Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:42 02.06.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема ЕДНА ХИТРИНКАнови  
Автор A3_ ()
Публикувано21.01.04 16:30



Едно просто правило, което има добър ефект върху човек е --

1 час преди и 1 час след ядене да не се пият течности,

защото така се разреждат стомашните сокове и храносмилането се забавя, от там става недобро усвояване, затлачване и натрупване, както и загуба на енергията. Това е просто и елемнтарно нещо, което ако стане част от живота на човек, ще му донесе само полза! Успех



Тема Re: ЕДНА ХИТРИНКА [re: A3_]  
Автор тaня (SPA)
Публикувано22.01.04 05:32



Моят прадядо спазваше този принцип и вдействителност почина на 110 години след като решиха да му правят рутинни прегледи (защото е дълголетник?),а дотогава беше в отлично здраве , със всичките си зъби и сам се грижеше за стопанството си (живееше в близко соф. село). Звучи като анекдот , но беше малко преди да стане на 100 години отиваме при него (с куп уговорки :може ли да не ходя , толкова съм уморена от учене ,тренировки и н.т.) и той ни посреща , сядаме около масата и като при патриархат оставяме той да говори. По едно време човека споделя : - Деца, деца , започнах да се уморявам вече!!!!!- Представяш ли си 18 год срещу 100 години ?



Тема Re: ЕДНА ХИТРИНКАнови [re: тaня]  
Автор A3_ ()
Публикувано22.01.04 10:21







Тема Re: ЕДНА ХИТРИНКАнови [re: A3_]  
Автор josarjan ()
Публикувано22.01.04 16:01



Абе това добре, ама аз хапвам в 9.30, 12, 16, 18:30, 20:30 (грубо казано - иначе +- 30 мин).
Това означава ли че от 15 до 21-22 не трябва да пия вода? То и сутрин като гледам не остава много време.



Тема Re: ЕДНА ХИТРИНКАнови [re: josarjan]  
Автор A3_ ()
Публикувано22.01.04 16:55




Незнам, пробвай нещо и вижкак е най-добре за теб.




Тема Re: ЕДНА ХИТРИНКАнови [re: A3_]  
Автор bamo (mr.)
Публикувано22.01.04 17:13



Аз си мисля че 1 час след ядене е много малко, поне 2. А 1 час преди хранене е твърде много, ако ми е празен стомаха, по-скоро половин
За вода става дума де



Тема Re: ЕДНА ХИТРИНКАнови [re: bamo]  
Автор A3_ ()
Публикувано22.01.04 17:56



За единия час съм съгласен -- щото ние не ядем така, че за един час храната да се смила и напуска стомаха Но е добре с това да се почне! Пък по нататъка всеки сам си решава... Има и друго склонни сме да пропускаме пиене, но ядене -- не, така е и с дишането може да не направим 3 пълни вдишки през деня, но три пъти ще се нахраним...
Относно водата преди ядене, това вече си го преценява човек, ако водата е гореща може и да не чакам толкова...
Важно е да се знае прнципа в основни линии, от там нататъка всеки си го прилага.
Благодаря ти за бележката, защото беше наистина хубаво да се уточнят тези неща.



Тема Re: ЕДНА ХИТРИНКАнови [re: тaня]  
Автор Люб (свирчо)
Публикувано22.01.04 18:32



здр, таня, ако искаш, можеш да разкажеш повече за дядото
начин на живот, хранене, явно е бил селски живот (т. е. много труд и пот), темперамент ...

би било интересно

поздрав

Редактирано от Люб на 22.01.04 18:35.



Тема Re: ЕДНА ХИТРИНКАнови [re: A3_]  
Авторbamo (Нерегистриран)
Публикувано22.01.04 20:38



Да, важен е принципа, затова дълго си мислих дали да се обаждам



Тема Re: ЕДНА ХИТРИНКАнови [re: A3_]  
Авторrpeшниk (Нерегистриран)
Публикувано22.01.04 21:04



Може и да си прав,чувал съм за йогите че практикуват нещо подобно
но аз не съм съгласен с теб(все пак всеки има право на мнение,нали за това е форум)Чувството на жажда и чувството на глад са много близки едно до друго
аз практикувам обратното и имам успехи,винаги преди да ям пия вода и след това разбирам колко съм гладен и съответно ям по малко




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.