Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:18 27.06.24 
Здравна
   >> Диети
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Отслабвам, а килограмите не намаляват?!?!!нови  
Автор alexp (;-))
Публикувано29.04.05 10:35



Висока съм 172 см и тежа 65 кг. От 2-3 месеца започнах активно да спортувам /поне 2-3 пъти седмично/. Промених начина си на хранене, около 70% от храната ми се състои от плодове и зеленчуци. От около 2 месеца успях да откажа и цигарите. Пия поне по 1,5 л вода на ден.
По дрехите си усещам, че има промяна, чувствам се много по-добре, хората около мен също забелязват промяната, но кантарът си е заковал на 65 кг и не мърда .... Случвало ли се е такова нещо на някой от вас? На какво може да се дължи? Започвам да се отчайвам ...



Тема Re: Отслабвам, а килограмите не намаляват?!?!!нови [re: alexp]  
Авторsema (Нерегистриран)
Публикувано29.04.05 10:50



За цигарите ЕДНО ГОЛЯМО БРАВО!!! За кг- ами 65 за този ръст са си супер!!! При мен кг се задържаха цели 5 седмици - не се отчайвай ще мръдне проклетата стрелка! Нали знаеш, че спреш ли цигарите - качваш кг, а при теб се задържат, което е по-добрия вариянт, нали?!!! Другата причина е комплексна. Или натоварванията ти са малко, или храната ти все пак не е достатъчно ограничена, или пък е прекалено ограничена. Уф, сложно е! Важното е да не спираш да ходиш на фитнес! Опитай някакъв друг режим на хренене.



Тема Re: Отслабвам, а килограмите не намаляват?!?!! [re: alexp]  
Автор proletka (все разсъждава)
Публикувано29.04.05 10:51



А какво по-хубаво от това, че се усещаш по-добре и другите го забелязват? Изобщо няма място за от чаяние: като спортуваш, трупаш мускули, а те тежат повече от сланината. Продължавай в същия дух, според мен това е най-добрият вариант за отслабване, защото не сваляш килограми бързо, а спортуваш и премахваш вредните навици, т.е. ориентираш се към по-здравословен живот. Мога само да те поздравя!



Тема Re: Отслабвам, а килограмите не намаляват?!?!!нови [re: alexp]  
Автор kukurina (samotna)
Публикувано29.04.05 10:54



Споко, има си обяснение. Дори и причината да не е в кантара (може да се е разкалибрирал) факта, че спортуваш означава, че най-вероятно на мястото на мастната тъкан развиваш мускулна. Тя е по-малка по обем, но е по-тежка от мастната. Ако с кантара всичко е ОК, това може да е обяснението.



Тема Re: Отслабвам, а килограмите не намаляват?!?!!нови [re: sema]  
Автор alexp (;-))
Публикувано29.04.05 11:01



Благодаря много! Доста е трудно това с цигарите, но и аз съм много доволна. Вече усещам плюсовете - като се качвам по стълби, а и във фитнеса не се задъхвам. Страхотно е!!!
Мисля след празниците да пробвам с диетата на Скарсдейл, дано има по-голям ефект.
Проблемът е, че допреди 2 години бях 55 кг и много рязко качих 10 кг, искам да си ги възстановя.



Тема Re: Отслабвам, а килограмите не намаляват?!?!!нови [re: proletka]  
АвторDunda (Нерегистриран)
Публикувано29.04.05 11:01



Аз също имам този проблем. Започнах на 01.04. БВД и умишлено не се бях мерила до 27.04. В резултат на диета всички дрехи ми станаха широчки, около
мен хората започнаха да забелязват промяната, която е доста видима и аз си мислех, че съм постигнала доста добър резултат с килограмите. Но какво беше
учудването ми като се качих на кантара и видях, че резултата е минус само
2-3кг. Първата ми реакция беше на отчаяние, но след това си помислих, че важното е да намаляват см. и това, че се чувствам добре. Реших да продължа
както е по усовието на диетата и второта фаза пък накрая ще видим какво ще се получи. Така, че не се отчайвай важно е да се чувстваш добре и да виждаш в огледалата един променен към по-добро образ пък майната им на килограмите.



Тема Re: Отслабвам, а килограмите не намаляват?!?!!нови [re: kukurina]  
Автор alexp (;-))
Публикувано29.04.05 11:01



Благодаря ви много! Доста е трудно това с цигарите, но и аз съм много доволна. Вече усещам плюсовете - като се качвам по стълби, а и във фитнеса не се задъхвам. Страхотно е!!!
Мисля след празниците да пробвам с диетата на Скарсдейл, дано има по-голям ефект.
Проблемът е, че допреди 2 години бях 55 кг и много рязко качих 10 кг, искам да си ги възстановя.
Меря се редовно на 2 кантара и двата паказват едно и също - вече намразих числото 65 :-))))



Тема Re: Отслабвам, а килограмите не намаляват?!?!!нови [re: alexp]  
Автор dimeco (непознат )
Публикувано01.05.05 21:53



Стрелката на кантара ще мръдне надясно,ако продължаваш да спортуваш и наляво ако спреш!тАКА Е ЗАЩОТО ЗАПОЧВАШ ДА УВЕЛИЧАВАШ МУСКУЛНАТА СИ МАСА И ДА "ГОРИШ" МАЗНИНИТЕ.Мускулът се нуждае от повече храна ,за да работи ,иначе казано ,изгаря повече калории.Другото е ,че първо трябва да се качи мускулна маса ,а после да се изчистват мазнините-организмът не може да се спрви и с двете неща едновременно.Така че -спортувай!-ефекта е намаляване на обиколките,а нали това търсим всички!




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.