Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:25 25.04.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема грамове въглехидратинови [re: rodopis]  
АвторДивaнa (Нерегистриран)
Публикувано01.06.05 22:42



http://www.bb-team.org/nutrition/000197.php

не знам как да направя активен линка обаче....

та това е таблица, в която има грамове въглехидрати, както и други хранителни стойности, в 100 грама от различни храни.
Точно изчисление може да се направи само с домакинска везна. Аз по-скоро меря "на око", което обаче не е много сигурно.



Тема както се досещашнови [re: rodopis]  
АвторДивaнa (Нерегистриран)
Публикувано01.06.05 22:45



както се досещаш, ако в 100 грама краставица има 2,2% въглехидрати, значи това са 2,2 грама въглехидрати...
много съм зле с математиката, но ми се струва логично



Тема Re: Безвъглехидранта диета и планирана бременностнови [re: rodopis]  
Автор fenixxМодератор (change for good)
Публикувано01.06.05 22:46



Еми 2,2% от 100 грама е 2,20 грама въглехидрати - не е толкова сложно - нали!
300 грама краставица - 3 по 2,20 = 6, 6 грама има в нея!
250 грама маруля - 2,5 по 2,3 = 5,75
20 грама чушка - 0,2 грама въглехидрати
Значи общо само със салатката 12,55 грама
Ако към нея има и 50 грама сирене още 4 грама - та само с две салати за деня и вече не си на НВД - защото и вдругите продукти има въглехидрати и минаваш 50 - 60 грама , ако не и повече!



Тема въглехидратитенови [re: fenixx]  
АвторДивaнa (Нерегистриран)
Публикувано01.06.05 22:50



50-60 гр. въглехидрати са си НВД все още.
Вариантът на Аткинс е тежък, наистина, с 50 гр. също се отслабва. Но тези 50 гр не трябва да са от хляб, ориз, бобени неща, а от салати, сирена, сметана...



Тема Re: Безвъглехидранта диета и планирана бременностнови [re: fenixx]  
Автор rodopis (изгубена)
Публикувано01.06.05 22:52



Ами то и аз така го мислех,ама не бях много сигурна.Благодаря ви.Иначе аз сирене и млечни продукти НЕ ям!Продължавам само на яйца+мръвка+малко зелениний.Просто се тревожех,дали е така или бъркам в сметките със зеленчуците.



Тема Re: Безвъглехидранта диета и планирана бременностнови [re: rodopis]  
Автор rodopis (изгубена)
Публикувано01.06.05 22:59



А при кетонния режим,който Ани ни свали,най-отдолу пише консумация на много предимно зелени и листни зеленчуци,а на примерно меню,на мен ми се струва,че има страшно много въглехидрати в дадено ястие,а то написано приблизително 20гр.Затова се замислих дали не бъркам,че грам=%
Например погледнете едно ястие имаше от царевица,в която има мн. въглехидрати,а в грамове там пише,че са малко? Може и аз да бъркам,но щом вие казвате,значи е така,ще си ги смятам така и пак ще пиша.Междудругото според мама започвам да слабея,което малко ме успокой.

Редактирано от rodopis на 01.06.05 23:00.



Тема А какви санови [re: rodopis]  
АвторДивaнa (Нерегистриран)
Публикувано01.06.05 22:59



А какви са ти резултатите до момента, колко време си вече на НВД, от колко кг. тръгна, къде си сега?
Аз теорията я знам, ама много искам някой да ми разказва за успехите си, щото нещо с волята покрай купищата си задължения съм скарана.
Мерси предварително



Тема Re: Безвъглехидранта диета и планирана бременностнови [re: rodopis]  
Автор fenixxМодератор (change for good)
Публикувано01.06.05 23:01



Според някой статии които съм чела , този режим не е полезен за дълъг период от време - защото организма изпада в шок от ниския прием на въглехидрати и може толкова да ти падне кръвната захар при някое натоварване , че даже да има фатален изход.Затова и се препоръчва да се редува с балансиране на диетата и зареждане на всеки 7 - 10 ден.



Тема Re: Безвъглехидранта диета и планирана бременностнови [re: rodopis]  
АвторДивaнa (Нерегистриран)
Публикувано01.06.05 23:05



Аз са съжаление съм в страна, където няма как да намеря лентички, които показват дали тялото вече е в кетоза, но ти, ако си в България, или на цивилизовано място, можеш да си купиш от аптеката. Доколкото знам тези лентички могат да покажат дали в тялото е започнало разграждане на мазнините. А и както писах по-нагоре, началото на слабеенето е въпрос на метаболитна резистентност - ако е по-висока, трябва да мине по-дълго време от началото на хранителния режим. НВД си е хранителен режим, който трябва да се спазва дълго, за съжаление по-горните постинги за два пъти по 26 дни и после 2 години гаранция са пълна заблуда.



Тема Re: А какви санови [re: Дивaнa]  
Автор rodopis (изгубена)
Публикувано01.06.05 23:10



При мен стана сложно,защото имам нередовен цикъл,при който освен това 2-3 дена се подувам и задържам течности.Миналата седмица,лично си забелязах,че горе остлабвам/по дрехите/ и мама ми каза,че в лице също и в коремчето/по-принцип на него няма много тлъстини/.Престраших се миналия четвъртък и се качих на кантара бях 56,500 а тръгнах от 57 и това за седмица,мисля,че е добре съчетано със спорт.Но оттогава изпаднах в застои и дори вчера кантарът пак на 57 и аз направо се побърках и реших,че не правя нещо както трябва или диетата е сбъркана,като имаш пресвис,че махнах сиренето и млякото.Но понеже както по-горе писах тази сутрин ми дойде,си обяснявам застоя и подуването с това.Сега нека мине още 1 седмица и ще пиша как е.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.