Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:35 29.06.24 
Здравна
   >> Диети
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема dieti v americaнови  
Автор Anddrea (непознат)
Публикувано03.01.04 18:15



znam,che niakoi ot vas jiveiat v america i veroiatno sa imali podobna grija...tuk navsiakade se govori za otslabvane, prodavat se hiliadi dietichni hrani,da ne govorim,che i 'normalnite' hrani sa fat free, etc. tuk sam veche 2 god.,ne se hrania po-obilno ot vremeto na jiveene v BG,no neusetno natrupah okolo 7 kg. i ne moga da otslabna chrez dietichni hrani i vazdarjane ot sladki neshta. otbiagvam fast food hranata i pochti ne pia gazirani napitki,samo voda. efect nikakav. sega mislia da zapochna da izbiagvam mesoto ili izobshto da go spra.
v sashtoto vreme osaznavam,che se dvija po-malko(zaradi polzvaneto na kola),no rabotata mi tuk e mnogo po-fizicheski aktivna,ot tazi v BG,prekarana v ofica pred buiroto...
niakoi imal li e takav problem i dali e uspial da svali po niakakv nachin kilogrami?



Тема Re: dieti v americaнови [re: Anddrea]  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано04.01.04 02:32



Здравей, Anddrea (това ми напомня за The Devil Wears Prada )! Минала съм през това, за което говориш, само дето натрупаните килограми май бяха по-скоро 12-13. Ужас! Само като си спомня и ми става зле... Но както и да е. Истината е, че макар да ти се струва, че не ядеш по-обилно отколкото в БГ, все пак явно си консумирала повече калории. Иначе килограмите просто няма откъде да дойдат. Както и да го въртим и сучем в този клуб, истината е една - 1 кг натрупано тегло=7,000 неизразходвани от организма ти калории, складирани под формата на гаден запас от мазнини. Аз също си мислех, че не ям повече от преди, но май не си давах сметка, че един среден горещ шоколад от Dunkin Donuts e 220 калории. Доста стряскащо....

Струва ми се, че си малко объркана по отношение на това какви са ефикасните и здравословни начини за отслабване. Пишеш, че мислиш да спреш месото. Нямам нищо против хората, които не ядат месо, но с какво ще ти помогне това? Само по себе си въздържането от месо няма нищо общо с отслабването.

Както сме писали много пъти в този клуб, отслабването се постига по един-единствен начин - консумиране на по-малко калории от тези, които тялото изразходва. Оттук нататък почват вариациите откъде да идват тези калории - от плодове и зеленчуци, от хляб и сирене, от храни с ниско въглехидратно съдържание, от свинска мас... Варианти много. Моят личен избор е НВД, макар че трябва да подчертая, че всъщност повечето килограми свалих на low fat diet (и low calorie разбира се). Просто тогава не знаех това, което сега знам за НВД и затова избрах начина, който е mainstream в USA. Ако по времето, когато се борех с излишните килца, бях чувала за НВД, мисля че щеше да ми е по-лесно.

Та в твоята битка с 7-те килограма са ти необходими няколко неща. Първо, прецени какъв вид диета за отслабване искаш да спазваш, но го направи вземайки предвид не просто някакви модни тенденции или съвети от някой, разполагащ с "чудодеен" метод за топене на мазнини. Какъвто и режим на хранене да избереш, най-вероятно ще се наложи да се храниш в рамките на 1,200-1,500 калории на ден. Лично аз, въпреки че спортувам, не свалям нищо при консумиране на повече от 1,800 калории на ден. Тъжно, но факт... Ще ти трябва и хубава таблица за калорийното съдържание на всеки продукт (аз лично ползвам

). Горещо, горещо, горещо ти препоръчвам спорт! Дали ще ходиш на gym, ще тичаш из квартала, в който живееш, ще караш колело или all of the above (in a perfect world...) ), изборът е твой, но ползата е безценна.

Много помага да си определяш от предишната вечер или от сутринта какво ще ядеш на другия ден. Така се елиминират възможностите за "подхлъзване". Тъй като в сегашния ми офис няма нищо освен vending machine, в която единственият свястен избор е пакетче фъстъци, аз си нося почти всичко, което ям през деня, от в къщи. Тъй като съм на НВД, напоследък любимата ми закуска е парче baby swiss cheese с 1-2 чаши зелен чай. Може да звучи странно, но е страхотна комбинация. Правя си и шейкове с кисело мляко. За обяд хапвам салата с някакво месце в нея - пуешко, пилешко, шунка и пр. За вечеря хапваме пържолки, риба, пиле, често пак със салата. Истината е, че при НВД има огромен избор на неща, които можеш да ядеш. Една готина мадама от клуб "Българи в Америка" миналата седмица ми препоръча една готварска книга - "500 Low-Carb Recipes" (авторът е Dana Carpender) и сега се възползвам от нея.

Както и да е, увлякох се и изписах доста, дано да намериш в написаното нешо, което да ти е от полза. Успех!



Тема Re: dieti v americaнови [re: Anddrea]  
Авторaзия (Нерегистриран)
Публикувано04.01.04 09:47



http://www.ediets.com/programs/testimonials.cfm

Здравей, аз не съм в САЩ, а в дивата Азия, където е малко трудно да си доставяш нужните продукти за избрана диета... Но въпреки това открих начин за сваляне на килограми - с Аткинс. Черпя информацията си от интернет, но ти можеш да си купиш книги по въпроса. Аткинс е вариант на НВД за който пише no_bs. В горния линк има успешни истории на хора, които са свалили килограми с помощта на еdiets - вярно, взети са от рекламен сайт, но пък звучат убедително. На мен поне ми действат много окуражаващо. Голяма част от отслабналите са ползвали Аткинс или други варианти на НВД.
Мисля, че в случая с твоите 7 кг Аткинс ще свърши работа за 3-4 седмици, но после ще трябва да решиш как да ги поддржаш.
Успех
www.atkins.com



Тема Re: dieti v americaнови [re: Anddrea]  
Авторaзия (Нерегистриран)
Публикувано04.01.04 09:53



И още нещо - не знам дали има научни доказателства за това, но ми се струва, че понякога килограми се трупат и от смяната на климата - атмосферното налягане и влажността... Поне така се случи с мен и мои познати, които живяхме за известно време в град с по-високо атмосферно налягане от София - всички трупнахме по някое килце... Може би метаболизмът се променя по някакъв начин. Възможно е това, което пиша да е гигантска глупост, но е факт, че всички се окръглихме. При повечето после в София нещата се оправиха....



Тема Re: храната v americaнови [re: Anddrea]  
Автор Cornflake girl (непознат)
Публикувано04.01.04 14:05



Не съм била в US, но непрекъснато слушам (и съм склонна да повярвам на това), че там самият състав и качеството на храната са по-различни. В смисъл - там абсолютно всичко е наблъскано с какви ли не изкуствени съставки - консерванти, подобрители, хормони... и от това хората пълнеели, дори и да намалят калориите.
Един хляб например ако си вземеш се оказва наблъскан с хиляди неестествени работи. Свързано е и с генно модифицираните храни също, които там са доста.
Тези неща май вече навлизат и в БГ, но тука имаме още да догонваме американците.
Интересно ми е другите какво мислят по въпроса.
Ще ми се да не съм права..., че и аз май ще се отправям натам...





Тема Re: храната v americaнови [re: Cornflake girl]  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано04.01.04 16:47



Cornflake girl, не вярвай на всичко, което се говори. Ще чуеш толкова глупости за това каква била и каква не била храната, животът, колите, хората, домашните любимци и какво ли не още в Америка, предимно от хора, които или никога не са били тук или впечталениятя им са безкрайно ограничени поради ред причини. За разлика от България, тук поне има огромен избор от храни и най-вече знаеш какъв е състава им. Ясно е, че има и много боклуци по хранителните щандове, но никой не те кара да ги купуваш. Качествена храна има, може да е малко по-скъпа, но си заслужава. Ако някой дойде тук и набива боклуци от сорта на Chef Boyardee и Hamburger Helper, вината си е изцяло негова. А в БГ като си купя един килограм месо, не съм 100% сигурна даже от какво е, да не говорим за колбаси, кайма и прочие. Така че в това отношение "настигането" е с обратен знак.



Тема Re: храната v americaнови [re: no_bs]  
АвторOK (Нерегистриран)
Публикувано04.01.04 17:18



Gluposti.Hranata v USA e pulna s boklutzi.A ti si hapvai hormonite i si gu6kai rednecka.Posle ela da pi6e6 po bg klubovete kolko si velika.V Bg hranata si e OK.



Тема Re: храната v americaнови [re: no_bs]  
Автор Anddrea (непознат)
Публикувано04.01.04 17:26



Momicheta, blagodaria za mneniata vi!

po otnoshenie na atkins, az si vzeh kasetite mu,za da se zapoznaia s dietata i tam vsichko izglejdashe strahotno! opitah se da potarsia vsiakakvi otzivi za dietata i ustanovih,che vsichko raboti bezpogreshno i naistina kilogramite se svaliat,no efekta ot tazi dieta(negativen) se poluchaval sled godini - sardechni,chernodrobni i kostni simptomi,,,ne pomnia tochno imenata na bolestite,no bili porodeni imenno ot ednoobraznoto' priemane na niskokarbonatni hrani. ta tova e prichinata da ne zapochna atkins.
po povod ne napisanoto ot men,che shte spra mesoto, to e zashtoto v BG pochti ne go konsumirah, a si poddarjah tegloto sled edno otslabvane na 3-4 kg.(spriah cigarite) ot dieta s plodove,zelenchuci i postni mandji:)))

veroiatno za mnogo neshta prosto ne sam oshte naiasno ,no no_bs e prava,che e neobhodim kontrol na kaloriite. blagodaria za site i za savetite!



Тема за Аткинснови [re: Anddrea]  
Авторaзия (Нерегистриран)
Публикувано04.01.04 17:50



в този форум има десетки спорове за ползата и вредата от месото, аз не искам да се изказвам, тъй като не съм експерт. Разрови се назад в темите и архива - има и много линкове с изследвания по въпроса. И сама ще можеш да се ориентираш. Дори на тази страница има два линка, пуснати от но-бс. Струва ми се обаче, че 1-2 месеца без хляб, тестени изделия, плодове, газирани напитки и пр. не биха могли да ти развалят черния дроб или други органи. Аткинс препоръчва мултивитамини и калции по време на диетата му. Драстични са само 1-ва и 2-ра фаза, нататък ядеш доста зеленчуци и плодове...



Тема Anddrea, Азия и ОКнови [re: Anddrea]  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано04.01.04 18:19



Ще отговоря и на тримата в един постинг, че нямам време за отделни .

Anddrea, не се подвеждай по urban legends. Няма абсолютно никакви изследвания, сочещи, че ако спазваш диетата на Аткинс, след години ще се прояви някакъв негативен ефект. Да не говорим, че след първите две фази ограниченията никак не са драстични. Не пропагандирам Аткинс, ти сама ще си избереш какъв режим да следваш, но го направи с ясното съзнание, че си запозната с това какво именно представлява този режим и какво можеш да очакваш от него в краткосрочен и дългосрочен план.

По повод написаното от Азия, искам да кажа, че аз всъщност моите килограми започнах да ги свалям с

. Тогава още нямаха НВД версия. Бях доста доволна от програмата им, а сега предполагам, че са я и усъвършенствали.

ОК, на теб какво да ти кажа.... Ти има-няма и изпълзиш от дупката като някой лалугер и праснеш един постинг с цел да ни напомниш колко злоба има на този свят. Тъжна картинка. Явно дотам ти стигат възможностите. Дано някой ден се почувстваш по-добре.

И само още веднъж искам да кажа - спортът е незаменимо средство за сваляне на килограми, елиминиране на стреса и повдигане на духа. Току-що се прибрах от първото каране на колелото, което моят благоверен ми подари за Коледа (о, ОК, по този повод да ти напомня, че си много объркан/а географски, в Североизточните щати "червени вратлета" няма, нещо пак си се омотал/а в представите си) и се чувствам сякаш светът е мой!!!!

Редактирано от no_bs на 04.01.04 18:26.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.