Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:41 03.06.24 
Здравна
   >> Диети
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Семките?нови  
Авторpitashto (Нерегистриран)
Публикувано25.08.04 14:32



Имам един въпрос, който ми изникна снощи..Кои семки са по калорични и вредни - тиквените или слънчогледовите? Ако знае някой нещо по този въпрос ще съм благодарна и ако може да обясни и защо са вредни и калорични.
Благодаря.



Тема Re: Семките?нови [re: pitashto]  
Автор _anonymous_ (минаващ)
Публикувано25.08.04 15:51



Слънчогледовите семки са по-калорични от тиквените. Два пъти повече мазнини, или дори отгоре, не съм сигурна. Приблизително два пъти по-малко въглехидрати. Приблизително едно и също количество белтъчини. По-малко калций и повече магнезий в тиквените семки сравнено със слънчогледовите. Но слънчогледовите семки съдържат дооста фибри.
Та така. За по-вредни не мога да ти кажа, зависи как се храниш и кое предпочиташ. А какво още се съдържа в тях съвсем не знам, възможно е да има и други фактори от значение (най-вероятно).



Тема Re: Семките?нови [re: _anonymous_]  
Авторloony (Нерегистриран)
Публикувано25.08.04 16:06



Аз съм чела че семките като цяло са много полезни, и даже много ги препоръчват. Не знам сега дали е истина или не обаче съдържали куп полезни неща.
А за тиквените специялно стимулирали мозъчната дейност.

Абе не знам дали евярно или не :) ама кой знае вече нищо полезно няма сичко бъка от нитрати, холестерол и т.н :) затова жвей си живота и яж каквото ти е вкусно в момента в нормални количества той организма си знае работата :)



Тема Re: Семките?нови [re: pitashto]  
Авторmarina (Нерегистриран)
Публикувано25.08.04 16:37



slynchogledovi-polezni pri bezplodie i menstrualni narusheniq
tikveni polezni pri pikochni infekcii bybrechni problemi i tn.
ne znam ot kyde ti hrumna za vredno:)
qj i ot dvete po malko.



Тема Re: Семките?нови [re: pitashto]  
Автор LoVe_RuLeS (happy)
Публикувано25.08.04 18:37



слънчоглед-622ккал/100гр
-белтъци-21%
-мазнини-55,8%
-въглехидрати-4,1%

тиквено семе-603ккал/100гр
-белтъци-32,4%
-мазнини-43%
-въглехидрати-12,3%

бадеми-659ккал/100гр
-белтъци-15%
-мазнини-57%
-въглехидрати-16,4%

лешник-683ккал/100гр
-белтъци-13,9%
-мазнини-61,8%
-въглехидрати-12,5%

леблебия-363ккал/100гр
-белтъци-19,8%
-мазнини-5%
-въглехидрати-57,4%

фъстък-630ккал/100гр
-белтъци-26,3%
-мазнини-46,6%
-въглехидрати-19%

шам фъстък-570ккал/100гр
-белтъци-23,1%
-мазнини-42%
-въглехидрати-17,1%

царевица-425ккал/100гр
-белтъци-33%
-мазнини-21%
-въглехидрати-22%

бирен фъстък-350ккал/100гр
-белтъци-28%
-мазнини-35%
-въглехидрати-22%



Тема Re: Семките?нови [re: pitashto]  
АвторДимo (Нерегистриран)
Публикувано25.08.04 19:29



Според мен всички семки са супер полезни стига да са сурови. Организмът има нужда от разнообразие.



Тема леко страничен коментар [re: LoVe_RuLeS]  
Автор _anonymous_ (член)
Публикувано25.08.04 22:43



Ето затова се отказах да броя калориите. Отвратително грамадни разлики в различните източници на информация и прочее.



Тема Re: Семките?нови [re: LoVe_RuLeS]  
Авторpitashto (Нерегистриран)
Публикувано26.08.04 12:30



Много благодаря на всички ви за изчерпателните отговори!
Аз също имах няква представа, че тиквените са по малко калорични,но ми се искаше да се допитам до вас и вашия опит:)
А по въпроса защо питам дали са вредни..ами от гледна точка на това, че имам гастрит и слънчогледовите винаги са ми дразнили стомаха,от малка със спряла всякакъв вид семки,защото освен че са калорични /нали съдържат олио/ дразнят и стомаха ми:(..,но от известно време са ми се прияли много семки и ми се искаше да избера по-малкото зло!
Още веднаж мерси много за полезната информация




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.