Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:50 28.05.24 
Здравна
   >> Диети
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема вкусовите навици у децата?нови  
АвторYosser Hughes (Нерегистриран)
Публикувано15.07.04 14:01



Гледам с какво се хранят децата - бонбони, шоколади, често дори захар на бучки, хамбургери, пици, банички, тутманици, вафли, чипс, снаксове, филии с майонеза, "натурални" сокчета и кока-кола в промишлени количества...дори децата на хора, които претендират да имат култура на храненето и да се хранят здравословно. Но просто вдигат рамене и казват "абе нищо не мога да направя - това искат само, карам ги да ядат здравословни неща, ама не щат!"
Въпросът ми е - по природа ли в детския вкус и потребности е свързана спецификата на тези желания да се ядат боклуци и (относително честата) неприязън към месо, прясно мляко, пресни зеленчуци, риби и тн...или просто децата са по-поддатливи към облъчване от страна на рекламите на лайна в шарени опаковки, често с играчки в тях и наблъскани до дупка с изкуствени ароматизатори и овкусители?
99% от децата биха предпочели макдонълд'с пред ресторант "Кристал". Дали биг-мака и пържените картофки с колата са им по-вкусни от "бьоф строганоф" или всичко е заради клоуните, пластмасовите играчки, шарените бутафорни украшения и това че всичките им приятелчета ги водят там и да не останат назад?...абе с една дума според вас вкуса у децата поддава ли се на формиране, или просто са си такива?



Тема Ооонови [re: Yosser Hughes]  
Автор Пeнka (Julie)
Публикувано15.07.04 14:14



естествено че се поддават на рекламите!
Когато дъщеря ми беше бебе, хич не й пукаше много много какво яде. Каквото аз преценя, че е полезно - това ядеше. Ела сега да видиш какво става! Влизаме във Фантастико и се почва - искам зрънчо, лото пица, кроасан, бял шоколад (защото има алергия и какао не трябва да яде) МИЛКА ЗАДЪЛЖИТЕЛНО, е как ведбъж не каза - искам сирене или мляко, някъкъв плод/зеленчук! И да ти кажа доста е трудно да въздействаш на детето на тема ядене. Ако му налагаш да яде нещо, което то не иска рискуваш да не яде нищо:-( И аз съм се почти предала на тая тема
Единственото ми успокоение е, че в детската градина няма такива боклуци и ще не ще ще яде каквото дадат (не твърдя, че е най-здравословната храна, но по-добре от боклука, който яде по принцип!). И ела да видиш вечер след детска градина какво става!!! Почва се безразборно ядене на всякакви бълвочи!
А пък да я заведа на Макдоналдс.... леле тва е най-голямото щастие на света!
Ужас:-(((((
И не знам вече кво да правя:-(((((((((



Тема Re: вкусовите навици у децата? [re: Yosser Hughes]  
Автор Tлъcт Гъceниk (новак)
Публикувано15.07.04 14:17



По скоро е комплексно. Като цяло са си доста податливи на реклами и шаренийки. А фактора "...ама мамо, Виктория са я водили в МакДоналдс и сега има страхотен еди какво си" хич не е за изпускане. Като цяло в къщи се опитваме да наложим рационални начини на хранене - нищо пържено, нищо мазно, никакви бонбони и т.н, но си имаме доста проблеми. Голямата ми дъщеря (потресаващо злоядо зверче), категорично отказва да яде риба, ако не е пържена. Любимото и ядене е пържени картофи с кренвирш или мазна кучешка наденичка. Това просто няма как да е плод на рекламно въздействие. Другите ми две деца като цяло ядат всичко, но непрекъснато се пазарят да ходят при баба си, защото там им давали пържени саламчета и т.н. Никой от тримата не ще и да чуе за свежа зеленчукова салата или задушен зелен фасул За сметка на това използват всяка възможност да се сдобият с прекрасно пакетче чипс Абе въобще ужас. Не ми се мисли какво ще стане като тръгнат на училище и вече няма да мога да им контролирам храната.



Тема Re: вкусовите навици у децата?нови [re: Yosser Hughes]  
Автор _anonymous_ (минаващ)
Публикувано16.07.04 13:42



Виж, не е въпросът само в рекламите, а и в храната и реакцията, която предизвиква тя в тялото. Естествено, и рекламата играе роля, а и не само: казваш МакДоналдс, ами МакДоналдс е едно такова място, изградено именно за да се харесва и да е интересно на децата, и наистина на тях им е по-забавно там, отколкото в нормален ресторант - аз си спомням как съм заспивала на масата по време на вечери с родителите ми в ресторанти, то си е скука за едно малко дете, нормално. Но, сега за храната, щото децата се хранят предимно не в ресторанти и пак искат да ядат боклуци: помисли си какво има в тази храна. Мазнини и въглехидрати. Предимно, толкова предимно, те предизвикват отделянето на не-помня-какви-бяха вещества в мозъка и те правят да ти е гот и да се чувстваш добре, и ти естествено го обичаш това усещане, а на всичкото отгоре ако редовно се храниш с такива храни е необходимо по-голямо количество за отделянето на същите тия вещества, и т.н. Ето ти го обяснението. И аз ли съм единствената, която вижда абсолютната еднаквост на тази схема със съответната при наркотичната зависимост? И все пак съществуват родителите, които награждават доброто дъвжание на детето - например, подредило си е стаичката - с шоколадче, и десет години по-късно ще се чудят защо това дете едва катери стълбите, ха-ха, ще се спукам от смях. (Не, наистина, не е смешно всъщност, доста е гадно положението. Обаче ми се иска всички да престанат да обвиняват, например, рекламите, и да поемат колкото от отговорността им се полага и да променят нещата, по дяволите, докато могат.)



Тема Re: вкусовите навици у децата?нови [re: _anonymous_]  
Автор Пeнka (Julie)
Публикувано16.07.04 13:55



Имаш ли деца, прощавай?



Тема Re: вкусовите навици у децата?нови [re: Пeнka]  
Автор Tлъcт Гъceниk (новак)
Публикувано16.07.04 15:03



Ей ама до като четях отговора на anonymous си мислех да напиша същото



Тема Re: вкусовите навици у децата?нови [re: Tлъcт Гъceниk]  
Автор Пeнka (Julie)
Публикувано16.07.04 15:06



Само човек, който няма деца би написал това



Тема Re: вкусовите навици у децата?нови [re: _anonymous_]  
Автор Tлъcт Гъceниk (новак)
Публикувано16.07.04 15:12



1. Не възнаграждавам децата си със сладки неща
2. Ако твойта теория е вярна, то тогава при ядене на шоколад, децата трябва да се чувстват най- щастливи, защото е доказано, че имено той най много влие на чувството за щастие. Обаче нито едно от мойте деца не обича сладки неща, а още по малко шоколад. Сигурно нещо ще да им има след като не се вместват в модела
3. Желанието на децата да ядат боклуци няма нищо общо с наркотична зависимост. Хич и не се сещат за такова нещо като отидем на вилата. Само, че минем ли в близост до лавка и се почва "...ей мамче, какво е онова там в златистата опаковка с червения покемон?!!! Аууууууу ето я и оная дъвка дето е дълга 2 метра, еха и я виж в каква розова кутийка е!!! Искааааааааааааааам!!!" и все в този дух
5 Част от закупените неща в шарени пликчета хич и не се изяждат - идеята да се купят заради опаковката. Така че не ми обяснявай, че рекламата няма значение.



Тема Re: вкусовите навици у децата?нови [re: Пeнka]  
Автор Tлъcт Гъceниk (новак)
Публикувано16.07.04 15:14



И аз стигам до същия извод



Тема Re: вкусовите навици у децата?нови [re: Tлъcт Гъceниk]  
Автор ha! (Нерегистриран)
Публикувано16.07.04 17:54



хм....имам деца и бих казала същото като нея. впрочем от моите деца не съм чувала онова " искааааааааааааааммм".... ади да ви настъпя пък аз вас: сте от онези дето друг им виновен??? сте т онези дето нямат време да измислят отклоняващо занимание за детето ами задоволяват нездарвословни прищевки??? м??

прекрасна, ужасна - все тая ... резултатът е съсипващ ...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.