Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:26 27.06.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Тема Колкото повече килограма е един човек, ...  
Автор Trendi ()
Публикувано20.10.04 13:50



... толкова повече тежи на мястото си.

Много готино звучи, нали? И аз се утешавам с тази максима, ама.... Ще ви разкажа за два мои безуспешни опита за отслабване.

Най-напреде реших, че трябва повечко движение. Туризъм демек....Е, напшълних една раница с книги и драснах към билото на Витоша. Резултата беше шокиращ - за 1 ден смъквах 6 кг. Добре, ама като се приберех вечер и му седна да се наям, та..... за една вечеря възстановявах тези 6 кг. и добявях още 2. След третото подобно излизане видях че то направо гибелно за моята талия и се отказах.

Седна момчето да мисли и да чете книжки. И както си се беше заровил в темата изведнъж извика ЕВРИКА!!!!! Откри най-сигурният начин за отслабване - никакъв хляб. В продължение на 6 месеца не вкуси нито една трохичка хляб. Караше я само на марули с кисело мляко (на корем). Резултата беше 10 кг. за 6 месеца мъки, глад, виене и заглеждане със зъл поглед по витрините на бакалиите. Накрая каза - НИКАКЪВ ГЛАД. 10 кг. са добре!!!! И седна момчето да се наяде все пак. Шест месеца са, ей....!!!!! И както си се хранеше стана да се види на кантарчето. УЖАС!!!! 10+5 кг.!!!!!!

Тогава реших, че всичко това с диетите си е бош лаф работа. Писано ли ти е, ще си трупаш килцата... Добре, ама един познат взе та отслабна чрез разделно хранене. Разпитах го подробно какво представлява и стигнах до следният извод:

НИКАКВО РАЗДЕЛНО ХРАНЕНЕ! ВАЖНОТО Е МАНДЖАТА ДА НЕ Е ВКУСНА!!!!

Та споделям си сега с вас моите патила и си се чудя как може човек, който си готви вкусно да направи така, че да му е безвкусно....

Сега ще ви оставя, че е време да сложа морковите на боба.....




Тема Re: Колкото повече килограма е един човек, ...нови [re: Trendi]  
АвторYosser Hughes (Нерегистриран)
Публикувано21.10.04 11:24



Абе човек, ти както ги разправяш тия неща с килограмите след ядене, човек би си помислил че всичкото изядено ти се свлича в паласките директно след вечеря. (пробвай да се измериш след като си се изсрал с извинение ) Отслабването е процес, не действие! Имах една позната, дето избягваше да пие вода, защото като изпиела една малка бутилка и веднага качвала половин кило на кантара (това беше нейната логика)
Това пък за готвенето и вкусното хич не го разбирам - аз лично съм кулинар и без да се хваля, но готвя по-добре от повечето столични ресторанти и въпреки това съм заковал на 70 кг (ръст 174) от 3 години. Спортувам редовно, храня се по начина, който считам за правилен (няма сега да се обяснявам) и хич не ми говори за генетика, щото ще ти покажа снимки от късните си студентски години с шкембенце и весели тлъсти бузки...аре батка, спри да мрънкаш, ами се вземи в ръце!



Тема Re: Колкото повече килограма е един човек, ...нови [re: Trendi]  
Автор Гъceниk ()
Публикувано21.10.04 11:41



Еееееее айде пък ти сега Нещо ти се губи при меренето, ама него няма да коментирам. Ще се концентрирам върху въпроса за готвенето на безвкъсни манджи. Отговора е прост: откажи се!!!! Аз обожавам да готвя и дори и когао съм на диета, манджите ми са си доста вкусни. Научи се не да готвиш безвкусно, а диетично Избери си и подходящ начин на хранене. Не казвам диета, защото с диета в чист вид не се постига нищо трайно. Просто трябва да си промениш начина на хранене и да го пригодиш, към това което е най- добро за твоя организъм. Приятелят ми в момента е на ниско въглехидратна диета и се чувства прекрасно. За месец и половина е с 4 килограма по- малко. Него малко го мързи да спортува, но поне го научих да се разхождаме продължително. Много е щастлив, защото хем му е вкусно, хем не освирепява от глад, хем отслабва
Аз се пробвах също на НВД, но не ми се отдаде, поради факта, че обожавам плодове и страшно ми липсваха. Сега съм на един съвсем умерен режим, при който си хапвам всичко, но в умерени количества. Отбягвам всякакви готови продукти и рафинирани храни.



Тема Re: Колкото повече килограма е един човек, ...нови [re: Trendi]  
Автордъpтичka (Нерегистриран)
Публикувано21.10.04 14:07



Що бе!?

Може и на разделно. Тя ще яде, ти ще гледаш.






Тема Абе,човеченови [re: Trendi]  
АвторHikss (Нерегистриран)
Публикувано21.10.04 16:26



Абе,човече,недей мрънка,а действай,защото само с оплоакване не се стига до никакъв резултат.Диетите дават времене ефект,но ти това от опит го знаеш,няма да ти обяснявам.Защо не започнеш на първо време да се храниш разумно-по 2 основни хранения-салати ,месо или кисело мляко,а може и салатка и супа;
-по 2 междинни-1 плод или 1 чай
така на ден ти се събират по 4 похапвания,ако толкова си гладен 1 час след вечеря изяж 1 плод още или пий 1 чайче.
Не е никак трудно да се отслабне-ограничавай хляба,картофките,ориза и се радвай на живота,а ако прибавиш и малко спорт,няма да имаш равен по самочувствие;))
Хайде,успех и не се отказвай!!!!!!



Тема Ти ме уби!!!!!нови [re: дъpтичka]  
Автор Trendi ()
Публикувано22.10.04 08:14









*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.