Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:50 20.04.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Re: Гоня вече 51 свален килограмнови [re: anedi]  
Автор Cpeбъpeн oблak ()
Публикувано17.03.04 09:31



Харесва ми как мислиш... независимо какъв режим на хранене си избере човек, всичко това, което казваш, трябва да е в основата.



Тема Re: Гоня вече 51 свален килограмнови [re: MM]  
Авторanedi (Нерегистриран)
Публикувано17.03.04 11:42



Споменах, че от опита, който натрупах в свалянето на собствените си излишни килограми преди идна година стигнах до обобщаване на етапите на отслабване:
1.Аз от дете съм си била закръглена, като навлизах във възраст, сега съм на 37, дебелеех все повече и повече и си казвах, че трябва да отслабна.и минавах на диети.Повратната точка бе, когато по интернет открих една страница на дебела американка, която цял живот бе водила битка за сваляне на килограми-сваляла , качвала и прочетох дневника и .От тази страница ми просветна, че свалянето и задържането на килограми е нещо много повече от диета,нещо повече да ядеш зеле и моркови за десет дена , и да пиеш минирална вода .От там научих, че жените които страдат от хронични депресии дебелеят, жените, които не отделят, дори в мисълта време за себе си дебелеят, жениет, които не са удовлетворени от себе си, от живота който водят, от интимната връзка в която са, дебелеят...Вярно е , че мислейки така е по сложно, по просто е ако си знаеш, че ядеш повече и затова дебелееш и ако съкратиш калорийте почваш да слабееш, пък ако и устиска да гладуваш по-дълго, съвсем отслабваш.
2.Моят личен случай: бях заета по цял ден с работа. Вечер се прибирах и отпочвах, чистене , пускане пералня, готвене, грижи по детето, най-ми беше кеф когато мога да ям /казвам това е моя случай, защото аз бях с доста наднормено тегло/ и когато започнах да се наблюдавам и да си записвам какво ми се случва в живота, какво правя всеки ден, чесно казано се поуплаших-на мен единственото нещо в живота, което не ме натоварваше, а ми носеше удовлетворение беше яденето.един ден забелязах, че дъщеря ми се храни като мен-бързо,не дъвче добре, обича да яде пред телевизора, започва да предпочита храните, които аз ям . Тогава реших да седна и да си спомня, как съм се хранела в моето семейство, когато съм била малка, колкото нея и открих прилики с баба ми,при която ме пращаха на село и която си беше дебела до последно.Това затвърди мнението ми, че проблемът е по сложен. Пак повтарям, мисленето и психиката е първият етап-справиш ли се с него, останалото с храненето и движението е втори етап, третият етап е когато успееш да подмениш лошите си хранителни навици, и накрая когато си успял да постигнеш резултати да си наясно как да ги задържиш.
Отслабването, здравословното и дълготрайното е промяна начина ти на животи то завинаги, няма дни , няма месеци, няма години.Има една американска компания Weight Watchers , която миналото лято от любопитство посетих в Холандия, Амстердам. Офисите са и по целия свят.Там отслабват в групови терапии, знаете как е при американците.Искам да ви кажа, че групите ги водят жени, които вече са постигнали резултати успяли са да задържът свалените килограми и вторите по важност хора са психолозите, диетолозите идват накрая. Повечето жени в тези групи са жени, които са родили , по време на раждането са напълнели, жени напълнели вследствие на дългогодишен брак. Имаше една, която откри, че подтискането което чувства от страна на мъжа си , води до напълняване. Несигурноста , проблемите , паниката от нещо неприятно, което ти се случва ...грижите около децата, проблеми в работата ...вижте психически ако успееш да се справиш с отрицателните си емоции имаш шансове да оправиш храненето си .Ако в продължение на години си ял и не си се движил , как изведнъж ще се навиеш да спортуваш по два часа на ден, да ядеш овесени ядки, и да пиеш минерална вода, когато си свикнал да се наливаш с кола. Да можеш да го направиш, на не повече от две седмици , после се връщаш на старите навици и си качваш килограмите обратно.



Тема Re: Гоня вече 51 свален килограмнови [re: anedi]  
Автор Millena (s interes)
Публикувано17.03.04 13:06



Чудесно разсъждаваш! Това е, което и аз осъзнах преди около 2.5 месеца и сега се превъзпитавам. Благодаря ти много, че сподели. Беше ми полезно, приятно и мотивиращо да те чета!



Тема Re: Гоня вече 51 свален килограмнови [re: Tikwa]  
Автор тaня-иckpa (SPA)
Публикувано17.03.04 13:24



Защо пропускате с какво започва :
1. Какви са били хранителните навици в семейството където сте отрастнали
...
и какво сте направили да ги промените (естествено че тогава не е зависело от вас , но когато сте го осъзнали ? как и въобще променили ли сте хранителните навици ??
строга диета и спорт с добро настроение , след това добър хранителен режим и спорт и доброто настроение, е аз не бих искала повече (например размери 90-60-90 )



Тема Re: Гоня вече 51 свален килограм [re: тaня-иckpa]  
Авторanedi (Нерегистриран)
Публикувано17.03.04 15:11



Добре, айде да почнем от хранителните навици: спомнете си майка, баба, леля , когато сте били малки какво са готвили, как са подреждали масата, обичали ли са да правят сладкиши. Дали баба ви е изпадала в ужас, че не ядете достатъчно. Мазали ли са ви филии с масло и мед, карали ли са ви да ядете, когато не сте били гладни. Как са изглеждали майка ви и баща ви като деца, като млади , на средна възраст .След това преминете към себе си :как вие готвите, какво готвите, колко от манджите сте принесли в сегашното си семейство, и след това се огледайте в децата си .В моето семейство двете баби бяха дебели, майка ми сега сваля килограми под моето вече вещо ръководство.Когато посетих един пластичен хирург преди време, той ми каза ,че при наднорменото тегло съществува генна обособеност, с която трябва да се съобразявам. След това изчетох купища сайтове за наднорменото тегло и генната обремененост. При мене има такава, но при много от вас може да я няма.Аз имах да свалям и все още ги свалям към 65 кг -екстра тегло, при много от вас килограмите не са толкова много. Затова казвам, че при всеки човек, свалянето на килограми е индивидуално и то трябва да бъде съобразено с причините за напълняването.Как иначе можеш да се справиш с някакъв проблем ако не знаеш причините за него.
Коментирам моя случай, ако някой припознае нещо нека се обажда.....
Та: генна обремененост, семейна история с гастрономически навици на високо ниво, стресиран начин на живот-това е първоосновата на неправилните ми хранителни навици.Вярно е ,че като малка аз не съм могла да ги контролирам, но поне на средна възраст ги разпознах, детайлизирах ,и малко по-малко започнах да си ги преборвам.Понеже навика си е втората природа на човека, той трудно си го разпознава.И ако си го преследваш достатъчно дълго , ще го нацелиш



Тема Re: Гоня вече 51 свален килограм [re: anedi]  
Автор Lady_Maia ()
Публикувано18.03.04 09:31



Съгласна съм с всичко което казваш!
Разбирам, че става дума не за формален акт, а за наистина реално оценяване на живот, навици, дори ценности! Но ... все пак какво предприе след като си направи равносметката!
Разкажи ни, за да не се чувстваме като в приказката за Шехерезада ...



Тема Re: Гоня вече 51 свален килограм [re: Lady_Maia]  
Авторanedi (Нерегистриран)
Публикувано18.03.04 11:03



Ами аз затова се опитвам да ви подготвя, че няма приказка и чудо с което се отслабва и разбира се, че ще разкажа за всичко, ама и аз като Шехерезада не мага да го направя в един постинг.Досега писах за всички онези, които наистина си имат сериозен проблем с килограмите, но ето , че снощи получих имейл от едно младо момиче, на което 3-5 килограми дето трябва да свали не са му проблема, а по скоро ниското самочувствие в следствие от куп други неща..-потисната женственост/според мен/, решило е, че не го харесват и затова панически иска да стопи тия килограми, като че ли в тях е ключа на щастието в живота му.Затова обръщам особено внимание на първия етап от отслабването и не го приемайте, като някакъв трик с който ви държа в непрекъснато напрежение . Ще разкажа всичко, но по ред.

Ще продължа следобяд, че трябва да излизам сега.Та за всички нетърпеливи само да спомена ТЪРПЕНИЕТО е една от основните предпоставки в свалянето на килограми .....



Тема Re: Гоня вече 51 свален килограм [re: Cpeбъpeн oблak]  
Авторanedi (Нерегистриран)
Публикувано19.03.04 16:27



Това с мисленето е добре, но днес ми мина през акъла , че е хубаво да си изястните до каква степен потиснатоста е свързана с апетита. Така като, че ми звучи по-конкретно:какво ви потиска/причини за потискане/ после апетит /в каква острота/ после колко на често двете неща се свързват...детайлизирани и изяснени по отделно и заедно двете причини, може да доведат до идея как да се справите с тях заедно и поотделно.



Тема Binge-eating disorder [re: anedi]  
Автор allure (temporary)
Публикувано19.03.04 16:32



Съгласна съм с теб ! А това, което описваш е Binge-eating disorder

Definition

Binge eating disorder (BED) is characterized by a loss of control over eating behaviors. The binge eater consumes unnaturally large amounts of food in a short time period, but unlike a bulimic, does not regularly engage in any inappropriate weight-reducing behaviors (for example, excessive exercise, vomiting, taking laxatives) following the binge episodes.

Description

BED typically strikes individuals sometime between adolescence and the early twenties. Because of the nature of the disorder, most BED patients are overweight or obese. Studies of weight loss programs have shown that an average of 30% of individuals enrolling in these programs report binge eating behavior.

Causes and symptoms

Binge eating episodes may act as a psychological release for excessive emotional stress. Other circumstances that may predispose an individual to BED include heredity and affective disorders, such as major depression. BED patients are also more likely to have a comorbid, or co-existing, diagnosis of impulsive behaviors (for example, compulsive buying), post-traumatic stress disorder (PTSD), panic disorder, or personality disorders.

Individuals who develop BED often come from families who put an unnatural emphasis on the importance of food, for example, as a source of comfort in times of emotional distress. As children, BED patients may have been taught to clean their plate regardless of their appetite, or that finishing a meal made them a "good" girl or boy. Cultural attitudes towards beauty and thinness may also be a factor in the BED equation.

During binge episodes, BED patients experience a definite sense of lost control over their eating. They eat quickly and to the point of discomfort even if they aren't hungry. They typically binge alone two or more times a week, and often feel depressed and guilty once the episode has concluded.

Diagnosis

Binge eating disorder is usually diagnosed and treated by a psychiatrist and/or a psychologist. In addition to an interview with the patient, personality and behavioral inventories, such as the Minnesota Multiphasic Personality Inventory (MMPI), may be administered as part of the assessment process. One of several clinical inventories, or scales, may also be used to assess depressive symptoms, including the Hamilton Depression Scale (HAM-D) or Beck Depression Inventory (BDI). These tests may be administered in an outpatient or hospital setting.

Treatment

Many BED individuals binge after long intervals of excessive dietary restraint; therapy helps normalize this pattern. The initial goal of BED treatment is to teach the patient to gain control over his eating behavior by focusing on eating regular meals and avoiding snacking. Cognitive-behavioral therapy, group therapy, or interpersonal psychotherapy may be employed to uncover the emotional motives, distorted thinking, and behavioral patterns behind the binge eating.

Because the prevalence of depression in BED patients is high, psychopharmacological treatment with antidepressants may also be prescribed. Once the binge eating behavior is curbed and depressive symptoms are controlled, the physical symptoms of BED can be addressed. The overweight BED patient may be placed on a moderate exercise program and a nutritionist may be consulted to educate the patient on healthy food choices and strategies for weight loss.




Тема Re: Binge-eating disorder [re: allure]  
Авторanedi (Нерегистриран)
Публикувано19.03.04 17:22



Да вярно е това, което си поместила в постинга си .Общо взето тия състояния се констатират от диетолози..Ей сега преди да тръгна за детската градина на дъщеря ми, попаднах в гювеча на някакъв клуб диети, който се води от светила .. откакто отслабвам, ползвам информация само от чужди сайтове, където констатацийте не са толкова сухи и като , че ли /поне на това което аз попаднах/ се подхожда с повече разбиране към дебелите хора и се отделя повече внимание как да се справиш с причините , които те водят или са те довели до лошите ти хранителни навици. Напълно подържам становището, че това е първото нещо, откъдето се почва. Защото проблеми имаме всички..есни дебелеят благодарение на тях други слабеят ...Значи номера е кой как се справя с проблемите..Ако дори и малките неща, не толкова съществени на пръв поглед те потискат в еднаква степен както и важните загубване на работа например ..значи /при мен беше така , докато стигнах до извода , че потиснатоста ми е голям проблем/.Това върху което разсъждавам не тайна за никого и в никакъв случай не претендирам да съм открила топлата вода, но наистина изпитвам огромното желание да помогна на други жени да намерят своето разковниче завинаги.Честно ви казвам такава гордост и удовлетвореност изпитвам в по-голямата част от времето, макар и нескромно да звучи.А и го пиша, защото това ми помага да излизам от черупката в която се бях свила, да троша един по един комплексите, от които страдах , да възвръщам малко по малко своята женственост, да харесвам себе си не само външно, да заобичвам себе си .Значи вместо тези сложни разсъждения и словоохотливи постинги, знам, че е някак си по-нормално да говоря за аткинс, или за ония яйца дето се ядат всеки ден , или да изровя някаква страхотна диета , от която комшийката ми свалила 10 килограма за нула време, но аз успях да погледна този проблем от друг ъгъл и ако не на всички, то поне на някои ще влезне в работа ....




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.