Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:51 04.07.24 
Здравна
   >> Диети
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема "Активия с мюсли" подходящо ли е...нови  
Автор Kapaмeлka (бонбонена)
Публикувано31.03.05 12:41



Искам да ви попитам, уважаеми приятелчета, въпросното мляко подходящо ли е за разделното хранене, като се приема по всички правила, разбира се (напр. самостоятелно в 16.00 ч.)? И не е ли малко повече сладичко, отколкото е необходимо?
Понеже вчера хапнах едно такова, а то взе, че много ми хареса . Но изпаднах в дълбоко размишление - дали е препоръчително или напротив. Поне да не повтарям... и да не ми стане традиция .

Животът е като сладоледа - ближеш го, не ближеш го, той се топи!


Тема Re: "Активия с мюсли" подходящо ли е...нови [re: Kapaмeлka]  
АвторБyбoлинa (Нерегистриран)
Публикувано31.03.05 12:52



моят диетолог ми разрешава да ям по едно на ден за закуска. и диетата си действа. според мен, хапвай си щом ти е вкусно, но малко и самостоятелно.



Тема Re: "Активия с мюсли" подходящо ли е...нови [re: Бyбoлинa]  
Автор Kapaмeлka (бонбонена)
Публикувано31.03.05 13:37



Благодаря ти за бързия отговор, но имам и още един въпрос - колко е това "малко" - една цяла опаковка много ли е?
А за самостоятелното - АБСОЛЮТНО !

Животът е като сладоледа - ближеш го, не ближеш го, той се топи!


Тема Re: "Активия с мюсли" подходящо ли е...нови [re: Бyбoлинa]  
АвторKeти (Нерегистриран)
Публикувано31.03.05 15:03



Аз много го харесвам и съм доволна, че измислиха големите опаковки. Преди изяждах една мъничка, която ме оставяше дълбоко неудовлетворена а сега голямата ми стига. А ти би ли споделила на каква диета си ?



Тема Re: "Активия с мюсли" подходящо ли е...нови [re: Kapaмeлka]  
Автор _anonymous_ (тежко болни)
Публикувано31.03.05 15:16



Ами... на опаковката би трябвало да пише колко белтъчин, въглехидрати имазнини съдържа на 100г примерно, значи хващаш и изчисляваш процентите... и после сравняваш с правилата - аз точните цифри ги забравих.
Имам смътен спомен обаче, че млякото трябва да не се комбиниа с нищо, но може и отнякъде другаде да е дошло това.
А има и плодове в това мляко? Защото нали и те трябва отделно.
От друга страна, едва ли едно такова мляко ще ти създаде кой знае какви проблеми :) На мен са ми казвали хора, които спазват тоя режим, е когато смесят неподходящи храни, даже и в малки кличества, се чувстват некомфортно, става им по-тежко на стомаха. Можеш и това да се опиташ да забележиш. Ако нямаш проблем, а ти е вкусно - яж си го, мисля аз, дори и да не отговаря съвсем точно на системата :)
Аз между другото не мога да ги възприема тия... сладките вариации на тема кисело мляко. Обаче имаше време, в което с голям кеф го смесвах с туршия :)



Тема Re: "Активия с мюсли" подходящо ли е...нови [re: _anonymous_]  
Автор Kapaмeлka (бонбонена)
Публикувано31.03.05 15:23



А, стига, бе... Верно ли с трушия ???

Животът е като сладоледа - ближеш го, не ближеш го, той се топи!


Тема Re: "Активия с мюсли" подходящо ли е...нови [re: Kapaмeлka]  
Автор _anonymous_ (тежко болни)
Публикувано31.03.05 15:25



Да, и беше много вкусно, ако искаш да знаеш



Тема Re: "Активия с мюсли" подходящо ли е...нови [re: Kapaмeлka]  
АвторБyбoлинa (Нерегистриран)
Публикувано31.03.05 15:34



от малките кофички, по 125 г



Тема Re: "Активия с мюсли" подходящо ли е...нови [re: Keти]  
АвторБyбoлинa (Нерегистриран)
Публикувано31.03.05 15:48



да, с удоволствие ще ти кажа за моята диета. тя е изготвена от диетолог. разказах му хранителните си навици, които са направо антинавици. за първи път в живота си реших да седна пред някого и да му разкажа едно към едно за лакомията си - нещо, което така в прав текст не бях споделяла на никого. разказах му и това, че огладнявам много и че трябва да хапна добре, за да се чувствувам сита. разказах му и всичките си предишни опити да пазя диети с последващ йо-йо ефект. след това той ми обясни, че съм докарала организмът си до постоянен стрес от това, че съм го подлагала на непрестанни диети и самият организъм е свикнал да се презапасява, за да може като дойдат лошите дни да си има резерви. затова като начало ми изготви режим, при който да се храня 4 пъти на ден (на някои от пациентите му е 5 според времето, в което могат да се хранят и навиците им). в храната ми има от всичко по малко. въглехидратите идват от това кисело мляко сутрин и един ден в седмицата мога да ям варени картофи и два пъти в седмицата хляб бонус или тонус. при останалите хранения ям пилешко, телешко, риба, диетична шунка и обезсолено сирене (или от диетичното хелиос, което е прясно подсирено). много салати се хапват. засега още нямам ориз, боб и такива работи в храната и не зная кога ще ги има, защото имам доста за сваляне. тъй като моят основен проблем е натрупването на мазнини и уредът за имерване на телесни мазнини показа плачевни резултати, добавените мазнини в храната са почти 0. също така ми предписа витамини и минерали като хранителни добавки. преди всяко хранене трябва да изпивам две чаши вода. също така ми направи комплекс упражнения за в къщи, а отделно и комплекс упражнения в самата зала за фитнес.
това е в най-общи линии. засега резултатът е по килограм и половина на седмица. зная, че за повечето хора от форума това е твърде малко като свалени килограми за толкова време, но целта е точно да се привикне тялото да не складира излишни запаси под формата на мазнини, а да знае, че ще бъде нахранено редовно и добре:))). освен това така все по-рядко получавам пристъпи на вълчи глад (така наречения въглехидратен глад) и се чувствам сита, защото салатите са големи. фрешовете са без ограничения и в следобедната закуска има плод.



Тема Re: "Активия с мюсли" подходящо ли е...нови [re: Keти]  
Автор Kapaмeлka (бонбонена)
Публикувано31.03.05 16:12



Разбира се, че бих, и то с най-голямо удоволствие. От 10 март съм на разделно хранене. Запалих се от книгата "Сила за живот"- много силно ме впечатли. Изчетох я два пъти на един дъх. Реших, че този начин на хранене ме устройва напълно. И това е след 3-4 години на лутане от една диета на друга, от смъкване на килограми и от качването им отново (че и отгоре ).
С няколко думи - това е .

Животът е като сладоледа - ближеш го, не ближеш го, той се топи!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.