Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:38 04.07.24 
Здравна
   >> Диети
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Re:храната е от изключителна важностнови [re: Tиkвa]  
Авторanedi (Нерегистриран)
Публикувано14.04.04 04:14



Ами, американките!! За тях наблюденията ми са, че повечето са каквато аз бях преди време.Когато спомена, че си едра структура, тогава ми мина мисълтта, че там ти е проблема, защото неравномерно натрупани килограми се свалят трудничко.Ако имаш доста излишно тегло, натрупано равномерно по цялото тяло, по лесно сваляш.Бедра, особенно бричове, само активен спорт помага, е и пластичната хирургия не е за пренебрегване , ама и там не става от веднъж.
антицелулитни масажи, но се съмнявам, че можеш сама да си ги правиш.Трябва ти масажист, или друг алтарнативен вариант за масажите.Ако по бедрата ти се открояват "баклавички", виждаш си целулита с просто око, разбиване на масните депа помага .Поне 2 пъти седмично ти трябват такива масажи.Утре ще погледна една книга си бях купила , " Как да отслабнем на определени места " и там имаше гимнастики за бричове, бедра, корем....



Тема Re:храната е от изключителна важностнови [re: anedi]  
Автор Tиkвa (печена)
Публикувано14.04.04 05:19



Много ще съм благодарна, ако ми кажеш каква е гимнастиката за съответните части.
Целулит почти нямам, съвсем малко се забелязва по дупето и горния край на бедрата отзад. На масажи в момента не мога да ходя, защото се плащат (за разлика от всички спортни съоръжения в университета) и то доста. Между другото, не знам каква връзка може да има, но ми прави впечатление, че откакто се захванах с въпросното отслабване, много често ми изтръпват краката...

Честно казано и за пластична хирургия започнах да се замсилям, но откъдето и да го погледна не ми се нрави особено... Искрено се надявам, че като се прибера вкъщи за лятото, нещата ще потръгнат поне малко. Само трябва да убедя родителите да не ме насилват да ям и майка ми да готви по-диетично... Хех, ама че идиотщина. :)

Щирлиц помисли. Хареса му, помисли пак.


Тема Re: Za Anedi...нови [re: anedi]  
Авторmimi_mini (Нерегистриран)
Публикувано14.04.04 23:39



Iavno malko vreme si prekarala v xolandia i si obikolila taka narechenite "beli"mestentsa. Zashto ne otidesh v roterdam iz krainite kvartali da vidish dali niama niakoi marokanest sprial pred niakoi prashen magazin sus 18 godishno audi. Za niakoi neshta obache si prava che v bulgaria niama dostatuchen sanitaren kontrol, no tova sie chista proba mantalitet sushtia koito ni kara da kazvame che v Alber Tain neshtata sa po dobri ot kolkoto v nashia supermarket v kvartala na Mladost napriemr. Az sum vijdala kravi tuka i da ti kaja che te suvsem ne prilichat na nashte kravi po prostata prichina che sa ot druga poroda iavno no sa si mrusnichki ela i razgledai niakoi kraveferma i togava da govorime. Az smelo moga da kaja che nashte kravi sa po dobri ot teia tuka i tova go dokazva vkusa na nashto krave mliako ia opitai edno chudjo mliako ne ti li napomnia vkusa mu na suxo mliako aaa togava kakvo piesh? Za teia neshta deto kazvash che s iztekul srok se prodavat v bulgaria ima go navsiakude vuv vseki magazin koito ne durji na reputatsia i sushtetsvuva 5 -6 mesetsa ima mnogo takiva i tuka i tam. Az shte ti kaja kakvo vidiax tuka v magazin C1000 paketirano svinsko meso s data na godnost koito shte izteche sled edin den a puk ima malka dupchitsa na nailoncheto i se vijda che ima graniasali mesta. Kak ti se struva tova? Nee xubavo chovek da zabravia ot kude e trugnal tova sus sandvichite deto si pravish i xliaba deto si mesish sie tvoi problem..ama samo da pitam tova brashantse za xliaba ti sama li si go melish i kak?
.Neshto drugo che naistina xolandsite sa mnogo stisnati ama tova niama obshto s nachina im na iadene tuka e pulno s vurstove koito sa ia poznai ot kakvo napraveni meso i.....? Kolko kachestveno nali mai i v bulgaria sum go vijdala. I shtom kato v Bulgaria vie tolkova strashno s teia nezashtiteni organizmi zashto ne otidete na zapad tam pone shte ste dobre. Bulgaria nee za vas s toia nachin na mislene. Te i polititsite misliat mai taka aa? Zatova sme v tova sustoiane Uspex!



Тема mila tikva:)нови [re: Tиkвa]  
Авторiva (Нерегистриран)
Публикувано15.04.04 10:17



znaesh li az sym kolkoto teb visoka i teja gore dolu kolkoto teb i ot tova koeto pshesh mai i imam shodna struktura- sravnitelno tynka taliq i po-pulni bedra.
moqt osnoven (netyrsen) syvet e sledniqt
koncentrirai se vyrhu zdrave a ne kozmetika. zashtoto ot mnogo godini kakvi li ne opiti da izbqgam ot sebe si edinstvenoto, koeto si dokarah bqha kup problemi sys zdraveto. podhojdai razumno kum tezi neshta. ne se vmaniachavai. chovek ot konstrukciqta si ne moje da izbqga. plastichnata operaciq moje da ti dokara samo kup problemi. ta ti daje nqmash i celulit!
za kakvo izobshto se oplakvash:)
davai go poleka kakto dosega i ne se vmaniachavai v krainata cel:)
btw zakryglenite bedra sa normalni za edno jenstveno tqlo , a i spored mnogo momcheta- krasivi. slabite bedra i debeliq korem ne sa.

prosto radvai se na prirodata si , jivei zdravoslovno i chill. sys sport strukturata si nqma da promenish. tova ti go garantiram. no puk shte si po-zdrava, silna i t.n.
p.s. symnqvam se sys 65 kg da iglejdash debela v usa.
s nai-topli chuvstva , iva
zamisli se za tova, koeto iskash i izmisli kak da go poluchish bez da stavash drug chovek. ako otslabvash za samochuvstvie- smeshno e da bazirash samochuvstvieto si na kg. ako zarai momcheta prosto nameri takova, koeto da haresva jenstveni, a ne nepremenno sportni fitness maniachki(ot opit znam , che ima izobilie ot muje s takyv vkus). i izobshto...pravi vsichko, koeto si mislish, che bi pravila ako beshe s perfectna figura. uverqvam te/kato chovek., koito ot 15 g vyzrast samo s vynshniq si vid se zanimava/ tova sa neshta, koito ne e zadyljitelno da te pravqt po-shtastliva. oshte poveche, che si v neobhodimite ramki.
kakto se kazvashe v edna kniga po ayurveda "po vsqka veroqtnost veche ste s perfektnite za vas kilogrami". razumno hranene i razumen sport i po malko gledane v ogledaloto i merene na kantar ti pojelavam. i nai-veche dobro nastroenie!
nai-iskreno/s nadejda da ne sym te zasegnala/
iva
p.s. predi 20-30 godini tova koeto ti opisvash kato problem e bil etalonyt za krasota.



Тема Re: Za Anedi...нови [re: mimi_mini]  
Авторanedi (Нерегистриран)
Публикувано15.04.04 18:32



mimi-mini, аз лично не смятам в постингите си да съм противопоставяла България на Холандия, че чак ме пращаш и да живея на Запад.Доколкото разбрах ти живееш там от дълго време.Аз пътувам там от време на време, и след това си се връщам обратно.Вярно е , че съм голямата касметлийка да си хапвам неповторимото българско мляко на родна територия, разбира се без да съм забравила откъде съм тръгнала.Оставам с впечатление, незнам може и да е грешно, че ти смяташ негативното ми отношение към храните в България, като резултат от посещението ми в Холандия.От друга страна пък те разбирам, че е много по лесно да си милеем за родната България, когато не живеем в нея.Българите,живеещи в Холандия които срешнах миналото лято, не само от храната се оплакваха и но и за всичко останало за , което се сетиха, включително колко по-тъпи са холандците от нас..Предполагам, че когато са си живеели в България са си плюели наляво и надясно по същият начин ,те и затова са се преместили на Запад.Така, че вместо да ми се ядосваш по-добре си се върни тука и се наслаждавай на храните ни с неповторим вкус.
Та да не разводняваме темата.
1.Брашното, с което си меся хляба, :
-преди година си направих проучване, лично за себе си, как стоят нещата с производството на диетичните хлябове.Разучих качествата на брашната, фирмите производителки, разговарях с технолози.В готовият хляб има набухватели, оцветители, които изках да избягна.Същите неща ги има и в холандските хлябове, само, че качеството и контрола е различен.Производствената среда също.Съхраняването и доставката до хлебарниците също.Та ако нещата наистина опират до някакъв манталитет, то значи простичко може да се каже, че ние сме си по-мърлявички в повечето отношения, което пък ме води на мисълта, че като произвеждаме хранителни продукти пак сме си такива.Не вярвам там манталитета да ни става светкавично друг.
От 1990г. се занимавам с храни от животински произход и съм натрупала достатъчно опит в тази насока, единственото което правя тук е да го споделям, а не да доказвам на целия форум колко велика е Холандия, и колко скапана България.

И мароканци със стари коли има на всякъде из Холандия. Думата ми беше:тук в стари лади и москвичи се карат хранителни продукти, плодове и зеленчуци, които сергиджиите продават на пазара и намекнах за начина на съхранение.Той също е от значение за качеството на един хранителен продукт.Всеки тук е виждал по пазарите в какви коли се товари стоката, след като приключи работният ден.И това го казвам, не за да плюя българските продавачи на зеленчуци по пазарите , а за да повторя казаното от предишният ми постинг:Всичко опира до пари.



Тема Re: mila Iva:) [re: iva]  
АвторTikwa (Нерегистриран)
Публикувано15.04.04 22:07



Skypa Iva,

Blagodarq za zagrijenostta i dobronamerenite syweti. Iskam otnowo da podchertaq, che ne iskam da otslabna (glawno)zaradi wynshniq wid, da ne goworim pyk zaradi nqkogo(!!!), a zashtoto slaninite mi prechat da se zanimawam s neshta, koito mi hareswat. Towa weche go obqsnqwah nadylgo i shiroko i ne iskam da se powtarqm.
Otnosno kak izglejdam: bedrata mi sa dosta poweche ot "zakrygleni", slaninite naprawo si wisqt, wypreki che celulityt ne e tolkowa ochewiden. Pyk i taliqta wyobshte lipswa, kato leko splenskan cilindyr sym.:) I da si priznaq, za pyrwi pyt zapochnah da obryshtam myynichko wnimanie na wynshniq si wid, predi izobshto ne mi pukashe, no togawa pyk i hich ne prilichah na momiche. Moje bi e razumno da mi puka po malko, zashtoto towa predpolaga i grija za sebe si...
No za edno si mnogo prawa - sportyt nqma da promeni strukturata mi (ochewidno), a syshto i ne topi maznini pri men. Kato primer, wchera zabelqzah, po-tochno napipah, dobre oformeni muskuli po koremnata stena.... pod edin debel sloi maznina... :) Chudq se, naistina, kolko trqbwa da ogranichawam qdeneto, za da smykna neshto. Qwno 1300 kalorii sa prekaleno mnogo, no pyk po-malko sa weche nezdrawoslowni.
Tuk iskam da podchertaq, che nqma nujda ot pritesneniq za zdraweto mi - psihichesko i fizichesko. Psihicheski sym mnogo silen chowek, syotwetno uporit i ambiciozen i towa, koeto wijdate tuk e proqwa na uporitost i ambiciq, a ne nqkakwi bolni wmaniachenosti.:) A i fizicheski sym i shte sym nared, wse pak ne dostigam do krainosti, i se hranq balansirano.
Tyi che - SPOKO!:)



Тема Re: Za Anedi... [re: anedi]  
Автор Deata ()
Публикувано16.04.04 09:17



Анеди, моля те да напишеш как си приготвяш диетичния хляб у дома, със съставки, които се намират на българския пазар ?И ако може пак да напишеш е-mail си,че нещо не мога да го открия в постинга.Много ти благодаря.



Тема Re: Нискокалорични рецепти [re: Deata]  
Авторaнeди (Нерегистриран)
Публикувано17.04.04 02:22



искам да попитам тук, в тази тема ли да побликувам рецетите или да отворя нова .



Тема Re: Нискокалорични рецепти [re: aнeди]  
Автор bhn (учеща)
Публикувано17.04.04 09:57



Мисля, че е по добре да отвориш нова, защото става все по трудно да се ориентираш в тази, а и така може темамтично да ги обособим, една за мотивацията, следваща за рецепти и т.н.
Междудругото благодаря.



Тема разделяне на етапите в различни теми [re: axa]  
Авторanedi (Нерегистриран)
Публикувано18.04.04 18:45



Мисля, че ще е най-добре да разделя етапите в различни постинги, отделни теми, така всеки ще черпи информация за етапа в който се намира.
Причини за пълнеене, емоционален и психически глад
Мотивация-как да я открием и подържаме дълго време
Видове храни-алтернативни варианти при подбиране на храна, как да пазаруваме
Нискокалрични рецепти и съвети за приготвяне и организиране на храната-калории
Физическа активност

Смятате ли, че ако пусна по една отделна тема, ще е лесно за ориентация -дайте идея как да ги озаглавя ....




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.