Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:03 01.07.24 
Здравна
   >> Диети
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: за Пенканови [re: Пeнka]  
Автор Лиaн (sonrisa)
Публикувано10.08.04 12:42



АЗ нампример като дете не съм чдяла почти нищо, даже към кърмата на мама съм се отнасяла с пренебрежение. Само съм си смучела пръста в забвение, което ме навежда на мисълта, че нарцисизмът ме е бил обхванал.

А за твойта дъщеричка едва ли ще успееш да я убедиш да яде пилешка супа или нещо другоп, по-полезно от чипса. Племеничката на една моя приятелка е на 2 год, и се храни само с пуканки и пържени картофи. А моята приятелка всеки път се опитва да я убеди да чде нещо свястно, макар самата тя да е пристрастена към сладко и чипсове. За съжаления това, да научим малките човечета да се хранят здравословно, ми се струва "мисия невъзможна"

Мислела съм си, че някой ден като имам дете и аз ще искам да го ограничавам максимално от хранителните боклуци....но пък после си казвам, че е почти невъзможно. И в крайна сметка се успокоявам, че ще му мсиля като му дойде момента

п.с. ама Теодора много хубаво се усмихва

Lo unico que tengo de veras son mis sonrisas


Тема Re: за Пенканови [re: Лиaн]  
Автор Пeнka (Julie)
Публикувано10.08.04 13:19



мдааа, имаше подобна тема назад.. хранителните навици ма децата и рекламата. Невъзможно е да не му купиш зрънчо с играчка примерно. А зрънчото не го докосва, то верно е много гадно....

Ма ако знаеш как хубаве реве и се тръшка

Теодора

Тема Re: за Spiderchoнови [re: Лиaн]  
Автор Spidercho (сияещ)
Публикувано10.08.04 13:32



Чакай сега! Дори да ядеш най-природната храна на света, калорийния баланс важи винаги! Ако ядеш повече калории отколкото изразходваш - качваш килограми. Какво ще качиш (органи или мазнина) зависи от вида храна и от физическата ти активност.





Тема Re: Философия на диетитенови [re: Пeнka]  
Автор Spidercho (сияещ)
Публикувано10.08.04 13:35



Само на мъничките бебоци можем да се доверим, че ядат това, от което имат нужда...
Не разбирам какво искаш да кажеш с това. Всичко е навици. Човешките деца губят инстинктите си със седмици.

С убеждаване е трудно, вече го писах някъде. Единствено личния пример помага. Щерка ти яде чипс, защото така е научена (пряко или косвено), от теб, от съседското дете ...





Тема Re: Философия на диетитенови [re: Spidercho]  
Автор Пeнka (Julie)
Публикувано10.08.04 13:43



Бла, аз не обичам чипс.
Мен може да ме изкуши мръвка, не чипс.
Тъй че личния пример го махам.
Уф не ми се пише пак за рекламите и т.н.

Колкото до хранителните навици на бебета - тука вече аз съм компетентна, шъ мъ прощаваш. До около една година, преди да могат да посягат сами да си взимат, да проявяват инат и т.н. децата ядат това, от което имат нужда. До тази възраст детето ми не е яло шоколад, чипс, зрънчо и т.н. Яло си е храната от детската кухня, която е достатъчно съобразена с нуждите на детето.

Теодора

Тема Re: Философия на диетитенови [re: Пeнka]  
Автор Spidercho (сияещ)
Публикувано10.08.04 14:20



Неможе да махнеш личния пример, той е в основата на цивилизацията, в предаването на информацията. Особено в семейството!

Колкото до хранителните навици на бебета - тука вече аз съм компетентна, шъ мъ прощаваш. До около една година, преди да могат да посягат сами да си взимат, да проявяват инат и т.н. децата ядат това, от което имат нужда. До тази възраст детето ми не е яло шоколад, чипс, зрънчо и т.н. Яло си е храната от детската кухня, която е достатъчно съобразена с нуждите на детето.
Да, преди да могат да посягат, децата получават 100% "насила" всичко. Как става ясно, че това е "от което имат нужда"? Детската кухня не съм я ползвал скоро, но по презумция нямам вяра на разни институции в тази област.





Тема Re: за Spiderchoнови [re: Spidercho]  
Автор Лиaн (sonrisa)
Публикувано10.08.04 15:41



Разбира се, че е така. Но аз не говоря за преяждане, а за нормално хранене. А нормалното хранене е строго индивидуално за всеки. Имам предвид, че храната, която ядем сега е натъпкана с химикали, токсини и т.н., ясно ти е, които се усвояват много трудно от организма. Аз самата си разбих метаболизма и той сега работи на минимални обороти. Т.е. много е трудно да се спасиш опт напълняването, е за мен изход определено е спорта, но пак зависи с каква цел спортуваш. Когато тренирах плуване консумирах много по-големи количества храна от сега, много по-различна и тя се превръщаше в мускулна маса. Сега вече не мога да спортувам, е освен най-леки раздвижвания и това много ми тежи, защото се убедих, че тялото ми се чувства добре, когато може да спортува.
Та това имах предвид за природните храни, че много момичета, а и момчета, които искат да отслабнат и винят себе си, за килограмите, изпадат в депресии, не отбелязват много фактори, които нямат нищо общо с обездвижването или с количеството храна. Все пай трябва да знаем достатъчно, за да подходим рационално към проблемите си.

Lo unico que tengo de veras son mis sonrisas


Тема Re: Философия на диетитенови [re: Spidercho]  
Автор Пeнka (Julie)
Публикувано10.08.04 16:09



Нищо не съм бутала насила!!!
Когато бебето не иска нещо, извръща глава!!! И ако си ненормален, продължаваш да му буташ!
Когато имат разстройство, отказват мляко, например!
Имай вяра в каквото си щеш.
Между другото колко деца отгледа, че извади такива съждения?!

Теодора

Тема Re: Философия на диетитенови [re: Пeнka]  
Автор Лиaн (sonrisa)
Публикувано10.08.04 16:17



Не му се ядосвай!

И аз смятам, че бебетата, са най-добрия критерий за нужна и полезна храна. Те наистина извръщат глава от това, кеото не им е приятно. А и детската кухня за мене е една от най-качествените "институции" изобщо в България, защото иначе изобщо не би било ясно на неподготвените майки, как да хранят децата си.

Lo unico que tengo de veras son mis sonrisas


Тема Re: Философия на диетитенови [re: Лиaн]  
АвторПeнka (Нерегистриран)
Публикувано10.08.04 19:39



не се ядосвам, ама никак не обичам някой да се изказва неподготвен... не знам има ли връзка ама дир-а вече не ми дава да пиша с регнатия си ник..




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.