Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:16 24.04.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Re: Binge-eating disorderнови [re: anedi]  
АвторPumpkin (Нерегистриран)
Публикувано19.03.04 18:23



Знаеш ли, аз подобен проблем - когато бях нервна или не се чувствах идеално, търсех помощ от хладилника. Шоколадът беше единственото нещо, което ме правеше щастлива. И тук се появяваше затворения цикъл - комплексирах се, че съм дебела и избивах комплекса си чрез ядене. Да не споменавам, разбира се, всичките проблеми, които ми се трупаха от работа, училище, "приятели" и т.н. И винаги се чудех как да ги разреша, откъде да започна, къде точно да скъсам цикъла. По едно време си мислех, че ако отслабна ще ми се повиши самочувствието и ще се чувствам по-комфортно. Проблемът беше, че обективните източници на тормоз нямаше как да премахна - нито учението, нито хората наоколо. Психолозите ми даваха съвети от сорта на - намери си приятели, не работи толкова и т.н., но всичко това беше просто лесно за казване. Т.е. с цялата тирада, която изписах, искам да кажа, че самото оправяне на психическото състояние е проблемът и ключа към всичко хубаво и откъде ще подхванеш решаването му е сложен въпрос.

Какво направих аз в крайна сметка - разбрах, че заобикалящата ме реалност няма как да променя. Не можех да търся решението в запознанство с нови хора, нови приятели, нови занимания... А и не можех ей така да щракна с пръсти и да си внуша, че всичко ми е наред. И тогава реших, че трябва да започна именно от свалянето на килограми, т.е. в обртния на твоя ред. Започнах с глад, добавих малко спорт и .... ами не свалих килограми (както можеш д а се убедиш от оплакванията ми из клуба - аз съм "Тиква"), ОБАЧЕ се чувствам добре. Допускам, че е заради спорта, и заради това, че успявам да се ограничавам в яденето и да контролирам себе си. Сега остава само да продължавам и да се надявам, че все някога ще видя един различен човек в огледалото. Засега промяната е само вътрешна.:)

Та, с две думи - спорта му е майката, поне при мен.:)


Редактирано от fenixx на 20.05.05 08:48.



Тема Re: Binge-eating disorderнови [re: Pumpkin]  
Авторanedi (Нерегистриран)
Публикувано19.03.04 20:54



През най-бурните си периоди на пубертетски възход се бях вманиачила на тема Монтен, френски философ, от томовите на който запомних едно нещо :"Чавек не страда от самите неща, а от представите си за тях".Значи обективната реалност никой не може да промени, но начина по който я приема може да промени.Проблема на всички онези лапащи здраво поради невазможността да променят обективната реалност идва от начина по който я приемат.Обекновено дебелите жени решават, че само ако отслабнат, ще им се решат доста проблеми от женско естество.Смея обаче да твърдя, че трябва да се почувстваш комфортно за да отслабнеш, а не да отслабнеш първо и после да се почувстваш конфортно.Защото ако откриеш, че трупането на килограми идва от дисконфорт, откъде според вас трябва да се започне ?
Храната е най-лесната потребност заместител към който жената прибягва.Рядко ще видите мъж да се тъпче със сладолед пред телевизора.Така, че жените се вълнуват доста повече от наднорменото тегло по принцип.
В тая посока на мислене, стигнах до извода , че докато отрицателните емоции ме контролират, а не аз контролирам тях, ще продължавам да изпразвам хладилника ... ако съм потисната от факта, че нямам пари да си платя парното, детето ми е болно, всеки момент ще ме съкратят от работа , мъжът ми мърмори в съседната стая----до тук все обективна реалност и положенията са две:или да се дрогирам със шоколад или да се опитам да установя контрол върху отрицателните си емоции защото решение няма ы ако успеете да обуздаете емоцияты и да я сложите под контрол а не да се оставите тя да ви контролира ето ви първата крачка

А СПОРТА ТЕ КАРА ДА СЕ ЧУВСТВАШ ДОБРЕ ЗАЩОТО Е ДОБЪР НАЧИН ЗА ИЗБИВАНЕ НА СТРЕСА ЗА ТОВА СПОР ПО ВЪПРОСА НЯМА АЗ СЪМ ТВЪРДО ЗА



Тема Re: Binge-eating disorderнови [re: anedi]  
Авторanedi (Нерегистриран)
Публикувано20.03.04 11:31



Пак се връщам на обективната реалност, която ние не можем да променим, от която произтичат проблемите ни , които ние не можем да решим, откъдето идва желанието ни да се ДРОГИРАМЕ с храна.Ето го извора на отрицателните ви емоции.При Tikwa , разпознаването на източника е направено,открила е за себе си, че избивайки стреса чрез спорт я кара да се чувства добре, и от там идва доброто и настроение.Ще ви опиша следната асоциация: Човек го боли кръста да речем, чуди се какво облекчение да намери, какво да пие, накъде да се обърне и най накрая напипва нещо, да речем поза в която да лежи и му става много по леко. След това споделя на комшийката, че като легне на една страна така му минава болката и му е толкова добре, че това май му е майката да се лежи на тая една страна . Да обаче причината дето поражда болката все още си я има някъде там, нито е открита нито е премахната, въпреки частичното намерено облекчение.Не, че лижането на тя една страна е грешно или не помага, пак постижение отколкото да лежиш по гръб и да те боли зверски.
Трябва да си изработите собствен технологичен наръчник за справяне с отричателните емоции, понеже проблема си остава в това как човек :
1. приема заобикалящата го действителност
2. как се справя с отрицателният аспект на тази действителност.
Затова си е истинско изкуство да можещ да държиш под контрол емоцията си когато си осъзнал, че тя води до лоши неща за теб.Също така първопричините за стреса най-лесно се откриват, на дали добре разпознаваме собствените си симптоми от този стрес . Да работа, проблеми, безпаричие все причини за стрес. Това е общата картина и в този общ план знаем, че се храним прекомерно поради стреса в който се намираме. Ами то е същото и с пушенето-пуша повече, че имам неприятности . Пушенето е вредно, трябва да го спра, щото ще умра от рак на белите дробове .Ми то с яденето е същото, ако не спра да ям ще надебелея и ще умра от инфаркт.Като отидите на доктор, той ве направи канстатацийте, дето и вие си ги знаете, ама чисто тихнически ни ви казва как да се справите с тях, понежи тези техники са строго индивидуални към тях ми е насочено цялото внимание, и за тях ще говоря по нататък.....



Тема Re: Binge-eating disorderнови [re: anedi]  
АвторLeo (Нерегистриран)
Публикувано20.03.04 13:06



Anedi, с интерес прочетох всичко, което си написала и тъй като дълго време съм се занимавал с диети, здравословно хранене, изчела съм много книги от този род, съм напълно съгласна с теб, че за да отслабне човек му е необходимо психически конфорт. Но за едно до сега не си писала, че даже и в психически конфорт, даже и всичко друго да ти е наред - материално, семейно, служебно и т.н., ако не се въведат основни ограничения в храната, човек просто ще си остане дебел. А тези ограничения са написани във всички видове диети - къде по-драстично, къде по-меко и те са: ряско намаляване на въглехидратите от вида на тестени и сладки храни и на захарите. Когато човек рязко намали тези храни, а даже първоначално ги изключи - резултатът идва повече или по-малко. Носи права, че това трябва да стане начин на хранене въобще, защото човек се затормозява от непрекъснатото пресмятане на това какво и колко е изял. пиша това от собствен опит, защото в продължение на години този начин на хренене е бил мой стил и се чувствах добре. За съжаление в последните години преживяж много стресове, ядях без да усещам какво и колко и резултата е налице - за около 1-2 години напълнях повече от 10 кг и сега се блъскам да ги сваля. Твоите постинги ми дадоха кураж, че съм в правилната посока. Желая ти успех.



Тема Re: Binge-eating disorder [re: Leo]  
Авторanedi (Нерегистриран)
Публикувано21.03.04 16:03



Спор не може и да има, че ограничаването на храната е от изключително важно значение, когато всичко друго ти е наред, когато си успял да излезнеш наясно с причините за своето напълняване. Моите постинги са все още за първият етап, а режима на хранене, като видове храни , калории е вторият етап. Все още разсъждавам на тема първо ниво, защото много дебелите хора обикновено преяждат, без да могат да направят разграничение от физическият глад, навика да се тъпчеш и емоционалното си състояние.Тези хора обикновено смятат, че за да оправят всичко останало в живота си , е необходимо първо да отслабнат и след това да си оправят душевното състояние ..пример : Ако сваля 10 килограма или ако бях свалила 10-те килограма , мъжът ми нямаше да си хване любовница. Понеже съм дебела, затова нямам приятели ...Колко по-щастлива бих била, ако нямах дебел задник и голям корем.Ако една жена успее да излезне наясно със себе си , не само относно храненето , но и относно другите аспекти за своята женственост, защото женствеността, пълноценността на една жена не се измерва само в килограми .Смятам, че добрата мотивация идва тогава, когато си наясно с дъбрата и лошата страна на своя характер, с добрата и лошата страна на своя живот, с добрата и лоша страна на отношенията ти с приятели, интимни партньори, ако щете работодатели....Килограми -диети-храна и глад - са един затворен кръг , в който много жени се въртят и не знаят откъде и как да започнат.Затова аз предлагам да се започне първо от живота който живеете.

Втори етап - ограничаване, подменяне на храни, повече движение , подмяна на стари хранителни навици с нови, подържане на мотивация . Вижте всяка една диета, независимо каква е тя ви подлага на изпитание колко контрол може да упражните върху себе си.аз ви предлагам да започнете :с колко и , до каква степен упражнявате контрол върху :настроения, чувства, емоции, трудности, проблеми....



Тема Re: изгубих адрес [re: anedi]  
Авторanrdi (Нерегистриран)
Публикувано22.03.04 12:33



Тъй кото пощата ми е препълнена, току що по погрешка изтрих адреса на едно момиче, което ми бе писало -Весела 19 години и половина нека ми пусне нов майл...Съжалявам Весела



Тема Re: симтоми на стреса при жените [re: anrdi]  
Авторanedi (Нерегистриран)
Публикувано23.03.04 23:26



Тия дни се канех да ви обърна внимение на трите основни симптома на стрес при жената, които всяка една от вас меже да разпознае във себе си :


Когато жената загуби равновесие преминава през три характерни етапа: притеснение, свръхреактивност, изтощение.В състояние на стрес, жената губи способносттао да степенува по значимост различните видове натиск, под чието въздействие се намира. Всичко и изглежда еднакво важно-от закъснялото плащане на тока и парното отопление, до праха под леглото,и поливането на цветята. Жената се чувства притеснена сякаш трябва да се справи с планини от работа и не може да си позволи и минута почивка, докато не я свърши. Тя пренебрегва собствените си нужди и желания заради потребностите на своя партньор и близките си. Възможно е да се подчини напълно на техните потребности.
така тя върви към втората фаза на стреса-прекалената реактивност. Натрупаното в нея емоционално напрежение я кара да реагира с прекалена възбудимост на всяка ситуация и да обърква причината със следствието.
основният показател на третата фаза е когато жената се почувства изчерпана и изтощена. До този момент тя е изглеждала стегната, борбена и мобилизирана и изведнъж у нея настъпва срив.Тя е отпаднала, нещастна и крайно раздразнителна. Изтощението е е неизбежно следствие от липсата на равновесие.

ето ви и трите етапа на женска неуравновесеност:
"Първи етап-потиснати и с изострен апетит жени-най-често срещана реакция на жената с потисната женственост е прекомерното хранене. То е леснодостъпният заместител на любовта. Чрез храната тя често потиска чувството на несигурност.Тази склоност се нарича потребност -заместител.В този случай потребността и от любов е заменена с нуждата да се храни.Докато любовните и желания не са утолени, тя винаги ще бъде гладна.Чрез яденето тя временно притапява копнежа по женското си "аз "и се успокоява"

ПАНАЦЕЯТА - според американският психолог Джон Грей:
" Спокойствието, комфортът, простотата, сигурността, радостта, развлеченията, насладата и красотата подхранват женствеността. Не диетите...НАЙ-ДОБРИЯТ НАЧИН ЖЕНАТА ДА СЕ ИЗБАВИ ОТ НАДНОРМЕНОТО ТЕГЛО Е ДА СЪЗДАВА ПЪЛНОЦЕННИ ВРЪЗКИ И ДА ВОДИ ПО-МАЛКО НАПРЕГНАТ ЖИВОТ"

ВТОРИ ЕТАП-ЖЕНИТЕ РАБОТОХОЛИЧКИ-най-често заради негативни преживявания в детството, отхвърлят женствеността си като проява на слабост-нежелана и неприятна.Такиво жени трудно си представят, че могат да бъдат обичани, защото са нежни и женствени.Те правят всичко възможно да прикрият своите женски чувства и потребности.
Трети етап-жената, която изисква от мъжа си повече да споделя-реакция на жените, които усещат емоционална дисхармония, е да искат мъжът им да споделя повече с тях по типично женски начин.

На всички жени с наднормено тегло препоръчвам да прочетат книгата на Джон Грей "Марс и Венера се обичат"



Тема Re: още за първият етап [re: anedi]  
Авторanedi (Нерегистриран)
Публикувано24.03.04 12:02



Тъй като получих много е-мейли от жени, продължавам по темата, която сама започнах, защото е видно,че всички, които до този момент ми писаха трупат килограми поради причини, различни от физиологичен глад, но престрастили се към храната и диетите почти в еднаква степен, въртят се в кръга на преяждането и глада, губят контрол, самобичуват се и опитват пак.
Ще отговарям на всички, които ми пишат, само дето ми отнема време и ще става по-бавно.
За всички онези , които не свалят достатъчно, макар и да са гладували дълго време , да са спортували, да са опитвали всички трикове дето са чели и чули:
-не си поставяйте големи цели.осмислете голямата цел и я разделете на по-малки цели, които да гоните една по една.
-не мислете, че трябва да свалите 10 кг., а мислете как да свалите едно кило
-преборете се с чурството за вина, всеки път когато се наядете и се опитайте да не се мразите.Когато мразите някого, никога не мислите да му направите добро, нали
-абстрахирайте се от рекламите, обещанията, резултатите на другите в отслабването-те винаги ви казват колко много другите могат, а вие не можете.
Наясно сте, че това е бизнес. Занимавам се с храни и сам стигнала до заключението, че хранителната индустрия е голямата сестра на отслабващата индустрия.Така, че не им вярвайте.Да стовариш отговорността за отслабването си на едно лекарство е метод обречен на провал.Само вие може да се справите с този проблем-на части , по малко, стъпна по стъпка и без паника, самобичуване, вина, гняв, отчаяние...

За всички онези, които смятат, че трябва да са съвършенни за да бъдат обичани:
-това е за по-младите момичета-съвършенство не се постига, като свалиш 6 килограма за десет дни-не правете самооценка за себе си през очите на мъжете, дайте им да разберат, че на вас ви се полага обич, а не че трябва да я заслужите.Положете повече грижи да обичате себе си, преди другите да ви заобичат.
-когато се видите в огледалото и не се харесате, нека първата ви мисъл бъде -защо напълнях, а не , че светкавично трябва да отслабнете.И да минете на зверска диета.При рязка промяна на калорийният прием, с който организма ви е свикнал, той се чувства уплашен като заек и се чуди какво става.Излъжете го бавно и по малко, а не го стряскайте.Станете му приятел , а не му обявявайте война, защото винаги ще я губите

За всички онези, които смятат, че мъжете им ще ги заобичат повече ако са слаби :
-запомнете, че вие се нуждаете сега в, в момента от любовта,вниманието, грижата, уважението и зачитането която ви е обещана за в бъдеще време, за да може да свалите онези десет килограма. ако ви критикуват, грам не ви помагат.ако и вие се самобичувате, обвинявате, мразите , грам не си помагате .



Тема Re: симтоми на стреса при жените [re: anedi]  
Авторniva (Нерегистриран)
Публикувано24.03.04 12:14



Анеди, всичко, което пишеш е вярно и същевременно относително приложимо. Защото ние живеем в БЪЛГАРИЯ и за съжаление стреса ни е част от живота. До тук разбрах, че човек трябва да излекува психиката си и да промени начина си на живот, за да се чувства комфортно в тялото си. Така ли е? Но все пак, мила, ако искаш да споделиш своя опит, направи го, не ни изнасяй лекции. Книжки и аз съм посъбрала доста и благодарение на тях поотслабнах.
Диети не мога да пазя, защото нямам достатъчно воля. Внимавам какво и КОЛКО ям. Ограничих хляба, тестените изделия и захарта,всякакви газирани напитки. И май се получи.



Тема Re: още за първият етап [re: anedi]  
Авторmoonly (Нерегистриран)
Публикувано24.03.04 14:06



Харесва ми начинът,по който пишеш.Наистина и аз съм разбрала за себе си,че чудеса няма-такива като хапчета,препарати за сваляне на мазнини,супи без калории и т.н.Аз лично в момента уча философия,с надежда и тенденция да се прехвърля психология,някой хубав ден...и в написаното от теб,дали преписано от книжки за мен значение няма,след като самата аз не съм ги чела...виждам много смисъл.И при мен положението е сходно с това на още навярно 80% от жените с проблеми в теглото.Всички баби-дебели,майка ми също,аз от дете пухкава.Колкото до хранителни навици си спомням,че сутрин с брат ми ни будеха с мекици,пържени филии и сладко,козунаци,кифли...и всичко домашно приготвено от този сорт.За яденето в 10 часа пред телевизора е излишно да споменавам.А баба ми все ми повтаряше да ям повече,защото зимата ще ми е студено,ако нямам подкожно "кожухче"-бях зиморничава.Сега виждам това и ще го имам предвид с моите деца.Винаги съм тренирала по нещо като дете,така че общо взето нямах проблеми,но когато спрях-някъде след 8 клас....качих доста кг.След това ги свалих вече като студентка.Работех доста-работа свързана с тичане по 8 часа на ден.Може да се каже,че бях и в емоционална криза тогава.Сега след 3-4 години,когато седя по цял ден пред компютъра,животът ми е стабилен и осигурен,общо взето се притеснявам много по-рядко,сега ми е трудно да поддържам желаните размери на тялото си.Спортувам почти през ден,за да компенсирам седенето,внимавам какво ям,като напълно съм изключила хляб,ориз,картофи и всякакви захарни десерти...и въпреки всичко пак не съм доволна от състоянието на тялото си.Как да си обясня това,при положение,че не съм затормозена-психически или физически,имам хранителен режим,не съм се обездвижила.При мен зависимостта е обратна-нещастна ли съм - нямам апетит,не ям сякаш наказателно,а когато съм спокойна и щастлива-имам постоянен и трудно удържим апетит.Дилемата е ужасна!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.