Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:02 02.06.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Imam vaprosнови [re: jenny]  
Автор PanTer ()
Публикувано19.11.04 18:11



Да допълня.
Значи казаха ни, че повече от 23 дни в никакъв случай не трябва да се гладува.
От 10 ден (в който сме ние) нататък трябва да примемаме и една чаша от бульон - добре поврели картоф, морков, чушка и целина.
Както Бобо писа за да има лечебен ефект това 23 дневно гладуване трябва да се напарви 3 пъти през 3 месеца.
От там нататък за да се поддържа нивото трябва да се гладува по 15 дни на 6 месеца.
За храненето през въпросните 3 месеца - до обяд никакви закуски. Най много чай и плодове, като между последния плод и обяда трябва да има поне половин час.
И обяда и вечерята започват с порядъчно количество салата от сурови зеленчуци- колкото повече видове зеленчуци, толкова по-добре. След това се яде и основно ястие, в което обаче не бива да става смесване на определни видове продукти. Това ако ви интересува трябва да го напиша по-сериозно.
Следващ плод може да се приеме 2 часа след вегетарианска храна или 4ч. след месна.
И скъпи жени, ако не искате коксартроза и други подобни - забравете кравите млечни продукти.
Май това бяха важните неща от снощи.
Иначе сме добре. Само дето днес имам чувството, че ще литна и раздавам правосъдие наляво и надясно Освен това всичко ми се движи на бързи обороти. Много неприятна история.
А за кг.те - както казах май всеки отслабва различно.
По принцип до 8 ден се изхвърлят мазнини, след това организма се заема с лечението си и спира да отслабва, така че ако гладувате с цел само отслабване, без лечебен ефект по-добре го правете максимум по 10 дена. Също по-ефикасно ще е да бъдете само на вода 4 до 7 дена отколкото 20 дневното лечебно гладуване.
Не забравяйте - захранването трябва да е много внимателно, точно по схемата, иначе такива поразии може да станат, че....



Тема Re: Imam vaprosнови [re: jenny]  
Автор PanTer ()
Публикувано19.11.04 18:15



Той тръгна от 70. Сега е 66, но при него идеята е да започне да качва след това. Аз от 55 - сега съм на 50 и ми е повече от идеално.

Моля те, не прави 30 дни. 23 се равняват на 29, изрично ни го забраниха. Не настояхме за подробно обяснение, защото така или иначе ни говори над час, а ни чакаха гости.
Както писах одеве основното смъкване е до 7-8 ден, после смъкваш по малко. И да, наистина в захранването също се смъква. Няма смисъл от тия допълнителни 7 дни. Само ще вземеш да си докараш беля.



Тема Коксартроза и млечни продуктинови [re: PanTer]  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано19.11.04 23:14



Пантерче, как точно става този номер? Би ли ми разяснила, защото почвам да си мисля, че българските лекари май ще пренапишат медицинската наука със свободната ръка, докато с другата отървават човечеството от де що има налични болести, решавайки същевременно финансовите му проблеми, помитайки перото "храна" от семейния бюджет.

П.П. Как са котаранчетата????



Тема Re: Коксартроза и млечни продуктинови [re: no_bs]  
Автор PanTer ()
Публикувано20.11.04 09:58



Мерси, много са добре. По-големи са от майка си и са малки слончета

За това с млечните истории и по-точно с кравешките - кравешкия белтък имал не знам си каква структура и не само, че не се усвоява от човешкия, но се свързва не знам си как с калция на организма ни и го извлича.
Това не било наше откритие, а - цитирам на американските учени.
Чух за това още преди 2 години, но в общи линии чак сега се позарових малко повече.



Тема КОРЕКЦИЯнови [re: PanTer]  
Автор PanTer ()
Публикувано20.11.04 10:02



Бобо снощи ме сдъвка, че съм ви дала съвет за пълно гладуване. След обсъждане от наша страна се съгласих с него - основанията му са, че 7-10 дена пълен глад, че дори и 4 изтощават прекалено много и трябва да се карат на легло, нещо от което определено няма нужда. В случая и гладуването на плодове върши същата работа.
Така че - ако гоните само сваляне на кг. гладувайте 7-10 дена и се захранвайте пак толкова. Може да се прави през 4-5 седмици. От по-дълги курсове няма нужда (когато е само за отслабване пак повтарям), защото мазнините се свалят до 7 ден.



Тема Re: Коксартроза и млечни продуктинови [re: PanTer]  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано20.11.04 14:56



О, това ли, аз си помислих, че са измислили нещо ново. Да, идеята е, че определени белтъци от кравето мляко нарушават алкалността на кръвта и съответно тялото извлича калций от костите, за да компенсира. Най-често се цитира Harvard Nurses Study, но има противоречия между различните групи тълкуващи го. По принцип това е възгледът на провегетарианците. Аз имам по-радикални възгледи за храненето, така че на жените, загрижени да не пипнат коксартроза, бих препоръчала по-скоро да включат тренировки с тежести в програмата си, както и да скачат - скокове от място колкото се може по-високо.



Тема Re: Коксартроза и млечни продуктинови [re: no_bs]  
Автормapинa (Нерегистриран)
Публикувано20.11.04 17:21



не само алкалността . за да се усвоява калция трябва специално съотношение между фосфор и калций, /2:1 кактое в майчиното мляко/ а това в кравите продукти не е налице. има прекалено много пхоспхор , който освен че пречи на усвояването на калция, също така способства за извличането на калция от др източници в тялото кости зъби и тн.
за тежестите съм сигурна, че си права!



Тема Re: КОРЕКЦИЯнови [re: PanTer]  
АвторEmi (Нерегистриран)
Публикувано20.11.04 18:56



Az spazvam dietata samo s cel otslabvane,chetoh za dosta hora koito sa svalili mnogo kilogrami s neia,no pri men neshto ne se poluchava-dnes mi e 11 den,otslabnala sam samo s 3 kg-ne che sa malko,no chestno kazano misleh,che shte ima po-goliam efekt.Reshila sam da ia spazvam 14 dni i sled tova da se zahranvam



Тема Zdraveite i ot menнови [re: Emi]  
Авторjenny (Нерегистриран)
Публикувано21.11.04 21:55



Zdraveite,

Emi ne mislja, che trjbva da se pritesnajvash. Ima mnogo znachenie ot kolko tragvash i kolko kg iskash da smaknesh. Az parvijat pat ljatoto izhvarlih 12 kg, no sega neshto imam useshtaneto, che ne moga i 4-5 a sam na 20 den. Kazvam imam useshtaneto, zashtoto chak v srjada shte moga tochno da kaja kolko sam svalila na mojat lichen kantar (ne sam si u doma ot 20 dni i samo na moja si kantar vjarvam). No taka ili inache imam super prekrasna novina. Osven che se chvustvam dobre, ot May mesetz dosega sam smaknala 3 nomera drehi. Bjah pochnala da nosja 1X, ujas pazaruvah v magazin za debelanki:((( . Az sam v Kanada i tuk ima nekavi shantavi nomera nomera. Taka che 1X, 15, 13 adios....Vchera si kupih pantalon No. 11 i sam neverojatno shtastliva. Sega shte trjbva mnogo da vnimavam da si zapazja kilogramite, no sega shte imam goljam stimul skoro shte moga da si nosja drehite, koito noseh navremeto.

Dano rezultatite mi ot izsledvaneto za holesterola pokajat dobri rezultati. Ne iskam da smakvam holesterol s hapcheta v nikakav sluchai. Ima tolkova mnogo po-dobri metodi.

Uspeh na vsichki!



Тема Re: Коксартроза и млечни продуктинови [re: no_bs]  
Авторjenny (Нерегистриран)
Публикувано21.11.04 22:02



Spored mene ima mnogo izsledvania za mljakoto kolko e polezno i za tova kolko e vredno. Spored mene vsichko e mnogo individualno i zavisi ne samo ot tova dali piesh mljako (vajno e dali e prjasno ili palno s konservanti) a i oshte kakvo jadesh i kakav nachin na jivot vodish. Da ne kazvam goljama duma, no moite djado i baba sa pochti na 80 godini i oshte rabotjat i sa jivi i zdravi. Tjahnata hrana vseki den vkluchva i ovche i krave mljako (pri tova prjasno izdoeni, nikakvi konservanti). Sashto se otnasja i za tehnite roditeli i rodnini, znaete kak e na selo imash krava-dava mljako:)) A te vsichkite v tozi krai si imat...Moete semeistvo sashto sme izrasnali s mnogo krave mljako na masata vseki boji den, pri tova prjasno izdoeno mljako (roditeli mi raboteha v kraveferma). Jivi i zdravi sme si, da ni pazi gospod.

Spored mene chovek trjbva sam da se opita da si napravi pretzenka dokakva stepen organizmat mu vazpriema mljakoto ili ne. Da Vi kazvam li, che navremeto v BG kato jiveeh ako ne se izjade do 3 dni edno kiselo ili prjasno mljako to fermentira. Tuk kato pristignah v Kanada se uchudih, che mjlakoto shte ti stoi v hladilnika 2 mesetza i njama da se razvali. Ne se radvah ot tazi misal, naprotiv tova e zloveshto.

Otdelno, az lichno se zanimavam s research i znam mnogo chesto kak vsichko opira do pari. I kakav natisk ima ot industry da se pishe edno ili drugo, prosto te sa tezi koito sponsorirat researcha i mnogo chesto principi kato Ethics in Research sa prosto prenebregnati. Az lichno ne savetvam nikoi da priema north amerikan research za mirodaven, kogato se otnasja do zdrave. Tuk se tapchat s kakvi li ne gluposti, che v edin moment tolkova bi bilo trudno da se dokaje, che edi koi si efekt varhu choveshkoto zdrave e samo ot kraveto mljako... Vsichko e tolkova kompleksno kogato opre do zdraveto na chovek. Spored mene samo chovek, koito jivee na tozi kontinent moje da razbere za kakvo govorja. Dneska hodih na Djado Mraz parade (neshto kato karnaval po ulitzite) imashe i duhovi orkestri. Da behte videli majoretkite im kakvi svine bjaha:(( az deto imam sa svaljam 25-30 kg do idealnoto si teglo sam veika pred tjah:((( V BG nikoga njama da te slojat za marionetka ako ne si snajno i krasivo momiche/momche, tuk tova vaobshte ne e tema:)) I tezi svinski istorii tuk sa pochti navsjakade... Taka, che neznam dali efektat za edi koja si bolest e v rezultat na kraveto mljako (koeto rjadko e na tjahnata masa) ili ot savkupnost ot prekaleno mnogo toxini v organzima im , koito ne pozvoljavat normalnoto funktzionirane na tjahnoto tjalo). Vij ako izsledvaneto za mljakoto e napraveno v Europe (bez england- zashtoto i tjahnata kuhnja e mnogo nezdravoslovna) na tova veche moga i po-seriozno da pogledna....




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.