Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:13 25.04.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема хранителните навицинови [re: Tиkвa]  
АвторTиkвa (Нерегистриран)
Публикувано13.04.04 07:13



Сега забелязах в отговора ти към Делфин, че даваш лични препоръки за храната. Ако ти се занимава би ли ме посъветвала по този въпрос:

Та, най-гоелмият ми проблем е, че обичам сладко и високовъглехидратна храна (хляб, чипс и т.н.). Откакто се заех с "борбата" се ограничавам строго, но определено ми липсва. Най-лошото е, че сладкото ми отваря апетита. Друг вреден навик е това, че не мога и по-точно - не обичам, ама никак, да готвя и съответно ям или нещо готово, или сурово. А пък много обичам готвено - манжда със сос, подправки и т.н. Обичам и всякакви млечни продукти и то много, а също и риба. Тук ям китайско ядене (слагат ми варено зеле вместо ориз), зелена салата с риба тон или пиле (бяло месо на грил) (не че ми харесва много, ама само това става за ядене), суши. Преди, като съм в САЩ, ядях и пица, лазаня, пържени картофи (това тук е "националната кухня") от време на време, сега, разбира се, са табу. Ям сурови плодове и зеленчуци също така. Честно казано, нищо от храната тук не ми харесва наистина.
Иначе, като съм вкъщи, не обръщам внимание какво ям - важното е, че е готвено и вкусно.

Според теб какъв вид режим би бил подходящ за мен? Пробвах нисковъглехидратно хранене през тези 2 месеца, наистина ядях малко и не бях гладна, но пък буквално гледах с отвращение храната... и нищо не свалих, язък за мъчението!

Благодаря отново!



Тема Re:до Петрованови [re: anedi]  
Авторbhn (Нерегистриран)
Публикувано13.04.04 10:13



Ама и ние искаме да я прочетем тази информация
Защо не пуснеш нов постинг, който ще е вече за храната, че този вече много се препълни и трудно се следи?



Тема Благодарянови [re: anedi]  
Автор Дeлфин (момиче)
Публикувано13.04.04 11:02



Много ти благодаря за информацията!
Нямам намерение да те затрупвам и аз с мейли, сигурно и без това са ти много Ще питам тук, за да могат да виждат отговорите ти и други хора.
Значи, мисля да пусна нова тема с въпроси, които, сигурна съм, вълнуват почти всички



Тема Re: хранителните навицинови [re: Tиkвa]  
Автор kalina (Русе)
Публикувано13.04.04 11:04



Тиквичке,
по въпроса за спорта, винаги съм смятала себе си за най-големия роден мързел по отношение на спортуването, мразя да се тътря по фитнеси, тичащите хора в парка ме изпълват със завист /благородна/ но същевременно с това ги смятам за хора от друга планета, пробвала съм и да тичам и на фитнес да ходя и в къщи съм се засилвала да правя упражнения - досадно ми е до смърт и само си гледам часовника, като най-често зарязвам всичко по средата и се омитам. Изведнъж какво ми стана обаче, не знам - една приятелка ми се обади и ми каза - хайде да ходим на гимнастика, нова някаква - Пилатес, последната мания на холивудските звезди. "Пфу" казах си аз наум, веднага си представих един куп жизнерадосни девойки, които подскачат с кльощави краченца, голи пъпове, а аз най-отзад пухтя като парен локомотив. Зарекох се че ще отида само веднъж за да се уверя че и това не е за мен. За моя голяма изненада имаше няколко жени, доста по-възрастни от мен /аз съм на 35/, имаше и млади красиви момичета, но общо взето всеки беше отишъл там за своето собствено удоволствие, а не да гледа кой колко е дебел и каква марка маратонки е обул. Гимнастиката е страхотна, играе се на повдигаща настроението ритмична музика, не е свързана със скачане и натоварване а е по-скоро разтягане и работа за всички мускулни групи, като всеки път комплексът упр. е различен и една мускулна група се натоварва най-много от другите. В началото ми беше много трудно, половината упражнения не можех да ги правя, но понеже платих една месечна такса напред, реших че ще изкарам месеца. За мое голямо учудване, започнах да чакам дните за гимнастика с нарастващо нетърпение, всеки път успявах да се сгъна все повече и повече, тялото ми започна да "се прибира" и в резултат на това винаги когато мога просто хвърча към залата.
Аз се отплеснах, но мисълта ми беше че всеки може да намери този тип физическо натоварване, което му доставя удоволствие - за едни е фитнес, за други определен спорт, при мен е тази гимнастика, би могло да бъде просто ходене пеша, но смятам че най-важното е да се прави с удоволствие, а не насила.

Яна 21.09.2003



Тема kalinaнови [re: kalina]  
АвторCoня (Нерегистриран)
Публикувано13.04.04 14:52



Аз също съм на твоята възраст и също мисля да се запиша за Пилатес. Моля те би ли разказала малко повече за ефекта на тази гимнастика върху тялото ти? Казваш, че тялото ти започва да се "прибира" - това означава ли, че губиш сантиметри от корема, ханша и бедрата? И колко време отнема, за да се прояви ефекта?



Тема Za Anedi... [re: anedi]  
Авторmimi_mini (Нерегистриран)
Публикувано13.04.04 15:23



Mila Anedi prochetox ti pismo za nachina na mislene za xranite ...mnogo e interesno i e tochno s malki izkluchenia kazvam go ot sobstven opit zashtoto ti spomenavash che rodnia bulgarski standart e sus sumnitelno kachestvo. Tova nesumneno e taka az iskam da dam niakoi primeri tui kato jiveia izvun bulgaria veche poveche ot godina i imam niakoi nabludenia v taia oblast spetsialno za xranite tui kato i az kato tebe prekarvam poveche vreme vurxu izchislenia kakvo iam kolko kalorii ima kolko vuglexidrati i taka na tatuka. Malko e smeshno ili daje jalko da se slojat tolkova mnogo xrani po edin obsht znamenatel. Vse paktvoite predishni 144 kilograma ot kachestvoto na xranata li sa stanali? Ne viarvam...Az jiveia v xolandia ot dosta vreme tuka spored tebe v edna zapadna durjava ima li zdrav xranitelen kontrol ili e kakto v buglaria spored teb??? Nishto podobno tochno minalia put predi da doida v bulgaria imashe 33 UMRIALI xora ot piene na gazirana mineralna voda. Takova neshto vse oshte ne sum chula da e stanalo v buglaria mai?Neshto drugo sushto v taa xolandia v momenta v koito sum tuka i moga da go garantiram ima spriano prosivodsvto na brukselsko zele zashtoto predi okolo 2 mesetsa 4 choveka URMIAXA ot iadene na brukselsko zele.. kak ti zvuchi mai e daleche ot bulgarskata realnost?Sega neshto drugo spored tebe ima li razlika ot edno pile gledano v kushti i edno pile gledano v inkubator? Spored men ima goliama razlika purvo v nachina na xranene na xranitelnite dobavki daje i na vitamini. Tuka v xolandia nikoi ne gleda pileta v fermi i taka da si se razxojdat na svoboda v kletka si sedi davat mu da iade injektirat go s xormoni i takiva vitamini za koito e DOKAZANO che sa bezvredni za choveka taka se pravi ot mnogo godini po tsial sviat i neznam dali ima niakoi umiral(osven ako nee ial pile ot Kitai). Stranno e che v tvoito pomagane kum teia momicheta na dieta pribavaiash i neshto suvsem ne tolkova bezobidno kato takiva tvurdenia spored men bezmisleni che xranata v bulgaria e edva li ne otrovna iavno sled tvoito poseshtenie v xolandia po tipichno xolandski nachin davash edni lesni dumi za "bednata" bulgaria kakto praviat povecheto xolandsi. Az moga da ti kaja che nachina na promiana na misleneto za xranata ne osnachava da pochnesh da mislish che vsichki xrani v bulgaria sa otrovni. Tova mnogo mi napomnia za nachalen stadii na anoreksia kogato suznanieto zapochva da priema xranata kato otrova. Ti minavash ot edna krainost 144 kilograma kum druga krainost koeto sega moje da ti se struva dobre da vidime kak shte bude sled 5,10 godini....
. Obache si prava che chovek triabva da vnimava kakvo iade tova e 100% viarno no da se kaje che v edna strana koiato e narechena stranata na mentetata po vina ne na xranite ami dokolkoto si spomniam edno vreme imashe edin tsar kiro deto praveshe wiskey mente mai ot togava doide tova narechie za stranata? Mai mnogo pisax ama iskam da vidish dali naistina pomagash na teia momicheta sa takiva glupavi spored men tvurdenia. I na kraia iskam da kaja ne momichetata che si imat glava ima spetsialisti po xranene ne triabva da se viarva na vsiaka losha duma ili duma koiato ne ni se iska da ia chuvame. A puk v zakluchenie da kaja dali niakoi si spomnia v minaloto dali sme iznasiali kiselo mliako sirene kashkaval nasam na tam iz sveta aaa? Zashto spored vas samo zaradi tsenata li...? Ne mislia i dosega chujdentsi s koito sum govoril govoriat za nashto mliako. I da ne propusna az ot kakto sum tuka si kupuvam BULGARSKA mineralna voda koito si kupuvam v xolandia.



Тема насила ли?? [re: kalina]  
АвторTиkвa (Нерегистриран)
Публикувано13.04.04 16:27



Прощавай, ама не помня да съм казвала, че правя спорта насила. Просто всяко натоварване ми коства огромно физическо усилие, но пък усещането след това е неповторимо, спортът е като наркотик. В това отношение съм голям мазохист, проличава си особено като ида на планина.
Аз се записах на аеробика - вярно е, че пуфтя отзад, но пък е весело. Препоръчваха ми йога, но и за това вече нямам време, и без това направих огромната жертва и невиждано тук чудо да отделям цели 2 часа на ден за спорт.

Виж, при яденето ми го има "насилствения" момент, но не виждам как да го избегна.



Тема Re:храната е от изключителна важност [re: Tиkвa]  
Авторanedi (Нерегистриран)
Публикувано14.04.04 00:06



Бог ми е свидетел, че през цялото време си мислех, че точно там са ти натрупани килограмите.Активни гимнастики за определени части на тялото биха помогнали, комбинирани с масажи, които да разбият масните депа.Тук искам само да спомена следното:помни че капката руши камъка с постоянство, а не със сила.ежедневната нужда от калории е различна за всеки човек според възрастта, пола, дейнастта каята извършва.Би било добре да следваш една балансирана диета и активна аеробна гимнастика.
Не се съмнявай предварително, че и след една година , при теб положението ще е все същото. Щом цял живот си си била така, значи доста повече време активен спорт ти е необходим.
Превърни го в навик това спортуване, прояви повече търпение и не си давай предварителни осъдителни оценки.

Внимавай също така със ниското самочувствие.Не се оставяй да те повлича,давай положителни оценки за себе си, независимо от бедрата дето не си ги харесваш, и сланинките дето си ги носиш от малка.Сключи мир с духа и тялото, ако искаш заедно да постигните резултати. Нали видя, че от воденето на война, ползата не е много голяма...



Тема Re: Za Anedi... [re: mimi_mini]  
Авторanedi (Нерегистриран)
Публикувано14.04.04 01:58



Значи първо:
1.Лично за себе си смятам, че съм далече от началните фази на анореския и не съм твардяла, че храната в България е отровна, само казвам, че много от произвежданите храни са с ниско качество и липсата на контрал е ужасяваща.
Някога влизала ли си в цех за производство на колбаси в България?Посещавала ли си мандра за производство на сирене и кашкавал или пунктове по селата за приемане на мляко?
2.Когато си живеела в България, като минеш по магистралата с кола, случайно да си забелязала как крави и овце пасат трева в близост до нея и заглеждала ли си се в ауспусите на колите , какъв гъст дим бълват.....
Защото докъто пътувах из Холандия на видях коли със строшени ауспуси, щото всичките са им по нашите пътища ,пък и кравите им бяха оградени с мрежи/ и незнам защо ми се привидяха по-така чистички от нашите / и нито една от тях не пасеше трева в близост да платното за автомобили .
3.В нито един от постингите си не съм споменавала че било в Холандия или някоя друга държава по света храните са със супер качество, а пиша за констатаци които съм направила тук и за себе си:
въпроси:съботните пазари на открито в Холандия през зимата -случайно да се отопляват с газови печки сложени по средата между двата реда "сергии "?
Констатация -аз зимата редовно си купувам замръзнали плодове от пазарите в София, портокали с помътнели кори, и премръзнали мандарини.А ръцете на продавачите дето ме обслужват не ми се виждат едни от най-чистите, за ноктите им да не говарим, за дрехите им да не говарим,
въпрос:пак за пазарите в Холандия-всички онези сирена с изтекли срокове дето ги има из фризирите им за по 1 евро 3 стюка, случайно да си ги виждала в Алберт Хайн препакитирани с нови етикети и пуснати на 12 евро за стюк?
констатация:тук често ми се е случвало да купувам продукт с изтекал срок, върху който е залепен бяло етикетче на български език точно върху оригиналната дата, и с нов срок на годност, естествено на същата цена.
въпрос:в колко хранителни магазина, или магазини за месо, или супермаркети си влязла в Холандия и хладилните витрини са били само за парлама, неработещи шкафове ,в които е наредена стоката? В Колко магазина за хранителни стоки си влезнала неотоплени през зимата ?
констатация : освен в големите супермаркети тук, и някои по -нови фирмени магазини, във всички квартални минимаркети, сгушени в подблоковите пространства, павилионите стъкмени по улиците, аз лично не съм виждала работещи на сто процента хладилни витрини. Да не говорим, че повечето от тях отдавна би трябвало да са на боклука, защото са внесени на старо точно от такива страни като Холандия, където нито един контролен орган няма да им разреши да поставят и кьорав роквурст, камо ли фрикандел.Но тук редовно кебапчетата ни се пържат в топли витрини, защото през лятото хладилниците харчат ток като за световно и търговците се смазват от яките сметки за електричество, а пък цената на едно кебапче направено от свинска плешка и джулан, без вода, без соев изолат, е далеече над 60-те стотинки дето си го купуваме ....затова и на 60 стотинковото кебапче му се полага такава хладилна витрина.
въпрос:пак за пазарите в Холандия-за онези хладилни фургони , демек "сергии" по нашенски, където си съхраняват на необходимата температура, най-вероятно нафрашканата им с хормони стока, случайно да си купувала пилешки пресни дробчета, пресни пилешки сърчица ?
констатация: аз лично съм купувала замразени пилешки дробчета, е понагарчащи, ама това е детска закачка в сравнение с 300-грама вода , от едното кило за което съм си платила . Но пък мога да се похваля, че съм яла и бразилски, и турски и още толкова с неустановен произход.
въпрос:пред кой месарски магазин в Холандия си видяла мръсен мароканец, с 18 годишно Ауди, да разтоварва от багажника вакли холандскки агнета , а през туй време холандските улични кучета да го следват вярно по петите?
констатация : Женски пазар, последен спомен -от току що отминалия Великден

Въпросите и констатацийте са ми още 50 пъти по толкова.Незнам колко души , от какво са се отровили и са умрели по Холандско, но аз все още имам очи и уши и все още си виждам това дето го виждам.Ако по-честичко ти се случва да си купуваш алени кърначета, поразовяли кюфтета, наденички, дето да усещаш как на небцето ти се лепка тлъстината, а пък като си свариш кренвиршите водата да порозовее, дали пък няма да ти мине мисълта , че има нещо нередно.Освен това като ги знам холандците какви са стислювци, представям си как на воля ще си хвърлят парите , за подобни храни с цветовете на дъгата.
В заключение ще кажа следното : Ето ти живееш там и сама виждаш , че за да има качество трябва пари, пари и пак пари ....А прословутото българско кисело мляко, дето го произвежда Данон, е толкова велико, че няма разваляне.И три месеца след като му изтече срока си е още като току що произведено.Само ще да е от нашенският си бацил, от друго няма да е ...

И къде пък в Холандия я намери тази българска минерална вода .Аз нямам нищо напротив да си я пия, ама само на белгийска или френска попадам.Тук абсолютно сериозно питам обаче.И ще добавя:всичко, което казвам за храните тук ,в този форум, няма за цел да плаше момичетата или да ги кара да мразят храните , но ще им бъде от полза да са наясно с много подробности, защото българина мре млад, а на холандеца му удължават годините за пенсия ..



Тема Re:храната е от изключителна важност [re: anedi]  
АвторTиkвa (Нерегистриран)
Публикувано14.04.04 03:24



Благодаря за отговора отново.:)

Продължавам със спорта. А какви са тези гимнастики, които биха помогнали? Например упражнения за мускулите на бедрата и коремни преси или нещо по-нестандартно? Сега правя упражнения с тежести за почти всички групи мускули - ръце, гръб, корем, крака...
Масажът сигурно не е лоша идея, но ще трябва да си го правя сама, а не знам как точно.

Между другото, по отношение на
Бог ми е свидетел, че през цялото време си мислех, че точно там са ти натрупани килограмите
Според моите наблюдения на многото дебели американки - повечето имат (сравнително)слаби крака и огромни задници и талия, тъй че е било добро попадение от товя страна и извън кръга на шегата. :) Но аз наистина изглеждам малко нестандартно.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.