Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:01 20.06.24 
Здравна
   >> Диети
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: Сформирам група отслабващи чрез разделно хранене!!нови [re: Paздeлнa]  
Авторtedi (Нерегистриран)
Публикувано04.03.05 09:22



мога ли да попитам нещо? при разделното хранене мога ли да ям ръжен препечен хляб с мясло или ръжен препечен хляб с кашкавал?



Тема Re: Сформирам група отслабващи чрез разделно хранене!!нови [re: Paздeлнa]  
Авторpeнди (Нерегистриран)
Публикувано04.03.05 11:20



Браво на теб! Поздравявам те за решението ти! А то никак не е малко! Аз съм на разделно от миналата година по това време (започнах, когато бях 60кг.). За 2 месеца бавно и постепенно свалих 6 кг. Чувствах се невероятно. След това обаче имах няколко рискови периода и си въранах около 3 кг. В момента съм около 56 кг. (висока съм 164 см.) Наскоро ми попадна инф. за лечебното гладуване, проучих я и в момента гладувам. Ще пробвам само 4-5 дни, все пак ми е начало. А след това ще мина на захранване с разделно хранене (дори вегетарианско). Ще чакам края на март, началото на април (т.е. смяната на сезоните), за да направя едно поне 10-дневно гладуване. И отново ще продължа на разделно. Смятам, че то е реално приложимо и има логика. С теб съм.



Тема Re: Сформирам група отслабващи чрез разделно хранене!!нови [re: tedi]  
АвторPaздeлнa (Нерегистриран)
Публикувано04.03.05 15:17



Мисля, че можеш да ядеш препечен хляб с масло, но не и хляб с кашкавал.



Тема Re: Сформирам група отслабващи чрез разделно хранене!!нови [re: peнди]  
АвторPaздeлнa (Нерегистриран)
Публикувано04.03.05 16:29



Доколкото си спомням съвета на д-р Людмила Емилова е, че след лечението с плодове и чай и след захранването трябва да се продължи с разделно хранене. Не мога да си обясня защо толкова много хора отричат разделното хранене. При този начин на хранене човек започва да се чувства чудесно. Ето например от доста време съм на разделно хранене, но вчера си позволих да хапна сладкиш, ядки и др.неща и то късно вечерта. Събудих се към 4,00 часа от болки в стомаха, стана ми лошо, изпотих се, имах чувството, че ще припадна. И какъв е извода - да си продължавам на разделно хранене и без повече експерименти. Нали така?



Тема Re: Сформирам група отслабващи чрез разделно хранене!!нови [re: Paздeлнa]  
АвторSisi (Нерегистриран)
Публикувано06.03.05 10:27



Кква е разликата между НВД и разделното хранене?



Тема Re: Сформирам група отслабващи чрез разделно хранене!!нови [re: Paздeлнa]  
АвторSisi (Нерегистриран)
Публикувано06.03.05 10:29



Освен разликата между НВД и разделното хранене - кое е по-добро и по-ефективно?



Тема Re: Сформирам група отслабващи чрез разделно хранене!!нови [re: Sisi]  
АвторSome (Нерегистриран)
Публикувано06.03.05 14:28



Има голяма разлика.
НВД-консумират се предимно мазнини и белта4ини,фибри.Постъпващите въглехидрати се ограни4ават.Избягва се консумацията на плодове.На едно хранене може да се смесят белтъ4ини+малкото позволени въглехидрати.
Разделното хранене спазва принципа,4е не се приемат на едно хранене въглехидрати +белтъ4ини.Според някои автори до обяд се хапват само плодове(не сушени и не банани).Не се препоръ4ва на едно хранене да се смесват няколко вида белтъ4ини(яйца+сирене+месо) или въглехидрати (ориз+картофи),т.н.Забранява се употребата на алкохол и кашкавал.При първото заради многото захари,а при второто заради комбинацията въглехидрати +белтъ4ини.
И двата метода са ефективни.Но определено НВД е по-скъпоструващо,подходящо за спортуващи (и не само).Разделното хранене би трябвало да стане на4ин на живот(т.е то трябва да е дълготрайно,за да се запазят резултатите)



Тема Re: Сформирам група отслабващи чрез разделно хранене!!нови [re: Some]  
Автор Alt_Wizard (непознат )
Публикувано06.03.05 18:35



Здравейте! За първи път влизам в този форум и много се зарадвах , че има такава тема. Страхотно. Миналата година пробвах да се храня разделно за 2-3 месеца и имаше ефект, бях свалила 5-6 кг, което според мен е правилния начин. Бях задържала резултата до Коледните празници, но след това сами се сещате, че се издъних..покрай празниците се върнах към стария си начин на хранене като отново включих и сладките неща, към които имам слабост. Днес обаче отново съм решила да продължа. Много ще се радвам, ако споделяте примерни рецепти (защото поне на мен в един момент ми втръсва да ям само аламинути). Желая успех на всички!



Тема Re: Сформирам група отслабващи чрез разделно хранене!!нови [re: Alt_Wizard]  
Автор Kapaмeлka (бонбонена)
Публикувано07.03.05 13:04



Добре дошла при нас! Ставаме все повече на "хорото" . Така, както пишеш, виждам, че май сме от една кръвна група - на празници така се оливам откъм ядене, като че ли ми е за последно. Започнах разделното на 1 март, ама тези 4 дена така ми объркаха сметките ... Абе, знаех си аз, че начало на диета не се слага преди празници . Обаче, от днес твърдо продължавам. До обяд - 1/2 киви, на обяд - 1 и 1/2 задушен кренвирш със салата "Заек". Довечера, все още не знам, но ще е със салата . Към 16.00 ч. мисля да унищожа един портокал. Ти, като по-опитна в този начин на хранене, смяташ ли, че съм на верен път - по отношение на менюто ми, де. С радост ще приема всякакви съвети, забележки и мъмрения. Даваааайййй !!!

Животът е като сладоледа - ближеш го, не ближеш го, той се топи!


Тема Re: Сформирам група отслабващи чрез разделно хранене!!нови [re: Paздeлнa]  
АвторPaздeлнa (Нерегистриран)
Публикувано09.03.05 21:05



Отдавна не съм яла хляб, но ми се хапва малко. Какъв хляб мога да ям, когато съм на разделно хранене. Притеснява ме факта, че е възможно черния хляб и "Бонус" да са черни от оцветителите, а не от пълнозърнестото брашно. Дайте ми съвет, моля!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.