Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:53 07.06.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Храната ли е наистина проблема?  
Автор vanilla_kiss (bonbon)
Публикувано15.05.04 23:18



Често влизам тук, но рядко се включвам в дискусиите. След всичко изчетено ми се струва, че проблема май не е в храната, а в начина, по който възприемаме себе си. Може за повечето клубари девойките, които искат да станат 40 кг за 10 дни, да са смешна история, но аз отказвам да повярвам, че го правят от лиготия. Отваряли ли сте скоро модно списание? Ако да - знаете за какво иде реч. Ако не - моля ви, не го правете! Това са непосилни идеали. Норми, които се покриват от 1% от жените в света. Да не говорим, че почти всички снимки са преправени, моделите се снимат под даден ъгъл, със специфично осветление, грим... И всичко това се прави със единствената цел да се втълпи на тийнейджърката, колко е далече тя от този идеал. И евентуално да си купи рекламирания продукт, с презумцията, че той ще поправи дефектите. Но момиченцата не осъзнават тази простичка истина и от тук се почват персоналните трагедии - диети, глад, спорт до откат... После - "Помощ! Не ми идва!" , "Докторе, защо не мога да забременея?"... Ужас някакъв. Хубавата новина е, че панацея съществува. Просто трябва да се научим да се обичаме. Но не само когато сме свалили 2 кг, а по принцип, заради това, което сме. Звучи адски банално и изтъркано, но ако съществува абсолютна и унивесална истина, това и тя! Всяка сутрин, като се погледнете в огледалото, се влюбвайте отново в себе си. В прекрасната си, неподправена усмивка, в мътния, симпатично блуждаещ поглед, когато ви се спи. Обичайте ръцете си, защото с тях прегръщате най-милите си хора. Обичайте очите си, защото чрез тях виждате най-прекрасните залези в живота си. Обичайте краката си, защото всеки ден те ви водят до любимия човек. Обичайте цялото си тяло, защото благодарение на него сте на тази земя и в момента четете това. Благодарение на него тази година ще изживеете най-невероятното, романтично и незабравимо лято в живота си! И повярвайте ми - в момента, в който топнете дупе в прохладното моренце, и вашето тяло ще ви заобича. И последната ви грижа ще е дали сте + ИЛИ - 2кг. Защото животът е много повече от това.
П.С.: И тази година купонът е в Несебър! И доведете всичките си килограми!



Тема Re: Храната ли е наистина проблема?нови [re: vanilla_kiss]  
Автор KaтИ. (мама)
Публикувано15.05.04 23:42



Абсолютно съм съгласна с теб.За мен лично момичетата,които искат да отслабнат и т.н,за които говориш не са смешна работа,а по-скоро откровено ме безпокоят.Детето на моя позната едвам остана живо след анорексия.И аз обвинявам модните списания и реклами.Не можем да сме като хората на картинките,да не говорим,че става дума за компютърно манипулирани фтографии.
Съгласна съм и че трябва да се обичаме акива,каквито сме.Към твоя апел искам да присъединя още един-СПОРТУВАЙТЕ!Независимо какво.Намерете си спорт,който ви допада.Така ще стегнете мускулите и ще оформите тялото си,ще сте здрави,силни и издържливи.В крайна сметка понякога и слабото тяло изглежда неестетично-отпусната кожа и т.н.Спорта влияе не само на физиката,но и на психиката.Зарежете диетите и се опитайте да се храните здравословно и пълноценно.Ще видите,че резултатите си заслужават и тялото ви ще ви се отблагодари за положените грижи..
Обичайте се и ще ви обичат и другите.Вслушайте се в мнението на околните,когато ви казват,че изглеждате добре.Не се вманиачавайте,а се наслаждавайте на живота.
Желая ви успех!



Тема Re: Храната ли е наистина проблема?нови [re: KaтИ.]  
Автор JB (непознат )
Публикувано16.05.04 08:29



Чудесно сте го казали.. аз въпреки че наближавам 30-те допреди година - две бях страшно вманиячена на тема килограми. в един момент обаче осъзнах че и 40 кг да стана талията ми пак ще е 70 см.. и си казах "абе луда ли съм да сетормозя така" за съжаление доста късно разбрах някои от истините, които сега пишете на девойчетата . Измислих си/събрах си мантра "Аз съм здрава, силна и красива и този ден ще е чудесен" и си я повтарях всяка сутрин под душа. :)). резултата - престанах да се тегля всеки ден и да се опитвамда се натъпча в дънките си от 10 ти клас.



Тема Re: Храната ли е наистина проблема?нови [re: JB]  
Автор инaт (скромничка)
Публикувано16.05.04 22:41



Много правилно-защо да се подчиняваш на норми,които може би за повечето са непостижими,не и за дълго време.По-важно е доброто настроение и хората да те приемат каквато си.Не си длъжна да се кланяш и угаждаш на нечии вкусове.



Тема Re: Храната ли е наистина проблема?нови [re: vanilla_kiss]  
АвторNina (Нерегистриран)
Публикувано16.05.04 23:29



:)) oh az do predi pet minuti se samosyjalqvah zaradi razshirenite si pori:) mnogo izglupqvame ponqkoga naistina a nqma nikakyv smisyl, jivota si teche. tolkova mnogo se pritesnqvame koi kvo misli i kak ni priemat, i zabravqme che i horata otsreshta se pritesnqvat po syshtiq nachin. i sled tova se zamislqm za horata koito obicham i che pochti nikoga ne zabelqzvam kak izglejdat. mislq si za myja zaradi koito vse oshte poluchavam syrcebiene i kak izobshto ne mi puka i v invalidna kolichka da beshe. pak shte mi kara syrceto da tupa byrzo. v mnogo povyrhnosten svqt jiveem, i kolko mnogo ni stradat dushite poradi toq fakt. kolkoto i da sme krasivi vse she ima nqkoi po hubav ot nas:)))



Тема Da ili ne?нови [re: Nina]  
АвторJultoto kratunche (Нерегистриран)
Публикувано17.05.04 00:13



Suglasna sum sus kazanoto da se obichame takiva kakvito sme ... a dali kato se poglednem v ogledaloto i otsreshta ni gleda edno podpuxnalo tialo 90 kg tova e priatno za nas i dali taia terapia sus samozalugvaneto shte svurshi rabota za dulgo dali po kusno niama da se poiaviat niakoi bolesti v rezultat na nepravilnoto ni xranene poneje nie se obichame takiva kakvito sme i tova ni dava kuraja da iademe kakto i kakvoto si iskame...ne e li po dobre vmesto da prestanem da se borim da se opitame da nadxrulime sebe si? Ne kazvam che 14 god devoicheta triabva da gladuvat za da prilichat na zakachalka ne tova tvurdo ne obache edna jena triabva da bude predi vsichko jena toest nejna i krasiva a ne debela i otpusnata. Az kazvam da se obichame takiva kakvito iskame i mojem da budeme ne da otstupvame na apetita si i da se samozalugvame sus trikove kato za pred kamera....jenata za tui e jena zashtoto e krasiva!



Тема Re: Храната ли е наистина проблема?нови [re: vanilla_kiss]  
Автор*** (Нерегистриран)
Публикувано17.05.04 00:14



Между другото, наскоро ми попадна шивашки сантиметър, само дето беше дълъг едва 65 см. Свързах двата му края и познайте какво - образувалата се елипса беше учудващо малка. Е как може нормален човек да има талия 60см!?

Но според мен излишните мазнини пречат на здравето и пълноценния живот. Поне при мен се получи едно несъответствие между маса и сила и винаги ми е било адски трудно да си нося сланините. Което съответно ме лишава от удоволствието на спорта и най-вече катерентето по планините. :(((

А и друго - пробвайте да си намерите модерни/елегантни младежки дрехи по магазините. Е, аз не съм чак толкова дебела (всъщност уж съм в нормата), но не мога да се мушна в никакви по-дамски дрехи и съм принудена да нося мъжки широки дънки и тениски. С други думи дискриминацията спрямо дебелите в обществото съвсем не е само на ниво модни списания и фотомодели като еталони. А и истината е, че почти всички млади момичета в България са наистина толкова учудващо слаби.

П.П. В интерес на истината никога не съм разглеждала модно/женско списание и въобще не ме интересува как изглеждат някакви си кукли.



Тема Re: Da ili ne?нови [re: Jultoto kratunche]  
Автор KaтИ. (мама)
Публикувано17.05.04 00:30



Да обичаш себе си не значи да се тъпчеш с каквото ти падне и колкото ти падне.Това значи да познаваш тялото си,да го уважаваш и да се грижиш за него.А това включва рационално хранене и достатъчно движение.
Аз лично съм портив това младите момичета да се мъчат да постигат мерки,които са направо невъзможни-като напр. при ръст 175 см и тегло 50 кг да се смята за дебела и да се мъчи да стане 48,щото аз и такова момиче познавам.



Тема Re: Da ili ne?нови [re: Jultoto kratunche]  
АвторNina (Нерегистриран)
Публикувано17.05.04 01:02



eh krivorazbrana civilizacia! CHE TO DA SE ZAMISLISH KAKVO E VAJNO I KAKVO NE, NE ZNACHI DA ZABRAVISH ZA ZDRAVETO SI! NAPROTIV. no da revesh shtoto imash brichove na dqsnata kylka, a syshtevremeno syseda ti da umira ot rak e glupavo. cheti vnimatelno. poznavam mnogo dvoiki. mnogo malyk procent ot tqh sa shtastlivi. tezi koito sa shtastlivi ne sa krasivi, ne se obryshtat sled tqh po ulicata, ne sa fatalni, i nedostijimi. obichat se bez predrasydyci prosto. ne sa egoistichni. jenata e jena zashtoto e jena. tq ne e myj. tq si e jena. silna, krehka, krasiva, grozna. shto za opredelenie e tvoeto?



Тема Re: Храната ли е наистина проблема?нови [re: vanilla_kiss]  
Автор _anonymous_ (новак)
Публикувано17.05.04 09:41



Аз съм много съгласна с теб, но ти наистина представяш нещата доста опростено. И аз също ще спомена дрехите - майната им на списанията, това са картинки някакви (аз не бих могла дори да си простя парите, похарчени за такава глупост, т.е. не съм много наясно какви точно са тези картинки, ноо... все едно); обаче отиди в магазина. При дрехите. Аргх.
Дънките. Кошмар.
Не знам за вас как е, обаче аз съм от по-високите. И. Да оставим факта, че съм с тегло под нормата, достатъчно, както се оказва, мускули, и не мога да вляза в най-малките номера, аз и не държа особено. Обаче. Нека да си изплача мъката - няма дънки, които да ми стават. Ако са ми по краката (не тесни - просто, нормални) - копчетата остават на много сантиметри разстояние. Ако мога да си закопчея (най-големият проблем идва, естествено, при копчето на нивото на костите на таза) - висят ми на задника. Еее. Как да не си помисли човек, че нещо не му е наред? Сериозно говоря, никога не съм имала панталон, който да ми става нормално.
Някой да знае къде се продават ластични дънки?

Аа, и още нещо. Хубаво е да се образоват т. нар. момиченца; но добре е някой да светне и момченцата за тези неща. Щото, заслушайте се какво си говорят. Всички знаят, че е хубавата жена е кльощавата жена и никой не я пита дали е закусвала тази сутрин (т.е. да е естествено такава) или тези звуци като от развален водопровод идват от празния и стомах. И за едно 14-годишно лайненце от мъжки пол, което всячески се старае да докаже не само че не е обратен, ами и че е много харесван от 14-годишните лайненца от женски пол, ще рече - приятелката му да е от тия кльощавите, един вид украса, гледай какво си забих аз съм голям мъж *биене в гърдите*. А всяко момиче иска да го харесват, за да може пък да се докаже като жена, и съответно се превръща в едно от тия лайненца дето се събират с приятелките и обсъждат колко е надебеляла еди-коя си, понеже доста глад е изтърпяла и иска да си изживее еуфорията и "аз съм по-добра от теб"-то.
Модата е отвратителна не сама по себе си, а защото прави децата отвратителни. Честно, надявам се никой да не ме нападне за грубостите, обаче като ги слушам как си говорят в автобуса ми иде да извивам вратове. Хи-хи-хи и кис-кис-кис и глей таа ква е и т.н., да не продължавам.

Та мисълта ми е, че не е толкова просто, колкото го представяш. Едно е да се обичаш пред огледалото. Обаче малките хора, тези, които тепърва намират себе си, как да си кажат "аз съм ценна заради това, което съм", когато все още не знаят какво са, когато все още изграждат и утвърждават своята си личност, и когато всички наоколо са като гореописаните?




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.