Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:13 28.05.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема грешки в отслабванетонови  
Автор sema (african)
Публикувано30.01.05 23:45



Мили мои приятели, още от самото начало на моя процес по отслабване интуитивно усещах, че всико ми е наред освен начина на хранене. Е, не става. Трябват познания в областта. Ходя като луда по 8 -10 км дневно ( 5 дни в седмицата), аеробика три пъти седмично. Тотално ограничение на калориите и пак нещо не е както трябва. Имам си един ден четвъртък в 17:00 часа, когато е часът на "свинята" вълчи апетит - страшно е! Та мисълта ми е хайде да си споделим кой къде е сбъркал, но и да го обосновеме - за да е по-лесно и разбираемо.
Аз какво разбрах : няма смисъл от рязкото намаляване на калориите за дневен прием. Нещата във времето еволюират, отслабване има, но до определен предел - после моргата! Значи това не е начина. Става дума за плавно намаляване на калорийния прием + увеличаване на дневната физическа заетост. Например: намаляваме с по 200-400 калории храната, но увеличаваме натоварването от към физически дейности - леко!
Другото,което разбрах е, че не бива да сваляме повече от 5-8% от теглото си месечно! - странно, а аз искам с магическата пръчка!
За сега толкоз - после пак ще ви пиша какво съм открила, ама и вие!



Тема Re: грешки в отслабванетонови [re: sema]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано30.01.05 23:51



моето откритие са обилните закуски и липсата на вечеря. също така липсата на позволено и разрешено-мога да ям всичко, но в умерени количества. третото ми откритие е забавлението и заетостта-така не мисля за храна. а и 4тото е миризмите заместват яденето - мириша ароматните си свещи и клечици. наистина убиват апетита.



Тема Re: грешки в отслабванетонови [re: aз]  
АвторKepaн (Нерегистриран)
Публикувано31.01.05 01:51



Аз за себе си открих,4е след като си погладувала,апетита ти е намалял....запо4ваш да се храниш:захранванв,режим до 1000-1200 ккал....
НО: Ако не се вращаш кам старите навици да ядеш сладки неща,алкохол,кока кола..тестени неща,тогава не ка4ваш кг...С две думи : След глада,сменяш хранителните си навици-по здравословно,по по-малко...и не се ка4ват кг!Но ,ако си по4неш с малките изданки, йо-йо ефекта само това 4ака.Това при мен деиства!



Тема Re: грешки в отслабванетонови [re: sema]  
Автор milena69 (moga)
Публикувано31.01.05 02:13



Здравейте ,грешки вярвам че всяка от нас знае че за да изглеждаме по този свински начин е направила поредица от грешки.Напълно те подкрепям;СЕМА , че всичко трябва да стане бавно и постепено .ДА не може да сме трупали с години а да вярваме че щте свалим за дни.Добре но я ми кажете когато четете нова диета първото нещо което ви интересуво и превлича не съли колко се сваля и заколко време? Грешки и пак грешки но в един момент си свалил 10-20 кг и казваш край стига . И ЕТО ЧЕ СТИГАМЕ ДО НАЙ-ГОЛЯМАТА ГРЕШКА забравяме през какво сме минали,купуваме си нови дрешки и пак поредица от грешки.СЛЕД МЕСЕЦ НОВИТЕ ТИ ДРЕШКИ НЕ СКРИВАТ ТВОЙТЕ ГРЕШКИАЗ ЗА СЕБЕ СИ НАМИРАМ ЧЕ НАЙ-ГОЛЯМАТА ГЛУПОСТ КОЯТО ВИНАГИ ПРАВЯ Е НЕ ТОЛКОВА ЧЕ СЪМ СГРЕШИЛА ПО ВРЕМЕ НА ДИЕТАТА А СЛЕД ТОВА . ВСЕКИ ПЪТ СИ КАЗВАМ Е 1 КГ ЩТЕ ГО СВАЛЯ С ЕДИН ДЕН ГЛАД НО ТОЗИ ДЕН СЕ ЗАБАВЯ ВЪВ ВРЕМЕТО ,КАНТАРА О И ЗА НЕГО ЗАБРАВЯМ И ПАК СВИНЯ МНОГО ВРЕМЕ СЛЕДА И ЧЕТА ЗА НВД НЕ СЪМ Я ПРАВИЛА И СМЯТАМ ЧЕ ИМЕННО ТЯ Е ЗА ПОДДЪРЖАНЕ И БАВНО СВАЛЯНЕ НА ТОВА КОЕТО СМЕ ОСТАВИЛИ ДА СВАЛИМ ЗА МАЛКО ПО НАТАМ КАКТО И РАЗДЕЛНОТО Х ТОВА КОЕТО СМЕ СВАЛИ ЛИ ТРЯБВА ДА ЗАДЪРЖИМ 6 МЕСЕЦА ВЕЗ ДА КАЧВАМЕ ЗА ДА СЕ ЗАПАЗИ КАТО ТРАЕН РЕЗУЛТАТ.ВИЖДАТЕЛИ КОЛКО СЪМ ДОБРА НА ТЕОРИЯ НО НА ПРАКТИКА СЪМ ЕДНА ГОЛЯМА ГРЕШКА



Тема Re: ? za Keranнови [re: Kepaн]  
Авторsema (Нерегистриран)
Публикувано31.01.05 06:24



И до кога да 100-1200? А, после?



Тема Re: ? za Keranнови [re: sema]  
Авторceмa (Нерегистриран)
Публикувано31.01.05 06:25



ИСках да кажа 1000-1200?



Тема Re: грешки в отслабванетонови [re: milena69]  
Автор sema (african)
Публикувано31.01.05 06:34



И аз да ти кажа нещо почвам да се преориентирам към НВД-ВМ. Странно, обратно на моята логика - това ВМ - помагало. Само, че аз дето съм си мислела, че съм на НВД-ВМ, съм допускала капитална грешка с малко захар в кафето и фреш-а всяка сутрин на гладно след ходенето ми пеш! Освен това за всеки организъм за изчисляват индивидуално показатели и началото на процеса за всеки е различен от към калорийно съдържание. От тук намаляването на калориите постепенно и индивидуално завсеки. Ох не е лесно. И все пак да ви кажа без движение и някакъв спорт май нищо не става?!



Тема Re: грешки в отслабванетонови [re: sema]  
АвторKeran (Нерегистриран)
Публикувано31.01.05 07:14



Абсолютно си права!Отслабваш до един момент и после застой до не знам си кога си....и мотивацията ти запо4ва да трепери...Само спорта,и то РЕДОВЕН му е цаката...може би и там допускаме грешки,4е не го правим постоянно...



Тема Re: грешки в отслабванетонови [re: Keran]  
Автор _anonymous_ (член)
Публикувано31.01.05 09:25



О, да, това е моята голяма грешка. Аз си знам, че нищо не мога да практикувам редовно, затова не се и опитвам. Само се радвам на всяко физическо усилие, което се случи да извърша (в общия случай това е между един и три часа ходене дневно и нямам никаква представа много ли е или малко, но май не искам и да зная).



Тема Re: грешки в отслабването [re: sema]  
Автор Иpeтo (ентусиаст)
Публикувано31.01.05 12:03



За мен пък най-голямата грешка е да си на диета, която води до обезводняване. После като я спреш мигновенно качваш два килограма. А после и още и още и...ето ти йо-йо-то.
За плавното отслабване съм съгласна. За НВД - само ако има негативен калориен баланс - т.е. ако изразходваш повече отколкото поемаш.
Аз лично съм за балансиран режим - от всичко по мъничко, но внимателно с комбинациите. Не на бързите въглехидрати, но не се отказвам от въглехидратите въобще. Пак пускам един линк, който на мен много ми харесва:


Благодарение на този режим и спорт (изразходващ мин 500 кал дневно) свалям по ок 3 кг на месец.

"Life is like a box of chocolates, you never know what you're going to get"


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.