Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:03 10.06.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: za naturalnite sokoveнови [re: jenny]  
Автор PanTer ()
Публикувано02.12.04 18:00



СХЕМА НА 10-ДНЕВНО ЗАХРАНВАНЕ

І-ви ден
8 часа чай с мед и лимонили вода с лимонов сок или минерална вода-пожелание
10 часа порция плодове
12 часа чай с мед
12.30 часа 1 морков/суров/
14 часа порция плодове
16 часа чай с мед
18 часа 1 морков/суров/
20 часа чай с мед

ІІ-ри ден
8 часа чай с мед
10 часа порция плодове
12 часа 1 морков+1 средноголям картоф на пара
14 часа порция плодове
16 часа чай с мед
18 часа зеле/сурово/ + 2 средноголеми картофа на пара
20 часа чай с мед

ІІІ-ти ден
8 часа чай с мед
10 часа порция плодове
12 часа 1 морков/суров/ + препечена филия пълнозърнест хляб
14 часа порция плодове
16 часа чай с мед
18 часа зеле/сурово/ + 3 средноголеми картофа на пара
20 часа чай с мед

ІV-ти ден
8 часа чай с мед
10 часа порция плодове
12 часа 1 морков/суров/ + 2 препечени филии пълнозърнест хляб
14 часа порция плодове
16 часа чай с мед
18 часа зеле/сурово/ + тиква на пара
20 часа чай с мед

V-ти ден
8 часа чай с мед
10 часа порция плодове
12 часа морков/суров/ + 3 средноголеми картофа на пара+1 морков на пара
14 часа порция плодове
16 часа чай с мед
18 часа зеле/сурово/ + порция овесени ядки* или елда**
20 часа чай с мед

VІ-ти ден
8 часа чай с мед
10 часа порция плодове
12 часа 1 камба + 3 филии препечен пълноз.хляб
14 часа порция плодове
16 часа чай с мед
18 часа алабаш + 3 печени чушки + 2 филии преп.пълноз. хляб или само тиква-печена или на пара
20 часа чай с мед

VІІ-ми ден
8 часа чай с мед
10 часа порция плодове
12 часа 1 морков + порция прясно зеле на пара
14 часа порция плодове
16 часа чай с мед
18 часа 1 чушка/сурова/ + зеленчукова супа***
20 часа чай с мед

VІІІ-ми ден
8 часа чай с мед
10 часа порция плодове
12 часа 1 морков + 30 грама сурови ядки/орехи;бадеми;лешници/
14 часа порция плодове
16 часа чай с мед
18 часа сурово зеле + зеленчуци на пара**** или порция булгур*****
20 часа чай с мед

ІX-ти ден
8 часа чай с мед
10 часа порция плодове
12 часа алабаш + 50 грама сурови ядки или порция качамак******
14 часа порция плодове
16 часа чай с мед
18 часа морков или гулия + зелен боб на пара или от консерва
20 часа чай с мед

X-ти ден
8 часа чай с мед
10 часа порция плодове
12 часа червена ряпа/сурова/+ картофено пюре*******
14 часа порция плодове
16 часа чай с мед
18 часа морков + червено цвекло + зеленчуци на пара или 50 грама соев кашкавал "Тофу"
20 часа чай с мед

* овесени ядки -1 кафяна чашка ов.ядки ври в 3 такива с вода с щипка сол
** елда- 1 каф.чаша елда + 2 каф.чаши студена вода ;след като заври се изключва
и остава на котлона, докато поеме цялото количество вода
***зеленчукова супа- 2 ч.ч. завира с една щипка сол и в нея се поставят нарязани на ситно
различни сезонни зеленчуци-по избор.Прибавят се магданоз,целина или копър.
****зеленчуци на пара- няколко вида, според сезона /моркови,карфиол,грах,
зелен боб,пиперка камба,брюкселско зеле,броколи,червено цвекло/, 1-2 ч.ч
*****булгур- 1 малка глава лук нарязана на ситно се задушава с 1 ч.л. олио и
1/2 кафяна чаша вода; след това се прибавя 1 кафяна чаша булгур, разбърква се за 1-2 мин.
след което се добавят 2 кафени чаши вода; ври на тих огън до сгъстяване
****** качамак - към 1 ч.ч гореща леко подсолена вода се прибавят 3 с.л царевично брашно
бърка се непрекъснато върху горещ котлон докато се сгъсти добре;накрая се
прибавят няколко капки зехтин.
*******картофено пюре - 2-3 големи картофа на пара се пресоват с малко топла вода и
се прибавя съвсем малко краве масло



Тема za Panter i jennyнови [re: PanTer]  
Авторlvana (Нерегистриран)
Публикувано02.12.04 22:44



momi4eta,iskam da vi pitam kakvi kg na viso4ina bqhte predi da zapo4nete glada,kolko vreme gladuvahte i kolko svalihte
molq vi!!!!!!!trqbva mi nqkakva motivaciq!!!
trqbva da napravq ne6to za jivota si
namiram se v ad
bezkraen okean ot kompleksi.....



Тема Re: za Panter i jennyнови [re: lvana]  
Автор PanTer ()
Публикувано03.12.04 11:46



За съжаление май не мога да ти помогна, защото не знам от колко кг. съм тръгнала. Първо мислех, че са били 55, но сега силно се съмнявам, защото стария кантар на който се мерих показва някакви глупости, та може и от 53 или 52 да съм тръгнала.
Сега обаче със сигурност съм 48, висока съм 1,60.
Обаче имай предвид, че всеки отслабва индивидуално и в зависимост от нуждите на организма си.
За пълните хора най-подходящи са чести и по-кракти гладувания - 10 дена глад, 10 дена захранване и 4-5 седмици след това повторение. Като по един ден всяка седмица си оставаш на плодове и чай.
Мотивацията ти трябва да дойде вътре от самата теб, не може да дойде от това, което са постигнали другите, защото никой не е "ти".



Тема za Ivanaнови [re: lvana]  
Авторjenny (Нерегистриран)
Публикувано03.12.04 21:16



Zdravei Ivana, ami ako ti kaja moite vpechetlenija i rezultati ne vijdam kakva poveche motivatzia bi poluchila:)

Znachi tragnah mesetz May ot 94 kg na visochina 158 cm. Napravih 30 dni gladuvane i smaknah kam 12 kg. Sled tova ljatoto osvnovno jadjah dini i papeshi no ne se lishavah ot absolutno nishto. Kilogramite ne gi kachih!!!

Zapochnah vtoro gladuvane predi okolo mesetz tragnah ot 82 kg, otnovo 30 dni. Za momenta mai sam kam 75-74 (ne sam se teglila tezi dni, prosto zabravjam da se preteglja kato tragna sutrin rano, a vecher nikoga ne se teglja). Sega pravja zahranvaneto.

E ako tova ne e dobar stimul, Znachi tragnah ot 94, sega sam pochti 74, tova e za polovin godina.

Razbira se svarzano e s mnogo dvijenie, mnogo sport (ljatoto postojanno bjah na velosiped) za sajalenie naposledak si kontuzih mnogo losho koljanoto i ne moga da pochna kanki na led, makar che mi se iskashe.

Njama da govorime kolko dobre se chvustva chovek, kato pochne da slabee i kato mene drehite mi,koito ne sam mojela da nosja poslednite 7 godini veche gi nosja i kak ot No. 1X- 2X (koeto mai e 18-20), veche si kupuvam 12. Kogato chovek e na dieta, vsichkite tezi depresii kato che li mnogo lesno izchezvat. Tebe javno kilogramite sa ti v tejest ishte vidish kolko e prijatno horata da ti kazvat, Ja kolko si otslabnala, ja kolko dobre izglejdash. ja kolko volja imash i tem podobni....

Da ne govorim, che ottolkova vreme holesterolat mi beshe mnogo visok. Veche total cholesterol e OK!!! samo trjbva da reguliram poleznija i vrednia holesterol. Poleznijat e malko nisak, a vrednia savsem malko visok. Sas sigurnost 20 kg po-malko, cholesterolat veche pochti v normalni granitzi i mnogo dvijenie shte podobrjat shansovete mi da sam po-zdrav chovek i verojatnosta mi ot infarkt shte sa po-malko.

No kato tzjalo samochuvstvieto mi veche e drugo!!! Sega veche pochnah pak da zaprilichvam na momiche, predi prilichah na svinja. sorry ama taka si beshe!!!

No ne iskam da se prevrashtam v reklamen agent na tazi dieta. Iskam prosto da ti kaja, vseki chovek trjbva sam da nameri koja dieta nai-dobre deistva za nego. Za mene samo tazi dieta raboti - moje bi zashtoto e na krainostite. Znam, che nishto ne moje tova e!!!! A i otdelno krilatata fraza na edna ot nai-dobrite mi prjiatelki, kojato beshe mojat duhoven uchitel za tazi dieta: "Vsichki banichki, kifllichki, bozichki, lukanki i sjudcheta shte se prodavat i sled tvojata dieta.

Az lichno bih nai=prijatelski te posavetvala da pochnesh oshte tezi dni. Da napravish 10 dni i da zahranish 10 dni i tochno za Koleda shte mojesh da si hapvash, no za razlika ot vsjaka druga Koleda shte si po-slabichka i shte si s po-malko apetit i shte si s po-goljamo samochvustvie:))

haide opitai i ni draj v techenie, s kakvoto mojem shte pomagame:)

P.S. Shte ima i momenti na trudnosti po vreme na dietata, no trai bulka za hubost i ne se otkazvai!!! kakto vijidash i nie se pechem na sashtija ogan. A sled tova, spri jadeneto vecher, moje bi samo saladka tova e!!! E ako si kanena na restorant moje i vednaj sedmichno da si hapvash i veher, no drugija den sas sigurnost edno plodovo gladuvane za edin den:))



Тема thanks na pantherнови [re: PanTer]  
Авторjenny (Нерегистриран)
Публикувано03.12.04 21:18



Panther mnogo ti blagodarja za zahranvaneto !!!

Mejdu durgoot jabalkata se preporachva mnogo za tazi dieta !!!



Тема Re: za Panter i jennyнови [re: PanTer]  
Авторjenny (Нерегистриран)
Публикувано04.12.04 02:39



Hei Panter ti si goljamo gadje be:)) Bobi kakvi rezultati ima, nadjavam se i toi prodaljava dietata a ne e pochnal da zamezva;))

Edno vreme mnogo obichah da jam edna pushena slanina, rejehme ja na edni takiva tanki lentichki i s luk i hljab ja jadehme v kashti. Imashe ja bjala ili chervena (posipana s cherven piper) umirah za takova neshto. I chestno kazano edno vreme i babite i djadovcite ni sa jali takiva neshta osnovno i sa bili jivi i zdravi.

Ta shte zamezvame zaedno Bobi i Panter kato se varna edin den v BG:) Daite mi email da Vi pisha:)



Тема Za Ivanaнови [re: lvana]  
Авторjenny (Нерегистриран)
Публикувано04.12.04 02:41



A ti na kolko kg si (za kakva visochina) i kolko iskash da si?



Тема Re: thanks na pantherнови [re: jenny]  
Автор PanTer ()
Публикувано04.12.04 16:16



Благодарностите са за Бобо, той ги качи на рсто

Може и да се препоръчва, ама за ябълки не искам да чуя поне 2 месеца



Тема Re: za Panter i jennyнови [re: jenny]  
Автор PanTer ()
Публикувано04.12.04 16:37



Мерси
За неговите мерки не питай Висок е 1,8и кусур, тежи в момента 62кг. Предполага се, че е тръгнал от 70, обаче нали споменах за смотания кантар, та нищо чудно и от 66 да е тръгнал. При него е много важно сега да започне да качва. Той и затова основно се захвана с диетата в интерес на истината.

С удоволствие ще те посрещнем, само не разчитай на сланинка - Бобо никога през живота си не е опитвал някои такива неща и аз не мога да го излъжа да опита, а и от години и аз почти не ям. Обаче вярвай ми, ще те посрещнем с не по-малко вкусни и интересни нещица.
Пиши, за мен ще е удоволствие
briznew2003@yahoo.com



Тема Re: Ot dnes 15.11 na plodove i chai!нови [re: Evi]  
АвторKлaca (Нерегистриран)
Публикувано05.12.04 00:41



Кажете нащо повече за този глад!Колко време продължава?И колко се отслабва?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.