Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:06 19.05.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Философия на диетитенови  
Автор Лиaн (sonrisa)
Публикувано09.08.04 00:12



Здравейте,

искам да отбележа, че това са мои лични размисли, породени от късния час на нощта Не ми се спи, хапнах кисело мляко +праскови, всичко това пасирано и реших да понапиша разни неща, които ми хрумнаха, докато разглеждах старите теми.
Да си призная и репликата на една моя приятелка днес ми се върти из главата - тя каза: "Не мога да разбера хората, които имат болни амбиции към тялото си". Ставаше въпрос за големи бюстове, искам да отбележа, че тя самата е доста слаба, до мен изглежда направо като клечица

Самата аз винаги съм смятала, че вманиачаването в каквото и дабило е вредно. Все съм търсила златната среда, признавам поне за килограмите не съм я откривала. Четох тук за разни момичета, които имат няколко килограма в повече и изпадат в истерии, хвърлят се стремглаво в диети, гладуване, дори и бременни жени, ужасени от напълняването си. Не разбирам, признавам си, не разбирам.
Аз бях болна от анорексия, не толкова, защото смятах, че съм огромна, дебела, а защото исках да контролирам нещо в живота си. И за мен това е най-вече болест на психиката, която вреди ужасно много на здравето.
Не се ли налага желанието ни да отслабнем от постоянно вижданите стриотипи? Не ви ли се струва, че дори тези прекрасни момичета, разхождащи се по улиците, които всички заглеждат, че имат дефекти? Например стигате до извода, че дупето им все пак е доста голямо, че нямат бюст и т.н.?
И въпреки всичко постоянно, почти всички жени сме обсебени от идеите, чене трябва да се изоставяме, че трябва да сме слаби.
Следваме идеал, който не ни е ясен. Никога не сме достатъчно слаби, достатъчно привлекателни. Поставяме на диета и съзнанието си _ загубваме радост от живота, стимул за интелектуално и социално развитие.
Това разбира се не означава, че човек не трябва да се грижи за тялото си. Трябва. Но не от манията да бъде слаб, защото иначе няма да е харесван.
За мен лично килограмите стават проблем, когато пречат на здравето ни, когато ни тежат и подтискат възможностите ни. А не прихиката. Тогава това е проблем на психиката, а не на тялото.
Аз самата съм с 11 кг. над нормата си и по теория това застрашава здравето ми. Но аз съм в цветущо здраве. Като изключим вредите, причинени от анорексията.
Много рядко сред темите срещах следния фактор - забабен метаболизъм. Това е нещо строго иднивидуално. Срещам реплики от сорта на "грозно е да се изоставяме ако сме здрави", "не трябва да сме дебели освен ако нямаме хормонални проблеми или не сме бременни". Знаете ли колко много отклонения, трудно откриваеми от обикновения човек, причиняват напълняването? Много. А ние четем, че за да сме красиви е задължително да сме слаби, дрехите по магазините са в размери за слаби жени, слабите жени имат хубави, богати мъже, слабите жени ги заглеждат....
Не е ли абсурдно? Животът го доказва.
Замисляли ли сте се колко е трудно в този свят, където 98% от храните са наблъскани с химикали, оцветители, загубили са истинските си качества и т.н. да бъдат слаби хората, които не спортуват усилено или имат по-забавен метаболизъм? Не слаби, моя грешка, в нормите. Това не е оправдание за мен, ако някой смята да кежа това- аз се чувствам чудесно в кожата, с килогрмите и с визията си. Когато усетя, че ми пречат по някакъв начин, ще се опитам да потърся най-здравопсловния начин да ги намаля.
Всъщност идеята ми е за всички тези момичета и жени, които се измъчват постоянно и хранят болни амбици за тялото си:Никога няма да бъдете доволни от него , ако не сте доволни сега. Ако не гледате разумно и реално на проблема, ако изобщо има проблем. Спрете да се самообвинявате, да слушате тъпи предавания и списания, велики лекари, които заплашват, че земната повърхност ще потъне в океаните, понеже хората натежават.
Разберете дали имате наистина проблем, физически! Много е трудно, наистина, но енергията, която влагате в инквизационни диети, можете да употребите за много по-стойностни неща. Тялото е дом за душата, ние трябва да се грижим за него, но да СЕ ГРИЖИМ, а не да го измъчваме. Защото приятелката ни е по-лека от нас с 5 кг. и ние плачем и мислим, че сме дебели, и искаме за 7 дни да отслабнем, да махнем нещо, трупано с години...

Не ме разбирайте погрешно, темата ми няма за цел да отрече "Клуб Диети". Това е просто мое мнение, защото ми е болно, че толкова много жени са нещастни. В депресии. Заради теглото си. Нека се опитаме да бъдем разумни, тук прочетох изключително полезни неща, които мога да използвам и смятам да въведа в режима си.

Тялото ни няма да е вечно. Никакви хапчета, диети, суровоядство, вгетарианство, НВД, спорт, лечебен глад и т.н. нямат да го направят вечно красиво и здраво.
Да, ще го направят по компактно към критериите на обществото. Но няма ли тогава, да изгубим индивидуалността си?
Защото различни, мили мои, сме най-красиви.

Моята диета е свързана с отрицателните емоции, вредните лично за мен храни, пълното обездвижване и вманиачаването. А си позволявам огромни количества усмивки, любов, спокойствие, мир с друха и тялото ми и най-вече надежда.

Извинявам се ако съм ви отегчила. Ако за някой съм била полезна-прекрасно! Пожелавам ви спокосйтвие



Lo unico que tengo de veras son mis sonrisas


Тема Re: Философия на диетитенови [re: Лиaн]  
Авторave (Нерегистриран)
Публикувано09.08.04 00:46



taka..........4ydesni razsmisli.izob6to ne smqtam da otri4am ne6to ot tova ,koeto si napisala ili da te kritikuvam ili puk da se zaqjdam........prosto iskam da poglednem ne6tata ot edna dryga strana....
ne obi4am da obob6tavam ,zatova 6te govorq ot moe ime,moqt li4en(gor4iv)opit.
az sum v 4ydesno fizi4esko zdrave,ne boluduvam ot ni6to......i az kato teb imam 11 izli6ni kilca i vodq bitka s tqh.ne sum vmania4ena na tema idealna figyra i non stop dieti do pripadak.fakt e oba4e,4e tezi kilogrami mi pre4at dori v ejednevieto.izob6to ne smqtam da izpadam v podrobnosti ,za6toto mnogo ot horata znaqt perfektno kakvo imam predvid.....toest moqta "borba" ne e za postigane na ob6testveniqt ideal za tqlo i figyra.izob6to ne robuvam na 4ujdo mnenie i ocenki.iskam prosto da se 4yvstvam dobre v svoqta koja.iskam kogato se pogledna v ogledaloto da se ysmihvam.prosto sega razumut mi dava obektivna ocenka i svetva 4ervena lampi4ka ,4e ne6tata sa malko izvun kotrol.
toest bez zalitane v krainosti i dieti az 6te produlja i 6te doveda do krai moqta bitka do togava dokato razumut mi podskaje ,4e ve4e vsi4ko e ok......
a az sum mnogo razumen 4ovek..........pravq go za sebe si i za nikoi dryg,za ni4iq dryga ocenka........
i ako ti se 4yvstva6 6tastliva sega...........radvam se za teb.za vseki istinata e razli4na.......nadqvam se,4e i az nqkoi den 6te se 4yvstvam taka.......



Тема Re: Философия на диетитенови [re: Лиaн]  
Автормapинa (Нерегистриран)
Публикувано09.08.04 00:47



мен лично ме вдъхновяваш:)



Тема Re: Философия на диетитенови [re: ave]  
Автормapинa (Нерегистриран)
Публикувано09.08.04 00:51



преди няколко месеца тук влизаше една жена свалила струва ми се към 50 кг , с ник анеди. ако искаш се поразрови назад. та тя казваше, че не начина на живот и вътрешно усещане са следствие от килограмите , а килограмите са следствие на начина на живот и отношение към себе си.



Тема Re: Философия на диетитенови [re: мapинa]  
Авторave (Нерегистриран)
Публикувано09.08.04 00:56



ami dobre.tova e neinoto mnenie,moeto ne e takova.nqma da sporq i osporvam ,za6toto yvajavam 4ygdoto mnenie,no az kazah ,4e govorq li4no za sebe si i li4no ot moqt opit.........namiram za normalno da ima nqkolko mneniq po daden vupros.vse pak nie vsi4ki sme razli4ni hora........



Тема Re: Философия на диетите [re: ave]  
Автор Лиaн (sonrisa)
Публикувано09.08.04 01:08



Не знам в какво отношение ти пречат тези 11 кг, на мен лично в никакво. Е освен понякога трудно си намирам блузи... Аз искам да помогна, а не да налагам мнение. И аз като теб изказвам моето лично, от личниа ми опит. Но ти сама казваш, че искаш да се виждаш усмихната в огледалото. Ако си сигурна, че това е стане като отслабнеш- чудесно! Пожелавам ти го.
От моя личен опит, когато отслабнах за 6 месеца с около 30 кг, не бях никак усмихната...
Всъщност аз наистина исках да кажа, че не нуждите на психиката ни (един психолог може да го обясни по-добре), а нуждите на тялото ни трябва да определят теглото, диетите и начина ни на живот по отношение на битувизма.

Недей да водиш битка със собственото си тяло. Бъди му рпиятел. И се усмихвай сега. Не заради тялото си, а заради това, че си жена, прекарсно цвете, което може да даде много и да получи много. Успех!

Lo unico que tengo de veras son mis sonrisas


Тема Re: Философия на диетитенови [re: мapинa]  
Автор Лиaн (sonrisa)
Публикувано09.08.04 01:10



Радвам се!

Lo unico que tengo de veras son mis sonrisas


Тема Re: Философия на диетитенови [re: Лиaн]  
Авторave (Нерегистриран)
Публикувано09.08.04 01:26



;-))priqten razgovor se zaformq z vas ,a ne voinstven ,zaova blagodarq....az mnogo obi4am sebe si i mnogo haresvam sebe si.obi4am da se ysmihvam.......izob6to ne iskam da se borq sre6tu tqloto si ,a sre6ty gadnite kilogram4eta,koito sa go polazili i to po moq vina.ne bih si navredila ,smqtam samo da si buda polezna



Тема Re: Философия на диетитенови [re: Лиaн]  
Автор Пeнka (Julie)
Публикувано09.08.04 11:21



Браво! за сефте чета така хубаво изказани мисли:)
Да кажа и аз - имам около 20 кг в момемнта излишни. Около, щото може и 15 да са:) Не знам. Пречат ми. Не се харесвам. Не се опитвам да бъда перфектна... просто ме дразнят:) Но не се вманячавам! Не! Кат ми се яде шоколоад - ям. Никога не ми е прилошавало от глад. Гледам да ям от всички хранителни групи:) И най-вече - ям това, което ми е вкусно:) И не се чувствам ощетена или измъчена:)

Теодора


Тема Re: Философия на диетитенови [re: ave]  
Автор Лиaн (sonrisa)
Публикувано09.08.04 12:43



Тогава още веднъж ти желая успех! И съм сигурна, че ще се справиш по-най полезния за теб начин

Lo unico que tengo de veras son mis sonrisas



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.