Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:25 30.06.24 
Здравна
   >> Диети
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема хора, осъзнайте се!нови  
Автор(*.*) (Нерегистриран)
Публикувано27.02.04 05:16



В този клуб непрекъснато валят крайни мнения за това, че еди какъв си режим на хранене бил идеален или вреден и се водят безкрайни безсмислени спорове кой е прав и кой е крив.

Ще кажете, че откривам топлата вода, но смятам, че трябва да се спомене, защото твърде често го забравяте.
Идеален универсален режим няма и не може да има. Всеки организъм е различен и отговаря различно на диетите. Повечето научни доказателства за вредата или ползата от нещо се базират на статистики, които в никакъв случай не доказват нещо 100%. Да не говорим и за "серийните убийци, които са яли краставици".

Тук ще дам собствения си злополучен пример. Навремето бях вегетариянка и бях дебела. После станах месоядка и продължих да бъда дебела, даже качих малко. Наскоро, повлияна от идеите в този клуб, реших да опитам гладуването по Л.Ковачева и за 2 седмици глад смъкнах едва 2 кг, като 1 качих отново. След известно време реших да опитам НВД и досега няма абсолютно никакъв резултат. Разбира се, всеки ден спортувам - по 30 мин кардио или 1 час плуване, а пък и без това водя динамичен живот. Някои веднага ще се нахвърлят с аргумента, че не съм спазвала нещо както трябва. Възможно е нещо да не е било съвсем по правилника, но гарантирам, че съществени отклонения не е имало.

Нито вегетариянството, нито месоядството, нито гладът са подходящи, съответно здравословни за всеки, тъй че споровете са безсмислени.
Важното е да има достатъчно различни предложения, които да дават идеи на хората, за да могат сами да преценят кое е добре за тях.



Тема Re: хора, осъзнайте се!нови [re: (*.*)]  
Автор Дeлфин (момиче)
Публикувано27.02.04 09:11



Съжалявам, че не се получава при теб. Това наистина е много обезсърчително.
Да не би да си със съвсем нормално тегло, пък да искаш да кльощавееш като тези със щтръкналите кокали по фешън тв?

Или пък си от хората с висока метаболитна устойчивост...тогава е гадно, но ако се заинатиш пак можеш да смъкнеш, само че за по-дълъг период от време и с много упоритост.

Успех!



Тема Re: хора, осъзнайте се!нови [re: (*.*)]  
Автор romburak (новак)
Публикувано27.02.04 10:29



това че си на НВД не значи автоматично че отслабваш. При повечето хора това става, но това е така защото на тях им намалява апетита и те ядат по-малко. Нищо не пречи на качиш килограми на НВД.
Щом си прочела този форум трябва да си намерила на поне едно място да пише че дали ще свалиш или не зависи от разликата между приетите и изразходвани калории. Ако ще само шоколад да ядеш, но да си броиш калориите пак може да отслабнеш. Друг е въпроса колко е здравословно това.



Тема Re: хора, осъзнайте се!нови [re: (*.*)]  
Автор Spidercho (сияещ)
Публикувано27.02.04 11:43



Не си прилагала правилно методиките. Килограми може да се свалят независимо какво ядеш.





Тема Re: хора, осъзнайте се!нови [re: Spidercho]  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано27.02.04 15:36



Присъединявам се към Спайдърчо. Отслабването само по себе си е математика. Здравословното хранене изисква малко повече мисъл и усилия.



Тема Re: хора, осъзнайте се!нови [re: Дeлфин]  
Автор(*.*) (Нерегистриран)
Публикувано27.02.04 16:54



Май съм с висока метаболитна устойчивост. От тийнейджър съм си дебела, а казват че тогава се формират мастните клетки и така по-трудно се топят мазнини, мастните клетки си остават.... Пък и генетично може би, като гледам и майка ми какво пухче е била...



Тема Re: хора, осъзнайте се!нови [re: romburak]  
Автор(*.*) (Нерегистриран)
Публикувано27.02.04 16:59



Явно не съм обяснила добре, но все пак като казвам, че спазвам режим имам предвид, че следя и калориите и за трези 2 седмици не съм приемала повече от 1200, някой път да са били 1400...



Тема Re: хора, осъзнайте се!нови [re: no_bs]  
Автор(*.*) (Нерегистриран)
Публикувано27.02.04 17:06



Ейй, упорити бе!

Както искате де, щом ви е по-изгодно да кажете, че не съм брояла калории и не съм следяла въглехидрати и мазнини, ок... Явно знаете по-добре от мен какво правя:)

Всеки случай, дори и да не съм спазила пропорциите, калориите със сигурност не са били повече от 1200 - макс. 1400 някой път... А от калориен недостиг трябва да се отслабва, нали.... Е, явно не винаги.



Тема Re: хора, осъзнайте се!нови [re: (*.*)]  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано27.02.04 17:40



Стой на 1,400 в продължение на три месеца, спортувай, както си описала и тогава можем да говорим. Две седмици са прекалено кратък период и не може да се използват за оценка на един хранителен режим и ефективността му. Имай предвид, че undercounting на калориите е мнооого често срещан. Особено ако не ползваш електронна везна за храната си и добра база данни за енергийното съдържание на продуктите.

Не ти ги казвам тези неща, за да се заяждам или нещо подобно, просто това са фактите.



Тема Re: хора, осъзнайте се!нови [re: (*.*)]  
Автор Tz (joyful)
Публикувано27.02.04 20:16



Разликата между енергоприхода и енергоразхода ти не трябва да е по-голяма от 500-600 калории. Ако приемаш 1200, а в същото време спортуваш и са ти необходими да речем 2700, тогава организма ти буквално "гладува". И тъй като организма ти няма как да знае, че ти искаш да се вталиш, той приема, че не си в състояние да му осигуриш нужната храна. Затова метаболизма се подтиска максимално, а от всичко което ядеш се "заделя" за "черни дни", ако е възможно.

We have to agree to disagree



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.