Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:20 02.07.24 
Здравна
   >> Диети
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема "ДА" на здравословното хранене!нови  
Автор jadi (тайнствена)
Публикувано07.08.04 13:41



Ако решите да спазвате диета с цел отслабване, имайте предвид, че тя може да бъде не само неефикасна, но и нездравословна. В повечето случаи се прибягва до ограничение в количеството на приеманата храна, но заедно с това не се обръща внимание на качеството. Известно време след поредната диета, изтощени от глада, на който сте се подложили, с разочарование откривате, че панталоните отново не ви "събират" и че кантарът пак показва предишните килограми. Яд ви е на себе си и на всички онези, които са измислили храната.
Всеизвестен е фактът, че диетите са временно решение, а временното решение води само до временни резултати!
На какво се дължи това? Страхът, срамът, гневът са чувства, които се отразяват неблагоприятно на здравето. Те се пораждат от душевен и физически стрес и същевременно още повече го усилват. По някаква ирония стресът още повече усилва апетита. Посягате към храната, опитвайки се да успокоите нервите си. А като се лишавате от храна, изпадате в още по-голям стрес. Въртите се в омагьосан кръг: ту отслабвате с няколко килограма, ту ги натрупвате отново ...
Единствено по пътя на здравословното хранене ще успеете да отслабнете трайно. Ще възвърнете своето здраве и жизненост, които никога повече няма да искате да изгубите!

Поддържам и идеята за лечебно гладуване,но ако то е в граници!!!

Посвещавам тази тема на всички постинги от вида: "10 кг за 3-4 седмици"..."как да отслабна за 3 дни?"...и т.н.



Тема Re: "ДА" на здравословното хранене!нови [re: jadi]  
Авторave (Нерегистриран)
Публикувано07.08.04 14:06



absolutno sum "za" zdravoslovnoto hranene i otstalabvane.tozi posting idva to4no na mqstoto si.napulno prava si.znam go ot li4en opit ;-))))dano pove4e hora se vslu6at v tova,koeto kazva6.......



Тема Re: "ДА" на здравословното хранене!нови [re: ave]  
Автормapинa (Нерегистриран)
Публикувано07.08.04 16:58



да не говорим че просто няма друг начин за сваляне..особено като стане дума за много кг . как се свалят 20 кг с драстични диети? абсурд. трябва да си мазохист и способен на абсолютен самоконтрол, което в случай че си качил 20 кг е доста нереално.



Тема Re: "ДА" на здравословното хранене!нови [re: мapинa]  
Автор пpинцecaтa (непознат )
Публикувано08.08.04 17:04



Хайде все пак да не забравяме,че понякога се пълнее и не просто от лакомия,а поред други причини-например трайно обездвижване. Килограмите си се трупат а ти нищо не можеш да направиш. Нима след като се оправиш ще носиш този излишен товар на гърбът си?-Не вярвам!
Все си мисля че всяка уважаваща себе си жена ще направи нещо по въпроса.
Дори авторката на тази тема прави ЛЕЧЕБНИ гладувания.



Тема Re: "ДА" на здравословното хранене!нови [re: мapинa]  
Автор smaragd (pure'n'shining)
Публикувано08.08.04 17:44



20 кг се свалят за 2 месеца на черен хляб с кисело мляко без чувство за глад и нужда от воля! Липсата на самоконтрол не е причина за свръхтегло, колкото и да е най-удобното обяснение за всеки, който се изтезава /пардон - контролира/.

Повечето слабички имат къде по-слаба воля и самоконтрол особено за сладки работи и шоколад от "дебелите" - но е по-лесно да си живеем с химерата за самоконтрола и волята!

Проблемът е всеки индивидуално да си намери златната среда - здравословно хранене, което не води нито до пълнеене, нито до постоянни шоколадени и сладоледени кошмари нощно време.

Чакам да ти дойде акъла, миличък!


Тема Re: "ДА" на здравословното хранене!нови [re: jadi]  
Авторvolja (Нерегистриран)
Публикувано08.08.04 18:40



Вярно е, че резултатът, който ще споделя е повече от скромен, може да ви се види и незначителен. Важно е да кажа, че тези 4 килограма са свалени за един месец седмица две след края на “плодово-чаената” диета, към която аз не желая да се връщам повече, защото съм мързел, защото не съм аскет.
Интересното в свалянето на тези скромни 4 килограма или по килограм на 10 дни е, че намаляха именно обемите, които не ме устройват, че не съм изпитвала мъчителното чувство, че не мога да изпия 1 чаша кола, ако страшно ми се пие /всичко, което страшно ми се е приискало, е било изяждано или изпивано без угризения, но и без нахвърляне/. Просто спазих съветите, които пуснах тук в една тема. Изумена съм, че ефектът е толкова добър. Като се има предвид, че до връщане към нормалното ми тегло ми остават 5-6 килограма, просто не мисля повече нито за диети, нито се тормозя от мисълта да не напълнея отново. Ако продължа в този дух, знам, че няма да имам проблеми с поддържането на теглото.
Това е. Наистина смятам, че е много вярно това, което казваш.
Истината е в умереното, вкусно и здравословно хранене.
Истината не е в хапчетата и добавките чудо.
Това е лично мое мнение, с което не ангажирам никого.
На всички желая да сте здрави, весели и щастливи.



Тема Re: "ДА" на здравословното хранене!нови [re: volja]  
Авторvolja (Нерегистриран)
Публикувано08.08.04 18:51



Поправка: някъде 1,3-4 кг за 10 дни. Извинете ме.




Тема Re: "ДА" на здравословното хранене!нови [re: пpинцecaтa]  
Авторave (Нерегистриран)
Публикувано08.08.04 19:01



ima samo dve opravdaniq za natrypvaneto na pove4ko kilogrami :
1)bremennost i 2)hormonalni razstroistva.........
vsi4ko ostanalo e na6a gre6ka,dali ot obezdvijvane ili ot lakomiq.i ako ne bqh tolkova sigyrna,nqma6e izob6to da se izkazvam po vuprosa,no naistina s ymerono i zdravoslovno hranene dori obezdvijvaneto ne e 4ak tolkova zastra6itelno.tyrseneto na opravdaniq ne re6ava problema nai-mnogo da namalqva 4uvstvoto ni za vina........



Тема Re: "ДА" на здравословното хранене!нови [re: smaragd]  
Автормapинa (Нерегистриран)
Публикувано08.08.04 19:30



хайде пак лозунги ....при това всеки път си противоречиш...май основният ти спорт е споренето ;-)



Тема Re: "ДА" на здравословното хранене!нови [re: мapинa]  
Автор smaragd (pure'n'shining)
Публикувано08.08.04 19:43



Къде виждаш противоречие? Номерът не е да правиш диета или да живееш цял живот диета след диета - всеки може! Предизвикателство е да живееш здравословно - да не гладуваш и да не се тъпчеш с глупости и да държиш тегло, което е здравословно, а не "идеално" според общественото мнение. Отслабването никога не е било проблем - проблем е задържането на килограми, когато има хормонално разстройство, а след един куп диети с времето се скапват жлезите.

На твое място не бих казала, че хората са пълни, защото им липсва самоконтрол. Това е една от най-големите лъжи на миналия век.



Чакам да ти дойде акъла, миличък!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.