидратната диета свалих за 15 дни,9нови [re: aви]  
Автормapи (Нерегистриран)
Публикувано01.12.07 18:59



от днес и аз започнах НВД.Обаче умирам от глад...........Незнам колко ще издържа.Искам да ви кажа че от всички диети на света само тази не съм правила-а много хора са ми казвали че има резултат.Дано поотслабна малко.



Тема Re: с безвъглехидратната диета свалих за 15 дни,9нови [re: мapи]  
Автор pибka (непознат)
Публикувано01.12.07 20:35



Момичета, приемете и мен, посъветвайте ме какво до правя, умирам от глад, ако не ям хляб, издържам най-много до късно следобяд и после ми пада пердето, а и не се чувствам добре, започва да ми трепери, как бих могла да издържа толкова дни...



Тема Re: с безвъглехидратната диета свалих за 15 дни,9нови [re: pибka]  
Автормapи (Нерегистриран)
Публикувано02.12.07 00:41



трябва да имаш голям инат и воля.Правила съм много диети-първите дни винаги е някакъв ужас.Не че след това се свиква но просто като видиш че има ефект-дори само 1 кг. това ти дава стимул да продължиш.Иначе свикване няма.Никой не може да ме убеди че свикваш с глада.Това е временно а и не е полезно.Аз съм гладувала хиляди пъти и е имало ефект но няколко месеца след това се възвръща страшния ми апетит и килограмите ми се връщат двойно.И въпреки че съм гладувала много и съм правила какви ли не диети всеки път когато започвам отначало да гладувам ми е ужасно трудно.Но това е докато не започна да свалям-тогава ми идва стимула..............................
Много хора около мен са правили тази диета и смятам че си заслужава.Отдавна исках да я започна као си мислех че не се гладува чак толкова ноооооооооооо-днес ми е много трудно първия ден.Не е лесно-цял ден ям през 2 часа но тези зеленчуци не ме засищат а месото много не ми се нрави-не обичам много мръвки.Дано има ефект..........



Тема Re: с безвъглехидратната диета свалих за 15 дни,9нови [re: pибka]  
Автор- (Нерегистриран)
Публикувано02.12.07 03:14



пробвай тогава първо диета на хляб и вода - чето някъде, че се отслабва - 3, 5 дена...обаче само хляб и вода! да видим дали няма да ти омръзне....или пробвай сухари, сирене по малко като количество през целия ден.....или на обикновени бисквитки........после се храни нормално 1 седмица някъде - с хляб, но нормални количества и след това го ограничи.....

или пък ако ядеш бял хляб, замени го първо с ръжен, после типов, а накрая може на Бонус да минеш - засища, по-нискокалоричен е - може да ядеш един пакет на ден като си препичаш - препечен е мнооооого вкусен заедно с извара или пък някакъв пастет, някакво сиренце или лютеница, или с филе......разбираш ли? да ти е вкусно няколко дена, докато се заситиш........все някога ще ти писне хляба. и аз първо хич не ядях хляб, ама изобщо, а не знам какво ми стана и по едно време всеки ден изяждах половин типов хляб ей така без нищо с него......а от доста време хич не ме блазни, даже ми е гаден. ще видиш, че това е период - човек трябва да улучи и точното време за диета или поне точната диета за времето - като толкова ти се яде хляб, яж само това както ти казах .- и пий много вода. 1вия ден може да мислиш, че много си яла, но да те видим на 5тия.... мисля, че се отслабва, пишеше я в едно списание - това е вид монодиета, а и от психологическа гледна точка мисля е подходяща за теб преди да направиш 2 на плодове и след това НВД с месото.



Тема Re: с безвъглехидратната диета свалих за 15 дни,9нови [re: -]  
Автор pибka (непознат)
Публикувано02.12.07 10:17



Благодаря за съвета, ще опитам така и ще пиша отново



Тема и:)какво не трябва да ям по врене на безвъглехидранови [re: oбнaдeждeнa]  
Авторkukububu (Нерегистриран)
Публикувано15.12.07 10:25



какво не трябва да ям по време на безвъглехидратната диета?мога ли да смесвам в едно хранене месо със зеленчуци?предварително ви благодаря.





Тема Re: /безвъглехидратна диетанови [re: oбнaдeждeнa]  
Авторkukububu (Нерегистриран)
Публикувано15.12.07 10:33



по време на безвъглехидратната диета позволено ли е червено вино в малки дози?



Тема Re: с безвъглехидратната диета свалих за 15 дни,9 кг.нови [re: бнaдeждeнa]  
Авторsalena (Нерегистриран)
Публикувано09.03.08 23:28



Хей, приятели и аз започвам! Пожелавам си успех и дано след 26 дни се похваля с резултатите!



Тема Re: с безвъглехидратната диета свалих за 15 дни,9 кг.нови [re: salena]  
Авторfukibuki (Нерегистриран)
Публикувано13.03.08 12:08



Ами я да се произнесе някой и по моя въпрос. Аз правих диетата около 5 дни, но започнаха ужасно да ми кървят венците и да ме болят зъбките и веднага я спрях. Защо ли се е получило така при мен?



Тема Re: с безвъглехидратната диета свалих за 15 дни,9 кг.нови [re: fukibuki]  
Авторoбнaдeждeнa (Нерегистриран)
Публикувано14.03.08 08:46



нямам идея как за пет дни ти се е случило това, което на моряците в едни по-стари времена в океаните се е случвало поне след 30 дни само на осолено месо, без липса на зеленчуци и плодове...знам ли...но като цло щом се чувстваш зле, веднага спри и се посъветвай със специалист.Това, което научих в тези години е че тялото адски добрени показва какво му причиняваме и ако ние е вслушваме в сигналите му и се опитваче поне правилно да ги разчетем то ще ни служи много по-дълго време:)
За тази диета, която даже като гледам кога съм я правила, направо съм позабравила, помня главното- че не се почувствах добре с нея, защото явно имам проблем със серотониновото ниво в мозъка, а липсата на въглехидрати съсипва такива същества като мен.Затова пак ще кажа, че всеки организъм сам си показва кое е добре за него и кое не толкова.Например, на мен по-добре ми се отрази режимът на д-р Емилова, явно заради забавната плодова захар, която държи в кондиция мозък мой, доколкото е доказано неговото наличие:)
Затова, съвет не давам, това е извън границите дори на моето самочувствие на препатил човек с килограми, а ще те помоля да не пренебрегваш сигналите на тялото- то никога не греши.

Късмет и бъдете високи...нее, високи трябва да са мъжете, ние трябва да сме нежни и изпълнени с надежда, вярвате ли ми





Тема Re: с безвъглехидратната диета свалих за 15 дни,9нови [re: oбнaдeждeнa]  
Автор lili1963 (непознат )
Публикувано15.03.08 18:37



от 5 дена спазвам диетата но ми се струва че не отслабвам.Защо?ям месо яйца и зеленчуци, ролца от раци,пастърма.някой може лид ами каже защо?



Тема Re: с безвъглехидратната диета свалих за 15 дни,9нови [re: lili1963]  
Авторoбнaдeждeнa (Нерегистриран)
Публикувано16.03.08 00:14



рулцата от раци само по име са така, иначе са смлени боклуци, стабилизатори и подобни- пастърмата е толкова пълна със сол пак разни оцветители и какво ли още не, та чак се чудя как ти харесват.
Яж чисто месо- телешко, пилешко и не колбаси, колбасите са мор- сол, соя, мас и подправки, които да прикрият миризмата на леш.

Не прекалявай все пак с порциите- то и картофите са зеленчук, но са въглехидрат, същото е и с доматите, които са сладък плод, така че бъди внимателна.

Мисля, че Феникс някъде е описала диетата много добре и ще ти помогна да прецениш къде бъркаш.

Късмет:)



Тема Re: с безвъглехидратната диета свалих за 15 дни,9нови [re: oбнaдeждeнa]  
АвторAнчитa (Нерегистриран)
Публикувано22.03.08 00:21



Здравейте


Аз съм на тази диета вече 5 ден и до сега съм свалила 3кг. Реших да съчетая диетата и с малко спорт и се получава наистина добра комбинация. Имам следния въпрос: Може ли да се добавя изцеден лимонов сок към салатите и също така дали могат да се добавят маслини?
много ще съм ви благодарна ако ми отговорите на въпроса,защото вече хапнах около 6 маслинки и не знам дали трябва да започна диетата от начало.



Тема няма проблем, считамнови [re: Aнчитa]  
Авторoбнaдeждeнa (Нерегистриран)
Публикувано22.03.08 20:10



...знаеш ли, крайните режими са измислени за хора с лабилна психика на волята, хора като мен, които им е нужно казармено стиковане на времето, за да устоят.
Дай ми режим, който по часове ми казва какво да не ям и ще го спазя, но кажи ми - "хапни си с мярка" и стой, та гледай.
Мисълта ми бе, не се вманячвай





Тема Re: равносметка за 8 месеца без диетинови [re: xxxx]  
Авторxxxx (Нерегистриран)
Публикувано23.03.08 20:08



Минус 25 кг. Нито веднъж качване. За 6 месеца свалени 20. За ддва месеца "литнаха" още 3 или 3,5. Мързи ме да се меря.
Всеки ден поне 10 км пеша. Понякога фитнес. Хранене - когато ми се прияде. По малко. Каквото ми се яде. Всичко, без изключения - дори да е парче торта. Обикновено мед вместо захар. Всеки ден халба фреш от грейпфрут или др. под. - след разходка на гладно. Никакви безалкохолни. Морска сол вместо другата. Зехтин или ленено масло вместо олио. Готвено 1-2 пъти седмично. Никога много храна наведнъж. Нито ден без поне час интензивно движение.
Това е. Повече нямам какво да кажа по въпроса - довиждане.
Успех на всички.





Тема Re: равносметка за 8 месеца без диетинови [re: xxxx]  
Авторxxxx (Нерегистриран)
Публикувано23.03.08 20:37



Корекция - за 6 месеца 22 кг.
Ръст 167
Тегла: 59 кг
Никакви бледнини, призлявания, стрии и т.п. глупости.






Тема Re: с безвъглехидратната диета свалих за 15 дни,9нови [re: lili1963]  
Авторми (Нерегистриран)
Публикувано25.03.08 14:29



имам една позната - тя напълня от нисковъглехидратна диета.ходи на консултация при една мн.добра лекарка и нещата се оправиха, т.е. отслабна, след като разбра кои точно храни да избягва да консумира.ако искаш - пиши на имейла - mariane66@mail.bg-ще попитам моята позната и ще ти отговоря.Ми



Тема Re: с безвъглехидратната диета свалих за 15 дни,9нови [re: бнaдeждeнa]  
Авторtsvetentse (Нерегистриран)
Публикувано29.03.08 16:44



Здравейте мили дами..
За 1ви път бях на БВД през 2006 г по това време и смея да кажа , че до тази зима не си върнах изгубените кг-ми! Зимата обаче , покрай тези празници и събирания със отрупаните маси бях качила може би около 6кг. Та това ме стресира, тъй като аз по принцип следя какво ям, не прекалявам със сладкишите и шоколадите, а хляб дори не консумирам

Тези кг реших да премахна отново с любимата ми БВД Започнах преди 2 седм. и до момента съм смъкнала само 3 кг .. В началото и аз си мислех че кебапчетата са позволени ,но слава богу на 3тия ден една позната ми каза 4е в тях се съдържа соев протеин ! Така де 4удех се нормално ли е да съм отслабнала само 3кг ?! От една страна ми се вижда нормално тъй като са минали само две седм., но от друга - първия път когато правих тази диета свалих повече. И бихте ли ми казали маслините и гъбите позволени ли са, защото аз за морковите бях сигурна че са, но някуде тук прочеох че не са Благодаря ви и успешен завършек на диетата , за тези които в момента са на нея



Тема Връзка към новата теманови [re: tsvetentse]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано01.04.08 12:27



Момичета, темата е много голяма, продължението следва тук:



Редактирано от Dorchester на 01.04.08 15:47.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.