Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:54 20.06.24 
Здравна
   >> Диети
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Моля помогнете!!!  
Авторлили (Нерегистриран)
Публикувано25.06.04 13:30



Много искам да отслабна, но нещо не ми се получава.
Висока съм 176 и тежа 71 кг.
Нямям много време и сили да спортувам, понеже работя по цял ден и като се прибера от работа в 19 часа просто нямам сили и желание за спорт. Понякога излизам вечер на разходки, но съвсем не натоварващи. През уикендите се старая повече да се разхождам като включително и по витоша - туризмът ми е любим. Та горе долу това е със спорта - не обичам многото натоварване но и нямам особено време.
От около 2 месеца спазвам следния режим на хранене:
сутрин: кафе и плодово кисело мляко
през деня на работа: кафе, студен чай, много вода, около 300 грама череши или ягоди, или 1 плодово мляко или 1 литър натурален сок от домат или портокал
вечер: задължително салата като се старая да е над 50% от това което ям. към салатата добавям сирене, понякога риба на скара, понякога малко пилешко филе, варено яйце, маслини
от време на време си позволявам по 1 бира с ядки - фъстъци или орехи
хляб практически не ям, сладкото съм го ограничила много - 1 сладолед на седмица, кафето го пия без захар
не се сещам за друго - но при този режим не съм свалила и 1 килограм - преди ядох много повече, може би сега бъркам нещо в пропорциите на въглехидрати, белтъчини и т. н. или и тези количества храна са много големи
моля дайте ми съвет какво да правя - иска ми се да стана около 60-62 кг но за начало и 65 са ми добре



Тема Re: Моля помогнете!!!нови [re: лили]  
АвторPENKA (Нерегистриран)
Публикувано26.06.04 14:11



Razbrah za ne mn dobroto ti chuvstvo kym sporta,no imai predvid,che pri sportuvane(osobeno neshto po-dinamichno) se otdelq endorfin(hormona na shtstieto ) i tova v dosta golqma stepen ti ubiva apetita.lichno pri men-sled kato sym sportuvala,chuvstvam priqten priliv na energiq(zaradi povisheniq tonus),no sled malko,kogato sled "euforiqta" ostane samo umorata,se chuvstvam tolkova izcedena,che poslednoto neshto za koeto moje da mi hrumne e hrana(ako e privecher-predpochitam napravo da se gmurna v mekichkoto mi legylce za malko!!!)



Тема Re: Моля помогнете!!!нови [re: PENKA]  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано26.06.04 15:24



Хм, странно, аз не стигам до варианта изцеденост след тренировка. Приповдигнато ми е през цялото време след това.



Тема Re: Моля помогнете!!!нови [re: лили]  
Авторoтcлaбнaлa (Нерегистриран)
Публикувано26.06.04 15:30



Лили опитай се да спазиш всичко написано по-долу и гарантирам че ще отслабнеш най-малко 10 кг за месец.За твоя ръст е добре да си около 60 кг.
истината е ,че: енергията, която ти разходваш на ден при този начин на живот е около 1800-2200 килокалории (зависи кой набор си). За да смъкваш на ден по 300 гр. лично тегло трябва да поемаш не-повече от 1200- 1500 килокалории дневно.Спазвай правилото тези калории да си набавяш от плодове , зеленчуци, пилешко месо, риба, сирене и храни с по-малко въглехидрати.За да не се разболееш или лишиш от някои необходими аминокиселини се храни разнообразно. това не трябва да е диета. това трябва да стане твой нов начин на хранене и еждневие.Направи си списък от любимите храни - сметни колко са калорични и си яж каквото искаш , но до 1500 ккал на ден!Забрави за пържени картофи, обилно поляти салати с олио или ядки. Ако си хапнеш 100 гр. бирени фъстъчки все едно си изяла салата от 2 кила краставици И 2 КИЛА ДОМАТИ!Вярвай ми всичко е воля и малко математика!Успех



Тема Re: Моля помогнете!!!нови [re: oтcлaбнaлa]  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано26.06.04 15:38



Аз пък гарантирам, че ако по този начин въпросната девойка свали 10 кг за един месец, ще поканя целия клуб на Карибите тая зима на мои разноски.

Не че не смятам, че е правилно да се ядат 1,200-1,500 на ден и то от изброените от теб храни. Но като се има предвид, че за да се свали 1 кг е необходимо да има над 7,000 калории дефицит, няма как да ти излезе математиката.



Тема Re: Моля помогнете!!!нови [re: лили]  
Авторoтcлaбнaлa (Нерегистриран)
Публикувано26.06.04 15:43



забравих още нещо: от това което споделяш струва ми се че прекалено много течности поемаш.важно е кои са хората до теб и каква храна има на масата , дали има"изкушения" .Ако живееш и се храниш сама ще ти е по-лесно да си промениш начина на хранене:))



Тема Re: Моля помогнете!!!нови [re: no_bs]  
Авторoтcлaбнaлa (Нерегистриран)
Публикувано26.06.04 15:48



тутакси ще си определим среща с Лили - ти носи кантарче и после да не се отметнеш за Карибите:)) само не знам как ще й следим калориите , които поема на ден?



Тема off-topicнови [re: no_bs]  
Автор Hooligan (SSDD)
Публикувано26.06.04 15:56



Аз пък гарантирам, че ако по този начин въпросната девойка свали 10 кг за един месец, ще поканя целия клуб на Карибите тая зима на мои разноски.

аз съм вече член на тоз прекрасен клуб :))) дето водят до Карибите:)))

ми ако аз смъкна 20 кила за месец къде ще ме водиш



Тема Re: Моля помогнете!!!нови [re: oтcлaбнaлa]  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано26.06.04 16:35



Аз ще трябва да си назнача някой да ме представлява във въпросното мероприятие с меренто и следенето на калориите, защото иначе ми е малко далечко. Няма да се отметна, защото няма да ми се наложи.

Майтапът настрана, много са 10 кг за 1 месец при такъв режим. Ако беше 100 кила жена, можеше и да стане, но при нея няма чак такова свръх тегло и съответно темповете няма как да бъдат такива.



Тема Re: Моля помогнете!!! [re: no_bs]  
Авторoтcлaбнaлa (Нерегистриран)
Публикувано26.06.04 19:01



напълно съм съгласна с теб, че като е 100 кила по-лесно ще смъкне 10 кг, но пък не се знае дали при Лили излишните килограми са от мазнини или има "тежка костна система". Ако има за "изгаряне 10 кг. мазнини може и да ги смъкне, но зависи и доколко е волева.А що се отнася до енергоразхода - тя може да го увеличи и при домашни условия :))




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.