Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:22 03.06.24 
Здравна
   >> Диети
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Сила за животнови  
Автор G3r1 (G3r1)
Публикувано17.07.04 18:34



Искам да попитам някой чел ли е книгата сила за живот и за тези които са я чели -до колко сте съгласни с програмата.Искам да споделя че започнах тази програма ,защото тя е свъразана главно с храносмилането, а аз имам дългогодишен проблем-забавен метаболизъм.И нещо което ще призная със срам- не можех да ходя нормално по голяма нужда и около две години се подлагах на всякакви безрезултатни лечения,а тази програма помогна още първата седмица. Въпреки това се притеснявам до колко е здравословна и държа да чуя и други мнения!Предварително благодаря!



Тема Re: Сила за животнови [re: G3r1]  
Автор A3_ ()
Публикувано17.07.04 20:02




Аз не съм я чел. Но мисля, че е хубава. От това, което съм чувал аз я спазвам в общи линии:
- не ям месо /от няколко години/;
- не ям яйца;
- алкохол, тютюн и наркотици също;

- около 80% от храната ми е сурова;
- ям разделно;
- ограничавам млечните продукти /даже мисля да ги спра съвсем. Сега до октомври съм решил да не ям.

Мисля скоро да прочета какво пише в тази книга за млякото и съвсем да се убедя да го махна!

основната ми храна са плодове, зеленчуци, сурови ядки, кълнове, мед, прясноизцедени плодови и зеленчукови сокове.


Всичко това съчетано и с помалко гладуване мисля, е една скромна програма с която бих могъл поне до 120 години да съм в цветущо здраве! но по-важното, е да се прибави живот към годините.
Това е едно хранене много близко до идеалното, което обратно на всяко друго доставя всичко нужно на организма! И всичко функционира прекрасно!

Ако имаш някакви въпроси аз съм насреща!




Тема Re: Сила за животнови [re: A3_]  
Автор G3r1 (G3r1)
Публикувано17.07.04 21:21



Имам...много е сложно за моя малък мозък да приеме защо тогава хората са изпитали изобщо нужда да ядат месо?Много са ми спорни въпросите по отношение на храненето...
И още нещо-в книгата пише че трябва да и някаква активност по отношение на движението...Ти спортуваш ли?



Тема Re: Сила за животнови [re: G3r1]  
Авторлoлa (Нерегистриран)
Публикувано17.07.04 21:46



здравей:)
не мога да разбера какъв ти е проблемът?
Щом сам казваш , че се чувстваш добре , следвайки системата, защо се двоумиш ''до колко е здравословна ''?!



Тема Re: Сила за животнови [re: G3r1]  
Автор A3_ ()
Публикувано17.07.04 22:18




Аз практикувам йога, и обичам да ходя по планини, а на село карам колело, това ми е спорта С асаните от йога и дишането става добро оросяване на цялото тяло, което е най-важното - кръвта да циркулира без застой



Тема Re: Сила за животнови [re: A3_]  
Автор G3r1 (G3r1)
Публикувано18.07.04 19:57



Това за йогата и колелото и аз го правя...Рядко но се случва-скачам с парашут и карам wake...:)Ми благодаря за отговора:)



Тема Re: Сила за животнови [re: лoлa]  
Автор G3r1 (G3r1)
Публикувано18.07.04 20:06



Двуомя се:) Ама се убеждавам че е добра...И пак си се двуомя...Защо-не знам.
Днес бях на плаж,и съвсем се убедих че хората не се хранят правилно.Не знам дали господ е създал хората или теорията на Дарвин е правилна ама...Жените (а и мъжете,но главно жените ми направиха впечатление) трябва да са изящни красиви същества,здрави,способни да спортуват,да гледат деца един ден,да привличат срещупожония пол...а днес ви гарантирам че това което видях беше направо ужас...90% крокодили към 10% жени!Наистина не е възможно човек да се храни нормално а да изглежда така!Еми...споделих някои впечатления не знам дали ще се съгласите!



Тема Re: Сила за животнови [re: G3r1]  
Автор A3_ ()
Публикувано18.07.04 20:34



Разбира се, аз съм съгласен с теб и мисля, че един здрав и чист човек е красив! И блести със една особена светлина и едно приятно излъчване!




Тема Re: Сила за животнови [re: G3r1]  
Авторлoлa (Нерегистриран)
Публикувано19.07.04 00:10



изглежда твоето двоумене идва от това, че ти разбираш( осъзнаваш ) . че това е пътят, начинът към здравословния живот, но и си разбрал , че да спазваш системата се изискват доста усилия, воля и мотивация.
Недей си търси причини и оправдания да НЕ се храниш здравословно, а си търси причини да се храниш здравословно. Черпи постоянно мотивация и сили от живота около тебе>Наистина не е възможно човек да се храни нормално а да изглежда така> май, това общоприето нормално, не е много "нормално", щом изглеждат така, нали?



Тема Re: Сила за животнови [re: G3r1]  
Автор martyr (fallen)
Публикувано19.07.04 12:10



Една от диетите, които успешно ми свалиха килограмите за кратко време . За здравословно - да, авторите (Харви и Мерилин Даймънд) се обосновават обширно за храносмилането . Единственият проблем в книгата е обяснението за стомашните сокове . Вземи един учебник по биология и ще видиш, че в стомаха има бактерии и силна Солна Киселина - никога там не се появяват флуиди с "основен" характер - така че тази част от книгата която проповядва разделно хранене можеш да я игнорираш - въпреки, че именно тя действа най-силно при отслабване . За суровоядството може да видиш много ЗА, плодовете в обилни количества и предшестващи другата храна с поне 30-40 минути .




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.