Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:22 11.06.24 
Здравна
   >> Диети
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | >> (покажи всички)
Тема Daite mi malko poveche informazia moljk [re: Amanda]  
АвторAmandita (Нерегистриран)
Публикувано29.05.05 14:53



A можете ли да ми кажете ако не се приемат почти никакви въглехидрати да речем се хайде само месо или риба (продукти без въглехидрати) вредно ли е и ще се отслабва ли по бързо?По колко домата на ден могат да се ядат защото в доматите май има доста въглехидрати.Защо по горе пише че не може да се яде кашкавал като в него няма никакви въглехидрати,маслото и сиренето също?Моля ви кажете ми НВД и диетата на Аткинс не са ли едно и също и ако не къде е разликата?опитвам се да намеря нещо но навсякъде е написано различно.Благодаря предварително.



Тема Re: Daite mi malko poveche informazia moljk [re: Amandita]  
Автор KaтИ. (мама)
Публикувано29.05.05 18:28



Да, вредно е яденето само на месо. Натоварва много бъбреците. Не се препоръчва да е повече от няколко дни-колкото можеш да издържиш.
За доматите имаш основание, защото съдържаха към 4-5 гр. въглехидрати на 100 гр. Гледах също, че в диетата са позволени моркови, а те също съдържат доста въглехидрати. Затова за мен това не е безвъглехидратна диета, но както и да е. За Аткинс ти отговорих по-горе.



Тема Re: с безвъглехидратната диета свалих за 15 дни,9 кг.нови [re: KaтИ.]  
АвторAmanda (Нерегистриран)
Публикувано29.05.05 20:24



Много ти благодърж за отговирите а за сега сам се спряла на една по добре звучаста диета за сега диетата на Скарсдеил не знай дали имаш мнение и за ней но все нещо сте намерй.И пак благодърж.




Редактирано от fenixx на 29.05.05 22:39.



Тема Re: Daite mi malko poveche informazia moljkнови [re: KaтИ.]  
Автор matiya (MAMA NA DAVID)
Публикувано30.05.05 05:13



Здравейте момичета.
Пиша момичета защото по принцип жените повече пишат в този клуб.
Аз също смятам от утре да започна НВД и имам няколко въпроса.Може ли да се уде морска храна и по точно каква,не става въпрос за рибата имам предвид миди,раци,скариди и темподобните my.Аз родих преди 10 месеца и да ви кажа сам свалила около8 кг от раждането и сега сам 80 а по принцип реалното ми тегло е около 60 кг.Та много се надявам с тази диета да ги сваля за около 2,5 месеца,ти като ми предстои ходене до България а не искам да се появявам в този си вид а и иде ято все пак,трябва да се поразголим малко.И още един въпрос.Може ли да си пия витамините за бременни и кърмачки?
Ако някой знае нека сподели.
Благодаря ви за вниманието и пожелавам на всички ни успех в нелесното ни начинание[Нацупвам се]


Редактирано от fenixx на 30.05.05 20:14.



Тема Re: Daite mi malko poveche informazia moljkнови [re: Amandita]  
Автор Doris (ssssss)
Публикувано30.05.05 11:15



В сиренето и кашкавала има въглехидрати 4-5/100 гр. Но след като не знаем какво точно прибавят при производството, не може да сме сигурни, че продуктите в магазините съдължат точно толкова! При нисковъглехидратните режими е добре да се консумират пълномаслени продукти. Първо при тях са въглехидратите са по малко и второ при обезмасляване се използват химически процеси. За препоръчване е да се консумират домашно приготвени млека, сирена.....

Който има възможност разбира се



Тема Re: с безвъглехидратната диета свалих за 15 дни,9 кг. [re: бнaдeждeнa]  
Автор double_freshness (always)
Публикувано30.05.05 12:43



от зададените въпроси ми се мерна един без отговор и той беше по отношение на витамините?
колко често трябва да се приемат?

не ми се вярва да трябва да се пият 26 дена, нали?

защото организма може да страда и от авитаминоза но също и от прекалено наличие на витамини
така че който знае нека отговори, моля




Тема A какво ще кажете за безвъглехидранта диета+Reduct [re: бнaдeждeнa]  
АвторAннa (Нерегистриран)
Публикувано30.05.05 13:53



Милички отслабващи дами,
и аз се присъединявам към вас. Имам да свалям 15 гилограма. Спазвам гореописаната диета от около седмица, но току що си поръчах и Редуктил. Смятам да ги съчетая. Как мислите дали ще има ефект? Дали няма да му дойде прекалено на организма ми?



Тема Re: Безвъглехидранта диета и планирана бременност [re: Aннa]  
АвторMaprи (Нерегистриран)
Публикувано30.05.05 17:33



Планираме бременност, всъщност правим опити за това... и ме интерисува дали тази безвъглехидратна диета би ми попречила на това?
Имам да свалям 15-20 кг, натрупани от нерви, стрес и лекарства, и режима ми хареса, защото не се гладува.
Бладогодаря на тези, които ми отговорят.



Тема Re: Безвъглехидранта диета и планирана бременностнови [re: Maprи]  
АвторДивaнa (Нерегистриран)
Публикувано01.06.05 22:10



Здравейте,

и аз съм от отбора на тези около 100 кг.
Колкото пъти до момента съм правила нисковъглехидратен режим - имало е ефект, лошото е, че постоянството ми нещо куца... Но изчетох много по въпроса и ще се опитам да дам някои отговори на въпросите дотук.

Мисля, че няма никаква вреда при опити за бременност. Напротив, като се свалят сланинки, може да се помогне на зачеването. Има теория, че наднорменото тегло може да попречи на забремененяването.

ВИТАМИНИТЕ СА ИЗКЛЮЧИТЕЛНО ВАЖНИ ПРИ НВД!!! Прочетете книгата на Аткинс, мисля че още я има в онлайн книжарниците, или влезте в сайта му www.atkins.com. Важни са не само мултивитамините, но и магнезий, калций, рибено масло, имаше и още неща.

Специално Аткинс препоръчва да се пие безкофеиново кафе - кофеинът нещо правеше на отслабването, забравих какво.

При голям глад за сладко - по една кока кола лайт на ден или пък високомаслена сметана, объркана със степ или друга подобна прахообразна сладка, но с подсладител, смес, помага много!!!

При зацикляне на свалането на килограми - намалете за няколко дни грамовете въглехидрати. Така метаболизмът отново се активира. Всеки човек има различен праг на метаболитна резистентност и затова резултатите са различни. За хората с много висока метаболитна резистентност Аткинс май препоръчваше няколко дни само на крема сирене. Твърди обаче, че не е срещал човек, чието тегло да не се повлияе от нисковъглехидратна диета.

Внимавайте със скритите въглехидрати - в консервите ги има, а не на всички етикети в родината е написано.

Споменавам Аткинс, защото при него има доста неща обяснени, които като цяло важат за НВД. За тези които не си падат по червени меса - има риба, пилешко, пуешко.... Не е нужно да се тъпчат с бекон.

И ДРУГ МНОГО ВАЖЕН ВЪПРОС - при НВД може да няма резултат, ако се поемат много малко калории. Трябва да са с 400-500 някъде по-малко, отколкото тялото се нуждае, за да има ефект. Обяснението е, че организмът изпада в стрес от оскъдното хранене и вместо да разгражда, започва да трупа за "черни дни".


ima i edin sait s forum, kadeto horata mogat da obiasniat mnogo po-dobre
www.spidersport.com



Тема Re: Безвъглехидранта диета и планирана бременностнови [re: Дивaнa]  
Автор rodopis (изгубена)
Публикувано01.06.05 22:22



Добре,обаче имам следния проблем.Например в краставицата/100 гр./ има ок. 2,2% въглехидрати.Как да разбера колко прави това с грамове?Например в 1 салата от средно голяма маруля+1 краставица/300гр./+1 зелена чушка,това колко въглехидрати вкарва в организма?Дали надвишава допустимата граница?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.