Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:15 28.09.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Стига сте пазили диетинови  
АвторГ (Нерегистриран)
Публикувано01.08.04 21:53



За какво го правите? Защо тероризирате тялото и мозъка си?
Какво целите?Да се превърнете в измъчени изсушени нервни същества, които ги чукат добре похапнали и поради това в добро настроение мъже...
Спортувайте повече и си похапвайте вкусно, животът е един - единствен и е много, много кратък, един ден ще съжалявате за времето, което сте хвърлили да следвате някакви антиприродни норми.
Една жена трябва да изглежда нормално, да има цици, да има задник, и най-важното: една жена е красива, когато е усмихната, искрено. Научете се да готвите, кулинарията е велико удовоствие, гледайте си живота и бъдете щастливи, истински жени .



Тема Re: Стига сте пазили диетинови [re: Г]  
Автор muhumorka (непознат)
Публикувано01.08.04 23:07



Ми на първо място го правим за себе си!!! Не мога да кажа за другите, но мога да разкажа защо аз реших, ме трабвя да отслабна.
Когато се ръзделих с мъжът ми, изведнъж осъзнах, че през цялого време съм живяла, зариди някой друг - детето, къщата съпругът, работата....... Не бях направила нищо за себе си. Бях загубила изобщо представа, че съм отделна личност, а не придатък към печката. А в крайна сметка бях на 25! Реших, че ако не направя нещо за се си и не се почувствам човек, никой няма да почне да ме уважава. И така - промених целят си живот изцяло, като първо почнах от външния си вид - фигура, прическа и т.н. Това, че си върнах килограмите от преди раждането беше много важно за мен. Освен, че изглеждах перфектно си върнах усещането, че мога да контролирам живота си.
Иначе смея да твърдя, че в момента се чувствам прекрасно и вече не пазя диета, а по- скоро се стремя да се храня здравословно. Приятелят ми споделя възгледите ми, така ме в момента си похапваме вкусно и въпреки това здравословно.



Тема Re: Стига сте пазили диетинови [re: Г]  
АвторKl (Нерегистриран)
Публикувано01.08.04 23:16



Ако знаеш само как ми се иска думите ти наистина да важаха и за мен.Но аз съм твърде млада,малка даже,за да изглеждам зле.Всъщност не съм дебела-56кг на 170см.Но имаш ли представа колко жестоко е моето поколение?Достатъчно е да имаш 1кг отгоре,и вече си по-"нисша"класа.Не преувеличавам.Знам,че не би трябвало да ме интересува толкова хорското мнение,но аз все пак съм част от обществото.Нали?



Тема Re: Стига сте пазили диетинови [re: Kl]  
Автор muhumorka (непознат)
Публикувано01.08.04 23:41



Ами всъщност аз в момента съм на 27, така че би трябвало да имам представа за това какви са съвремените критерии за перфектно тяло. За съжаление те са много близки до анорексичния тип Твоите мерки са си прекрасни, макар и да не побадаш в категорията на свръхкльощавелките. Относно, отношението на обществото - тука вече малко бъркаш понятията. ТВоят проблем е че бъркаш кръга от хора сред, които се движиш и понятието общество. Като цяло няма да си отхвърлена от обществото, дори и да си с 15 кг отгоре. Твоите приятелки вече са друг въпрос. Точно тука трябва да се замислиш дали си заслужава обкръжаващата те среда да е от хора, чията ценостна система се свежда само и единствено до това колко килограма тежиш След време, ще забележиш, че точно тази "класа" обикновено свързват двата края като барманки и сервитьорки. Онези от по- "нисшата класа", дето ги интересуват и други неща, се занимават с далеч по- смислени и интересни неща.
Сама си прецени - ако държиш да живееш според нечии чужди идеали - пазиш диети, тровиш си живота и се тръшкаш, че не те приемат. В другия случай просто не им се връзваш, живееш си живота и си намираш приятели дето ги интересува какво има и в главата ти, не само колко килца тежиш.
Аз лично избрах втория варинат. Сега нещата са се пообърнали малко - те мачтаят да имат това, което съм постигнала аз.



Тема Re: Стига сте пазили диетинови [re: Г]  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано02.08.04 00:21



Какво да ти кажа... Понятието диета е толкова широко и така често погрешно интерпретирано, че да се каже "Стига сте пазили диети" е почти равносилно на това да се каже "Стига сте се хранили".

Това го казвам от позицията на жена, прекарала един приятен ден, започнал с дълга закуска, приготвена от благоверния и състояща се от омлетчета, наденички, препечен хляб със сладко от грозде и много ароматно, прясно кафе. Тази седмица днес ми е единствения ден, в който няма да спортувам, защото вече съм си стигнала поставените за цел 18 мили (2х5+2х4) и 2 тренировки с тежести (мислех да ги направя 3, но в петък малко увеличих тежестите и сериите и съм леко sore и реших да изчакам до утре).

В момента хапвам кръгчета от краставица с crab dip и пийвам бяло вино. И продължавам да мисля, че съм на диета. Тялото и мозъкът ми ни най-малко не се чувстват тероризирани. Тялото днес го разгледах в огледалото на една пробна. Не знам какви лампи слагат в тях, но са възможно най-неflattering и дори и при тази светлина му дадох доста добра оценка, потупах го по задника и му купих едни нови панталони и риза да се изконти утре. А духа (в качеството си на официален говорител на мозъка ) е изпаднал в еуфория и брои дните до ваканцията, предвкусвайки удоволствието от трите нови книги, които съм му приготвила за този блажен период.

Та от диета до диета има разлика. Счетох за нужно да го подчертая. С останалото написано от теб съм съгласна. Наздраве!



Тема Re: Стига сте пазили диетинови [re: Г]  
Авторmimi_mini (Нерегистриран)
Публикувано02.08.04 08:34



A dali edna 80 kilogramova dobre priatno usmixnata jena izglejda naistina jenstveno i priatna?Sega ne govoria za mladejite koito iskat ot 50 kg da stanat 30 no edna dobre premislena dieta ot vreme na vreme sie suvsem neobxodima na tialoto oshte poveche che se dokaza che pri gladuvane se proizvejda protein koito oduljava choveshkia jivot...a dali spored tvoite prirodni misli sme suzdadeni jenite da sme debeli??



Тема Re: Стига сте пазили диетинови [re: mimi_mini]  
Автор dma (irq)
Публикувано02.08.04 10:43



Ако човек спортува и се храни нормално, няма да стигне до 80 килограма, ако би трябвало да към 50. Малките изключения от това правило са хора с болести, за които обаче се грижат лекари, а не гладуват "за да си одължат живота" .

There's no place like 127.0.0.1


Тема Re: Стига сте пазили диетинови [re: dma]  
Автор Гъceниk (минаващ)
Публикувано02.08.04 12:05



А когато човек не е спортувал и не се е хранил нормално в определен момент??? Какво прави когато е качил да речем 15 килца? Пък и когато си бременна, обикновено не можеш да спортуваш.

В България няма условия за живот, но живот има!


Тема Re: Стига сте пазили диетинови [re: dma]  
Авторmimi_mini (Нерегистриран)
Публикувано02.08.04 12:33



ami viarno e che ima bolni xora no ne vseki ot tiax moje da si pozvoli da otide daje na lekar..puk tova che koito sportuva ne develee e malko otnositelno ima xora sportuvat za masa i kachvat kila s dieti.obache az ne kazvam da gladuvat xorata az sum jiv primer che i bez sport ima zdravo tialo v dolnata granitsa na idealnoto mi teglo otdavna sum taka ne sportuvam obache se ogranichavam ot niakoi xranichki v rezultat ot godini ne mee xvashtala bolest...kakvato i da e



Тема Re: Стига сте пазили диети [re: mimi_mini]  
Автор _anonymous_ (минаващ)
Публикувано02.08.04 13:16



Недей така. Една 80-килограмова жена наистина може да бъде красива и привлекателна. Всичко е излъчване, а 80 килограма далеч не са достатъчни, за да задушат едно такова излъчване. Това, че една жена може да се чувства добре, колкото и да тежи, мисля, няма нужда от доказателства. Освен това тя може да бъде и харесвана, колкото и да тежи, ако искаш да знаеш. Нищо, че го казвам аз, а пък аз съм от тези, които искат да приличат на ходещи скелети и принципно намират това за красиво - физически са ме привличали и мъже, и жени в доста разнообразни размери.
Не казвам, че 80 килограма е идеалното тегло; по-скоро, че няма такова тегло, стига човекът да се чувства добре. Така че недей да слагаш всеки, който тежи над ХХ килограма в графата "да не се поглежда, докато не си завърши диетата". Това е глупаво.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.