Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:05 04.07.24 
Здравна
   >> Диети
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Разделното хранене  
АвторAидa (Нерегистриран)
Публикувано17.02.05 08:49



Моля пишете ми за разделното хранене! Отслабва ли се от него и след колко време започва да си личи? Вие или ваши познати отслабнали ли са с разделно хранене, за колко време и с колко кг? Аз имам да свалям доста кг - към 15 и се чудя по какъв начин да го направя. Пробвала съм диетата с плодове и чай с мед - през 2003 г. бях 20 дни на Панпорово при д-р Емилова, както и НВД, освен това съм позвала и хапчета за отслабване, но след тях отново качвах килограмите си, че и повече. На 40 години съм и много трудно смъквам кг. Моля дайде ми съвети и примери!!!



Тема Re: Разделното хранененови [re: Aидa]  
АвторHaдя (Нерегистриран)
Публикувано17.02.05 12:15



Преди Нова година имаше тази тема, така че влезте в дирене и я потърсете



Тема Re: Разделното хранененови [re: Aидa]  
АвторДиaнa (Нерегистриран)
Публикувано17.02.05 15:12



Колко свалихте за 20 дни при Емилова?



Тема Re: Разделното хранененови [re: Диaнa]  
АвторAидa (Нерегистриран)
Публикувано17.02.05 16:23



За 20 дни при д-р Емилова свалих към 8 кг, които после много бързо качих отново. Изпитвах вълчи апетит и не можех да се спра да ям, макар да знаех, че не трябва така.



Тема Re: Разделното хранененови [re: Aидa]  
АвторДиaнa (Нерегистриран)
Публикувано17.02.05 16:30



Ясно. И аз така бях свалила 8 кг на плодове, но после ги качих отново.

А при Емилова 20 дни само на чай и плодове ли? Какъв ти беше двигателният режим?



Тема Re: Разделното хранененови [re: Диaнa]  
АвторAидa (Нерегистриран)
Публикувано17.02.05 20:34



При Емилова бях 20 дни само на плодове около 1,00-1,50 кг дневно и чай с мед през два часа. За двигателния режим - сутрин гимнастика за около 30 мин., пред деня разходки из планината по около 4 км, по някое време фитнес за около час.



Тема Re: Разделното хранененови [re: Aидa]  
Автор Диaнa ()
Публикувано17.02.05 20:53



И си смъкнала само 8 кг! Хм.....



Тема Re: Разделното хранененови [re: Диaнa]  
АвторAидa (Нерегистриран)
Публикувано17.02.05 21:06



Не забравяй колко са ми годините. До преди десетина години беше достатъчно само няколко дни малко да се ограничавам в яденето и резултатите бяха налице.



Тема Re: Разделното хранененови [re: Aидa]  
Автор Диaнa ()
Публикувано17.02.05 21:13



Да, вярно. Аз съм на 30 и пак ми е трудно (на 20 ядях колкото искам и бях слаба). Към 30-те качих повече от 10 кила без промяна на режима, така че мерките са наложителни.



Тема Re: Разделното хранененови [re: Haдя]  
АвторAидa (Нерегистриран)
Публикувано17.02.05 21:43



Къде мога подробно да се запозная с разделното хранене?



Тема Re: Разделното хранененови [re: Aидa]  
АвторAидa (Нерегистриран)
Публикувано04.03.05 19:17



Имате ли впечатления от разделното хранене? Моля споделете опита си!!!



Тема Re: Разделното хранененови [re: Aидa]  
АвторPocи (Нерегистриран)
Публикувано05.03.05 20:02



Здравей! Искам да ти кажа че с разделно хранене отслабнах 12 кг. Като при това не съм на строго разделно хранене . Не спазвам всичко защото е доста трудно и ангажиращо за мен. Просто не смесвам месо с ориз , картофи и хляб. Месото само със зеленчуци. Въобще всичко консумирам със салата. Хляб почти не ям , много рядко Бонус със постно ястие. Никакво бяло брашно и сладкиши.
Това че си била при Емилова според мен е предимство. Спомни си лекциите и за храненето. Аз не съм ходила при нея, но моя приятелка ходи и всъщност благодарение на нея започнах да се храня по този начин. От един месец съчетавам с лунна диета и при мен резултат е още 3 кг. по малко. В момента съм достигнала желаното тегло. Да не забравя да отбележа че тези кг. ги свалих за 10 месеца. Желая ти успех!...... И когато отслабнеш не се връщай към старите навици. Това е основната грешка на всички недоволни от диетите.



Тема Re: Разделното хранененови [re: Pocи]  
АвторAидa (Нерегистриран)
Публикувано06.03.05 10:20



Благодаря ти за включването и за съветите! Как точно се спазва лунната диета и знаеш ли датите на новолуние и пълнолуние поне за този месец? Не си спомням точно от кой час до кой продължава лунната диета и какво се спазваше при нея.



Тема Re: Разделното хранененови [re: Aидa]  
АвторPocи (Нерегистриран)
Публикувано06.03.05 21:07



Това са дните със всички фази на луната за март и април:
Март
10.03. - 11.10ч.
17.03. - 21:19ч
25.03 - 22:59ч.
Април
02.04 - 03:50ч
08.04 - 23.32ч
16.04 - 17.37ч
24.04 - 13.06ч
Приемат се само течности 24 часа след посочения час - фрешове от плодове,зеленчуци, чай с мед . Аз лично я правя на всяка фаза, не е трудно ще видиш. Интересно ми е Емилова казвала ли ви е нещо за тази диета,препоръчва ли я или не.



Тема Re: Разделното хранененови [re: Pocи]  
АвторAидa (Нерегистриран)
Публикувано07.03.05 11:55



От престоя ми при д-р Емилова имам съвети и материали, но ги дадох на една приятелка да ги чете. Като ми ги върне ще ти пиша. Доколкото си спомням Емилова ни съветваше при новолуние и при пълнолуние да се мине само на течности, на следващия ден на плодове и чай и след това захранване. Новолунието и пълнолунието е само по веднъж на месец всяко едно от тях, а ти ми даваш четири дати - кои са те?



Тема Re: Разделното хранененови [re: Aидa]  
АвторPocи (Нерегистриран)
Публикувано08.03.05 18:13



Не знам точно коя дата е за пълнолуние и новолуние. Потърси из сайтовете с Гугъл. Имаше някакъв сайт за астрология но в момента не се сещам адреса.Между другото от личен опит знам че не е вярно твърдението че на новолуние и пълнолуние се сваля най много. При мен резултата е до 1кг. През останалите фази също.
Честит 8 март на теб и всички дами от клуба!



Тема prochetete molia viнови [re: Aидa]  
Авторcherry (Нерегистриран)
Публикувано08.03.05 23:15



zdraveite:)
iskam tuk da vi napisha niakolko vajni neshta za razdelnoto hranene.nai vajnoto e slednoto: razdelnoto hranene ne e dieta. to e nachin na jivot.i to nachin na jivot bez da se ogranichavahs ot nishto kato jiveesh istinski zdravoslovno. az sum na 20 godini. kato cialo vinagi sum bila s normalno teglo,malko trutlesta v rucete i dupeto..edno liato predi 3-4 godini reshih che e vreme da predpriema neshto i 3 meseca se hranih razdelno...iadiah predimno salati meso, hliab nikakav no nai vajnoto e che spazvah nai vajnoto uslovie da ne se smesvat grupite hrani.za nezapoznatite sigurno e inyteresno kakvi sa tocyhno tezi grupi hrani. v internet ima tablic ana tezi tri grupi.samo ne znaia kude tochno beshe.no ia ima po bg site-ove.v rezultat na tova hranene az stanah slaba.tova z amen beshe neshto novo i nepoznato.shte si kajete "e..bila si na 17 godini..iskala si da svalish 2-3 kg".oki taka beshe.no svalih kum 6-7 kg i stanah 46-47 koeto za men naistina beshe izumitelno! i to bez glad! POVTARIAM BEZ GLAD! nai interesnoto i vajno neshto e che postepenno pochnah da si se hrania i da si se tupcha..iadiah sandvichi maionezi hliab vsichko a vse si stoiah 47 kg.e..razbira se tova ne mojeshe da produljava vechno i sega sum 55...koeto e baia striaskashto poviarvaite mi pri polojenie che predi 50 mi biaha mnogo...prosto napravih greshkata da s evurna kum staria si nachin na hranene. ne ia pravete i vie.
i sega doide momentut da kaja zashto horata - i muje i triabva da se hraniat razdelno.onova liato kogato iadiah taka az chetiah edna kniga za razdelnoto hranene.na edna lekarka.tam mnogo podrobno i na dostupen eizk beshe obiasneno zashto hranite ne triabva da se smesvat: a imenno zashtoto v orfganizma se obrazuvat neraztvroimi suedinenia koito s enatrupvat kato tlustini no nai veche zashtoto 90 % ot suvremennite bolesti i nai veche RAK sa predizvikani ot smesvane na hrani.viarvate ili ne tova sa fakti.popitaite lekar.
eto zashto niama znachene kolko kg si kolko iskash da svalish-vajnoto e da se hranish taka che organizmut ti da e zdrav a ne da se chudish zashto se umriavash lesno i na 30 godini da ti otkriat ne da si Boje neshto...znam che zvuchi dosta preuvelicheno no e samata istina. az samata ne go spazvam i sum stanala otkroveno dunda obezdvijena sum chuvstvam se izmorena i t.n
kazvam vi go za da znaete che sum edna ot vas-ne kazvam vsichki vas no edna ot vas i che ne sum niakakva macka deto e 45 kg i e strahotna i se hrani ez problemi razdelno..ne se hrania i tva mie greshkata no otskoro zapochnah.
edinstvenoto nepriatno e che triabva vreme za da ima vidimi rezultati.
no vednuj svalish li purvite 2-3 kotio sa nai trudni posle trugvat mnogo lesno uveriavam vi.
nadiavam se da sum bila polezna i da se svlushate v suveta mi da s ehranite taka.namerete tablicata..az sega shte ia potursia i ako ia otkria shte pisha tuk:)
chao!



Тема Re: prochetete molia viнови [re: cherry]  
Авторfam_dir (Нерегистриран)
Публикувано09.03.05 11:32



Blagodarq!:) 6te ti pi6a pak i az dokyde sym q dokarala:)



Тема Re: prochetete molia viнови [re: cherry]  
Автор Kapaмeлka (бонбонена)
Публикувано09.03.05 12:18



И аз ти благодаря за споделения опит. Така поне можем да се предпазим от грешките, които други преди нас, са допускали. А това, което ти написа, съвсем не е маловажно. Продължавай да ни напътстваш .

Животът е като сладоледа - ближеш го, не ближеш го, той се топи!


Тема Re: prochetete molia viнови [re: cherry]  
АвторAидa (Нерегистриран)
Публикувано09.03.05 14:20



Благодаря ти! Имах нужда отново да се мотивирам, тъй като около почивните дни и празниците малко попрекалих.



Тема Re: Разделното хранененови [re: Pocи]  
АвторAидa (Нерегистриран)
Публикувано09.03.05 21:58



Виж какво намерих :

Palnolunia:
25. Ianuari, 10:32
24. Fevruari, 4:54
25. Mart, 20:58
24. April, 10:06
23. Mai, 20:18
22. Juni, 4: 14
21. Juli, 11:00
19 Avgust, 17:53
18 Septemvri, 2:01
17 oktomvri, 12:14
16 noemvri, 0:54
15 dekemvri, 16:15


Novolunia:
10. Ianuari 12:03
8 fevruari 22:28
10 mart 9:10
8 april 20:32
8 mai 8:45
6 Juni 21:55
6 Juli 12:02
5 avgust 3:05
3 septemvri 18:45
3 oktomvri 10:28
2 noemvri 1:24
1 dekemvri 15:01
31 dekemvri 3:12



Тема Сайтът с датите на Лунните фазинови [re: Pocи]  
Автор тиxa звeзднa нoщ (падат звезди...)
Публикувано10.03.05 12:46






Мисли. Вярвай. Мечтай. Рискувай.


Тема Re: Разделното хранененови [re: Aидa]  
АвторAидa (Нерегистриран)
Публикувано10.03.05 18:49



Не мислите ли, че е много трудно през този сезон да се спазва лунна диета или да се правят разтоварващи дни? Пък и много дълга е тази зима. Аз живея в малък град и пресните зеленчуци, както и плодовете, които се продават, са в много лошо състояние - безвкусни, кисели и направо отвратителни, пък скъпи. Вече се чудя какво да ям.



Тема Re: Разделното хранененови [re: Aидa]  
АвторAидa (Нерегистриран)
Публикувано11.03.05 18:17



Има ли други отслабнали с разделно хранене и за колко време? Стриктно ли сте спазвали правилата? Аз понякога се отклонявам леко. Трябва ли да чуствам вина за това?



Тема Re: Разделното хранененови [re: Aидa]  
Авторcherry (Нерегистриран)
Публикувано11.03.05 19:58



ne se chuvstvai za nishto vinovna.az go spazvam ot i tia dni ama sega hapnah edna sladka.niama da kacha 5 kila ot neia garancia..osven tova pak shte kaja che razdelnoto hranene ne e dieta-zatvor to e taka napraeno che da mojesh cial jivot da jiveesh taka bez da se chuvstvahs ogranichen.taka che ako ti se sluchi vednuj sedmichno da krivnesh lekichko niama da navredi:)
deistvai:)))



Тема Re: Разделното хранененови [re: Aидa]  
АвторPocи (Нерегистриран)
Публикувано11.03.05 20:13



Днес една приятелка ми каза ,че по време на лунната яде плодове - до кг. и това не се отразява на резултата. Ще взема и аз да пробвам макар че това противоречи на основната идея. Следващата фаза ще включа и 2-3 плодчета. Ако ти е за пръв път да гладуваш,може би ще ти е трудно на течности,затова пробвай така ако искаш. Макар че с луна и без луна ако не ядеш 24часа пак ще отслабнеш. Ефекта може би е че свалените кг. се задържат- поне за сега при мен е така.



Тема Re: Разделното хранененови [re: Aидa]  
АвторAидa (Нерегистриран)
Публикувано13.03.05 17:30



Момичета, сега е момента да започнем постите. Споделете за някои пости рецепти, тъй като не съм голяма кулинарка!

И моля ако някой знае рецептата за баварски крем, да я напише. При него може ли да се подслади с мед?



Тема Re: prochetete molia viнови [re: Kapaмeлka]  
Автормoни (Нерегистриран)
Публикувано17.03.05 11:05



моля ви,кажете сайт за разделното хранене,къде да го намеря,много искам да го спазвам,но нямам информация.ще ви бъда благодарна



Тема Рецепти - връзкинови [re: Aидa]  
Автор TPECKATA (разболяващ)
Публикувано20.03.05 02:29






http://forum.all.bg/showthreaded.php/Cat/0/Number/257700/page/0/vc/1 - баварски крем "Дипломат" @ forum.all.bg (как ли не го редактирах - не иска да стане на линк и това е)

на български

на руски

Давам линковете с уговорката, че не съм пробвал рецептите и не съм съвсем сигурен доколко са диетични.

Абе този баварски крем с тоя желатин... нещо не ми вдъхва доверие... пектин може ли да се ползва вместо желатина?

Редактирано от TPECKATA на 20.03.05 02:41.



Тема Сайт за разделно хранененови [re: мoни]  
Автор TPECKATA (разболяващ)
Публикувано20.03.05 03:08




Редактирано от TPECKATA на 20.03.05 03:28.



Тема Re: Сайт за разделно хранененови [re: TPECKATA]  
Автор Диaнa (the dark)
Публикувано20.03.05 10:09



Тези от "тялото" ми казват, че идеалното ми тегло е 46 кг (при ръст 158). Те в ред ли са въобще?



Тема Откъде да знам в ред ли са...нови [re: Диaнa]  
Автор TPECKATA (разболяващ)
Публикувано20.03.05 11:04



Аз сайта не съм го писал, нито съм измислял формулата за идеално тегло.

"— Треска те хваща, а? — шепнеше тихо, с подмигване бай Ганьо"
БАЙ ГАНЬО СЕ ВЪРНА ОТ ЕВРОПА


Тема Re: Откъде да знам в ред ли са...нови [re: TPECKATA]  
Автор Диaнa (the dark)
Публикувано20.03.05 11:05



Просто му нямам вяра на този сайт.



Тема Re: Откъде да знам в ред ли са...нови [re: Диaнa]  
Автор Hot lce (член)
Публикувано20.03.05 12:08



И колко според тебе е идеалното ти тегло?



Тема Re: Сайт за разделно хранененови [re: Диaнa]  
Автор JaXonFireGirl (INVINCIBLE)
Публикувано20.03.05 12:41



46 кг за 158??? Според мен трябва да е поне 49!

...Injustice BURNS my heart inside...


Тема Re: Сайт за разделно хранененови [re: JaXonFireGirl]  
Автор Диaнa (the dark)
Публикувано20.03.05 12:55



Дори 49 е малко. Аз например имам дребни, леки кости, но се чувствам и изглеждам най-добре при 51-52 кг. Била съм 46 (скелет), при 49 също бях доста слаба.
Според този сайт http://www.halls.md/ideal-weight/body.htm идеалното тегло при ръст 158 е около 53 кг. Склонна съм да им вярвам.



Тема Re: Сайт за разделно хранененови [re: Диaнa]  
Автор Hot lce (член)
Публикувано20.03.05 13:18



53 килограма, при 1.58 ръст е на горната граница на здравословното тегло.
49 е по-нормално.



Тема Re: Сайт за разделно хранененови [re: Hot lce]  
Автор Диaнa (the dark)
Публикувано20.03.05 13:46



62 е на горната граница, не 53.

48 кг е долната граница.

Редактирано от Диaнa на 20.03.05 13:53.



Тема Re: Сайт за разделно хранененови [re: Диaнa]  
Автор Hot lce (член)
Публикувано20.03.05 14:25



62 е на горната граница, не 53. - щом за тебе BMI=25 е в реда на нещата - няма да споря.

48 кг е долната граница. - BMI=19.22, което не е никак ниско при положение, че фигурата не е много мускулеста.
Изобщо за мене BMI=19 е най-доброто - 47,5 кг.
Но спора е излишен без знанието на % мазнини. Независимо от теглото стойности от 12 до 18 за жена могат да се смятат за оптимума.
Даже и супер идеално тегло с 25-30% мазнини е просто много далеч от здравословното.



Тема Re: Сайт за разделно хранененови [re: Hot lce]  
Авторmimo (Нерегистриран)
Публикувано20.03.05 15:13



Според мен много зависи и от годинките.На мен ми дава индекс24,8 и това е нормално за моята възраст,до колкото разбирам от английски и трябва да тежа 52кг.на ръст153 а във момента съм 58кг.



Тема Четирите фазинови [re: Aидa]  
Авторбeзлyннa (Нерегистриран)
Публикувано20.03.05 23:30



лунната диета се ръководи от четирите точни фази на луната - новолуние, първа четвърт, пълнолуние и трета четвърт



Тема Re: Разделното хранененови [re: Aидa]  
АвторKeran (Нерегистриран)
Публикувано21.03.05 05:07



Aida,az ostavam s vpe4atlenie,4e dietite vse ne ti haresvat...ili njakak si ne te ustroivat savsem..Ama Mila,ti na tija godini ne si li razbrala do sega,4e trjabva mnogo pove4e ograni4enija i lishenija ,otkolkoto kogato bjahme na 25? Volja inat ,psihika i glad ...ina4e NE STAVA.....I az si mislja,4e ako imashe dieta na torti4ki i shokolad4eta,shtjah da sam kato manekenka ,ama njama takava...ako znaesh ot koga ja tarsja....



Тема Re: Сайт за разделно хранененови [re: Hot lce]  
Автор Диaнa (the dark)
Публикувано21.03.05 09:59



Тук говорехме за стойности, незастрашаващи здравето, а не за идеални стойности. Далеч съм от мисълта да споря, не съм специалист - според специалистите обаче незастрашаващи здравето са стойностите от 19 до 25. Съдейки по себе си - а както споменах, съм с фина структура, 47.5 е малко. Тежейки толкова, бях станала плоска като дъска. Ако манекенски изглед е твоят идеал - окей.



Тема Снимкинови [re: Диaнa]  
Автор Диaнa (the dark)
Публикувано21.03.05 10:13



Не можах да намеря снимки в цял ръст от времето, когато бях 47, но и лицето е достатъчно.

На първата снимка съм 47, на втората (макар и много некачествена) - 52. С 5 кг по-малко от това? Не, мерси.




Редактирано от Диaнa на 21.03.05 10:24.



Тема Re: Сайт за разделно хранененови [re: mimo]  
Автор Диaнa (the dark)
Публикувано21.03.05 10:34



Не знам за годинките - не съм привърженичка на идеята, че с годините било нормално човек да дебелее.

При тези изчисления не става въпрос за "нормално" и "ненормално", а за това кое е здравословно. При 24.8 все още няма риск за здравето ти - това ти казват. Добре е да тежиш между 45 и 58 кг; оттам нататък зависи от теб как се чувстваш и изглеждаш най-добре. Според мен - някъде по средата или малко под нея.



Тема Re: Сайт за разделно хранененови [re: Диaнa]  
Автор Hot lce (член)
Публикувано21.03.05 13:22



Единственото, което трябва да отчетеш е, че всички тези препоръки и формули са разчетени на база средния американец. А всички знаем, колко добре изглеждат те.
Според мен най-добър критерий е % мазнини. Килограмите нямат особено значение.



Тема Re: Снимкинови [re: Диaнa]  
Автор Hot lce (член)
Публикувано21.03.05 13:25



Виж, вече ти казах, че всички тези изчисления са "средни" и както всичко средно има отклонения.
Съгласи се, че при един и същ ръст по-малкото мазнини (но не под 12% за жените), при това равномерно разпределени, а не концентрирани на едно единствено място, е за предпочитане.



Тема Re: Сайт за разделно хранененови [re: Hot lce]  
Автор Диaнa (the dark)
Публикувано21.03.05 17:45



Не само американските, а и български и други (общо взето всички) сайтове дават норма 19-25.



Тема Re: Снимкинови [re: Hot lce]  
Автор Диaнa (the dark)
Публикувано21.03.05 17:48



Не знам - никога не съм си мерила мазнини. Как мога да го сторя, впрочем?

Дадох ти пример със себе си, понеже имам фини, леки кости, и въпреки всичко при 47 кг бях много слаба; какво остава за човек с по-едра структура. 19 наистина е долна, ама много долна граница.:)



Тема Re: Разделното хранененови [re: Keran]  
АвторAидa (Нерегистриран)
Публикувано21.03.05 18:43



Много ми е трудно да се ограничавам в яденето, но полагам усилия все още. Продължавам да се храня разделно и усещам, че се топят килограмите ми, но това става бавно и на моменти се отчайвам. От 5-6 години съм такава дебела и не искам да се примиря с това. Омръзна ми да ме срещат познати и да ми казват колко много съм напълняла ; други път да ми казват, че ако са толкова дебели ще се самоубият и т.н. Зная, че лишението му е майката, но ми е трудно.



Тема Re: Разделното хранененови [re: Aидa]  
АвторLeana (Нерегистриран)
Публикувано21.03.05 18:48



Бих искала да Ви попитам дали ако човек е на диета с минимален прием на калории и впоследствие започне да се храни разделно в нормални количества, ще напълнее?



Тема Re: Разделното хранененови [re: Leana]  
АвторKeran (Нерегистриран)
Публикувано21.03.05 19:44



Da,shte ka4ish,no ne mnogo,no dori i da minesh na razdelno,nikoga ne zabravjai da sledish koli4estvoto poeta hrana!!!



Тема Re: Снимкинови [re: Диaнa]  
Автор Hot lce (член)
Публикувано21.03.05 19:48



Мазнините, ако си от София, може да си измериш при Галя и Митко. За повече информация www.spidersport.com
Освен това има уреди (кантарчета, велоергометри), които измерват мазнините по електронен път, но те дават представа само за общото състояние, но не и за конкретните проблемни места (макар че тях по принцип и на око може да ги видиш).
25 е много завишена граница и наистина не е за препоръчване. Може би е приемлива единствено при много добре развита мускулатура.



Тема Re: Снимкинови [re: Hot lce]  
Автор Диaнa (the dark)
Публикувано21.03.05 22:24



Аз съвсем не съм за границата от 25 - тя действително е гранично положение (както и долната). Подразбира се, че истината е някъде по средата.

Ще изчакам да сваля още 5-6 кг и ще си измеря мазнините, че ми стана любопитно.



Тема Re: Снимкинови [re: Диaнa]  
Автор Hot lce (член)
Публикувано22.03.05 10:07



Най опасното при така на речения йо-йо ефект (от утре отново съм на диета, миналия път свалих 10 кг, но после си ги върнах и така нататък) е, че се свалят мазнини и мускул, а се качва мазнина. Така след 5-6 цикъла човек ваче няма сили даже и за физически натоварвания.



Тема Re: Снимкинови [re: Hot lce]  
Автор Диaнa (the dark)
Публикувано22.03.05 14:03



Не съм си върнала килограми; задържам на 57.



Тема Re: Разделното хранененови [re: Aидa]  
АвторEлeтpa (Нерегистриран)
Публикувано24.03.05 14:26



има ефект и то добър ...лично аз отслабвам с тази диета, имам да свалям 25 кг. до тук се справих с 9 кг. като не я спазвам точно ...,но да знаеш, че това трябва да стане начина ти на хранене ...не е до време, а за цял живот ...и не е трудно ...просто не смесваш някои компоненти...най-важните са месото, какво то и да е то не се яде с ориз или картофи, не се яде с туршии и маслини
прясното мляко се приема като самостоятелно ядене, киселото само с компоти във вид на шейк....,но от сорта, пици и хамбургери просто забрави ...пица само с зеленчуци,без сос !!! СОРИ ...тестени неща като баници, кифли забравяш, сладкиши също / поне аз обичам много сладкото си копувам диетични продукти без захари/ и така си решавам проблема ....



Тема Re: Разделното хранененови [re: Eлeтpa]  
АвторAидa (Нерегистриран)
Публикувано24.03.05 14:50



Много ми се хапва нешо сладко, няма значение какво. Какво сладко мога да ям и през какъв период от време? За другите храни нямам проблеми.



Тема Re: Разделното хранененови [re: Aидa]  
АвторAидa (Нерегистриран)
Публикувано27.03.05 16:41



Моля кажете ми какво сладко нещо мога да хапвам при разделното хранене и кога, с какво?



Тема Re: Разделното хранененови [re: Aидa]  
Автор KamBam ()
Публикувано28.03.05 09:22



Плодове (1 час преди ядене)
Свежи фурми например, едни в кутии за 2-3 лева.



Тема Re: Разделното хранененови [re: Pocи]  
АвторAидa (Нерегистриран)
Публикувано31.03.05 21:29



Върнаха ми материалите от престоя ми при д-р Емилова и бързам да ти пиша. Напомням ти, че ти ме питаше дали Емилова препоръчва лунната диета и ето какви са нейните съвети :

Варианти за къси гладувания :

ПЪРВИ ВАРИАНТ - всеки понеделник на течности 1-2 литра / зеленчуков бульон, фреш от плодове или зеленчуци, минерална вода, чай с мед/ ;
във вторник - на плодове и чай с мед.

ВТОРИ ВАРИАНТ - новолуние - на течности ; пълнолуние - на течности ; на следващия ден - плод и чай с мед.

ТРЕТИ ВАРИАНТ - всеки понеделник - плод и чай с мед.

ЧЕТВЪРТИ ВАРИАНТ - 5 дни всеки месец на плод и чай с мед и 4 дни захранване.



Тема Re: Разделното хранененови [re: Eлeтpa]  
АвторAидa (Нерегистриран)
Публикувано05.04.05 21:52



Моля те отговори ми за колко време свали тези 9 кг? Киселото мляко с компот като основно ястие ли го ядеш или като десерт? Ако го ядеш като десерт, тогава с какво основно ястие го комбинираш? Как приготвяш пица със зеленчуци, от какво тесто? Аз си мислех, че при разделното хранене не се яде нищо от брашно. И още нещо - какво сладко от диетични продукти без захар си купуваш? Моля те напиши ми някакво примерно седмично меню!



Тема Re: Разделното хранененови [re: Aидa]  
АвторMaлинka (Нерегистриран)
Публикувано05.02.06 12:42



хайде да подновим темата,мисля че е чудесна.според мен с разделното хранене човек хем ще отслабне хем няма да е вечно гладен. вие как мислите?



Тема Re: prochetete molia viнови [re: cherry]  
Автор secret_19 (непознат)
Публикувано05.02.06 16:36



здравей. мисля че написаното от теб е доста полезно. бих искала да те попитам коя книга си чела за разделното хранене и също така да те подкрепя в желанието ти да се храниш здражосложно. това смятам да направя и аз . аз лично бях прочела една книга, но ж по-късен етап , когато начина ми на хранене(безобразен) беше вече оказал влияние. и наистина без да чувствам глад свалих, но си ги качих и това е кофтито. сега се опитвам отново и дано успея. упсех и на теб!



Тема Re: Разделното хранененови [re: Maлинka]  
Автор secret_19 (непознат)
Публикувано05.02.06 22:29



сагласна съм, за това предложих нова тема стига временни диети, защото от тях резултатите не са трайни. така че ако и другите нямат нищо против може да я подновим

lesno se predavam


Тема Re: Разделното хранененови [re: secret_19]  
Авторcиcи (Нерегистриран)
Публикувано05.02.06 22:39



аз също съм съгласна че трябва разумно и правилно хранене а не диета защото тя най много да ти навреди и после да си върнеш двойно килограмите.аз имах подобен проблем сега си наруших и метаболизма и хранителните навици и имам проблеми със стомаха.мой колега от есента до сега свали единствено с разделно хранене доста кила и смъкна корема а сега е един доста елегантен мъж.мисля че този начен на хранене е правилен не те ограничава в нищо просто имаш няколко правила за спазване.за мен тази сесия също беше доста напрегната а и зимата ми се отрази пагубно с пляс 7 килограма.време е да се ориентирам и от утре ще започна с промяната на навиците си без забрани за храни и ограничение хайде и вие момичета не се лъжете с глупави диети от които още повече може да напълнеете.не искам бързи а добри и трайни резултати.ще ви информирам!!!



Тема Re: Разделното хранененови [re: Aидa]  
Авторвeли (Нерегистриран)
Публикувано05.02.06 22:59



аз съм била на разделно хранене две години, в началото имаше много бърз резултат, но с времето всичко се върна, без да променям навиците. това е и което сьм чела по въпроса, го потвърждава. разделното хранене те ограничава в социално отношение, а и се твърди, че лесно можеш да изпднеш в недостиг на хранителни вещества. а при мен дългосрочният ефект беше колит (може и нервен да е), но съвпадна, а уж помагало. пък и с разделно е трудно да си набаваш въглехидрати достатъчно.
Успех
Но аз и на д-р Емилова не съм фен, така, че ти си решавай/



Тема Re: Сайт за разделно хранененови [re: Диaнa]  
Авторвeли (Нерегистриран)
Публикувано05.02.06 23:07



И според мен не са, чакай да застана на твоя страна. Аз трябва да съм според тях 52 при 163, ще кажете ОК, обаче като се пусна във френска търсачка излиза, че това ми е минималното тегло (52-66), а оптималното ми е 59 (около него се чувствам и най-добре) и имам някакъв релеф по себе си все още.
Пуснах и този препоръчаният от тялото вариант и ме посъветваха да трупна няколко килца
Пиша го, за да не обвините средният американец за цифрите. Франция си имат сериозна политика, държавна в тази насока и може да им се вярва, тук няма и се пропагандира анорексия от полуучили



Тема Re: Разделното хранененови [re: вeли]  
Автор secret_19 (непознат)
Публикувано06.02.06 00:55



ами честно казано започнах да се храня на този принцип точно защото имам колит и то спастичен. бих искала да те попитам ти как се справяш с него, защото при мен нещо пак започва да се проявява и не знам как да го спра в зародиш. мерси предварително. ако имаш някакви идеи ми пиши.

lesno se predavam


Тема Re: Разделното хранененови [re: secret_19]  
Авторвeли (Нерегистриран)
Публикувано06.02.06 01:13



Привет, ми не знам как се справям. Гледам да не похапвам, знам, че ми вреди (но не винаги успявам), има храни, които ме дразнят, но са ми любимите. Поне ги ограничавам. При мен кризите са основно на нервна почва (от една любима приятелка особено или от притеснение) или ако ме притисне колан на панталон на едно специфично място на стомаха за по-дългичко. Тогава си е болезнено, ставам като бременна и т.н. Лекарката ми беше казала, че разделното помага, но на мен ми беше писнало от него вече. Ако ти помага не се отказвай. Абе лесно смилаеми храни (странното е, че белият хляб влиза, но аз не сьм му фенка), без зеле, марули, бобове, царевица, лук, семки ... и сьм си ок, с тях едно постоянно леко напрежение, без тях е екстра. в началото пиех дуспаталин и мн ми помагаше, и сега ми помага. но се опитвам да си променя навиците (да не ям често, да ям бавно, да дъвча и да си щадя корема и т.н.)
Може би пак трябва да ида на лекар, както и ти



Тема Re: Разделното хранененови [re: вeли]  
Автор secret_19 (непознат)
Публикувано06.02.06 01:48



ами аз ще си позволя да ти кажа аз как се справих преди време и честно казано смятам да направя същото и сега , когато ми остане време. първо определено трябва да отидеш на лекар , защото има различни видове колит. моя специално е смесица вследствие на лошо хранене и нерви. аз лично останах много доволна от лекарката. изпиза ми хапчета които премахват болкaта в стомаха и газовете(еспумизан) и разхлабителни, които да ми прочистят организма, защото буквално бях натровена. после ми изписа комбинация от 6 билки , която действа перфектно (ако имаш запек , защото аз го имам от дете и това усложни положението). освен това трябва да знаеш че колита не се лекува лесно и бързо и честно казано май никога не се излекува докрай. поне при мен. още един съвет набeлижи си храни, от които те заболява стомаха и те боли(при мен са газирани, пържени, олио, кисели плодове, лютеница и т.н). надявам се да съм полезна. и благодаря за твоя отговор.

lesno se predavam

Редактирано от secret_19 на 06.02.06 03:05.



Тема Re: Разделното хранененови [re: secret_19]  
Авторcиcи (Нерегистриран)
Публикувано06.02.06 11:52



Момичета и аз съм със вас,само ми обяснете малко принципа на хранене



Тема Re: Разделното хранененови [re: cиcи]  
Автор secret_19 (непознат)
Публикувано06.02.06 12:42



ами аз мога да ти кажа това, което аз знам надявам се да ти е от полза. първо плодовете не се ядат за десерт (както повечето си мислят), а се ядат на гладно(по-добре да не се смесват различни плодове). половин час след това не трябва да пиеш вода или да ядеш нещо(защото във стомаха се получава ферментация и това не се разгражда от организма). пие се вода половин час преди или след ядене(никога по време на ядене!) не смесвай картофите с нищо(дори и сирене). не яж сосове те са много калорични. ако ядеш ядки трябва да са сурови и по принцип 6 часа след това не трябва да ядеш нищо. не трябва да лишаваш ораганизма си от нищо(мазнини можеш да си набавяш от ядки и малсини(не се препоръчва зехтина), риба), въглехидрати от плодове и зеленчуци. набави си таблица с калорийната и хранителната съдържателност на храните. белтъчини от риба , пилешко или заешко. не трябва да се ядат повече от три яйца на седмица. не е добре да прекаляваш с киселото мляко(ако ядеш взимай си с по-малка масленост) и ако ядеш яйца трябва да знаеш че белтъка не е много полезен, по-добре яж жълтък. това е от мен. ако някой смята че нещо от това, което съм написала не е вярно, моля нека ми пише, за да знам какво да правя и аз.

lesno se predavam


Тема Re: Разделното хранененови [re: secret_19]  
Авторвeли (Нерегистриран)
Публикувано06.02.06 17:25



Да, права си. При мен протече подобно, но мина доста време и мисля, че пак трябва да отида на лекар просто. Но основно си зависи от храната и при мен нервите. Иначе и запек и т.н. същата история. Успех
При мен запекът най-сигурно минава с топла вода на често, глад (т.е. не похапвам и не яма ако не сьм много гладна) и някоя ябълка. не абсолютен глад, просто си давам почивка малко на червата. От някои хапчета поросто пак сеподувам.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.