Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:20 05.10.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Разни питаниянови [re: no_bs]  
Автор Millena (s interes)
Публикувано19.01.04 15:15



И аз съм много впечатлена от резултатите и от данните, които посочвате. Но някак не мога да го въприема като здравословно. Сигурно Делфин е права, че много са ни промили мозъците. Все си мисля, че при толкова мазнини и месо холестерола ще скочи до небето.
И цял живот ли ще се храните така? Това е, което ме притеснява също.

Иначе съм съгласна с Делфин за бабите/шоколадите и боклучавите храни. И аз се мъча да уча децата си на друго, въпреки бабите.

А за захарта. Кафявата ли считате за най-добра?



Тема Re: Za no_bsнови [re: no_bs]  
АвторDark lady (Нерегистриран)
Публикувано19.01.04 18:35



Privet no_bs,
hodihme prez pochivnite dni na hija, dalech ot telefoni i Internet, ta chak sega vlizam da proverq kakvo se sluchva v klub Dieti.
Mersi za search-a koito si pusnala po moq vupros, pregledah vsichko napisano po temata i otkrih dosta interesni linkove po vuprosa. No mi stana qsno che povecheto hora se sblyskvat sus sushtiq problem kato men: otivam na restorant i kato eliminiram mesoto ot menuto, mi ostava v nai - dobriq sluchai pasta ili nqkakvi purjeni sirena. Salatite tuk otdavna sum se otkazala da gi checkvam....house salad....grunci.
Ti vidq li statiqta v nytimes ot January 18, 2004 :Make That Steak a Bit Smaller, Atkins Advises Today's Dieters. Misleh da q pusna v kluba no purvo site iziskva registraciq/mislq ti nqkude beshe pravila tozi opit/, puk i ne mi se vliza v bezmisleni disputi, tykmo puk za Atkins . Sega prez svobodnoto vreme si pravq spisuk na produktite, koito izpolzvam nai - chesto v kuhnqta si i tehnite pokazateli.
7.5 mph - uauu bravo be momiche..uporita si ti qvno. Az se motkam znachi-aide da ne kazvam s kolko mph.
Kato kaza procheteni knigi i mi napipa slaboto mqsto. Interesuvam se i cheta mnogo i vsichko. Razbira se imam si ljbimite avtori i knigi, no ne sa predmet za obsujdane v toq klub. Syvsem naskoro prochetoh Living history na Hillary Rodham Clinton. Haresa mi lekiq i humoristichen stil v koito e napisana knigata.
Sega podhvanah Skeptick and true believers na Chet Raymo. Raglejda se vruzkata mejdu Naukata i Religiqta i e interesno uprajnenie za misulta.
Kaji neshto za tvoqta kniga, da hodq li v Barnes & Noble da q tursq oshte dovechera? Interesno mi e dali nqkoi e chel Da Vinci Code, golqm furor napravi tazi kniga a az oshte i se chudq,,chula li si neshto ot nqkoi poznat koito q e chel?
Aide stiga po temata, che shte buda zakleimena che se otvarqm neshto v toq klub, puk na vsichkoto otgore i anonimna.
PAk po temata za Dieti i Fitnes. Hodih da checkna Gold's Gym minalat sedmica. Golqma glezotiq e ediniq. Na vsqko kolelo Internet i kato spresh da vurtish pedali i Neta spira i kazva Sory:))) Loshoto e che iskat sumata za cqlata godina navednyj, ama mai shte go prejiveem. Haresa mi : chist, prostoren, hubava zala sys svobodni tejesti.
Tova e ot, sega malko rabota da posvursha.

P.S Ako izobshto si imala tyrpenieto da prochetesh vsichko na latinica: polzvam iBook i rabotq sys Safari, s te ne poddrurjat Kredor-a.
Lek den ti jelaq.



Тема Re: Разни питаниянови [re: Millena]  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано19.01.04 19:05



Милена, нормално е да му е трудно на човек да се пребори със схващания, които са го обстрелвали от медиите в продължение на години. Фактът обаче е, че холестеролът не скача до небето, да не говорим, че е много под въпрос при кои случаи изобщо високият холестерол е проблем. Според мен голяма част от погрешните представи на хората за НВД идват всъщност от Аткинс и 20-те гр въглехидрати през първа фаза. Много хора си мислят, че това се разбира по НВД, но не е така. Аз ям повече зеленчуци отколкото много хора около мен и хапвам по мъничко плодове. Не считам никоя захар за най-добра. Не виждам каква е ползата да се употребява захар. Не мисля, че който и да е хранителен режим, не само НВД, я препоръчва.

И да, не виждам защо да не мога да се храня така цял живот. Чувствам се здрава и силна и във физически и в духовен аспект, какво повече може да иска човек?



Тема Re: Za no_bsнови [re: Dark lady]  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано19.01.04 19:06



Ще ти пиша подробно довечера, защото съм на работа, а темата е обширна .



Тема Re: Разни питаниянови [re: no_bs]  
Автор Millena (s interes)
Публикувано19.01.04 23:15



Нали не го приемаш като нападение или опит за спор. Защото не е. Аз имам да свалям доста килограми от 2-те бремнности и затова чета много тук напоследък. Но някак подсъзнателно (а все повече и съзнателно) не ми харесва. Вероятно точно заради стереотипите. И сигурно заради първата фаза. Ще изчета повече примерни менюта и дано да става и за мен, все още кърмя малко, но скоро ще спра. А за цял живот питах, защото никакъв хляб, сладкои т.н определено няма да го издържа



Тема Re: Разни питаниянови [re: Millena]  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано19.01.04 23:27



Не, не, не го приемам като нападение или опит за спор, но понеже съм на работа, отговарям малко сбито и дано не звуча сопнато. Доста от хората тук, които се хранят по НВД, са си задавали подобни въпроси. Някой наскоро ме обвини, че съм пускала линкове, за да доказвам сама на себе си, че съм права и много ме досмеша. Ами всеки здравомислещ човек има нужда от доказателства и разбира се, че ще искам да съм в крак с новините. Аз не съм някакъв фанатичен привърженик на статуквото и се опитвам да поддържам мирогледа си отворен . И аз обичам сладки неща. Преди малко си "подсладих" живота с малко ricotta cheese с боровинки, къпини и малини в него. Слагам си по малко изкуствен подсладител (Спленда), който за мен е по-малкото зло в сравнение със захарта. Ям и НВД хляб понякога. Въобще има много неща, които човек може да яде в рамките на 40-50 гр въглехидрати на ден. Но ти сама ще прецениш кога и какво да избереш. Успех!



Тема Re: Разни мислинови [re: Millena]  
АвторDark lady (Нерегистриран)
Публикувано19.01.04 23:53



Millena, ако позволиш и аз ще се намеся в разговора...
Нали знаеш приказката че всички хубави неща в живота са или неморални или незаконни или от тях се пълнее. Това разбира се в кръга на шегата, но е трудно да си променим хранителните навици, градени цял живот от раз.
Аз обичах и все още обичам да си похапвам...
Но от доста време насам се уча когато ми се хапва нещо да взема един морков, отколкото да отворя кутията с бисквити. И макар че обичам много бисквити вече все по- рядко се сещам за тях. Мисълта ми беше че и ти от раз надали ще можеш да кажеш НЕ на сладките неща. Но опитаи съвсем съзнателно да ги избягваш за определено време и ела пак да кажеш как върви. Пък дали е за цял живот...е кой може да каже какво ще стане утре. Това е моята философия..може да ти се вижда проста но работи за мене. Това че работя върху себе си сега, в този момент е начина за мен. Храня се нисковъглехидратно, ту успешно, ту не, както се оплаках на no_bs в предните постинги. Но драстично съм намалила въглехидратите и гледам да не превищавам 40-50 гр на ден, и не бих казала че се ограничавам кои знае колко. Случва се, разбира се, да ме изкушат някой ден сладки неща, но тези дни се случват все по-рядко. No_bs правилно ти каза че НВД не е първа фаза на Аткинс,където се приемат не повече от 20 гр въглехидрати на ден и някой храни се изключват напълно. Това просто е едно разумно хранене. С една дума не се плаши от изреченията "Никога повече..", те не ти помагат, а напротив - само те плашат.
Съветвам те да седнеш и на един лист да си напишеш храните които обичаш -колко калории и въглехидрати съдържат. Така ще можеш лесно да си направиш една балансирана диета с определен брои калории и въглехидрати - колкото решиш да са те.
Аз използвам базата на CalorieKing.com. Не забравяй че много важна част от диетата е спорта. Можеш да ползваш форумите на Shape.com, аз съм много доволна от форумите им.
Хайде, че много се разписах, нетепично за мене. Успех с каквото решиш да правиш с диетата си. Надявам се че съм била полезна поне малко. Съветите ми са много прости, но и най-дългия път започва с малка крачката.



Тема Културни мисли на пълен стомахнови [re: Dark lady]  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано20.01.04 03:10



Това вече е друга работа - похапнах, осведомих се за новостите в предизборната кампания на демократите и сега мога спокойна да седна да си почешем малко езиците на тема как да нахраним душите и телата си най-пълноценно.

Не бях видяла статията в NYT, но отидох и я прочетох (не се изисква регистрация докато е "прясна", иначе за архива даже се плаща). Ами можеше да се очаква - все пак на този етап Аткинс е най-вече търговски продукт и трябва да го продават. Хората взеха да проявяват повече интерес към low-carb living и взеха да се протягат повече ръце към баницата-пазар на подобни продукти (или може би трябва да кажа пържолата-пазар) били те книги или НВД храни (а Аткинс предлага и двете) и се налага ревизиране на комуникацията с цел повишаване на конкурентноспособността.

Леле, аз не бях изчислила, че за да осъществя амбициозния си план 4 мили за 32 минути средната ми скорост трябва да 7.5.... Бая зор ще видя, но аз не бързам. Ако го постигна до лятото, ще съм доволна.

И моята голяма слабост и един от най-големи кефове в този мой живот е четенето. Living History ми е в списъка, но сега щом ми я препоръчваш, направо ще я избутам нагоре. Знаеш ли, че за малко да я взема с автограф? Оказахме се на Martha's Vineyard това лято точно когато тя раздаваше автографи в една много сладка малка книжарничка във Vineyard Haven. Обаче много късно разбрахме и не можахме да си купим билети. Даже имам снимки на опашката, дето се виеше пред книжарницата. Аз съм голям фен на сенатор Клинтън, обичам умни жени и туй-то!

Of Paradise and Power е книга за отношенията между Европа и Америка и как се е стигнало до сегашното положение от историческа и политическа гледна точка. Струва си да се прочете, особено в нашата ситуация на европейци, живеещи в Америка.

The Da Vinci Code мъжът ми май я е купил или ще я купува, така че ще я чета другия месец през ваканцията и ако ти се чака дотогава, ще ти кажа какви са ми впечатленията. Иначе сега като никога чета 3 книги наведнъж (много мразя такова нещо и почти никога не го правя, само ако едната от книгите ми върви мудно, т.е. не ми допада много, а съм глупаво-педантична и не мога да започна книга и да не я завърша). Та се мъча с The Last Time They Met (by Anita Shreve, не е chick stuff въпреки че заглавието е подвеждащо) и паралелно довършвам Mrs. Dalloway и другата, която споменах вече. Я чакай да те питам - мъжът ми е голям фен на Clive Custler, а аз още не съм превзета за каузата. Чела ли си нещо от него?

По повод на Gold's Gym, мен точка втора от списъка с неща, които ще направя, ако някога спечеля от лотарията, е да си наема частен фитнес инструктор . Дотогава ще си припкам из квартала, когато майката Природа позволява и на тредмила, когато споменатата дама не е в настроение и ще си вдигам тежести в home gym-a. Което всъщност ми напомня колко малко му трябва на човека, ако наистина иска да влезе във форма. Така че може пък да ревизирам лотарийния списък .

Айде че и аз се увлякох, но се намерихме на теми, които са ми голяма страст . Лека ти вечер и до следващия изблик на литературни и физкултурни мисли!



Тема Re: Културни мисли на пълен стомахнови [re: no_bs]  
АвторDark lady (Нерегистриран)
Публикувано20.01.04 03:30



Ytre obeshtavam oshte edna chast ot moite vizkulturni i literaturni misli, no sega ne mojah da se sdurja, da ne napravq komentar vurhu Mrs Dalloway.
Kogato q chetoh tazi kniga za purvi bqh qvno mnogo malka za neq, zashtoto taka i ne uspqh da q razbera dokrai. Oshte ottogava sum si q nabelqzala kato kniga koqto trqbva da preprochitam chesto. Neznaino kak, no gledaiki The Hours razbrah che sum zapemetila abzaci i sceni, koito suvsem ne sum razbirala. Ta ideqta mi e gledai The Hours, ako oshte ne si go storila, tam edna ot sujetnite linii e imenno jivota na Virginia Woolf. Shte napravish mnogo intersen paralel mejdu filma i knigata. Na men v spisuka za chetene mi e imenno knigata The Hours. V knijarnicata uspqh da q pregledam i izglejda mnogo obeshtavashta.
Haide bqgam, che muja mi otvarq edno cherveno vince
Priqtna vecher i lek den ytre!



Тема Re: Разни питаниянови [re: Millena]  
Автор romburak (новак)
Публикувано20.01.04 11:25



имаше преди време един постинг за шейк сметана + какао (някво по-истинско) и подсладител. Мммммммм..
Въобще има избор.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.