Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:18 21.09.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема диета при заболяване на щитовидна жлеза?нови  
Авторdelia (Нерегистриран)
Публикувано02.05.04 14:17



Здравейте, предполагам повечето от вас знаят каква е функцията на щитовидната жлеза - регулира обмяната на веществата(метаболизма). Аз имам разстроена функция на щитовидна жлеза (хипер) и в момента се лекувам с лекарства. Проблемът при това заболяване е, че се качват килограми сякаш ей така от въздуха. Най-общо качените килограми са от 7 до 15 (при всеки е различно).
Молбата ми е, ако тук има някой, който да ме посъветва как мога да сваля няколко килограма поне, ще съм благодарна. Не ми препоръчвайте спорт, защото физическите натоварвания не са препоръчителни (приема се бета блокер - подтиска сърдечната дейност). Забранен е приемът на всякакви стимуланти - кафе, кола, шоколад, ядки, яйца и морски продукти(заради съдържащия се йод).
Общо взето 50% от храната, която приемам е плодове, салата и зеленчуци, обаче явно това само ми помага да качвам килограмите по-бавно , а не по 2-3 на седмица.
Четох доста тук, обаче не срещнах тема, която да обсъжда свалянето на килограми, качени вследствие заболяване. Виждам, че има доста знаещи хора. Надявам се да ми дадете някакви съвети.



Тема Re: диета при заболяване на щитовидна жлеза?нови [re: delia]  
Автор martyr (fallen)
Публикувано02.05.04 16:41



Аткинс е идеален за твоя случай . Съдържанието на ежедневните ти дажби ще е само протеини (за гушата витамин В е препоръчан) . Може би като изключим яйцата, всичко останало в книгата съвпада с диетата, която лекуващия лекар ще ти препоръча при ендокринни проблеми . Има и почти цяла глава за хората с тироидни проблеми, като тебе ...

Microsoft knows more than 1 way to shit on themselves !


Тема Re: диета при заболяване на щитовидна жлеза?нови [re: martyr]  
Авторdelia (Нерегистриран)
Публикувано02.05.04 16:58



А може ли да ми кажете какво е заглавието на книгата и дали мога да я намеря на българския пазар?



Тема Re: диета при заболяване на щитовидна жлеза?нови [re: delia]  
Автор martyr (fallen)
Публикувано03.05.04 10:50



Можеш да си я поръчаш ето от тук :



... може и да изчакаш . Като се позачетох забелязах, че трябва първо да си възстановиш хормоналния баланс и след това да предприемаш диета . Иначе може да се окаже болезнено . Аз съм с Хипотироидизъм и свалям килограми бавно, при стриктен Аткинс на първа фаза свалих малко над 2 килограма за 2 седмици . Аз обаче не съм на тироксин или други хормони . Пия хапчета с морски Келп за осигуряване на йод . Добре е да се видиш с лекаря, за да видите дали не е необходимо да ти се увеличи дневния прием на хормони . Иначе след продължителна плодово-зеленчукова диета можеш да получиш криза ... слабост, тремор, потене, сърцебиене и т.н. ... да не си припомням :(

Microsoft knows more than 1 way to shit on themselves !

Тема Re: диета при заболяване на щитовидна жлеза?нови [re: martyr]  
Авторhess (Нерегистриран)
Публикувано03.05.04 14:53



Zdrasti,
az imam hipo funkciq , no problema e sy6tiq kg se ka4vat ot vyzduha. Piq lekarstva hormonalni i mi trqbva6e dosta vreme dokato doktorite uto4nqt pravilnata doza. V momenta koito hormonalniq balanc mi se vyzstanovi kg po4naha da se svalqt mnogo po-lesno. A predi tovq za da svalq kg bqh na pylen glad( ne6to koeto lekarq mi be6e napylno zabranil) no pyk spored men pomogna da si regoliram malko si4ki jizneni funkcii i sega sym mnogo po-dobre. Pak na lekarstva, pak ograni4avam dosta hranata, no moga i da slabeq i da poddyrjam kg, koeto za men e golqma promqna.
Taka 4e prosto oq syvet e ne byrzai iz4akai organizma ti da se povliqe ot le4enieto i ne6tata ot samosebe si 6te se naglasqt
Uspeh



Тема Re: диета при заболяване на щитовидна жлеза?нови [re: delia]  
Автор Чyдя ce! (Само аз ли?)
Публикувано03.05.04 16:55



Опитвала съм какви ли не диети,но не става нищо.Аз съм изобщо без щитовидна жлеза и знам какво е.Напълно те разбирам,и на мен така ми се струва,че пълнея даже от въздуха.

''Човекът е мислеща грешка"Мисли.."


Тема Re: диета при заболяване на щитовидна жлеза?нови [re: Чyдя ce!]  
Авторdelia (Нерегистриран)
Публикувано04.05.04 02:26



Аз имам повишена функция на жлезата - преди 2-3 години, когато е започнал този процес, свалих около 6-7 кг за около 20 дена, като междувременно се тъпчех с какво ли не, защото бях непрекъснато гладна. И сега от 6 месеца вземам лекарства, които подтискат жлезата да не произвежда толкова хормони. Обаче пък килограмите...си вървят. Та затова реших да попитам тук има ли някой с такъв проблем и какъв режим на хранене е благоприятен в случая.
Но явно наруши ли се веднъж функцията на щитовидната жлеза, трудно може да се направи нещо.
А ти щом нямаш щитовидна жлеза, значи приемаш таблетки тироксин, които заместват хормоните, произвеждани от жлезата. Сигурно са ти изписали недостатъчно количество, щом пълнееш така, все едно страдаш от намалена функция ( хипотиреоидизъм). В такъв случай диетите много трудно ще имат ефект, след като така или иначе имаш бавен метаболизъм поради липса на достатъчно хормони. Най-добре се консултирай с ендокринолог дали вземаш нужното количество тироксин.



Тема Re: диета при заболяване на щитовидна жлеза?нови [re: delia]  
Автор tess (mama na Alex)
Публикувано04.05.04 07:42



Аз също имам проблем с щитовидната жлеза,също хиперфункция.При мен се получи от стрес,вледствие загуба на близък човек. Късно отидох на лекар,пих известно време Метизол,но...се оказа че бързо се получава рецидив.Консултирах се с хирург от ендокринологията и се реших на операция,махнаха част от нея.Това беше преди 3 години. Докато пиех лекарствата и аз имах чувството,че пълнея от въздуха,бях цялата подпухнала.Какво ли не правех,ограничавах храната,упражнения по два пъти на ден...резултат почти никакъв.Така и не успях да стигна килограмите от периода преди заболяването.Самата операция беше успешна.Хормоните бяха в норма дълго време,без никакви лекарства.Преди седем месеца родих.При изследванията след това се установи,че пустите му хормони пак са мръднали в известна степен,но моят любим доктор,който ме оперира,каза че това е нещо нормално като за след раждане и след известно време да отида пак.
Дано всичко да бъде наред,защото се ужасявам от мисълта че пак ще се повтори всичко.Никога не съм предполагала,колко е важно да имаш нормално функционираща щитовидна жлеза.Проблеми с нея имат много жени.Голяма част от натрупаните килограмите се дължат на нея.Лошото е че повечето от нас даже и не подозират това. Колкото и да ви се струва налудничаво даже съм си мислила,че е необходимо да се направи нещо като клуб на хората имащи подобен проблем,за да споделяме опит.Наистина,трудно се свалят килцата,пък аз предпочитам бавно,защото винаги свързвам бързото отслабване със активизирането на жлезата. Така че момичета не бързайте. Сваляйте бавно,бъдете по-търпеливи.



Тема Re: диета при заболяване на щитовидна жлеза?нови [re: delia]  
Автор Чyдя ce! (Само аз ли?)
Публикувано04.05.04 09:13



Пия по 200 мг елтитоксин на ден,изписана от ендокринолог,повече от това не може.Чувствам се от него като със повишена функция - треперене,сърцебиене,потене на дланите ,нервност,абе имам всички признаци на повишена функция,но пълнея както при липсваща функция.А в твоя случай не можеш ли да намалиш дозата,явно ти е в повече,щом се получава чак толкова силно подтискане на функцията на жлезата?А за храненето може да се каже ,че ям предимно плодове и зенчуци и от време на време някое пилешко или свинско филе на фурна.Единствената ми грешка е,че пия много газирани напитки(с подсладител са),но пък ако не пия тях,изобщо нищо не пия,вода не ми се пие.А и едно хлебче ''Бонус '' с шест зърна ям за седмицата.Стигнах до извода ,че веднъж разбута ли се нещо,никакви лекарства не помагат.

''Човекът е мислеща грешка"Мисли.."


Тема Re: Може пък и да има начин... [re: Чyдя ce!]  
Автор tess (mama na Alex)
Публикувано04.05.04 09:44



преди известно време в здравното предаване на БТВ говориха за Д-р София Зчербах/може и да бъркам фамилията/,която е полякина,дошла у нас.Тя е лекар холистик, успешно лекуваща проблеми на щитовидната жлеза и май не само нея.От разговора с нея стана ясно,че при лечението си предписва строго определен начин на хранене,ако се спазва стриктно,резултати има.Естествено не споменаха нищо за диетата. Веднага се обадих на редакционния телефон за координатите и.Дадоха ми ги,но споменаха че е много търсена и трудно ще се свържа с нея.Имам примери около себе си за успешно лечение и с хомеопатия,в която аз много не вярвам, но пък виждам резултатите.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.