Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:06 25.04.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Гоня вече 51 свален килограм  
Авторanedi (Нерегистриран)
Публикувано16.03.04 15:08



Здравейте момичета!!!

За пръв път пиша в клуба, защото скоро го открих.Преди две години бях стигнала 144 кг. ,след раждането на дъщеря ми. Уплаших се в един момент и се хванах да отслабвам.Кви ли не диети пробвах, ама рязко свалях и после качвах .Мисля, че най-сетне от близо година му напипах цаката-с хранене , движение, и главно в мисленето си.Досега свалих 51кг. и продължавам . Искам да се докарам до 67 кг.Обичам да обсъждам тази тема и с удоволствие ще отговарям на въпросите ви !!!

П.С искам да отбележа, че нямам комерсиални цели. Казвам го защото докато отслабвам мои познати ме питат как го постигам и ми стана ясно, че само ако им кажа някаква известна диета или хапчета ,те тичата да си ги копуват ....
Свалянето на килограми е и просто и сложно, но едно разбрах -нито диети,нито хапчета помагат за дълго време. Ще се радвам да дискутираме тази тема заедно!!!
Успех на всички!!!!!
ееее понеже съм и горда със себе си мога да си покажа снимките , на тези които пожелаят нека ми пишат на anedi@mail.bg

никога не съм сечувствала по-горда със себе си



Тема Re: Гоня вече 51 свален килограмнови [re: anedi]  
Авторmese4inka (Нерегистриран)
Публикувано16.03.04 16:02



би ли споделила за колко време постигна тези резултати и с какъв режим?
какво ядеше,по колко и т.н.
боря се цяла година с 15 кг без резултат
свалям и качвам и пак така:(


Редактирано от fenixx на 20.05.05 08:50.



Тема Re: Гоня вече 51 свален килограмнови [re: anedi]  
АвторJB (Нерегистриран)
Публикувано16.03.04 16:11



Браво :)) това е невероятен успех!
Много се радвам на такива теми, сигурна съм че ще ги стигнеш 67-те



Тема Re: Гоня вече 51 свален килограмнови [re: anedi]  
Авторbhn (Нерегистриран)
Публикувано16.03.04 16:14



Разкажи ни как го постигна.
Така написано, щеш не щеш, звучи все едно си на път да ни правиш реклама на нещо и само се опитваш да ни събудиш интереса. Нали знаеш успешна рекламна кампания и т.н.
A иначе аз наистина искам да разбера как си го постигнала.
Респект



Тема Re: Гоня вече 51 свален килограм [re: bhn]  
Авторanedi (Нерегистриран)
Публикувано16.03.04 16:58



Мога да кажа със сигурност, че е всичко друго но не рекламна кампания напротив - антиреклама на всичките медикаменти за отслабване, включително и диетите дето висят по рекламните банери....Не, че и аз не ги пробвах, ама само дето надебелявах двойно след това, докътозаприличах на свиня..Така се ядосах на всичките, че най-накрая ми се наложи да се образовам в доста свери за да отслабна и първата от тях беше да опозная до мозъка на костите себе си, при мен от там се почна.
Ако разполагате със малко свободно време, водете си записки, не по-малко от две седмици и си отговаряйте на следните въпроси:
1. Какви са били хранителните навици в семейството където сте отрастнали
2.спомнете си момента от който сте почнали да напълнявате
3.Какви своевременни мерки сте взели , като сте констатирали факта, че дебелеете
3.Забелязвате ли да се храните често от лакомия или за успокоение, въпреки, че не изпитвате физически глад
4.през последния месец по колко време сте отделяли за себе си
5.Доколко са ви удовлетворени емоционалните потребности на жена
6.Безразборно ли се храните
7.През тези две седмици записвайте на един лист, всекиден в кои часове се храните и какво ядете
8.Откриите за себе си причините, поради които пълнеете/ разбира се ако не са чисто здравословни/, ако трябва се консултирайте с лекар
9.установете нивото на емоционалния стрес под който се намирате и доколко той влияе на апетита ви...

ИЛИ опитайте се максимолно да откриете вредните си навици, като си водите записки, и като приключите с тях, потърсете положителните си навици, бъдете наясно с тях също толкова добре, преди да премините към мотивацията ....
Верно,че малко звучи назидателно , но това е понеже, сега вече съм си систиматизирала етапите и лично за мен е важно себепознаването- първи етап.



Тема Re: Гоня вече 51 свален килограм [re: anedi]  
Автор Пaмeлa (непознат )
Публикувано16.03.04 18:16



Поздравления, Анеди! Би ли споделила съществената част? Този първи етап е индивидуален за всеки. Какво промени в хранителните си навици и за колко време постигна този резултат?



Тема Re: Гоня вече 51 свален килограм [re: Пaмeлa]  
Авторanedi (Нерегистриран)
Публикувано16.03.04 19:31



Резултата го постигнах за година и половина, но хубавото му беше, че престанах да се измъчвам с глад.Може бе трябва да започна от това как качвах килограми.Основно от диети и гладуване .Наддавах деситина килограми, последният път си спомням , че ги свалих с някаква зелева супа, и след един месец качих 15 кг обратно. Това е последният ми точен спомен.Обичам да ям, също така пред телевизора, когато съм нервна също ям, когато ми замирисва по улиците на пиле на грил ми се прияжда ...и до днес имам усещането, че бях паталогичен случяй на човек, който се тъпче непрекъснато и е вечно гладен, Докато гледах филм, можех да изям огромни количества храна, без да се усетя ...
Според мен свалянето на килограми си е строго индивидуална работа , препоръчвам на всеки да поизследва себе си, повярвайте ми ще откриете много навици, на които никога не сти обръщали внимание.
Наблюдавайте се, дето се казва ежеминутно две седмици поред и си записвайте всичко, соето правите през деня. знам, че звучи малко налудничево, но ще видите, че ще има резултат.Докато не преключат двете ви седмици не четете предварително, какво сте написали предишният си ден.И в никакъв случай не тръгвайте с мисълта, че сте на диета. Яжте си както обикновено, не правете нищо по различно от обичайното .
изводи до кото съм стигнала:ако мисълта, че минавате на диета ви подтиска и губите поне малко радост към живота -със сигурност съществува в някаква степен проблем с емоционалното хранене.и друго, всеки един дебел човек си знае от какво пълнее, ама някак си не иска да се ангажира с това познание:разбрах също ,че гладът е най-големия враг на сваляне на килограми



Тема Re: Гоня вече 51 свален килограм [re: anedi]  
Авторanedi (Нерегистриран)
Публикувано16.03.04 19:36



хранителните навици най-трудно се променят.Това става основно с търпение и организираност.Тарпението, според мен е израз на зрялост, а аз доста си поузрях, като ми стана ясно, че няма да отслабна за две седмици....аа също така, забележете се как се храните, бързо или бавно ...всяка хапка трябва да се дъвче минимум 10-12 пъти и никога не се оставяйте да огладнеете зверски до следващото хранене ....



Тема Re: Гоня вече 51 свален килограм [re: anedi]  
АвторTikwa (Нерегистриран)
Публикувано16.03.04 22:43



Съгласна съм с това, кеото казваш, звучи разумно.
Но, забелязвам, че все споменаваш, че всеки си знае от какво е напълнял. Е, аз за себе си не мога да кажа, че съм "напълняла". Просто още от малко дете си бях пълна, никога не съм била в нормата, дори съм се родила по-тежка:) Щом порастнах 171 см си бях вече около 65кг, т.е. когато съм била по-лека съм била и по-ниска.. Разбира се, случва се да напълнея отгоре, с 4-5кг, но тях поне ги свалям щом се успокоя психически и започна да се храня нормално. Въпросът е как да стана по-слаба отколкото винаги съм била? Ето сега нарпимер, вече 5 седмици съм на строга диета и спорт и не съм смъкнала нито един кг. А, за мое учудване, се чувствам добре психически...



Редактирано от fenixx на 20.05.05 08:51.



Тема Re: Гоня вече 51 свален килограм [re: Tikwa]  
АвторMM (Нерегистриран)
Публикувано17.03.04 08:48



И аз нещо не мога да разбера. Всичко е в мисленето, разберете от какво сте надебеляли, ами наистина ако сме си такива по рождение? Така и не разбрах ТИ как си отслабнала - само с промяна на психиката и бавно дъвчене на храната?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.