Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:05 10.06.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема В общи линиинови [re: jenny]  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано21.11.04 22:26



си права. Дори съм чела твърдения, че ръководителят на въпросното харвардско изследване е бил страстен привърженик на теорията против млякото. Не бих казала, че нямам никаква вяра на тукашните изследвания, но обичам да прочета и как точно са правени, от кого са спонсорирани и как ги оценява по-широк кръг специалисти.

Иначе и аз имам подобни на твоите примери в семейството си. Баба ми и дядо ми, лека им пръст, цял живот ядяха прясно и кисело мляко, сирене, извара и въобще всякакви млечни продукти, На стари години млякото дори им беше основна храна. Баба ми беше на 88, когато в тъмното стъпи накриво по едни стълби, падна и си счупи крака. Бяха й казали, че трябва да бъде в гипс над 6 месеца. Три седмици по-късно тя сама си свали гипса и започна да ходи първо с бастун и след това без. И се оправи и си беше жива и здрава до 95 годишна възраст. Възможно е, разбира се, и чисто генетично да е имала по-здрави кости, но едва ли е само това.



Тема Re: Коксартроза и млечни продуктинови [re: no_bs]  
Автор PanTer ()
Публикувано23.11.04 14:33



Да, бих добавила и много движение и всякакво физическо натоварване, стига да не е прекалено, разбира се.



Тема Re: В общи линиинови [re: no_bs]  
Автор PanTer ()
Публикувано23.11.04 14:50



Имате може би право.
Обаче има и нещо друго. Сега, понеже се наложи да ходя на физиотерапия се разприказвахме с рехабилитаторката - много готина възрастна жена. И тя каза точно като вас, че баба и и дядо и родителите и цял живот са яли мляко. Никога не са се оплаквали. Обаче майка и пада и си чупи крака. Отива на лекар и откриват напреднала фаза на коксартроза. Не го е лекувала. Не се е оплаквала дори от болки.
Не знам как е, а и ми писна от докторски истории.
Честно казано нямам търпение да си имам дете. Ще се опитам да оставя будни всички негови способности като се опитам до 4-5 години да огранича обществените (че и своите) влияния до минимум. Чувала съм, че едно дете чудесно знае какви храни са полезни за него. Явно те чуват телата си. Както и много други работи знае. Та гледайки го и аз да се понауча на това-онова



Тема Re: Panter ??нови [re: PanTer]  
Автор Karla. (pitashta)
Публикувано25.11.04 22:20



имаш ли възможност да посочиш какво хранене след гладуване ви препоръчаха на вас ?
Благодаря



Тема Re: Panter ??нови [re: Karla.]  
Автор PanTer ()
Публикувано26.11.04 12:21



Какво захранване или как да се храним след захранването?



Тема Re: Panter ??нови [re: PanTer]  
Автор Karla. (pitashta)
Публикувано26.11.04 18:51



днес ми е десети ден ,,,ще изкарам 15 или 20 дена..
мислех си за захранването
аз имам захранване на емилова
това захранване , което имаш ти по-различно ли е ?
и каквотиказа докторката за режима след захранването ?
ще ти бъда благодарна ако споделиш



Тема Re: Panter ??нови [re: Karla.]  
Автор PanTer ()
Публикувано28.11.04 14:51



Да, на Емилова е и нашето. Ако го имаш сканирано можеш да ми го пратиш, а ние се каним да си направим по дни и по дати точно какво да ядем и мога ако искаш да ти го пусна.
Ние трябва да започнем да се захранваме в петък.
А иначе за след това - до обяд никаква храна, защото организма се чисти. Може само чай и плод, но пак поне през час и половина. Или кафе.
Половин час след последния плод можеш да обядваш. Започваш с голяма зеленчукова салата без сирене и със сурови зеленчуци. След нея ти е основното хранене. 2ч. по-късно ако е вегетарианско или 4 ако е месно можеш да ядеш плод. Вечерята - по същата схема. (Имам усещането, че това вече съм го писала - извинявам се ако се повтарям!)
Най-важното е да не месиш храни, които не трябва да бъдат смесвани. Имаш ли онази кръговата диаграмка с видовете храни, които не могат да се смесват?



Тема 27mi den, oshte samo 3 dni:)нови [re: PanTer]  
Авторjenny (Нерегистриран)
Публикувано29.11.04 01:11



Zdraveite, dnes sam na 27 den, ostavat mi oshte 3 i shte pochvam zahranvaneto.
Smaknala sam 6 kg obshto. Prez ljatoto za 30 dni smaknah 11-12 kg, no sega po-malko. Njama da mi e nikak lesno da se opitam da gi zadarja, no shte se postaraja. Panter i Bobo Vie kak se chvustvate, njakoi drug ima li s nas da pravi dietata. Razbrah, che ste pochnali zahranvaneto to e po-slojno ot gladuvaneto nali? Taka pone znaem nishto ne ni e pozvoleno i ne se izkushavame, no zahranvaneto si e goljama maka:))



Тема Re: 27mi den, oshte samo 3 dni:)нови [re: jenny]  
Автормapинa (Нерегистриран)
Публикувано29.11.04 08:49



по колко плодове ядеше на ден ?



Тема Re: 27mi den, oshte samo 3 dni:)нови [re: jenny]  
Автор PanTer ()
Публикувано29.11.04 12:07



Значи все пак се реши да караш до 30.
Ние сме днес на 20 и в петък ще започваме захранването. На 18 ми беше зле и ако имах рс под ръка щях да те питам ти как си била, но явно е била някаква криза.
Честно казано захранването ми беше ад когато гладувах сама - първо не ми хареса вкуса на зеленчуците - и сурови и на пара. Второ - всякакви там гадости измислени от рода тип - каши-зародиши-овесени и т.н. ядки и какво ли не ми бяха просто отвратителни.
Обаче сега се надявам да е по-добре, защото Бобо измисля всякакви готини неща. Само дано да съм права, че иначе.....
А между другото ние също сме смъкнали до тук между 6 и 7 кг.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.