Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:31 29.05.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Izkustvenite podsladiteli  
Автор mimi_mini (dobriak)
Публикувано07.05.04 18:33



Niakude prochetox che aspartama i izkustvenite podsladiteli spirat ketozata vie kakvo mislite po toia vupros i kakvi dokazatelstva shte prilojite? Az izobshto si niamam i predstava ot teia podsladiteli ama kato prochetox che spirat ketozata puk az tochno ot neia imam nujda i suvsem se sburkax mersi ako niakoi moje da me osvedomi po dobre



Тема Re: Izkustvenite podsladiteliнови [re: mimi_mini]  
Автор _anonymous_ (новак)
Публикувано07.05.04 18:59



И аз го четох това. Доказателства никакви нямам, само личен опит. Принципно аз си усещам по тялото, признаци да не изброявам - знаете; то говори и аз се научих да му разпознавам езика. Поне така си мислех. Когато пия Кока-кола лайт обаче нещата се объркват. Да се отбележи, че при мен кетоза не се постига чрез нисковъглехидратно хранене - аз това не го практикувам; постига се чрез никакво хранене, не знам дали има разлика, ако изобщо не ядеш, в ефекта на едно и също количество аспартам. Знам само, че понякога си мисля, че съм в кетоза, на следващия ден - яа, кола, яа, вкусът в устата ми се промени (това след много часове и миене на зъбите, да не си мислите, че заради колата); или пък изобщо от самото начало на "няма-пък-да-ям"-периода се наливам с кола и от кетоза няма и помен, ама изобщо. Но не мисля, че винаги се случва така. И една интересна бележчица: дъвките без захар не ми го правят това, нищо, че и в тях има аспартам. Но пък може в тях да е по-малко, на опаковките не пише така че не знам. А може и много рано да ги изплювам.
Мм, сори за липсата на научно-обоснован текст - но поне мъъничко информация е по-добре, струва ми се, от съвсем никаква.



Тема Re: Izkustvenite podsladiteliнови [re: _anonymous_]  
Авторmimi_mini (Нерегистриран)
Публикувано07.05.04 20:15



Nishto i tova e neshto az ot edin mesest sum na atkins ama i dosega niama kak da proveria ketozata zashtoto si niamam lentichki a puk gleda, che bavno smukvama ama moje i da e ot tova che sum v idealnoto si teglo puk az iskam oshte



Тема въпросче?!?!нови [re: mimi_mini]  
Авторпyxи (Нерегистриран)
Публикувано07.05.04 21:05



аз понеже съм силно начинаеща и нямам представа какво означават "кетоза" и "аспартам" - може ли да ми разясните за какво става въпрос?! благодаря...



Тема Re: въпросче?!?!нови [re: пyxи]  
Авторmimi_mini (Нерегистриран)
Публикувано07.05.04 21:18



Ami ketoza e sustoianie v koeto tialoto ti zapochva da si iade ot sobstvenata maznina v rezultat pochvash da otslabvash.Mislia che imashe dva vida ketoza ednata xmmm mai nee suvsem dobrichka puk taia v nashta dieta e kontrolirana i nee chak tolkova xaaa opasna. Puk aspartam e izkustven zamestitel na zaharta za koito kazvat i dokazvat che prichiniava rak taka che vnimatelno s nego az polzvam edin vid zaharin ami ....aa de



Тема Re: въпросче?!?!нови [re: mimi_mini]  
Авторпyxи (Нерегистриран)
Публикувано07.05.04 21:30



благодаря... късмет с диетата



Тема Re: въпросче?!?!нови [re: пyxи]  
Авторmimi_mini (Нерегистриран)
Публикувано07.05.04 21:57



I az taka iskam mersi ama mai kato ne znam za teia podlsaditeli po dobre da drasna dva reda na atkins da mi kajat te lichno kak stoiat neshtata s teia podsladiteli i ketozata.........chears



Тема Re: въпросче?!?!нови [re: mimi_mini]  
Авторпyxи (Нерегистриран)
Публикувано07.05.04 23:45



да ти кажа, това с подсладителите си звучи направо гадничко... като си представя какво би могло а има вътре и се потрисам...
може ли да ми кажеш в общи линии какво представлява това нещо "аткинс" и струва ли си?!



Тема Re: въпросче?!?!нови [re: mimi_mini]  
Автор _anonymous_ (новак)
Публикувано08.05.04 09:35



Май не беше точно така, аз поне съм чела, че захаринът причинява рак у лабораторни плъхове. Кой знае обаче за какви дози става въпрос. За аспартама имаше много други неща. Честно казано, успешно се опитах да ги игнорирам, може да е гадост и да ми се вие свят от него, обаче понякога е необходима гадост



Тема Re: въпросче?!?!нови [re: _anonymous_]  
Авторmimi_mini (Нерегистриран)
Публикувано08.05.04 14:33



Az snoshti napisax edno pismo na Atkins.com i dneska mi otgovorixa kazvat che aspertama e zabranen v atkinsa ako iskam da pozlvam zamestiteli mi preporuchvat 3 takiva. Purvia bil niakakuv si Splenda ili go pisheli na opakovkite kato "splenda" napraven ot zahar s vkus kato zaxar.Ama nee zahar. Drugoto koeto mi preporuchvat e zaharin koito go markirat na opakovkite kato Sweet ’n Low®. Drugoto koeto kazvat che moje da se polzva prez atkinsa e Acesulfame potassium. E tova e znachi si produljavam sus zaharina i tova e! A puk atkinsa e nisko vuglexidratna dieta koita minava prez 4 perioda purvi period iadesh pod 20 gr vuglexidrati na den taka karash ot 14 dena do kolkoto izdurjish no ne poveche ot 6 mesetsa .Vtorata vaza e dobaviash po 5 gr vurxu 20 te i taka stigash do 4 faza v koiato iadesh do 50 gr na den i taka si ostavash tsial jivot bez da napulniavash bez visoka kruvna zahar i tem podobni. Vuv vsiaka edna ot fazite se iadat pone po 3 chashi zelenchutsi sirene kashkaval meso riba nikakvo sladko testeni i zurneni xrani. Vuv 3 -4 faza veche mogat i te da se iadat. E tova e ako imash vuprosi pak pitai...




Тема Re: въпроснови [re: mimi_mini]  
Авторpepi (Нерегистриран)
Публикувано08.05.04 17:21



Ot lekar go znaia, che po dobre 5g zahar, otkolkoto podsladiteli! Mimi_mini, za kakvi lischeta stava vaproz /za ketozata/, ima li gi v apteki v Bulgaria ili samo v shugbina? Kak se kazvat?



Тема Re: въпроснови [re: pepi]  
Авторmimi_mini (Нерегистриран)
Публикувано08.05.04 20:45



Da vuv Bulgaria gi prodavat po aptekite tuka kudeto sum takova neshto ne sum vijdala v apteka. Ako si namerish teia dni takova kaji kak sa az samo sum chuvala za tiax ama ne sum gi vijdala i ne znam kak deistvat znam che se prodavat v aptekite 50 broia sa okolo 7 leva ...razkazvai posle kak e



Тема Re: въпроснови [re: mimi_mini]  
Автор Doris (ssssss)
Публикувано10.05.04 17:11



Аз си купих Кетостикс - лентички за откриване на кетони в урината. Продават ги в аптеки "Санита" за 2,50 - 3,00 лева.



Тема Re: въпроснови [re: Doris]  
Авторmimi_mini (Нерегистриран)
Публикувано10.05.04 21:27



Kolko broia sa teia lentichki az oshte ne sum si kupila prez sedmitsata shte gi potursia ama koito sa mi nai izgodni tiax shte kupia taka ako mi kajesh kude si gi vzemal/a i kolko broia sa shte bude super...tnx in advanceee



Тема Re: въпроснови [re: mimi_mini]  
Автор Doris (ssssss)
Публикувано11.05.04 09:24



Мисля, че са 50 бр. но в момента не са в мен.



Тема Re: въпрос za ketozataнови [re: Doris]  
Авторtofi (Нерегистриран)
Публикувано14.05.06 03:10



mimi mini kakvo stava ako se prodalji 1 faza ne do 6 meseca a s godini



Тема Re: Izkustvenite podsladiteliнови [re: mimi_mini]  
Авторamilazin (Нерегистриран)
Публикувано15.05.06 08:36



за аспартама мога да ти споделя личния си опит: като си слагах захар в кафето и се ограничавах с храната постепенно свалях някое и друго килце. в момента в който почнех да слагам кенди (аспартам) зациклях. и дори съм качвала кило-две въпреки ограниченията, а и не се чувствах добре.
после започнах да си слагам захарин.
така или иначе аспартама е бил забраняван в доста държави, но после пак е бил одобряван... (легендата разказва че одобряването ставало поради наличието на достатъчно количество финикийски знаци , тъй като причинява рак, както каза някой по-горе, и въобще не е безвреден).

прецени си и пробвай как ги усещаш нещата.



Тема Re: Izkustvenite podsladiteliнови [re: amilazin]  
Автор Изyмeн (ненормален)
Публикувано15.05.06 09:14



Аспартамът според мен е от най-безвредните подсладители, а срещу него има някаква тъпа пропаганда както срещу генно модифицираните храни. Вече дадох пример, свойствата му са напълно изучени. Захаринът е доказано канцерогенен, но на вас ви бил крив аспартамът.. Не пиете кола лайт, ама ядете колбаси - там има нитрати и/или нитрити, които са много по-вредни. Аз съм употребявал аспартам в доста големи количества доста дълго време, нямаше никакви странични ефекти. Самото вещество е безвредно, а продуктите от разпадането му се срещат в храната в много по-големи количества отколкото дневната му доза.

You must defeat Sheng Long to stand a chance.



Тема Re: Izkustvenite podsladiteliнови [re: Изyмeн]  
Автор Meceчka (TsukinoTamashii)
Публикувано15.05.06 12:19



И каква е целта на пропагандата срещу аспартама? Нещо не виждам логика.



Тема ... и още нещонови [re: amilazin]  
Авторamilazin (Нерегистриран)
Публикувано15.05.06 13:52



всъщност сега се сетих и за това
аспартамът се натрупва в организма. когато се натрупа достатъчно количество предизвиква психични отклонения, депресия, т.н.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.