Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:45 26.05.24 
Здравна
   >> Диети
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Хайде с мен в морската пехота!  
АвторAни (Нерегистриран)
Публикувано15.05.04 00:12



За трети път отивам в дебелариум. Две години подред ходих в Лъки, в Родопите, а в неделя отивам в Трън. Обща стойност на килограми, свалени в тези заведения - 9. Засега. Надявам се да станат 12 след това ми посещение.
Пред приятели се смея, че отивам в морската пехота, заради зверският режим на физическо натоварване там - 3 часа поход сутрин, 3 часа гимнастика след обяд, 1,5 часа танци вечер. Като не броим целодневните походи два пъти седмично.
Но и заради нещо друго се изразявам така. Успехът ти там ти дава самочувствие и увереност в себе си. Ако от години се мъчите самички и не успявате - идете в дебелариум. Някой друг ще мисли вместо вас какво да се купи и как да се сготви, по колко да се сервира, какво да се тренира, кога и по колко и пр. и пр. Единствената ви мисъл ще е тази да издържите и когато успеете ще се върнете горди в къщи и ще свалите още толкова килограми само със собствени сили! Както направих аз.
Дебелариуми има в Лъки, Трън, Китен, Банкя, Варна... А телефоните им - във в. "Дебели сме".



Тема Re: Хайде с мен в морската пехота!нови [re: Aни]  
Автор KaтИ. (мама)
Публикувано15.05.04 00:54



Желая ти успех!Да се похвалиш като се върнеш.



Тема Re: Хайде с мен в морската пехота!нови [re: KaтИ.]  
АвторAни (Нерегистриран)
Публикувано15.05.04 11:38



Много си мила, благодаря ти!



Тема Re: Хайде с мен в морската пехота!нови [re: KaтИ.]  
АвторSnakerka (Нерегистриран)
Публикувано15.05.04 13:14



heh..debelarium li se kazva..ili e niakakuv medicinski sanatorium ili center za otslabvane ..ne sali mnogo ne po joba ?
az inache shte produlja s mojata planinarska manja..i smjatam da se zapisha v niakoi extrime klub po planinarstvo ..samo ekipirovkata trjabva da podmenja s obuvki i tn :)
vseki weekend po planinite..kvo po-hubavo..hodish na vuzduh



Тема Re: Хайде с мен в морската пехота!нови [re: Aни]  
Автор deniyoyo (никакъв)
Публикувано15.05.04 18:17



Моля те, дай някакви координати на тези райски местенца



Тема Re: Хайде с мен в морската пехота!нови [re: Aни]  
Автор radish (Rady)
Публикувано15.05.04 21:21



Успех, Ани!
Браво,че ти поне си се сетила за разни други места, че ми писна да слушам за тази доктор Емилова и нейния санаториум :-)
Ще ми бъди интересно да споделиш повече неща!
И да се върнеш с мноооого добри резултати!
Стискам палци!



Тема Re: Хайде с мен в морската пехота!нови [re: Aни]  
Автор*** (Нерегистриран)
Публикувано16.05.04 03:51



Уоу! Всеки ден поход в планината! Само заради това бих дошла.:)

Би ли споделила малко повече информация все пак - къде, кога, колко пари, колко време.... ?

П.П. Сега се сетих обаче как миналото лято направихме един много зверски поход по билото на Рила - всеки ден ходехме по 8-12 часа, общо 5 дена... и аз нищо не смъкнах. Пък както можете да си представите на планина се яде доста по-малко от обикновено - движението убива апетита, а и не можеш да носиш много храна със себе си.



Тема za *** off topicнови [re: ***]  
АвторJB (Нерегистриран)
Публикувано17.05.04 08:53



Здравей, би ли ми казала каква екипировка използваш за походите?
Това лято ще ходя на планина, а от ученичка не съм била на "екскурзионно" та не знам какви обувки, дрехи, раница да си взема. знам че има клуб Алпинизъм, но ме е срам да питам там, толкова съм боса.

Благодаря ти предварително



Тема Re: za *** off topicнови [re: JB]  
Автор Raja ()
Публикувано17.05.04 14:01



Ходенето по планини е нещо много зареждащо. На тази страница има някои ценни съвети:






Тема Re: za *** off topicнови [re: JB]  
Автор A3_ ()
Публикувано17.05.04 14:47




Здравей!
Ти на коя планина смяташ да ходиш и какво точно те интересува.
Ако мога ще те насоча към нещо, не че съм професиолналист, но имам малко опит. Всяка година ходя на Рила, а впоследните на палатки



Тема Re: Хайде с мен в морската пехота!нови [re: Aни]  
Автор Плoвдивчaнka (зелена)
Публикувано17.05.04 18:02



Малииий, 7 часа и половина всеки ден!
А интензивно ли е натоварването? Тоест тежка ли е гимнастиката, бързи ли са танците, походите по стръмни баири ли са? А след дебелариума какво физическо натоварване препоръчват?
*
Някой питаше какво се взима на поход: от клубовете "Туризъм" е най-подходящият за питане, не "Алпинизъм" (не че там няма да ти кажат, но влизат по-малко хора, а и говорят предимно за катерене). В "Туризъм" доста пъти е имало такива теми, включително наскоро имаше една, можеш да я погледнеш няколко страници назад от първата.
Мен ако питаш, взима се това, без което не можеш да прекараш деня или дните - храна, вода и каквото се сетиш. Плюс връхни дрехи, ако отиваш на по-високо и особено ако си за повече от един ден, т.е. ако ще нощуваш. Не е лошо дрехите да са на няколко "пласта", та като се измориш и загрееш, да можеш да махнеш горния пласт (махаш якето и оставаш по блуза, примерно). И задължително здрави и удобни обувки! (Ей, ама много просто го изкарах, браво на мен. )

Насила хубост не става.


Тема Re: za *** off topicнови [re: A3_]  
АвторJB (Нерегистриран)
Публикувано17.05.04 19:22



1-во Благодаря и на двамата ..planinari.hit.bg, veche e planinari.org
хубава страничка, но освен за планините и тези, които ги обичат" и

Какво, къде, кога ...

/снимки и пътеписи
не витях никави съвети за такива лаици като мен..

В Пирин - никога не съм била.. няма да е на палатки, ще ходим по хижите, интересува ме какви обувки да си купя, колко голяма да е раницата , колко кг мога /или по-точно бих могла :) да нося и още около 100 въпроса, но сега ще пусна google, да не ставам твърде досадна



Тема Re: Хайде с мен в морската пехота!нови [re: Плoвдивчaнka]  
АвторJB (Нерегистриран)
Публикувано17.05.04 19:28



Благодаря! Просто, точно и ясно :) имало значи и туризъм... ама кой да гледа



Тема Re: rajaнови [re: Raja]  
Авторpepi* (Нерегистриран)
Публикувано17.05.04 20:57



много хубаво сайтче, не го знаех, благодаря!



Тема Re: za *** off topicнови [re: JB]  
Автор A3_ ()
Публикувано17.05.04 21:15




За обувките много зависи. Аз примерно предпочитам сандали, има разни теории за стегнат глезен и т.н. аз не ги харесвам. Има едни много хубави сандали в метро Defonseca /или нещо такова/. Те са здрави и леки. Обувки от естествена кожа не харесвам и избягвам!!!
Относно раниците ще ти препоръчам Ташев, аз съм доволен от съотношението качество/цена! Относно големината и т.н. Зависи от теб!!!

Няколко неща които се сещам като за начало:
1. бяла кърпа, тензух -- в планините много пече през лятото
2. плажно мляко или нещо за мазане /аз ползвам и зехтин/
3. за дрешките ти си знаеш
4. мед /ако е течен можеш да си го пресипеш в плстмасова бутилчица
5. много добро настроение и усмивки

за сега това, незнам дали не пиша неща, които и ти знаеш и да ставам банален




Тема за JB и останалите любители на планинатанови [re: A3_]  
Автор*** (Нерегистриран)
Публикувано18.05.04 00:57



Първо за екипировката - аз не съм голям специалист, тъй че не давам гаранция, споделям само личен опит. Но все пак - екипировката зависи от това колко дълги и тежки преходи искаш да правиш и колко пари можеш да дадеш.
Обувките са най-важни - ако се катериш по високите части е добре да са наистина със стегнат глезен, можеш да си вземеш GoreTexови обувки за всякакви условия. Винаги носи по 2 чифта обувки, аз обикновено нося въпросните гортексови и едни маратонки. Маратонките също са удобни, като за нашите планини са ок. Ако имаш проблеми с колената си вземи обувки с меки подметки.
Раницата - зависи колко можеш да носиш и колко дълъг преход ще правиш. Моята е Ташевка, 80 литра, напълно достатъчна според мен, ако ще спиш по хижите. Миналото лято я бях напълнила с около 15 кг, и беше доста тежичко, но все пак оцелях. ( А аз съм в изключително лошо физическо състояние)
Дрехи - по принцип памучните чорапи не са особено подходящи, защото много се потиш, продават разни специални. Също си вземи дебел пуловер, защото горе става студено. Дъждобран или водонепромокаемо яке задължително.
Храна - тук въпросът е сложен и много зависи. Медът е подходящ. Аз обикновено нося бисквити, сухари, шоколад. Можеш да си вземеш сухо мляко на прах и овесени ядки - хем хранителни, хем не тежат много. Ядки също. Важното е храната да не тежи (да е с ниско съдържание на вода по възможност), да е хранителна/калорична и да е трайна!

Толкова от мен по върпоса. Пак казвам - споделям опит, който съвсем не е най-добрия.

И друго - абе хора, кога и къде ходите на планина вие и има ли нещо организирано. Винаги най-големият ми проблем е бил да си намеря компания. Поне на Витоша можем да ходим от време на време. Има ли желаещи????



Тема Re: за JB и останалите любители на планинатанови [re: ***]  
Автор A3_ ()
Публикувано18.05.04 08:59




За планини съм за! Особено за Витоша, а пък като чуя Рила се издигам в небесата и се размечтавам Само дето събота и неделя ходя на йога и тогава не мога но иначе идвам!





Тема Re: за JB и останалите любители на планинатанови [re: ***]  
Автор A3_ ()
Публикувано18.05.04 09:29




А относно екипировка и т.н. ще споделя разни неща от миналата Рила, ама не ми се смейте много

Храна:
направих си мюсли, много мюсли -- хем леко, хем хранително! Смесих овесени ядки, пшенични, стафиди, смокини, орехи, бадеми, лешници, кокос, трици, слънчоглед, тиквено семе. Хубаво, ама за тази година ще знам да не ги смесвам предварително, понеже става твърде еднообразно, а ако тези неща са поотделно, може да се смесват различно, понякога предпочитам само чист и овесени ядки, друг път с нещо друго. Имаше и мед. На хижата на езерата ходихме последните дни да хапваме овче кисело мляко
Носех си и леща и жито и нахут, така че и покълвах
Общо взето храната ми беше лека.

Раница
мойта е Ташев 60+10 като отвън закачам палатка, шалте и спален чувал. Килограмите са около 30, а пък по гергьовден в Средна гора поставих личен рекорд - 33 килограма, ама не се гордея особено, трябва да не се увличам.

Обувки
Аз все пак си харесвам сандалите, и тази Рила също ще си ги нося, само дето този път ще се позамисля, дали да не взема и едни гуменки. Като казвам, че съм карал със сандали имам впредвид спане на палатки и носене на 30 кг раница, 8 дни! И то си имаше ходене Разбира се, при мен нещата са малко по-различни, защото глезените са ми гъвкави и изобщо като практикуваш йога някои неща се променят. Споменавам това, за да се знае, че има и такъв вариант

Дрехи
Най-много харесвам ризите с дълги ръкави. След 9-10 часа сутринта, обличам ризата, вдигам яката и слагам дълъг панталон и сламена шапка, и тензухена кърпа. Не че не издържам на слънце, издържам, но е по-добре
Дъждобран е чудесно да се носи Иначе там чорапи, пуловери и дебели дрехи мисля всеки си знае!

Добро настроение
Това е много важно. Когато човек ходи по планините и особено по високите върхове трябва да има няколко неща впредвид:
-- не покоряване, а общуване;
-- чистите мисли и красивите чувства са от съществено значение;
-- смиреност, търпение и доброта;
Изобщо планината е едно прекрасно училище, но това вече става тема за други клубове.


Благодаря на тези, които отделих време да прочетат това, което се опитах да споделя, дано не съм бил досаден на някого.




Тема Re: за JB и останалите любители на планинатанови [re: A3_]  
Автор A3_ ()
Публикувано18.05.04 14:23



аз като стане въпрос за планини





Тема Re: Хайде с мен в морската пехота!нови [re: Aни]  
Авторhjhj (Нерегистриран)
Публикувано18.05.04 17:16



a kakvo gore dolu qdete mojesh li da opishesh- da si napravq edna morska pehota vkyshti:)



Тема Re: за JB и останалите любители на планинатанови [re: A3_]  
Автор*** (Нерегистриран)
Публикувано18.05.04 22:07



Охоо, идеално:)
Ми направо да организирваме нещо, дано и други се присъединят.:)



Тема Re: за JB и останалите любители на планинатанови [re: ***]  
Автор A3_ ()
Публикувано18.05.04 23:31




Чудесно!




Тема Върнах се!нови [re: Aни]  
АвторAни (Нерегистриран)
Публикувано05.06.04 22:21



Привет, милички! Върнах се!
За съжаление свалих само 3 кг, но това е по вина на инатливия ми организъм, най-вече.
Базата в Трън е доста прилична. Можете да избирате между стая със собствен санитарен възел и такава без. Цената е, съответно, 16 и 14 лв. на ден. Ако отидете за по-малко време от цяла смяна - 18 или 16 лв. Цените в Лъки са подобни, доколкото знам.
Диетата включва 5 хранения. Закуска - 1 сухарче и чай. В 10 часа - плод. Обяд - въглехидрати / до 300 калории/. Следобедна закуска - айрян или натурален сок от праскови /домати/. Вечеря - белтъчини и салата /до 500 калории/. Това композиране на менюто ни препоръчаха да спазваме и у дома.
Двигателен режим/три различни вида гимнастика по 40 минути с 10 минутки почивка помежду/ - гимнастика от типа на калнетиката, гимнастика на дюшеци /никой да не се смее, ей :)))))))))/ главно за коремна преса и бедра, гимнастика с гирички и столчета. Освен това: 3-4 часов поход всеки ден, както и един по-дълъг в неделя. На подох се ходи независимо от времето - слънце, дъжд, град, няма значение. Ако вали - по шосето, ако е сухо - по горите. Хранене на дългия подох - шише айрян и 2 пакетчета слабин.
И най-якото: час за танци, всяка вечер от 7 до 8. Обикновено изкарвахме по една сватба хора! Обикновено се прибирах в стаята с мокър анцунг!
Кантар: понеделник, сряда и петък преди закуска. Имаше хора, които сваляха и по 1,5 кг. Моята "история на отслабването" в грамове протече така: 600-1400-400-200-200-200. И толкоз. Реших, че с това инатче, моя организъм, ще трябва да се боря въоръжена с електронен кантар, явно...
Отново повтарям, координатите на всички известни ми дебелариуми можете да намерите във в. "Дебели сме". Печатат го на снежнобяла хартия, не е скъп. Там има реклами на всички.
Ако решите да отидете:
Най- напред, ако искате "по-строг" режим, идете в Лъки. В Трън ще ви щадят на моменти, а това означава по-ниски резултати.
Второ, идете когато времето е топло - има по-малка вероятност да настинете, а и дрегите ще съхнат по-лесно.
Трето: не се скъпете да си вземете повече дрешки. Аз се измъчих с моите три анцунга - постоянно нещо беше влажно и негодно за обличане.
После: планинарските обувки за подохите са най-доброто решение.
И не на последно място: повече пари. Все се налага да доплащате за нещо. Я за автобусна екскурзия, за минерална вода, за дъждобран, за книжки, вестници, за подарък или букет на някой, за чайчето, което пиете с компанията на кафето, за свещички в старата черква-местна атракция, за някой по-хубавичък сапун, защото кози, който си носите ви мирише вече на концлагер...
Между другото, и в Трън и в Лъки няма банкомат /нижарница, интернет-клуб, аптека в неделя/...



Тема Има да кажа още...нови [re: Aни]  
АвторAни (Нерегистриран)
Публикувано05.06.04 22:50



Искам да ви кажа, страшно ме изкефихте с посоката, в която са завили разсъжденията и коментарите ви. За планината, за преходи, изпитания... Ей таквиз хора обичам!
Второ: някои нещица, които да имате предвид ако ще ходите в "морската пехота".
Повечко дрехи. Винаги всичко е влажно /и така трябва да бъде/! Ще ви трябват повечко дрехи за преобличане.
Непромокаеми обувки, с дебела подметка за походите.
Книга от вкъщи /нито в Лъки, нито в Трън има книжарница.../.
Повечко пари. Непрекъснато се оказва че трябва да доплащате за нещо. Или за екскурзия с автобус, за дъждобран, за сауна или за спасителен масаж, за подарък или букет за някой... За чайчето, което ще сърбате като единствено удоволствие с компанията на кафето, за минерална вода Горна баня, нищо че чешмяната местна също била минерална или за да се поглезите с по-луксозно сапунче, щото старото, служило ви след финала на толкова физически мъки, вече ви се струва че мирише на концлагер!
О да, нито в Лъки нито в Трън има банкомат...



Тема Re: Има да кажа още...нови [re: Aни]  
АвторOтroвop (Нерегистриран)
Публикувано05.06.04 23:20



Супер, кога ще ходиш пак искам да доида с теб.
Аз бях в Банкя но там е много скъпо и има доста възрастни хора, като в санаториум е. Колко пари ти излизат 2 седмици в Трън?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.